Ağaç Kesme Makinesi

Ağaç Kesme Makinesi Fiyatları

1.127 farklı Ağaç Kesme Makinesi için fiyatlar listeleniyor.

Stihl Ağaç Kesme Makinesi Husqvarna Ağaç Kesme Makinesi Palmera Ağaç Kesme Makinesi Hyundai Power Ağaç Kesme Makinesi Oleo-Mac Ağaç Kesme Makinesi Zomax Ağaç Kesme Makinesi

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Pala Uzunluğu40 cm
 • Pala Uzunluğu45 cm
 • Motor TipiBenzinli
 • Motor TipiElektrikli
 • Güç2.9 kW
 • Güç3.5 kW
 • Fiyatı0 - 1.500 TL
 • Fiyatı1.500 - 2.500 TL
 • Ağırlık2.3 kg
 • Ağırlık2.7 kg
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 47 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 1.500 TL 1.500 - 2.500 TL 2.500 - 3.500 TL 3.500 - 4.500 TL 4.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerGüçAğırlıkPala UzunluğuSilindir HacmiYakıt Tank KapasitesiSes SeviyesiKesme UzunluğuZincir HızıUzunlukGenişlikYükseklikDiş SayısıKullanım TipiAkü SeçeneğiMotor TipiÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (1.127)

Dal Budama Makinesi Çapa Makinesi Dalgıç Pompa Tırpan Bahçe Makinesi Yedek Parça Hasat Makinesi İlaçlama Makinesi Çim Biçme Makinesi Yaprak Toplama-Üfleme Makinesi Stihl Ağaç Kesme Makinesi Husqvarna Ağaç Kesme Makinesi Palmera Ağaç Kesme Makinesi

En Çok Karşılaştırılan Ağaç Kesme Makineleri

Ağaç Kesme Makinesi Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Ağaç Kesme Makinesi Sıkça Sorulan Sorular

Ağaç Kesme Makinesi

Genel adıyla testere; tahta, plastik ve kerestelerin kesilip şekillendirilmesini sağlayan araçtır. Motorlu testere olarak adlandırılan ağaç kesme makineleri ise budama ve kesme gibi işlemler için üretilir. Küçük yüzey alanına sahip ağaç dalları budama işlemlerine yarayan odun motoru farklı modellere sahiptir. Motor ve bu motorun gücüyle dönen bir zincirden oluşan ağaç kesme makinesi çeşitleri motorlu, motorsuz, elektrikli, benzinli gibi temel özellikleriyle farklılaşır. Kullanım amacına göre tercih edeceğiniz ürünleri ister profesyonel ister amatör kullanımlar için inceleyebilirsiniz. Bunun dışında kesim yapan ucun tırtıklı yüzeyi de kullanım amacına yönelik çeşitli şekillerde üretilir. Diş olarak adlandırılan bu keskin yüzeyler keseceği ya da şekillendireceği yüzeye göre farklı biçimlerde tasarlanır. Dişler arasındaki sıklık arttıkça bu makinelerin kesim ya da şekillendirme işlemi daha da kolaylaşır. Bu sayede kesim kalitesi artar. Yalnızca ağaç kesmek için değil odun budamak için de kullanacağınız bu aletleri seçerken mutlaka kullanım kılavuzunu okuyarak hareket etmelisiniz. Motor kapasitesi, ateşleme yöntemi ve devir oranı gibi özellikleri inceleyerek siz de ihtiyacınıza uygun seçimler yapabilirsiniz.

Ağaç Motoru zellikleri

Artık kullanım kolaylığı açısından daha çok tercih edilen akülü, elektrikli ve benzinli ağaç kesme makineleri; güç kaynağından gelen enerji ile daha hızlı ve kaliteli kesimler yapar. Bu sebeple dişler arasındaki açıklık ya da eğim faktörü daha az önemli bir unsura dönüşür. Pala adı verilen kesici kısımda zincirler bulunur. Pala boyları, marka ve modele göre en az 20-25, en fazla 40-50 cm aralığında değişir. Güç kaynaklarından gelen enerjiyle çalışan bu kısım sürtünmenin etkisiyle kesim işlemini gerçekleştirir. Farklı marka ve modellerde eğim açısının ayarlanabildiği özellikteki makineler de karşınıza çıkar. Yine marka ve modele göre değişen güç özelliği ile çalışma kapasitesinde farklılıklar görülür. Fakat kesim işlemi manuel yapılan işlemlere göre daha az hata payıyla gerçekleşir. Profesyonel ağaç kesim motorları sayesinde budama, tomruklama ve kesme işlemleri sırasında şekillendirilen yüzeyde daha az pürüz oluşur. Ayrıca kesim kalitesi bakımından daha iyi sonuçlar elde edilir. Ağaç kesme makinesi açma-kapama düğmesi ve zincir frenleri sayesinde kolayca çalıştırılıp durdurulabilir. Makinenin çıkardığı gürültü kullandığı güçle doğru orantılıdır. Benzinle çalışan makinelerin diğerlerinden daha fazla ses çıkardığı gerçeği bilinmekle birlikte gürültüden hoşlanmayanlar için sessiz çalışan odun motoru da mevcuttur. Her ürünün içinde yönlendirme kılavuzu bulunur. Eğer amacı doğrultusunda alınırsa doğru kesim ve şekillendirme yapmak için hiçbir engel yoktur. Tek yapacağınız ağaç kesme motorunu dikkatli ve önerilen şekilde kullanım sağlamaktır.

Ağaç Kesme Makinesi Çeşitleri

Kullanım özellikleri açısından farklı ağaç kesme motoru çeşitleri mevcuttur. Küçük odun motoru diye adlandırılan bu aletler adından da anlaşılacağı gibi küçük ve daha basit kesimler için tercih edilir. Dekupaj ve daire testereler gibi basit kesim işlemlerini gerçekleştirir. Odun kesme makinesi ağaç budamak ve tomruklamak için kullanılan tüm araçların genel adıdır. Hızar motoru ise elektrik ya da benzinle çalışan aletlere denir. Odun kesme hızarlarında pala kısmının etrafını çevreleyen zincir vardır. Bu zincir kesim işleminin kolaylaşmasını sağlar. Özellikle kaba kesim yaparken oldukça kullanışlıdır. Küçük hızar motoru, kullanım kolaylığı; şarjlı hızar motoru ise taşıma kolaylığı sebebiyle ağaç budama ve tomruklama işlemlerinde tercih edilir. Budama ve yıkım işlemleri için kullanılan benzinli ağaç kesme makinesinde de zincirli pala mevcuttur. Güç kaynağı adından da anlaşılacağı gibi benzindir. Yakıt tankı bulunan bu makineler taşıma kolaylığı açısından elektrikli ağaç kesme makinesi kullanımına göre daha avantajlıdır. Elektrikli ağaç kesme makineleri gücünü elektrikten alır. Bu sebeple uzatma kablolarının uzunluğu kadar taşınma imkanı vardır. Benzinli ağaç kesme makinelerinin yanı sıra taşınma imkanı sağlayan şarjlı ağaç kesme makinesi de mevcuttur. Ayrıca, elektrikli testere ve benzeri modeller tasarım yönüyle birbirlerine benziyor olsa da boyutları, kullanım alanları, amaçları ve fiyatları bakımından farklı özellikler sergiler.

Budama İşleminde Yüksek Performans İçin Motorlu Testere

Her üründe olduğu gibi ağaç kesme makinelerinde de pek çok marka seçeneği mevcuttur. Markalar, özellik ve performans bakımından gruplandırıldığı gibi fiyat bakımından da farklı gruplara ayrılır. Ucuz olanın en kötü, pahalı olanın en iyi olması düşünülmemelidir. Önemli olan ihtiyaçları giderebilecek en iyi performansa sahip ürünü bulabilmektir. Ağaç kesme motoru markaları farklı özellik ve farklı fiyatlarda pek çok ürün üretir. Neredeyse her markanın her ihtiyaca ve bütçeye hitap eden ağaç kesme makinesi bulunur. Bu sebeple seçim konusunda marka öncelikli davranıyorsanız modeller arasında karşılaştırma yapabilirsiniz. Yüksek ve ayarlanabilir bilir devir oranına sahip ürünleri alarak hem budama hem ağaç kesme işlemini yerine getirebilirsiniz. Aynı zamanda yüksek motor gücüne sahip modelleri de tercih ederek yüksek performans sağlayabilirsiniz. Tüm bu seçenekleri inceleyip karşılaştırma yaparak kullanıma göre seçimler yapabilirsiniz. Odun motoru markalarını inceleyerek güvenle kullanabileceğiniz bir modeli bulabilirsiniz. Satın alacağınız modelde sadece üreticinin önerdiği ve verdiği parçaları kullanmayı ihmal etmeyiniz.

Ağaç Kesme Makinesi Fiyatlarını Akakçe’den İnceleyin

Her üründe olduğu gibi bu aletler de kullanım amaçlarına göre modellendirilmiştir. Bu nedenle ağaç kesme makinesi fiyatlarının belirlenmesinde model unsuru büyük rol oynar. Kullanım özellikleri, ürün boyutu, ürün rengi, güç kaynağı ve motor gücü gibi özellikler de fiyatlandırmanın temel unsurlarındandır. Küçük boyutlara sahip budama makası fiyatları, boyutu ve daha basit işlerde kullanılması sebebiyle bu ürünlere göre daha uygun fiyatlı olabilir. Odun kesme makası fiyatları ise boyutu ve çok kullanım amacına sahip olması sebebiyle budama makaslarından daha farklı fiyatlandırılır. Bununla birlikte bir motora sahip olması, benzin ya da elektrikle çalışıyor olması da fiyat faktörünü etkiler. Motorunun ve yakıt deposunun büyüklüğü sebebiyle ürünün ağırlık kazanması ve büyük boyutlara sahip olması da bir diğer unsurdur. Siz de işlerinizi yaparken bir yardımcı arıyor ve bütçenize uygun bir tercih yapmak istiyorsanız Akakçe'yi ziyaret edebilirsiniz. Akakçe, ihtiyacınıza göre en uygun tercihleri yapabilmeniz için size geniş ürün ve fiyat kataloğu sunar. Elektrikli testere fiyat ve çeşitlerine, hızar motoru fiyatlarına ulaşabilirsiniz. En ucuz hızar motorundan başlayıp en pahalısına kadar geniş fiyat skalasını inceleyebilirsiniz.

Ağaç Kesme Makinesi Satın Alırken Tavsiye Edilenler

Ağaç kesme makinesi satın alırken ihtiyacınız olan özelliklere sahip olup olmadığına dikkat edilmelidir. Dal budamak için budama makası ve hızar kullanılır. Kaba kesim ve tomruklama işlemleri için ağaç kesme makinelerinin tercih edilmesi gerekir. Bunların yanında motor gücüne ve pala uzunluğuna da dikkat etmek gerekir. İyi ve dayanıklı bir motor, çalışma esnasında sizi daha az yorar. Ayrıca tercih etmek istediğiniz ürünler için ürün puanlamalarına bakabilirsiniz. Ürün kataloglarında, sizden önce o ürünü alan kişilerin yorum ve oyları bulunur. Bütçenizi belirledikten sonra seçeceğiniz ürüne karar vermekte zorlanıyorsanız yorumlara göz atabilirsiniz. Ağaç kesme motoru yorumları ve budama testeresi yorumlarına göz atarak ihtiyacınız olan ürünlere karar verebilirsiniz. En iyi odun motoru arayışınız sırasında modelleri karşılaştırarak karar verebilirsiniz. Bununla birlikte kesimi ya da düzenlemesi yapılacak ağaç türüne göre de seçim yapılması gerekir. Eğer amatör bir kullanım için arayışınız varsa ve ağaç kesmeyecekseniz odun kesme makinesi modellerine yönelebilirsiniz.