Asus

Asus PRIME A320M-K AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart

Asus PRIME A320M-K AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart

37 satıcı içinde kargo dahil en ucuz fiyat seçeneği

1.357,03 TL Ücretsiz kargoSatıcıya GitSon güncelleme: 16 dakika önce

, peşin fiyatına 3 taksit

Stokta 10+ adetYarın kargodaSatıcı: N11/vizyonbilgisayar

Ürün Özellikleri: Micro/ATX, DDR4, AMD Uyumlu, AM4, HDMI, AMD A320, M2 Destekli, Type-A... Devamını gör

37 TL fark ile Asus yetkili satıcı seçeneğini gör


Fiyat Değişimi15 günlük tahmin

Fiyat analizini detaylı gör

En Ucuz Asus PRIME A320M-K AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları

Piyasa fiyatları (2)

Tüm fiyatlar (29)

Bu ürün ile en çok birlikte alınan: AMD Ryzen 5 3600 Altı Çekirdek 3.60 GHz İşlemci
Asus PRIME A320M-K AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart+AMD Ryzen 5 3600 Altı Çekirdek 3.60 GHz İşlemci
Amazon Türkiye 3.398,00 TL Ücretsiz kargoBirlikte Gör
En Popüler Asus Anakartlar
Benzer Ürünler

Asus Prime A320M-K

Asus markasının Prime serisinde yer alan ve giriş seviyesi bir anakart olarak tasarlanan Asus Prime A320M-K, birinci, ikinci, üçüncü nesil AMD Ryzen ve Athlon işlemciler ile uyumludur. Paslanmaz çelik malzemeden üretilen arka paneli, oksidasyona dirençli bağlantı soketleri, donanım güvenliği elemanları ile uzun ömürlü bir kullanım sunan Asus A320M-K anakart, 8.000 saati aşan süreyle çeşitli testlerden geçirildikten sonra kullanıcıların beğenisine sunulur.

Başlangıç seviyesi sistemde ihtiyaç duyulabilecek tüm bileşenler için yeteri kadar bağlantı yuvası bulunan Asus Prime A320M-K, binden fazla CPU, DDR4 bellek modülü, ekran kartı gibi bileşenleriyle de uyumludur. Hız aşırtma uygulamalarını destekleyen başarılı Asus Prime A320M-K anakart, 3200 MHz olan bellek saat hızını daha yukarı taşıma olanağı tanır.

Ses kalkanı sayesinde gürültü izolasyonu sağlar. Böylece daha kararlı performans gösterir. Sistemden daha yüksek verim alabilmek için Fan Xpert yazılımı ile bağlı fanları optimize etme imkânı da sağlayan Asus Prime A320M-K, sahip olduğu özelliklere kıyasla son derece uygun olan fiyatı ile dikkat çeker. Uygun fiyatlı Asus Prime A320M-K anakartı, benzersiz bir DIY PC deneyimi için tercih edebilirsiniz.

Asus Prime A320M-K

Zengin Bağlantı Seçenekleri ile Asus Prime A320M-K

LED aydınlatmalı AM4 işlemci soketine sahip bir AMD anakart olan Asus Prime A320M-K, çok yönlü kullanım sağlayan bağlantı slotlarına sahiptir. Eski tip ekranlar için VGA portu bulunan başarılı anakartta ayrıca yeni nesil görüntüleme cihazları için HDMI port da bulunur. Tüm bunların yanı sıra geleneksel USB 2.0, yeni nesil USB 3.0 portları ile LAN soketi, kulaklık/hoparlör jak girişi, mikrofon girişi, PCI Express 3.0 ile 2.0 slotları mevcuttur.

Ön kısımda 2 adet USB 3.0 soketi de bulunan Asus Prime A320M-K anakartta SSD gibi depolama birimleri için ultra hızlı kullanma avantajı sunan M. 2 yuvası yer alır. Bu yuva hem PCIe hem de SATA uyumludur. Asus Prime A320M-K maksimum 32 GB/s veri aktarım hızını destekleyen M.2 yuvası sayesinde bilgisayar mümkün olduğu kadar hızlı çalışırken işletim sisteminin yüklenmesi, oyun girişleri ve programların tepki süreleri de oldukça kısalır.

Asus teknolojileri arasında yer alan DIGI+VRM sayesinde bileşenlerin ihtiyaç duyduğu enerjiyi gerçek zamanlı olarak takip edebilen A320M-K anakart gereksiz enerji tüketiminin de önüne geçer. Güvenli anakart kurulumu için uygun tasarıma sahip olan A320M-K, tecrübesiz kullanıcılar için güvenli bileşen montajı olanağı tanır.

Öte yandan Asus Prime A320M-K, Q-Fan olarak adlandırılan ve her fanın yerleşik sensörler sayesinde optimize edilmesini sağlayan özel bir teknoloji ile yazılıma sahiptir. Dolayısıyla Asus Prime A320M-K etki soğutma desteği sunarak benzerlerinden ayrılır. 5X Protection III olarak adlandırılan özel koruma sistemine sahip olan AMD A320M-K hem kendi kullanım ömrünü hem de bağlı bileşenleri korur.

32 GB RAM kapasitesine sahip olduğu için oyun ve iş sistemleri için ihtiyaç duyulan hemen her teknolojiyi destekleyecek niteliktedir. Tüm bunların yanı sıra Asus tarafından yapılan testlerde binin üzerindeki bileşen ile uyumlu olduğu kanıtlanan Asus Prime A320M-K, pek çok sisteme sorunsuz uyum sağlar.

Asus Prime A320M-K Çapraz

Asus Prime A320M-K Aşınmaya Dirençli Tasarım

Micro ATX olarak tasarlanan ve Prime A320M K, 22,6 x 22.1 cm ölüleri sayesinde hem mATX hem de ATX kasalara uygundur. Geleneksel tasarımlara kıyasla 3 kata kadar daha fazla aşınma direnci bulunan A320M-K Prime, paslanmaz çelik malzemeden üretilen arka girişlere sahiptir.

Tasarımındaki detaylar sayesinde yoğun kullanıma ve olası kazalara karşı dirençli bir anakart olarak dikkat çeken Asus Prime A320M-K, SafeSlot olarak adlandırılan PCIe yuvası tasarımıyla fark yaratır. Montaj-demontaj süreçlerinde söz konusu yuvanın zarar görmesini engellemek için ekstra esnek bir yapı sunan SafeSlot, DIMM ve PCIe pinlerinin çevresinde yer alan lehim noktaları sayesinde standart genişleme yuvalarına kıyasla 1.6 kat daha güçlüdür.

Temas nedeniyle meydana gelen hasarı ortadan kaldırmak için üzerinde güvenli bölgelere yer verilen Asus Prime A320M-K anakart, kısa devre riskini de minimuma indirir. Tüm bunların yanı sıra geniş kanatlara sahip klipsleri ile dikkat çeken Q-Slot ise ekran kartının pratik şekilde takılıp çıkarılmasına olanak tanır. Asus Prime A320M-K anakartın bu özel tasarımı, boyut olarak büyük olan ekran kartları için de kullanım kolaylığı sunar.

Asus Prime A320M-K Genel

Asus Prime A320M-K ile Asus Prime A320M-E Arasındaki Farklar

Asus’un Prime serisinde yer alan A320M-K ile aynı seride yer alan A320M-E arasında bazı farklılıklar bulunur. Asus Prime A320M-E, 3.2 Gen 1 desteği, DVI-D bağlantı yuvası ve ekstra USB 3.1 slotu ile Asus Prime A320M-K AMD karttan ayrılır. Güvenlik, montaj kolaylığı, güvenli kullanım, kararlılık, sessiz çalışma, veri transfer hızı, boyut ve bileşen desteği açısından benzer avantajlara sahip olan Asus Prime A320M-K ve A320M-E anakartlarını daha yakından inceleyerek kullanım alışkanlıklarınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Asus Prime A320M-K Artı ve Eksi Yönleri

Pek çok bilgisayar kullanıcısı için yeterli olan Asus Prime A320M-K, masaüstü bilgisayarların daha verimli ve kararlı çalışmasını sağlayacak özelliklere sahiptir. Söz konusu Asus Prime A320M-K özellikleri arasında öne çıkan avantajlar olduğu kadar eksik yönler de vardır. “Asus Prime A320M-K nasıl bir anakart?” sorusuna da yanıt olabilecek artı ve eksi yönler şu şekilde sıralanabilir:

  • Micro ATX boyutunda olan Asus Prime A320M-K hem mATX hem de ATX kasalarda kullanılabilir.
  • Giriş seviyesi anakart olmasına rağmen yüksek bileşen uyumluluğuna sahiptir. Bu sebeple pek çok işlemci, anakart, depolama birimi ve diğer bileşenleri destekler.
  • Asus Prime A320M-K güvenli montaj özellikleri sayesinde kullanıcılara kendi bileşenleri için montaj avantajı sunar.
  • 2.5 kata kadar artırılmış akım toleransı sunan LANGuard’ın yanı sıra aşırı voltaj, aşırı akım, kısa devre, elektrostatik deşarj koruması ve SafeSlot ile güvenli kullanım süreci sağlar.
  • Bileşenlere sadece ihtiyaç duydukları kadar enerji aktaran Asus Prime A320M-K, sistemin daha az enerji tüketmesine yardımcı olur.
  • Asus Prime A320M-K, çoklu GPU desteği, dahili Wi-Fi modülü ve harici aydınlatmaya sahip değildir.
Asus Prime A320M-K Genel 2

Asus Prime A320M-K Fiyatları

Asus markasının uygun fiyatlı anakartları arasında yer alan Asus Prime A320M-K, yeni masaüstü sistemi toplamak isteyenlere ve anakartını yenilemeyi düşünenlere bütçe dostu bir alternatif sunar. Binden fazla bileşen ile uyumlu olduğu için pek çok sisteme sorunsuz entegre olan Asus Prime A320M-K anakart, AMD Ryzen işlemci desteği ile benzerlerinden ayrılır.

Asus imzalı pek çok teknolojiyle desteklendiği için kullanıcılara BIOS ayarlarından fan kontrolüne kadar çeşitli olanaklar tanıyan başarılı anakart, dayanıklı arka panel sayesinde uzun kullanım ömrü sunar. 5’li koruma sistemi ile bileşenleri koruma altına alan Asus Prime A320M-K fiyat avantajının yanı sıra olası kazaları önleyerek hasar kaynaklı masrafları ortadan kaldırır.

Ayrıca enerji tasarrufu özelliği sayesinde bilgisayarın daha az enerji tüketmesini sağlar. EZ Flash 3 özelliği sayesinde BIOS'u online olarak güncelleme imkânı sunan Asus Prime A320M-K hem başlangıç seviyesindeki hem de tecrübeli bilgisayar kullanıcıları için ulaşılabilir bir anakarttır. Siz de Asus teknolojileri ile donatılan ve güvenli tasarımıyla dikkat çeken Asus Prime A320M-K ile sisteminizi güçlendirebilirsiniz.

Asus PRIME A320M-K AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyat Analizi

Asus PRIME A320M-K AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart son 6 aylık fiyat değişim grafiği

Asus PRIME A320M-K AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Özellikleri

Anakart Yapısı:   Micro/ATX
Bellek Tipi:   DDR4
İşlemci Uyumu:   AMD Uyumlu
Soket Tipi:   AM4
HDMI:
Chipset:   AMD A320
M2 Destekli:
Type-A:
Maksimum RAM Kapasitesi:   32 GB
RAM Slot Sayısı:   2
M2 Slot Sayısı:   1
USB 2.0 Port Sayısı:   2
USB 3.0 Port Sayısı:   4
SATA Versiyonu:   3
SATA Slot Sayısı:   4
Yonga Seti Çıkış Yılı:   2017
Genişlik:   22.1 cm
Hatalı İçerik Bildir
En Çok Aranan İfadeler
Ortalama Puan
5.01 kişi oyladı
Ürüne puan ver

Asus PRIME A320M-K AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Yorumları

Bu ürün için ilk yorumu sen yaz

Asus PRIME A320M-K AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart İle En Çok Karşılaştırılanlar

 Asus PRIME A320M-K AMD AM4 DDR4 Micro ATX AnakartAsus PRIME A320M-F AMD AM4 Micro ATX AnakartAsus PRIME B450M-K AMD AM4 DDR4 Micro ATX AnakartAsus Prime B450M-K II AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart
 Asus PRIME A320M-K AMD AM4 DDR4 Micro ATX AnakartAsus PRIME A320M-F AMD AM4 Micro ATX AnakartAsus PRIME B450M-K AMD AM4 DDR4 Micro ATX AnakartAsus Prime B450M-K II AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart
Fiyat 1.357,03 TL
37 satıcı
1.499,00 TL
8 satıcı
Fiyat Yok 1.634,99 TL
64 satıcı
Popülerlik4. Popüler Asus Anakart--8. Popüler Anakart
Ortalama Puan1 yorum3 yorum3 yorum
Anakart YapısıMicro/ATXMicro/ATXMicro/ATXMicro/ATX
Bellek TipiDDR4DDR4DDR4DDR4
İşlemci UyumuAMD UyumluAMD UyumluAMD UyumluAMD Uyumlu
Soket TipiAM4AM4AM4AM4
VGAYokYokVarVar
DVIYokVarVarVar
HDMIVarYokYokVar
DisplayPortYokYokYokYok
Wi-FiYokYokYokYok
PCIe 4.0YokYokYokYok
ChipsetAMD A320AMD A320AMD B450AMD B450
Type-AVarVarVarVar
M2 DestekliVar-VarVar
Overclock--VarVar
Maksimum RAM Kapasitesi32 GB32 GB32 GB64 GB
RAM Slot Sayısı2222
M2 Slot Sayısı1-11
USB 2.0 Port Sayısı22--
USB 3.0 Port Sayısı4466
SATA Versiyonu3333
SATA Slot Sayısı4444
Yonga Seti Çıkış Yılı2017201720182018
Genişlik22.1 cm19.3 cm22.1 cm22.1 cm
Gaming Oyuncu--Yok-
OyuncuYokYokYokYok
Gaming OyuncuYokYok-Yok
Bu Ürüne Bakanlar Bunlara Da Baktı