Asus

Asus Prime B550M-K AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart

En Popüler 5. Anakart
Asus Prime B550M-K AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart

137 satıcı içinde kargo dahil en ucuz fiyat seçeneği

2.958,84 TL Ücretsiz kargo Satıcıya Git Son güncelleme: 14 dakika önce Peşin fiyatına 3 taksit /3 %0 Peşin fiyatına 3 taksit /3 %0 Stokta 25+ adet 1 iş günü Satıcı: n11/adaespor

Ürün Özellikleri: Micro/ATX, DDR4, AMD Uyumlu, AM4, VGA, DVI, HDMI, PCIe 4.0... Devamını gör


Fiyat Değişimi 15 günlük tahmin

Fiyat analizini detaylı gör
2.499,00 TL11.11.2023

En Ucuz Asus Prime B550M-K AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları

Piyasa fiyatları (5)

Tüm fiyatlar (73)

Yenilenmiş ve İkinci El Asus Prime B550M-K AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları

Daha düşük bir fiyat mı buldunuz?Bizimle paylaşın.
En Popüler Asus Anakartlar
Benzer Ürünler

Asus Prime B550M-K

Asus Prime B550M-K, yüksek veri işleme performansı ve 3. nesil AMD Ryzen işlemci mimarisini destekleyen teknik özelliklere sahip olmasıyla öne çıkar. Asus Prime B550M-K AMD yonga seti altyapısıyla, bilgisayara verilen işlem komutlarını kısa sürede tamamlamaya yardımcı olur. Ryzen platformunun tüm potansiyelini ortaya çıkarmada etkili Asus Prime B550M-K anakart, akıllı ayar seçenekleriyle de pratik şekilde kullanılır.

Kapsamlı soğutma çözümleri ise yoğun uygulama işlerini kolayca tamamlamaya izin verir. Ayrıca Asus Prime B550M-K, ayar ekranı üzerinden isteğe göre kişiselleştirmeye olanak tanır. Tam donanımlı güvenlik sunan parçalar da anakartın uzun süreli yüksek verimle çalışmasını destekler. PC toplamak isteyenlere veya günlük kullanıcılara verimli bilgisayar kullanım deneyimi yaşatan Asus Prime B550M-K, sağlam malzemeler işlenerek üretilir.

Isınma gibi olumsuz durumlara karşı dayanıklı gövdeye sahip Asus Prime B550M-K; kullanışlı yazılımlarla ve çeşitli testler uygulanarak tasarlanır. Performans ayar ekranıyla kullanıcılara kolaylık sunan Asus Prime B550M-K anakartlar, bilgisayar birimleri arasındaki veri akışını hızlıca tamamlamada etkilidir. Böylece oyun oynarken veya bilgisayar uygulamalarını yönetirken zamandan tasarruf etmek mümkündür. Ayrıca bellek saat hızının 4400 MHz olması, Asus Prime B550M-K anakartların bilgisayarın çalışma performansını yükseltmesinde etkilidir.

Asus Prime B550M-K

Kapsamlı Soğutma Sağlayan Asus Prime B550M-K

Asus B550M-K, PCH soğutma bloğu ve Fan Xpert 2+ teknolojik donanıma sahip olmasıyla, kapsamlı soğutma sağlar. B550M-K, hızlı soğutma sunan donanım ayrıntılarıyla yüksek verileri işlemede veya uzun süreli bilgisayar kullanımında ısınma problemi yaşamayı önlemede etkilidir. Asus B550M-K anakart, UEFI BIOS üzerinden yapılan soğutma işlemiyle kişisel bilgisayarlarda yapılan uygulama yönetiminde kolaylık oluşturur.

Program yükleme veya kapsamlı oyun kurulumunda da soğutma donanımı yüksek verimle çalışır ve bilgisayarı ısınma problemine karşı korumaya katkı sağlar. Daha serin tutan gelişmiş teknolojiye sahip anakart, termal sensörler yardımıyla en uygun soğutma sistemini otomatik olarak devreye alır. Asus Prime B550M-K üzerinde yer alan 3 adet termal sensör, desteklenen ASUS ekran kartlarının sıcaklığını takip eder. Olası ısınma durumlarında devreye giren soğutma sistemi, ekran kartının bozulmasını önlemeye destek verir.

Ayrıca dahili başlıklara sahip Asus Prime B550M-K; PWM veya DC fanlarının otomatik şekilde çalışmasını sağlar. Bilgisayar fanlarını takip eden teknolojiye sahip Asus Prime B550M-K anakartlar, çoklu işlemleri aynı anda tamamlamaya izin verir. Tam koruma sunan çoklu tabanlı güvenlik donanımı ise anakartın; dirençli ve sağlam kalmasına yardımcı olur. Ayrıca Asus B550M-K, üstün dayanıklılık sağlayan 5X Protection III teknolojisine sahip olmasıyla dikkat çeker.

Asus Prime B550M-K Genel

Asus Prime B550M-K Anakart Kullanım Alanları

B550M-K, etkili BIOS işlem yönetimi sayesinde geniş kullanım alanına sahiptir. PC bileşenleri arası veri aktarımını sağlayan Asus Prime B550M-K anakartlar; iş veya kişisel bilgisayarlarda kullanıma uygun tasarıma sahiptir. Asus B550M-K, bilgisayarların maksimum performans göstermesi için özel olarak tasarlanmıştır. Yüksek oranda veri akışı sunan Asus Prime B550M-K, donanımların koordineli çalışmasını destekler.

Böylece kullanıcılar, bilgisayar işlemlerini doğru ve tutarlı şekilde tamamlayabilir. Bir tür omurga işlevi gören Asus Prime B550M-K, baskı devre kartı olarak da tanımlanır. Bunun sebebi tüm bilgisayar işlemlerinin Asus Prime B550M-K anakartın yüksek performansı sayesinde gerçekleşmesidir. Parçalar arası güç dağıtımı gerçekleştiren Asus Prime B550M-K, diğer tüm bileşenler üzerinde olumlu etki yaratır. Kurulu bulunduğu bilgisayarda neredeyse tüm görevleri yönetmede etkili Asus Prime B550M-K, 128 GB bellek kapasitesiyle çoklu verileri saklamaya da yardımcı olur.

Sistem bileşenleri arasında bağlantı kurarak, etkili ve hızlı bir bilgisayar çalışma performansı sunması ise kullanıcılardan tam not almasını sağlar. Asus Prime B550M-K anakartlar; DDR4 bellek teknolojisi ve 4 adet bellek yuvasıyla, interneti hızlı şekilde kullanmaya katkı sağlar. Ancak yüksek performans sağlaması için Asus Prime B550M-K anakartın bilgisayarın diğer kasa bileşenleri ile uyumlu özelliğe sahip olması önemlidir.

Asus Prime B550M-K Anakartı Benzerlerinden Ayıran Yönleri

Prime B550M-K, yerleşik M.2 donanım parçasıyla yüksek oranda veri akış hızı sunar. PCIe 4.0 M.2 yuvası ile 22110-a kadar olan m2’leri destekleyen Asus Prime B550M-K, benzer modeller arasında bir adım öne çıkar. Ayrıca Asus B550M-K, NVMe SSD RAID desteğiyle de Ryzen platformunda en yüksek veri akışına izin verir. Asus Prime B550M-K kullananlar bölümü incelendiğinde de anakartın hızlı ve etkili veri akışına sahip donanım özelliklerinden sıkça bahsedildiği görülür.

Bunun yanı sıra Asus Prime B550M-K, RAID yapılandırması sağlamak isteyenler için ideal tasarıma sahiptir. RAID yapılandırması ile anakart; verileri birden fazla sürücüye dağıtır ve ek donanıma ihtiyaç duymadan depolama yedekliliği oluşturmaya yardımcı olur. Asus tarafından özel olarak geliştirilen SafeSlot Core yuvası da Prime B550M K anakart üzerinde yer alır. SafeSlot Core, güçlendirilmiş tasarımı sayesinde; anakart üzerinde 1.6 kat daha fazla eğilme ve 1.3 kat daha fazla kırılma direncinin oluşmasında etkilidir.

Böylece diğer donanım birimleri anakart üzerine kolay ve sağlam şekilde takılabilir. 256 Mbit BIOS hafıza boyutu ise anakarta gönderilen verilerin yüksek kapasiteye ulaşmasına destek verir. Bu sayede kişisel bilgisayarlarda veya ofis pc lerinde çoklu işlemleri aynı anda pratik olarak tamamlamak mümkündür. Bunun yanı sıra Asus Prime B550M-K anakartlar; USB 3.2 Gen 2 Type-A donanımıyla çok sayıda çevre birimini entegre etmeye yardımcı olur. Kullanıcılar farklı pc dış birimlerini USB 3.2 Gen 2 Type-A donanımı sayesinde kişisel bilgisayarında rahatlıkla kullanabilir.

Asus Prime B550M-K Sistem

Asus Prime B550M-K Artı ve Eksi Özellikleri Nelerdir?

B550M-K, Micro ATX (mATX) form faktörüyle adından söz ettirir. Büyük boy anakartlara göre daha az alan kaplayan tasarıma sahip Asus Prime B550M-K, bilgisayar kasasında gereksiz yer işgalini önlemede etkilidir. AMD B550 yonga seti ise çok sayıda bağlantı birimini desteklemesiyle dikkat çeker. Yeni teknolojiyle geliştirilen AMD B550 yonga seti; AMD fTPM, Asus Ai Charger, AMD StoreMI, Intel XMP, Asus Ai Suite 3 ve Asus Fan Xpert 2+ teknolojilerini destekler. Diğer Asus Prime B550M-K özellikleri artı ve eksi olarak şu şekildedir:

  • PCIe x16 genişleme yuvası, anakartın yüksek bant genişliğini desteklemesinde etkilidir.
  • 6 faz VRM, ana kaynaktan gelen voltajı, anakartın çalışma performansına uygun biçimde ayarlamayı sağlar.
  • AM4 işlemci soketi; dayanıklı yapısı ve mikroişlemci tasarımıyla dikkat çeker.
  • Çift kanallı bellek desteği, bilgisayarın çalışma performansını ihtiyaca uygun şekilde yükseltmeye izin verir.
  • 2 adet PCIe x1 yuvası; ses, ağ, Network veya TV kartı gibi donanımları bilgisayara bağlamayı sağlar.
  • 3.Nesil AMD Ryzen™ işlemcileriyle uyumlu tasarıma sahip anakart; içerik üretimi, oyun ve iş görevlerini yüksek performansla tamamlamaya yardımcı olur.
  • Kapsamlı soğutma desteği, bilgisayar başında yoğun saatler harcayan kullanıcılara uygun çözümler sunar.
  • Anakart fiyat etiketi, benzer modellere göre daha yüksek olabilir.
  • İşlemci tiplerine uyumu veya desteklenen çoklu çevre birimi yuva sayısı, bazı kullanıcılar için uygun olmayabilir.

Asus Prime B550M-K Fiyatı

Asus Prime B550M-K fiyat etiketi; modelin desteklediği teknolojilere ve bellek kapasitesine göre belirlenir. Ayrıca çevre birimi desteği sayısı da anakartın fiyatının belirlenmesinde etkilidir. Asus Prime B550M-K en ucuz fiyat etiketi ise kampanya döneminde bulunabilir. İndirim kampanyaları, Asus Prime B550M-K ürünü, bütçeye uygun aralıkta almaya yardımcı olur. Merak edilen “Asus Prime B550M-K alınır mı?” sorusunun cevabı ise kullanıcının talep ve isteklerine göre farklı şekilde yanıtlanır.

Yüksekte çalışma performansı ve soğutma donanımı ile öne çıkan Asus Prime B550M-K anakartlar; güvenli ve hızlı veri işlemek isteyenler için ideal bir seçim olabilir. Asus Prime B550M-K inceleme bölümlerine göz atarak, anakartın teknik özellikleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca alım öncesinde Asus Prime B550M-K yorumlar kısmını incelemek de anakartın ihtiyacınıza uygun olup olmadığı konusunda fikir verebilir.

Asus Prime B550M-K, Windows 11 ve hız aşırtma desteği sağlayan donanım bileşenleri ile kullanıcı beğenisine sunulur. Ufak çaplı araştırma ile yüksek performans vadeden Asus Prime B550M-K modele avantajlı fiyatlarla ulaşmak mümkündür. Siz de Asus Prime B550M-K anakartı kişisel veya iş bilgisayarlarınızda kullanabilir, 3. nesil AMD Ryzen platformunun hızlı veri aktarımı deneyimini yaşayabilirsiniz.

Asus Prime B550M-K AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyat Analizi

Asus Prime B550M-K AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart son 1 aylık fiyat değişim grafiği

Asus Prime B550M-K AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Özellikleri

Anakart Yapısı:   Micro/ATX
Bellek Tipi:   DDR4
İşlemci Uyumu:   AMD Uyumlu
Soket Tipi:   AM4
VGA:
DVI:
HDMI:
PCIe 4.0:
Chipset:   AMD B550
Type-A:
M2 Destekli:
Overclock:
Maksimum RAM Kapasitesi:   128 GB
RAM Slot Sayısı:   4
M2 Slot Sayısı:   2
USB 3.0 Port Sayısı:   6
SATA Versiyonu:   3
SATA Slot Sayısı:   4
Yonga Seti Çıkış Yılı:   2020
Genişlik:   24.4 cm
Hatalı içerik mi buldunuz?Bizimle paylaşın.
En Çok Aranan İfadeler

4 RAM Slotlu Anakart AM4 Anakart AMD B550 Anakart AMD Uyumlu Anakart DDR4 Anakart M2 Destekli Anakart Micro/ATX Anakart PCIe 4.0 Anakart

Ortalama Puan
5.0 1 kişi oyladı
Ürüne puan ver

Asus Prime B550M-K AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Yorumları

Bu ürün için ilk yorumu sen yaz

Asus Prime B550M-K AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart İle En Çok Karşılaştırılanlar

 Asus Prime B550M-K AMD AM4 DDR4 Micro ATX AnakartAsus Prime B450M-K II AMD AM4 DDR4 Micro ATX AnakartMSI B550M-A Pro AMD AM4 DDR4 Micro ATX AnakartGigabyte B550M-DS3H AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart
 Asus Prime B550M-K AMD AM4 DDR4 Micro ATX AnakartAsus Prime B450M-K II AMD AM4 DDR4 Micro ATX AnakartMSI B550M-A Pro AMD AM4 DDR4 Micro ATX AnakartGigabyte B550M-DS3H AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart
Fiyat 2.958,84 TL
137 satıcı
2.225,43 TL
118 satıcı
4.350,00 TL
1 satıcı
2.729,00 TL
96 satıcı
Popülerlik5. Popüler Anakart7. Popüler Anakart-3. Popüler Anakart
Ortalama Puan3 yorum--
Anakart YapısıMicro/ATXMicro/ATXMicro/ATXMicro/ATX
RAM TipiDDR4DDR4DDR4DDR4
İşlemci UyumuAMD UyumluAMD UyumluAMD UyumluAMD Uyumlu
Soket TipiAM4AM4AM4AM4
VGAVarVarVar-
DVIVarVar-Var
HDMIVarVarVarVar
DisplayPort--Var-
PCIe 4.0Var---
ChipsetAMD B550AMD B450AMD B550AMD B550
Type-AVarVarVarVar
M2 DestekliVarVarVarVar
RGB---Var
OverclockVarVarVarVar
Maksimum RAM Kapasitesi128 GB64 GB64 GB128 GB
RAM Slot Sayısı4224
M2 Slot Sayısı2112
USB 2.0 Port Sayısı--24
USB 3.0 Port Sayısı6644
SATA Versiyonu3333
SATA Slot Sayısı4444
Yonga Seti Çıkış Yılı2020201820202020
Genişlik24.4 cm22.1 cm20 cm24.4 cm
Bu Ürüne Bakanlar Bunlara Da Baktı