Akü

Akü Fiyatları

647 farklı Akü için fiyatlar listeleniyor.

Varta Akü İnci Akü Akü Bosch Akü Hugel Akü Arora Akü Eveready Akü

Fiyatı Düşen Aküler

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Aküler

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

60 Amper70 Amper72 AmperOtomobilMinibüs-Kamyonet12 V0 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL JelKuruSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 27Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 1.000 TL1.000 - 1.500 TL1.500 - 2.500 TL2.500 - 3.500 TL3.500 TL üstü
Markası Özellikler Amper Kullanım Türü Tipi Volt Ağırlık Uzunluk Genişlik Yükseklik Üretim Tarihi SatıcıToplam 25 satıcı. Ürün Puanı

Dunlop Kışlık Lastik Hankook Kış Lastiği FiyatlarıLassa 205 55 R16 Kış Lastiği 185 65 R15 Kış Lastiği235 65 R16C Kış Lastiği FiyatlarıSilecekXenon FarFiltre SetiOto AmpulVarta Aküİnci Akü AküBosch Akü

En Çok Karşılaştırılan Aküler

Akü Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Akü Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Aküler hangileri?

Bugün Akakçe'de 647 farklı model arasında

En çok satan Aküler hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Akü:
  1. Varta Blue Dynamic D24 12 V 60 Ah 540 CCA Akü
  2. İnci Formul A Taurus 12 V 72 Ah 700 CCA EN Akü
  3. İnci Formul A Taurus 12 V 60 Ah 540 CCA Akü
  4. Varta Blue Dynamic E43 Alçak 12 V 72 Ah 680 CCA Akü
  5. Varta Blue Dynamic N70 Start-Stop EFB 12 V 70 Ah 760 CCA Akü

Her Bütçeye Uygun Akü Fiyatları İçin Akakçe!

Akümülatör, kısa adı ile akü, elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak depolayabilme olanağına sahip ürünler olarak karşınıza çıkıyor. İstenildiği anda bu kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine çevirerek sizlere sunan aküler, genel olarak araçlarda sıklıkla tercih edilen enerji kaynakları olarak biliniyor. Akım toplar, batarya ya da birikteç gibi çeşitli isimlere sahip olan bu ürünlerin görevi araçlarda marş motoruna elektrik akımı sağlayarak aracın ilk anda çalışabilmesine yardımcı olmaktadır. Bu ürünler araç motorunun çalışmadığı durumlarda kullanılacak olan alıcılara akım gönderme görevini üstlenmektedir.
Motorun çalıştığı durumda ise araba aküsü elektrik sisteminde voltaj ve amperaj dengelemesi yapmaktadır. Zor zamanlarınızda yanınızda olan özel olarak geliştirilmiş sistemlere sahip bu aküler, dayanıklı ve güçlü yapıları ile her daim aracınız için enerji sağlamaya devam etmektedir.

En Ucuz Akü Modelleri

Arabanızın motoruna enerji sağlayan yapıya sahip olan aküler, aracınızın ilk çalışma anından itibaren sizler için destek sağlamaktadır. Motorun çalışmadığı durumlarda akım göndererek motorun çalışmasını sağlayan ve motor çalışırken sistemler arasında voltaj ve amperaj dengelemesi yapan bu ürünler, aracınızı yüksek devirlere karşı korumaktadır. Voltajın fazla yükselebileceği durumlarda alıcıların zarar görmesini engeller. Akü araba ve diğer taşıtlarda alternatörün oluşturduğu akımın bir parçasını üzerine alır ve aşırı voltaj yükselmelerinin önüne geçer. Arabalarınız için koruma sağlayan aküler, benzinli motorlarda birbirine seri olarak bağlanmış hücreli akü sistemlerinden oluşmaktadır. 12 volt akü, altı adetlik 2 voltluk hücreler halinde seri olarak sıralı bağlanmaktadır. Her eleman grubunda, birbirine paralel şekilde bağlanmış pozitif ve negatif yüklü plaklar bulunmaktadır. Bu pozitif plaklar aktif madde olarak kullanılır ve kurşundioksit içermektedir. Bunun yanı sıra negatif yükler ise aktif madde olarak saf kurşun içermektedir. İki plak arasında kısa devreyi önlemek amacı ile izole edici özelliğe sahip ayırıcılar bulunmaktadır.
Voltaj yükselmelerine karşı olarak geliştirilmiş olan akü modelleri, arabanızın motorunu olası voltaj değişimlerine karşı korumaktadır. Motorun çalışma mekanizmasında önemli bir yere sahip olan aküler, pozitif ve negatif plaklar sayesinde çalışmaya devam eder. Plaklar arasında bulunan ayırıcılar, kimyasal tepkimeyi engellemeyecek olan küçük gözenekli yapıya sahip maddelerden yapılmaktadır. Akünün içerisinde sülfürik asit ve saf su karışımı olan elektrolitler konulmaktadır. Elemanların arası ise seri olarak kurşum köprüler sayesinde bağlanmıştır. Aracınızın doğru bir şekilde çalışmasını sağlayan akü fiyatları, ürünün teknik özelliklerine ve markasına bağlı olarak değişim göstermektedir. Hesaplı ve dayanıklı yapıları ile aracınıza zarar vermeden uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz aküler oldukça kullanışlı ürünler olarak karşınıza çıkar. Motoru destekleyen yapısı sayesinde, aracın çalışmadığı durumlarda devreye girerek arabanızın aktif hale gelmesine yardımcı olur. Gerilimlerin azaltılmasını sağlayan aküler, voltaj oynamalarında aracın herhangi bir hasar almadan çalışmaya devam etmesinde önemli bir rol oynamaktadır. İhtiyaç durumunda kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine çeviren bu ürünler araçlarınız için uygun bir enerji depolama aracı olarak bilinmektedir.

Uygun Fiyatlı Akü Seçenekleri

Elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak depolayarak ihtiyaç duyduğunuz durumlarda tekrar elektrik enerjisi olarak aktaran aküler, yüksek kapasiteye sahip enerji depolayabilme olanağına sahiptir. Bir akünün ana amacı, motoru çalıştırmak da olsa bunun yanı sıra çeşitli özelliklere sahiptir. Çalıştırmada, aydınlatmada ve ateşlemede de enerji sağlayan araba aküsü, otomotiv sektöründe sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. İşlemlerini elektrik devreleri sayesinde tamamlayan aküler, yüksek teknoloji ile geliştirilmiştir. Ürünlerdeki güç ve enerji depolama alanı modelden modele değişim göstermektedir. Geleneksel bakımın önüne geçen aküler, şarj ve deşarj değişimleri sayesinde kolayca güç toplayabilen ürünler olarak bilinmektedir. Bisikletten motora kadar bütün araçlarda kullanabileceğiniz aküler, araçtan araca farklılık göstermektedir. Gelişen teknoloji sayesinde yepyeni özellikler kazanan ürünlerde start-stop özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde yüksek enerji performansı sergileyen akü çeşitleri, farklı adımların bir araya gelerek oluşturduğu bir çalışma mekanizmasına sahiptir.
Motorun çalışmasına yardımcı olan aküler, alternatörlerin araca elektrik vermesini tetikler ve böylece aracın çalışmasını sağlamaktadır. Kesintisiz güç sağlayan bu ürünler kurşun asitli modeller ile karşınıza çıkar. SLI tipi olarak bilinen bu akülerde amper cinsinden ölçüm yapılmaktadır. Bu ürünler, yüksek patlama akımını serbest bırakır ve bunun ardından hızlı bir ivme ile tekrar şarj etmeye başlar. Yalnızca marş görevi görmeyen akü modelleri, enerjinin depolanarak saklanmasına yardımcı olur. Aracınız için yüksek performans sağlamak amacı ile geliştirilmiş olan ürünler, enerjiyi kesintisiz olarak almaya devam etmenizi sağlamaktadır. 60 amper akü, birçok işlevi ile aracınızın elektrik gereksinimlerinin giderilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Fonksiyonel özellikleri ile ön plana çıkan bu ürünler, alıcılara akım göndermekle yükümlüdür. Araçlarda sıklıkla tercih edilen ve ihtiyaç duyulan bu ürünler, aracın elektrik sistemlerinin hasar görmesini engeller. Gerekli olan enerji açığınızı kapatmanızda sizlere yardımcı olan aküler birbirine seri şekilde bağlanmaktadır. Plaklar arasındaki aktif maddeler akünün çalışır hale gelmesine yardımcı olur. Alternatörün oluşturduğu akımın bir kısmını üzerine alan akü, voltajlar arasındaki dengeyi oluşturur ve fazla elektrik yüklenmelerini engelleyerek aracınızın elektrik sisteminde hasar oluşturmaz.

Akü Kampanya ve Fırsatları

Bir enerji sağlayıcı olarak karşınıza çıkan aküler çeşitli model ve teknik özelliklerden oluşmaktadır. Her akünün uyumlu olduğu araç modelden modele değişiklik göstermektedir. Aküler içerisinde kurşun asit, nikel demir, nikel kadmiyum gibi metal cinslerine sahiptir. Aradığınız aküyü içerisinde yer alan bu metal cinsine göre ayırabilirsiniz. Arabalarda tercih edilen akü modeli genel olarak kurşun asit akümülatörü olarak bilinmektedir. Akülerin kendi içerisinde kuru ve sulu modelleri bulunmaktadır. Araba akü fiyatları, ürünün yapısına göre değişim gösterir. Hesaplı yapısı ile ön plana çıkan ürünler, iç yapısı ve özellikleri ile aracınızda enerji kaynağı olarak kullanabileceğiniz akülerdir. Kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine çevirerek sizlere yedek enerji hizmeti sunan aküler aracınızın daha yüksek performansa sahip olmasına da yardımcı olur. Sulu yapıdan oluşan aküler, klasik tipteki oto aküleri olarak bilinmektedir. Starter özelliğine sahip olan aküler, SLI olarak adlandırılır ve içerisinde başlatma, aydınlatma ve ateşleme sistemleri de bulunmaktadır.
Ürünler arasında hem tam kapalı hem de buşonları açılabilen modeller bulunmaktadır. Her iki modelde de akü tipinin iç yapısı aynıdır. Kapalı akülerdeki tek farklılık buşonlarının hiçbir şekilde açılmamasıdır. Bu yüzden kapalı akülere su eklemesi yapılamamaktadır. Özellikle voltaj düzeneği sağlam olan arabalarda kullanılması tavsiye edilen kapalı akülerin yanı sıra kuru yapıdan oluşan aküler de bulunmaktadır. 72 amper akü hem iç yapı hem de teknolojisi açısından diğerlerine göre daha farklıdır. Kuru yapıya sahip olan bu ürünler, sübap ayarı yapılan akülerdir. Gelişen teknoloji ile birçok özellik kazanan yüksek amperli akü modelleri arasında forklift ile çalışan ürünler de bulunmaktadır. Kuru akü modellerindeki temel özellik ise asit taşmasını önlemektedir ve sızlara karşı özel olarak geliştirilmiş bir sistemi bulunmaktadır. Oldukça güvenilir olan akü modelleri, uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz dayanıklı ürünlerdir. Gaz çıkışını minimum tutan aküler ile arabanız için gerekli olan yedek enerjiyi sağlayabilirsiniz. Çelik akü, yapısı ile aracınıza zarar vermeden enerji depolamaktadır. Aracınız için uygun olan akü modellerini Akakçe üzerinden inceleyebilir ve kolayca satın alabilirsiniz.