11.11 İndirimi 2021

11 11 indirimi

11.11 Nedir?

İndirim deyince akla ilk gelen indirim dönemlerinden biri de şüphesiz 11.11 oluyor. Peki 11.11 alışveriş çılgınlığının hikayesini biliyor musunuz? İşte bekarlar gününden alışveriş çılgınlığına dönüşen 11.11 indirimlerinin tarihçesi: Dünyanın en büyük indirim festivali Black Friday’i duymayan yoktur. Geçmişi 1980’lere kadar dayanan bu indirim dönemi, yıllar içerisinde Amerika Birleşik Devletleri’den tüm dünyaya yayılmış ve deyim yerindeyse tam bir alışveriş çılgınlığına dönüşmüş. Satıcı ve alışverişçilerin yüzünü güldüren Black Friday, Çinlilerin de iştahını kabartmış olmalı ki e-ticaret devi Alibaba tarafından, Black Firday’e rakip yeni bir indirim dönemi oluşturuldu. Öyle ki Alibaba’nın kurucusu Jack Ma, Çin kültüründe “Yalnızlar Günü” olarak bilinen 11 Kasım gününü kendi indirim günü olarak ilan etti. Peki neden 11 Kasım? 11.11 tarihi, 1993’te Çin’deki birkaç üniversite öğrencisinin başlattığı bir festivale dayanıyor. Bekar olan ve bu durumdan mutluluk duyan öğrenciler, bekarlıklarını her sene 11 Kasım’da kutluyor. Sevgililer gününün bekar versiyonu olarak nitelendirilen bu özel günün 11.11’de kutlanmasının sebebi ise Çin’de 1 rakamının bekarlığı temsil etmesine ve bu rakamın en çok geçtiği tarihin 11.11 olmasına dayanıyor. İşte ilk kez 2009’da farklı bir amaç için kullanılan bekarlar günü, Alibaba önderliğinde yeni bir indirim festivaline dönüştü ve Black Friday ile Cyber Monday’in en büyük rakibi haline geldi. Geride bıraktığımız 11 yıl içerisinde de Çin sınırlarını aşıp Türkiye dahil 200’den fazla ülkeye yayılan 11 11 indirimleri, büyük indirim ve kampanyalara ev sahipliği yapan en büyük indirim dönemlerinden biri haline geldi. 24 saat süren bu indirim festivalinde, pek çok kategoriden milyonlarca ürün, %80 indirim fırsatıyla kullanıcılarla buluşuyor. Hatta bu dönemde o kadar çok ürün satılıyor ki AliExpress’in 2019 yılına dair paylaştığı rakamlara göre; 11.11’de satılan rujlar üst üste konulsa 47 Eyfel Kulesi dikilir, satılan tüm telefonlar bir araya getirilse 92 futbol sahasını kaplayabilir, satılan cüzdan ve çantaların sayısı 50 uçağı doldurabilir ve satılan tüm ayakkabıları taşımak için tam 2717 kamyon gerekirdi.

11.11 İndirimleri 2021

2021 itibariyle on ikincisi düzenlenecek olan 11 Kasım indirimleri ile birçok ürün, yıl içerisindeki fiyatlarının çok daha altında fiyatlarla satılacak. Böylelikle ihtiyacınız olan veya ilerleyen dönemlerde ihtiyaç duyabileceğiniz onlarca ürünü, 11.11 indirimleri sayesinde çok daha uygun fiyata alarak bütçenizden tasarruf edebilirsiniz. Bu özel günde birçok online alışveriş sitesinde gerçekleşen indirimlere ulaşmak ise Akakçe ile artık çok kolay. İhtiyacınız olan ürünün hangi online alışveriş sitesinde daha hesaplı olduğunu tek tek aramaktansa; akakce.com ile tek bir sayfada görüntüleyebilirsiniz.

N11 11.11 İndirimleri Başlıyor

Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinden n11, bu yıl da 11 Kasım’a özel dev bir kampanya düzenliyor. Otomobilden süpermarkete, cep telefonundan ev eşyalarına kadar onlarca kategoriden milyonlarca ürün, n11 11.11 kampanyası ile çok daha uygun fiyatlardan kullanıcılarla buluşacak. Peki n11 11.11 yılın indirim şovu kampanyasında neler olacak? İndirimlerin yanı sıra online kupon kampanyalarıyla ses getiren n11.com, ilk etapta 1 Kasım itibariyle çeşitli fiyatlardaki indirim kuponlarının dağıtımına başlayacak. Hızlı olanların ücretsiz sahip olacağı sınırlı sayıdaki tık hızında kuponlar, her gün saat 09.00, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00 ve 21.00’de n11.com üzerinden dağıtılacak. Ayrıca her akşam saat 20.00’da mobil uygulamadaki kuponmatik çarkını çeviren sınırlı sayıdaki kullanıcı da sürpriz kuponların sahibi olacak. Bununla birlikte 1-10 Kasım tarihleri arasında mobil uygulama üzerinden düzenlenecek oyunlardan en yüksek puanı alan ilk 11 kişi de indirim kuponlarına ücretsiz sahip olacak. Ayrıca 1-10 Kasım tarihleri arasında mağazalara özel tık hızında kuponları hesabınıza yükleyerek, beğendiğiniz ürünü 11 Kasım’da indirimli bir şekilde alabilirsiniz. Son olarak indirim kuponlarına ücretsiz sahip olmanın diğer bir yolu da 1-10 Kasım arasında oluşturacağınız alışveriş listenizle beğenileri toplayarak, sıralamada ilk 11’e girmek. 2-6 Kasım ve 9-10 Kasım tarihleri itibariyle de ücretli kupon satışına başlayacak olan n11.com, hafta içi her gün saat 09.30’da kupon satışı gerçekleştirecek. Takvimler 11.11’i gösterdiğinde ise tüm bu kuponlar, indirime dönüşecek ve birçok ürün yıl içerisindeki fiyatının çok daha altında fiyatlarla satın alınabilecek. 11.11 indirimlerine özel sıfır otomobilleri özel fiyatlardan satışa sunacak olan n11.com; kampanyalarını saatlik indirimler ve sepette ek indirimlerle taçlandıracak. Tüm bu kampanya ve indirimler sonucu alacağınız ürünün gerçekten en ucuza n11’de satılıp satılmadığını ise Akakçe’den öğrenebilirsiniz. Beğendiğiniz ürünü akakce.com’dan aratarak, ürünün 6 aylık fiyat değişim grafiğine, gerçek indirim oranına ve o ürünün gerçekten en ucuz fiyatının n11’de olup olmadığını hızlıca öğrenebilirsiniz. Böylelikle 11.11 indirimlerinin karlı çıkanı markalar değil, siz olabilirsiniz.

11 Kasım İndirimlerine Nasıl Hazırlanılır?

11.11 indirimlerinin karlı çıkanı olmak için önceden birkaç hazırlık yapmakta fayda var. Zira indirimler başınızı döndürebilir ve bu indirim tufanında almak istediklerinizi unutabilirsiniz. Bu ve benzeri durumlarla karşılaşmamak için önceden kendinize bir ihtiyaç listesi oluşturmalı ve hatta almaya kesin karar verdiğiniz ürünleri 11 Kasım indirimlerinden önce sepetinize eklemelisiniz. Ayrıca bu listeyi bir yıllık ihtiyaçlarınızı gözeterek hazırlamanız da yararınıza olacaktır. Böylelikle sezonluk fiyatı artan ürünleri, çok daha uygun fiyata satın alabilirsiniz. İhtiyaç listenizi oluşturduktan sonra, sırada bu ürünler hakkında ön araştırma yapmak var. Bu noktada ihtiyacınızı en iyi karşılayan ürüne karar vermelisiniz. Bunun için internette bir ön araştırma yaparak alacağınız ürünle ilgili detayları öğrenmeli, kullanıcı yorumlarını okumalı ve fiyat araştırması yapmalısınız. Tüm bunlar için en doğru adres ise Akakçe! Öyle ki her gün olduğu gibi 11 Kasım’da da beğendiğiniz tüm ürünleri akakce.com'dan aratarak ürünlerle ilgili ayrıntılara, kullanıcı yorumları ve ürün puanlarına, satıcı puanlarına, 6 aylık fiyat değişim grafiğine, gerçek indirim oranlarına ve en ucuz fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

11.11 Kampanyasında Neler Alınabilir?

Yılın en büyük indirim dönemlerinden 11.11; ihtiyacınız olan, pahalı olduğu için alamadığınız ve ileride ihtiyaç duyabileceğiniz birçok ürünü almak için tam bir fırsat dönemi. Zira her kategoriden binlerce ürüne, çok uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Mevcut ihtiyaçlarınız için mutlaka değerlendirmeniz gereken 11 Kasım indirimlerinde, dayanıklı tüketim mallarına giren ihtiyaçlarınızı da indirimli fiyatlar üzerinden stoklayabilirsiniz. Böylelikle stokladığınız ürünleri kullanırken yapılan fiyat artışlarından etkilenmezsiniz. 11.11 fırsatları, sevdiklerinize hediye almak için de biçilmiş kaftan. Zira yaklaşan yılbaşı ve sevgililer günü için birçok hediyelik ürünü, çok daha uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

11.11 İndirimlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

11.11 indirimlerinin neredeyse tamamı internet ortamında düzenleniyor. Bunun için alışverişlerde dikkatli olmakta fayda var. Zira karlı çıkayım derken, dolandırılabilirsiniz. Bu tarz olumsuzlukları yaşamamak için öncelikle alışveriş yapacağınız e-ticaret sitesinin SSL sertifikasına sahip olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Web sitesinin SSL sertifikasına sahip olup olmadığını ödeme sayfasına geçtiğinizde adres çubuğunun sağ tarafında bulunan kilit işaretinden anlayabilirsiniz. Keza web sitesinin SSL sertifikası yoksa URL çubuğunun sol kısmında “güvenli değil” ibaresi yer alıyor. Dikkat etmeniz gereken diğer bir unsursa alışverişlerde sanal kart kullanmak. Böylece internetten alışveriş yapılacak zamanlarda, kredi kartı limitinden istenen miktar sanal karta aktarılır ve işlem bittiğinde arta kalan miktar tekrardan kredi kartına transfer edilebilir. Dolayısıyla kart bilgileriniz çalınsa bile limit anında sıfıra çekilebildiği için bu durum kullanıcı için bir risk oluşturmaz. Son olarak 11.11 indirimleri sırasında internetten alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken diğer bir unsur da alışveriş yapacağınız sitenin açık adres ve telefonunun tüketici ile paylaşılmasıdır. Tüm bunlara ve alışverişlerinizden sonra banka ve kredi kartlarınızın ekstrelerini kontrol etmeniz durumunda e-ticaret alışverişlerinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

11.11 İndirimi Yapan Siteler Hangileridir?

2009’da Çin’de başlayan ve aradan geçen 11 yıl içerisinde 200’den fazla ülkeye yayılan 11.11 indirim döneminde, dünyanın birçok yerinde e-ticaret siteleri çeşitli kampanya ve indirimler düzenliyor. Bu indirim döneminin Türkiye’deki bayrak taşıyıcısı ise hiç şüphe yok ki n11.com. Ancak bu, Türkiye’de 11.11 indirimi düzenleyen tek sitenin n11 olduğu anlamına gelmiyor. Farklı isimler altında başta MediaMarkt, Teknosa, Morhipo, Watsons, AliExpress, Banggood ve Gearbest olmak üzere yerli ve yabancı birçok e-ticaret sitesi de 11.11 indirimleri düzenliyor.

11.11 İndirimi 2021 Sıkça Sorulan Sorular