Apple

Apple Watch Ultra GPS + Cellular 49mm Akıllı Saat

Renk seçenekleri:

86 satıcı içinde kargo dahil en ucuz fiyat seçeneği

28.499,05 TL Ücretsiz kargo Satıcıya Git Son güncelleme: 13 dakika önce % Bu ürün için ihtiyaç kredisi seçenekleri Stokta 1 adet 1 iş günü Satıcı: Pttavm/BST Bilişim

Ürün Özellikleri: GPS, Suya Dayanıklı, Wi-Fi, Uyku İzleme, SpO2, Apple Watch Ultra, Yetişkin, iOS... Devamını gör


Fiyat Değişimi 15 günlük tahmin

Fiyat analizini detaylı gör
26.761,47 TL04.12.2023

En Ucuz Apple Watch Ultra GPS + Cellular 49mm Akıllı Saat Fiyatları

Piyasa fiyatları (6)

Tüm fiyatlar (51)

Yenilenmiş ve İkinci El Apple Watch Ultra GPS + Cellular 49mm Akıllı Saat Fiyatları

Daha düşük bir fiyat mı buldunuz?Bizimle paylaşın.
İhtiyaç Kredisi Seçenekleri
TL
12 Ay
En Popüler Apple Akıllı Saatler
Benzer Ürünler

Apple Watch Ultra ile Profesyonel Spor Takibi

Apple Watch Ultra, akıllı saat denildiğinde ilk akla gelen serilerden biri olan Apple Watch ailesinin en yeni ve en güçlü üyesi olarak duyuruldu. Teknolojik donanım noktasındaki gelişmeleri dayanıklılık ve profesyonellik aşamasında ulaşılması zor bir çıtaya çıkartan Apple Watch Ultra, gerek kasa tasarımı gerek sensörleri ile bambaşka bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Bugüne dek ürettiği akıllı saatler ile piyasanın lideri olan ve saat kullanım alışkanlığını her geçen gün değiştiren Apple, insanların klasik saatten akıllı saate geçişini hızlandırdı denilebilir. Apple Watch Ultra cihazı da bu değişimin son ve güçlü halkası olarak göz kamaştırmakta.

Fiyat ve özellik noktasında değerlendirildiğinde Apple Watch Ultra’nın hedef kitlesinin ekstrem sporlar ile ilgilenen profesyoneller olduğu göze çarpan bir gerçek. Geliştirilen teknolojilerinin yanı sıra eklenen yeni özellikleri ile de akıllı saat noktasında yeni bir çığır açan söz konusu cihaz kendinden uzun süre söz ettirecektir.

”Sınır tanımayanlar için tasarlanmış” sloganı ile tanıtılan Apple Watch Ultra, şimdiye kadarki en dayanıklı ve donanımlı Apple Watch ürünü olarak ifade ediliyor. Özellikle titanyum kasası ve 36 saate kadar pil ömrü ile dikkatleri üzerine çeken cihaz, güncellemeler ile düşük güç ayarında 60 saate kadar kullanım sunabilecek yapıda.

Mühendislik harikası bir tasarım ile kullanıcı deneyimine sunulan Watch Ultra, profesyonel sporcular ve macera severleri hem teknik olarak destekleyen bir yapıya sahip hem de ekstrem sporların getirebileceği bazı aksaklıklarda yanınızda!

Acil durum çağrısı ve siren ayrıntıları ile yardıma ihtiyaç duyduğu anlarda macera tutkunlarının imdadına yetişiyor denilebilir. Her geçen gün bambaşka bir deneyim ile kullanıcı karşısına çıkmayı başaran markanın lider akıllı saati Apple Watch Ultra ile hem klasik saat ihtiyacınızı karşılayabilir hem de bir akıllı saatin hayatınıza katabileceği artıları konfor ve performans ile deneyimleyebilirsiniz.

Apple Watch Ultra Renkleri

Apple Watch Ultra ile En Doğru Konumdasınız!

Apple Watch Ultra, donanım noktasındaki geliştirmelerin yanı sıra yeni eklemlenen özellikleri ile de farkını ortaya koyan bir cihaz. Potansiyeli yüksek bir cihaz olarak tasarlanan Watch Ultra modeli, özellikle GPS noktasındaki geliştirmeler ile nokta atışı konum bilgisi sağlamaktadır.

Bilindiği üzere doğru konum bilgisi almak ekstrem sporlarda fazlasıyla önemli. Özellikle dağcılık gibi ekstrem bir spor ile uğraşıyorsanız güvenliğiniz için iyi ve doğru bir konum bilgisine sahip olmak ilgilendiğiniz alandaki gelişiminiz kadar önemli.

Hem söz konusu spordaki geliştirmelerinizi doğru ölçmek hem de konum bilginizin doğru tespit edilebilmesi adına çift band GPS teknolojisinin tercih edildiği Apple Watch Ultra ile spor aktivitelerinizi yaparken içiniz rahat olabilir.

İster şehrin sokaklarında olun isterseniz doğanın çetin koşullarında, L1 ve L5 frekansları ile hassas konum bilgisini nokta atışı sonuçlandıran Apple Watch Ultra, geliştirilmiş GPS özelliği ile olağanüstü bir doğruluk sunmaktadır.

Yardıma İhtiyacınız Olduğu Anlarda Apple Watch Ultra Sizinle

Apple Watch Ultra sadece spor aktivitelerinizi kaydetmek ve günlük kullanımlarınızda üst düzey bir performans sergilemek amacıyla tasarlanan bir akıllı saat değil. Apple’ın bütün cihazlarında kendine amaç edindiği “birden fazla misyon” parolasını unutmadığını gösteren söz konusu cihazın öne çıkan noktalarından biri de sizi yalnız bırakmıyor oluşu!

Tasarımsal olarak da bir fark yaratan “eylem düğmesi” ile birçok deneyimi bir arada sunan Apple Watch Ultra akıllı saat, özellikle sesinizi duyuramadığınız anlarda sağladığı siren desteği ile önemli bir katkı sağlıyor.

86 desibele kadar ses frekansı sunan siren özelliği, yan düğmeye atanarak kullanılabiliyor ve çıkan sesin 180 metreye kadar da duyulmasını sağlıyor. Özellikle ekstrem spor deneyimlerinde güvenliğiniz için kullanabileceğiniz siren ile kendinizi güvende hissedebilirsiniz.

Apple Watch Ultra’da yer alan bir diğer güvenlik unsuru acil durum mesajı atıyor olması. “Acil SOS” olarak tanıtılan özellik için yan düğmeye basılı tutarak acil servisi arayabilir ve acil durum kişileriniz ile konum bilginizi paylaşabilirsiniz.

Söz konusu özellik için hücresel bağlantı veya Wi-Fi iletişimi olması gerektiğini ise unutmamak gerekir. Bu noktada, özellikle ekstrem sporlar yaptığınız alanlarda Wi-Fi desteği bulunması zor olduğundan hücresel bağlantı denetimini sık yapmak faydalı olacaktır.

Bir diğer güvenlik sensörü ise “Düşme Algılama” olarak tanıtılan özellik. Yine hücresel bir bağlantı veya Wi-Fi desteğine ihtiyaç duyan söz konusu özellik ile de evde veya dışarıda düştüğünüzde saatiniz algılıyor ve sizin herhangi bir tepki vermediğinizi hisseder ise otomatik olarak acil servisi arayarak yardım çağırıyor.

Sadece ekstrem spor deneyimlerinde değil, dönemsel olarak yaşanabilen sağlık sorunları noktasında da ciddi katkı sunabilecek olan “Düşme Algılama” özelliği, ileri yaş grubu kullanıcılar için de kıymetli. Herhangi bir aksaklıkta hem acil servislere hem de acil durum kişilerine haber veren özellik, hayat kurtarıcı olabilir.

Cihazın en yeni ve belki de en çok öne çıkan yenilikçi güvenlik özelliklerinden biri ise “Trafik Kazası Algılama” sensörü. Cihaza eklenen yeni sensörler ve yapay zeka öğrenmesi ile geliştirilen özellik araba kazalarını algılıyor ve acil servislere otomatik bildirim gönderiyor. Bununla birlikte önceden belirlediğiniz acil durum kişilerinize de bildirim göndererek zor anlarınızda en hızlı yardımı almanıza yardımcı oluyor.

Apple Watch Ultra’nın sağlamış olduğu güvenlik ve koruma deneyimlerini sıralamak gerekirse, ana başlıkları ile şu şekilde bir liste sunulabilir:

 • Acil Durum Araması (SOS)
 • Uluslararası Acil Arama
 • Trafik Kazası Algılama
 • Düşme Algılama
 • Siren Sesi (180 metre ve 86 desibel)
 • Konum Bilgisi Paylaşma
Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra Tasarımı

Her noktası ile farklı deneyimlerin kapısını aralayan Apple Watch Ultra, tasarım unsurları ile hem göz alan hem de dayanıklılık noktasında ciddi güven sunan bir cihaz. 49 mm titanyum kasası ile dayanıklı olmasının yanı sıra hafif ve aşınmaya karşı da daha dirençli.

Sağlam ve şık bir ifadeye sahip titanyum kasaya eşlik eden safir kristal ekranı ile de tüm zamanların en büyük ve en parlak ekranını ürettiğini ifade eden Apple, zarafet öğeleri ile dayanıklılığı bir araya getirmeyi bilen bir cihaz ortaya koymaktadır.

Düz bir yapıya sahip olan safir kristal ekranı çevreleyerek kenarlardan gelebilecek olan darbelere karşı korumak için yükseltilmiş bir yeni kasa tasarımına imza atan marka, saatin yan bölümünde yer alan Digital Crown ile de farklı deneyimlere ev sahipliği yapmaya hazır olduğunu kanıtlamaktadır.

Önceki modellerine göre büyütelerek kullanımı kolaylaştırılan ve Digital Crown olarak adlandırılan ana cihaz tuşu, ekstrem sporlar için tasarlanan Apple Watch Ultra’nın misyonuna uygun bir şekilde eldiven ile de kontrol edilebilecek bir deneyim sunmaktadır.

Herhangi bir kol saatine sığdırılabilecek detayların birçoğuna yer verilen Apple Watch Ultra 49 mm modeli, ekran genişliğinin altında yatan kasa dizaynında da aklınıza gelebilecek tüm tasarım oyunlarını oynamış görünüyor.

Eylem düğmesinin alt tarafında bulunan GPS anteni ile, konum belirleme hassasiyetini üst seviyelere taşıma misyonunu tasarım unsurları ile taçlandıran Apple Watch Ultra, minimal görünümlü anten sensörü ile şıklığından da ödün vermeyen bir akıllı saat.

Cihazın kullanıcıya göre sol tarafını işaret eden ve yine eylem düğmesinin bulunduğu tarafa yerleştirilen çift hoparlör de tasarıma ayak uyduran minimal yapısı ile kendine yer bulmaktadır. Saatin dizaynına ince bir düşünce ile yerleştirilen çift hoparlör, Siri uygulaması ve görüşmeler için yeterli düzeyde ses çıkışı sağlayabilmektedir.

Turuncu eylem düğmesinin hemen üzerinde yer alan nokta ise siren özelliği için cihaza yerleştirilerek, yardım anlarında 86 desibele kadar ses seviyesi çıkmasını sağlamaktadır. Yüksek desibel seviyesi nedeni ile hoparlörden ayrı bir teknoloji ile üretilen nokta, Apple Watch serisine yeni eklenen ayrıntılardan biri olarak göze çarpmaktadır.

Cihazın üçlü mikrofon dizilimi de kullanıcıya göre sağ tarafta ve yan düğmenin hemen altında yer almaktadır. Ekstrem sporlar noktasında mikrofonun dayanıklılığı çok daha önemlidir. Bu nedenle Apple Watch Ultra mikrofonu, gürültüyü filtreleyerek optimum ses netliği sağlamaktadır.

Cihazın derinlik göstergesi de aynı bölgede yer almaktadır. Profesyonel dalış yapan sporcular için geliştirilmiş yeteneklere sahip olan sensörler ile desteklenen derinlik göstergesi, Apple’ın öne çıkan teknik detaylarından biri olarak Watch Ultra’da kendini göstermektedir.

Apple Watch Ultra tasarım harikası dizaynının yanı sıra boyut olarak da bugüne kadar Apple Watch serisinin amiral gemisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kordonsuz cihaz boyunda 49 mm seviyesini gören cihazın eni ise 44 mm boyutunda. Cihazın kalınlığı ise 14.4 mm ile yükseltilmiş ekrana rağmen iyi bir seviyede denilebilir.

61 gram gövde ağırlığı ile de titanyum kasanın hafifliğini kolunuzda hissetmenizi sağlayan Apple Watch Ultra, kare ekranında ise 410x502 piksel çözünürlük sağlamaktadır. 16 milyonluk renk skalasına sahip olan Apple Watch Ultra ekranı, teknoloji olarak LTPO OLED’den güç almaktadır.

2000 nit parlaklık seviyesinde bir ekran deneyimi sunan cihaz, en aydınlık ortamlarda bile üstün bir ekran kalitesi ile spor aktivitelerinizi sürdürmenizi sağlamaktadır. Always-on teknolojisi sayesinde de sürekli açık ekran teknolojisine sahip olan Apple Watch Ultra, safir kristal ekranı ile göz doldurmaktadır.

Apple Watch Ultra Eylem Düğmesi

Apple Watch Ultra Teknik Donanımı

Birçok gelişmiş teknolojiye ev sahipliği yapan Apple Watch Ultra özellikleri, teknik donanım noktasında da söz konusu teknolojileri taşıyabilecek bir yapıya sahip. Bu denli teknoloji harikası bir cihazın tüm özelliklerini tam anlamıyla sürdürebilmesi için kullanılan chipset, Apple laboratuvarında üretilmiş olan Apple S8.

64-bit CPU mimarisine sahip olan Apple S8 yonga seti, 2 çekirdekli yapısı ile bir akıllı saatten beklenen işlemci performansını layığıyla gösterebilecek düzeyde. Dahili depolama noktasında da 32 GB’lık bir kapasiteye sahip olan Apple Watch Ultra, özellikle profesyonel sporcular düzeyinde belirli düzeyde veriyi saklayabilecek hafızaya sahip.

İşletim sistemi noktasında WatchOS ile üretilen cihaz, telefon görüşmeleri özelliğini ise SIM kart ile yine kendi bünyesi üzerinden sağlamaktadır. Söz konusu hücresel bağlantı, telefon görüşmesinin yanı sıra acil durum çağrısı gibi noktalarda da hayati önem taşımaktadır.

Gürültü önleyici bir mikrofon seti ile tasarlanan cihaz, özellikle ekstrem sporlar noktasında yüksek bir ses iletim deneyimi sunmaktadır. IPX6 ile toza dayanıklılık belgesine de sahip olan Apple Watch Ultra, suya dayanıklılık noktasında ise üstün bir teknolojiye sahip ve aynı zamanda da dalış bilgisayarı özelliğine sahip.

Bu noktada cihazın suya dayanıklılık seviyesi de 10 ATM yani 100 metre olarak ölçülmektedir. Dalış bilgisayarı noktasında ciddi yatırım yapan Apple, su altı ürünlerine yoğunlaşan önemli markalar ile işbirliğine giderek Oceanic+ uygulaması ile Watch Ultra cihazını yetenekli bir dalış ekipmanı haline getirmektedir.

Apple Watch Ultra L1 ve L5 frekansında hassas konum bilgisi sağlayabilen bir cihaz. Ancak üst düzey konum performansında Beidou, Galileo, Glonass ve QZSS gibi özelliklerin de yer aldığını unutmamak gerekir.

4G bağlantısı noktasında LTE özelliği ile gelen Apple Watch Ultra, Türkiye’de eSIM konusundaki desteğini ile Turkcell altyapısı ile sağlamaktadır. Bluetooth versiyonunda ise 5.3 seviyesi ile bir akıllı saatten beklenen üst düzey bağlantı noktasına sahip olan cihaz, Wi-Fi bağlantısında ise 2.4 GHz ve 5 GHz tercihlerini sunmaktadır.

Apple Watch Ultra özellikleri ile kendinden söz ettiren bir cihaz. Öne çıkan özelliklerini çeşitli servis ve uygulamalar ile kullanıcı deneyimine sunan marka, her anınıza ortak olacak bir cihaz tasarlamaktan geri durmamış. Gelin, Apple Watch Ultra uygulama ve servis ayrıntılarına birlikte göz atalım:

 • Gece Görüş Modu
 • GymKit
 • Müzik Çalar
 • Dünya Saatleri
 • Gelgit Grafiği
 • EN13319 Sertifikası
 • Navigasyon (Harita)
 • Sesli Uyarı
 • Siri
 • Bluetooth Kulaklık ile Eşleşme
 • Hatırlatıcılar
 • Hesap Makinesi
 • SMS Görüntüleme ve Yanıtlama
 • Bas Konuş
 • Akıllı Bildirimler
 • FM Radyo
 • Apple Music

Apple Watch Ultra, ifade edilen servis ve uygulamaları teknik donanımına entegre edilen birçok sensör ile desteklemektedir. Spor aktivitelerinden sağlık takibine kadar birçok noktada destek sunan bu sensörler ise şöyle sıralanabilir:

 • Kalp Atış Hızı Sensörü
 • İvmeölçer
 • Jiroskop
 • Pusula
 • Ortam Işığı Sensörü
 • Su Sıcaklığı Sensörü
 • Derinlik Sensörü
 • Vücut Ateş Ölçer Sensörü
 • Barometre
 • Altimetre
 • Termometre
Apple Watch Ultra Digital Crown

Apple Watch Ultra ile 36 Saate Kadar Kullanım

Apple Watch Ultra bataryası ile de ön plana çıkan bir cihaz. Pil ömrü noktasında normal kullanım ile 36 saate kadar sizi yalnız bırakmayan akıllı saat, düşük güç ayarlarında ise 60 saate kadar kullanım ömrü sunmaktadır. Lithium lon batarya teknolojisi ile üretilen pili şarj etmek için ise manyetik şarj istasyonuna ihtiyacınız olduğunu unutmamak gerekir.

Apple’ın “Şimdiye kadarki en uzun pil ömrüne sahip akıllı saat” olarak tanıttığı Watch Ultra, özellikle uzun süreli ekstrem spor deneyimlerinizde sizi yarı yolda bırakmamak üzere tasarlanmıştır. Elbette söz konusu pil ömürlerinin temel kullanımlar ile test edildiğini de unutmamak gerekir. Cihaza entegre edilen birçok gelişmiş özelliğin sık sık kullanıldığı varsayıldığında bu seviyede kullanım sürelerinin yakalanması zor olacaktır.

Apple Watch Ultra Genel

Spor ve Aktivitelerinizin Yeni Koçu: Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra inceleme ve araştırması yaparken kullanıcıların en çok dikkatini çeken noktalardan birinin, cihazın sağladığı spor ve sağlık aktiviteleri olduğu su götürmez bir gerçek. Bu noktada dalış konusundaki uzmanlığını kanıtlayan Watch Ultra, dağcılık gibi ekstrem sporlarda da birçok veriyi kaydetmenize olanak sağlamaktadır.

Koşu, yüzme, bisiklet, sörf, kürek çekme ve yürüyüş gibi birçok spor için farklı veri kayıtları ile antrenman modları sunun Apple Watch Ultra, her spor branşı için farklı ayrıntılara sahip. Bu noktada, Apple Watch Ultra uygulamaları ile aşağıdaki ayrıntıları kullanıcılarına sunmaktadır:

 • Mesafe Ölçer
 • Geri Dönüş Rotası
 • Hava Durumu
 • Aktivite Takibi ve Geçmişi
 • Hedef Belirleme
 • Kronometre
 • Sanal Antrenman Partner
 • Rota (Parkur) Takibi
 • Deniz Suyu Sıcaklığı Bilgileri
 • Rüzgar Bilgileri

Apple Watch Ultra sağlıklı yaşam noktasında da birçok veriyi ölçebilme kabiliyetine sahip. Geçmiş modellerden tanıdığımız EKG çekebilme gibi özelliklerin devam ettiği söz konusu cihazın sağlık ve yaşam noktasında sağladığı artılar ise şu şekilde:

 • Düzensiz Ritim Bildirimi
 • Kalori Takibi
 • Kadın Sağlığı Takipçisi
 • Gelişmiş Uyku Monitörü
 • SpO2 Monitörü ile Kandaki Oksijen Seviyesi Ölçümü
Apple Watch Ultra Dalış Bilgisayarı

Apple Watch Ultra Akıllı Saati Seleflerinden Ayıran Özellikleri

Apple Watch Ultra, başta donanım ve tasarım olmak üzere her detayı incelikle düşünülmüş bir akıllı saat. Bünyesinde barındırdığı birçok servis ve uygulamalar ile özelliklerini taçlandıran söz konusu model, serinin geçmiş cihazlarına göre fersah fersah ileride.

Dayanıklılık ve ekstrem sporlar noktasında da bambaşka bir seviyeye ulaşan Apple Watch Ultra, tanıtıldığı lansmanda serinin iki farklı akıllı saati ile daha görücüye çıktı. Her bir modelin farklı kullanıcı kitleleri için tasarlandığı gerçeğini unutmadan Watch Ultra’nın yine de farkını hissettiren bir akıllı saat olduğu aşikar.

Apple Watch Ultra’nın Apple Watch SE 2 ve Apple Watch 8 ile karşılaştırmasını aşağıdaki tablodan ayrıntıları ile inceleyerek, söz konusu cihazın hangi segmentin ürünü olduğunu bir kez daha anlayabilirsiniz.

Apple Watch Ultra vs. Apple Watch SE 2 vs. Apple Watch 8 Apple Watch Ultra Apple Watch SE 2 Apple Watch 8
Kasa Boyutu 49 mm 40/44 mm seçenekleri 41/45 mm seçenekleri
Ekran Parlaklık Seviyesi 2000 nit 1000 nit 1000 nit
Suya Dayanıklılık Seviyesi 100 metre 50 metre 50 metre
Şarj Ömrü 36 saat 18 saat 18 saat
Kasa Materyalleri Titanyum Alüminyum Alüminyum Paslanmaz Çelik
Ekran Hep Açık Retina ekran Retina ekran Hep Açık Retina ekran
Acil Siren Uygulaması Var Yok Yok
GPS Frekansı L1-L5 L1 L1
Hoparlör ve Mikrofon Teknolojisi Çift hoparlör ve
hüzmeleme teknolojisine sahip
üçlü mikrofon
İkinci nesil hoparlör ve mikrofon İkinci nesil hoparlör ve mikrofon

Artı ve Eksiler ile Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra özellikleri ile göz kamaştıran bir cihaz, teknik donanımından tasarım unsurlarına dek uzanan liste, dayanıklılık ve ekstrem sporlara olan katkısı ile de uzayıp gidiyor.

Ancak herhangi bir ürün almadan önce elbetteki kişisel ihtiyaçlar ve istekler göz önünde bulundurulmalı ve artı ile eksi yönleri bu noktadan hareketle değerlendirilmelidir. Apple Watch Ultra akıllı saatinin artı ve eksi yönlerini de bu şekilde inceleyerek doğru bir karar verebilirsiniz.

Apple Watch Ultra artıları:

 • Dalış noktasındaki uzmanlığını dalış bilgisayarı sertifikasına sahip olması ile kanıtlamaktadır ve profesyonel düzeyde ciddi katkı sağlamaktadır.
 • Güvenlik uygulamaları ile ekstrem sporları icra ettiğiniz zamanlarda kendinizi rahat hissetmenizi sağlar.
 • Titanyum kasası ile sağlamlığı ve hafifliği bir arada sunmaktadır. Özellikle spor aktivitelerinde hafiflik unsuru önemli bir ayrıntı olarak öne çıkmaktadır.
 • Gelişmiş sensörleri sayesinde birçok sağlık ve spor verinizi ölçerek sağlıklı bir yaşamın takibi için en büyük yardımcılarınızdan biri olacaktır.
 • Tasarım noktasındaki detayları ile hem kullanım kolaylığı sunmaktadır hem de bir akıllı saatten beklentilerinizi en üst düzeyde karşılamaktadır.

Apple Watch Ultra eksileri:

 • Acil SOS ve Düşme Algılama özelliklerinin yardım çağırabilmesi için hücresel bağlantı veya Wi-Fi desteği olması gerekmektedir. Söz konusu bağlantılardan uzak olunan anlarda istenilen verimi sağlamayabilir.
 • Birçok veriye sahip söz konusu modelin depolama kapasitesi noktasında seçeneklerinin olması beklenebilirdi.
 • Apple Watch Ultra fiyat konusunda pek ulaşılabilir bir cihaz değil.
Apple Watch Ultra Ekstrem Spor Verisi

Apple Watch Ultra Fiyatları

Apple Watch serisi, günden güne değişen ve artan fiyat skalası ile marka kullanıcılarını bir nebze de olsa üzmektedir. Özellikle kur farkı dolayısıyla Türkiye’deki fiyatların her geçen gün artması, yerli kullanıcıyı söz konusu markanın ürünlerinden biraz uzaklaştırdı diyebiliriz.

Ancak Apple Watch Ultra gibi üst segment giyilebilir teknoloji ürünlerinin aslında bir piyasa ürünü olmadığını, başta profesyonel düzeyde bir kullanıcı kitlesini hedeflediğini, bununla birlikte dünyaca ünlü bir çok klasik saat üreticisine rakip olduğunu unutmamak gerekiyor.

Bu noktadan değerlendirdiğimizde ise Apple Watch Ultra fiyat skalasının çok da ekstrem olmadığını görebiliyoruz. Kendini üst klasmanda konumlandıran bir cihazın fiyat olarak da oralarda olmasına şaşırmamak gerekiyor. Ancak Apple’ın fiyat politikasından ziyade Türkiye’nin vergilendirme sistemini hesaba katarak bir değerlendirme yaptığınızda ise Apple Watch Ultra’nın pek de ulaşılamaz fiyatlarda olmadığını fark edebilirsiniz.

ABD’de 799 Dolar satış fiyatı ile duyurulan Apple Watch Ultra Türkiye fiyatı ise 27.999 TL olarak belirlendi. Türkiye’nin değişen vergi düzenlemeleri ve kur farklarına bağlı olarak değişebilen mobil cihaz fiyatları, Watch Ultra için de geçerli.

Elbette burada en önemli tartışma cihazın fiyatından ziyade, bu seviyede bir ödemeyi hak edip etmediği olacaktır. Bu noktada kişisel ihtiyaç ve isteklerin ön plana çıktığını unutmadan, Apple’ın söz konusu cihazdaki özellikler ile akıllı saat noktasında yeni bir çığır açtığını da bilmek gerekiyor.

Apple Watch Ultra Sensörler

Apple Watch Ultra GPS + Cellular 49mm Akıllı Saat Fiyat Analizi

Apple Watch Ultra GPS + Cellular 49mm Akıllı Saat son 1 aylık fiyat değişim grafiği

Apple Watch Ultra GPS + Cellular 49mm Akıllı Saat Özellikleri

GPS:
Suya Dayanıklı:
Wi-Fi:
Uyku İzleme:
SpO2:
Seri:   Apple Watch Ultra
Kullanıcı Türü:   Yetişkin
Uyumlu İşletim Sistemi:   iOS
Kullanım Süresi:   18 saat
Ekran Çözünürlüğü:   502x410 px
Piksel Yoğunluğu:   338 PPI
Bluetooth Versiyonu:   5.3
Batarya Kapasitesi:   542 mAh
Ekran Boyutu:   1.92 inç
Ağırlık:   61 gr
Dahili Depolama:   32 GB
Kasa Materyali:   Titanyum
Çıkış Yılı:   2022
İşletim Sistemi:   WatchOS
Ekran Tipi:   Kare
İşlemci:   Apple S8
Ekran Türü:   OLED
Titreşim:
EKG:
Adımsayar:
Toza Dayanıklılık:
NFC:
Telefon Görüşmesi:
Barometre:
Pusula:
İvmeölçer:
Nefes Egzersizi:
Mikrofon:
Mesaj Yazma:
Kalori Ölçer:
Ateş Ölçer:
Fener:
Hareketsizlik Uyarısı:
Hızlı Şarj:
Kablosuz Şarj:
Telefonumu Bul:
eSIM:
Sağlık Döngü Takibi:
Kasa Boyutu:   49 mm
Sanal Asistan:   Siri
Nabız Ölçer:
Cinsiyet:   Unisex
Hatalı içerik mi buldunuz?Bizimle paylaşın.
En Çok Aranan İfadeler

Samsung Watch 6 Samsung Watch 6 Classic Apple Watch 9 Asus Rog Ally Apple Vision Pro Kablosuz Oyuncu Kulaklık K40 Gaming Fiyat Samsung Galaxy S23 GPS Akıllı Saat Suya Dayanıklı Akıllı Saat Telefon Görüşmesi Yapılan Akıllı Saat Wi-Fi Akıllı Saat

Ürüne puan ver

Apple Watch Ultra GPS + Cellular 49mm Akıllı Saat Yorumları

Bu ürün için ilk yorumu sen yaz

Apple Watch Ultra GPS + Cellular 49mm Akıllı Saat İle En Çok Karşılaştırılanlar

 Apple Watch Ultra GPS + Cellular 49mm Akıllı SaatApple Watch Series 8 GPS 45mm Akıllı SaatApple Watch SE 2 GPS 44mm Spor Kordon Akıllı SaatSamsung Galaxy Watch 5 44mm Akıllı Saat
 Apple Watch Ultra GPS + Cellular 49mm Akıllı SaatApple Watch Series 8 GPS 45mm Akıllı SaatApple Watch SE 2 GPS 44mm Spor Kordon Akıllı SaatSamsung Galaxy Watch 5 44mm Akıllı Saat
Fiyat 28.499,05 TL
86 satıcı
10.999,00 TL
109 satıcı
8.800,00 TL
101 satıcı
3.799,05 TL
106 satıcı
Popülerlik5. Popüler Apple Akıllı Saat1. Popüler Akıllı Saat6. Popüler Apple Akıllı Saat-
Ortalama Puan-1 yorum--
GPSVarVarVarVar
Suya DayanıklıVarVarVarVar
Wi-FiVarVarVarVar
Sim KartlıVar---
Uyku İzlemeVarVarVarVar
SpO2VarVarVarVar
SeriApple Watch UltraApple Watch 8Apple Watch SE 2Samsung Galaxy Watch 5
Kullanıcı TürüYetişkinYetişkinYetişkinYetişkin
Uyumlu İşletim SistemiiOSiOSiOSAndroid
Kullanım Süresi18 saat18 saat18 saat-
Ekran Çözünürlüğü502x410 px396x484 px368x448 px450x450 px
RAM-1 GB1 GB1.5 GB
Piksel Yoğunluğu338 PPI326 PPI326 PPI330 PPI
Kordon Materyali-KauçukSilikonSilikon
Bluetooth Versiyonu5.35.0 5.35.2
Batarya Kapasitesi542 mAh309 mAh296 mAh410 mAh
Ekran Boyutu1.92 inç-1.78 inç1.40 inç
Ağırlık61 gr38.8 gr32.9 gr33.2 gr
Dahili Depolama32 GB32 GB32 GB16 GB
Kasa MateryaliTitanyumAlüminyumAlüminyumAlüminyum
Çıkış Yılı2022202220222022
İşlemci Frekansı---1.18 GHz
İşletim SistemiWatchOSWatchOSWatchOSAndroid
Ekran TipiKareDikdörtgenDikdörtgenYuvarlak
İşlemciApple S8Apple S8Apple S8ARM Cortex A55
Ekran TürüOLEDOLEDOLEDSuper AMOLED
TitreşimVarVarVarVar
EKGVarVar-Var
AdımsayarVarVarVarVar
Toza DayanıklılıkVarVarVarVar
NFCVar-VarVar
Telefon GörüşmesiVarVarVarVar
BarometreVarVarVarVar
PusulaVarVarVarVar
İvmeölçerVarVarVarVar
Nefes EgzersiziVarVarVarVar
MikrofonVarVarVarVar
Mesaj YazmaVarVarVarVar
Kalori ÖlçerVarVarVarVar
Ateş ÖlçerVarVar-Var
FenerVar-VarVar
Hareketsizlik UyarısıVarVarVarVar
Hızlı ŞarjVarVar-Var
Kablosuz ŞarjVarVar-Var
Telefonumu BulVar-VarVar
Rahatsız Etme--VarVar
eSIMVar---
Sağlık Döngü TakibiVarVarVarVar
Stres Ölçer--VarVar
Kasa Boyutu49 mm45 mm44 mm-
Sanal AsistanSiriSiriSiriGoogle
Nabız ÖlçerVarVarVarVar
CinsiyetUnisexUnisexUnisexUnisex
Bu Ürüne Bakanlar Bunlara Da Baktı