Asus

Asus Tuf Gaming B450-PRO AMD AM4 DDR4 ATX Anakart

(4 yorum)
Asus Tuf Gaming B450-PRO AMD AM4 DDR4 ATX Anakart

3 satıcı içinde kargo dahil en ucuz fiyat seçeneği

4.587,86 TL Ücretsiz kargo Satıcıya Git Son güncelleme: Bugün 16:11 Stokta Satıcı: Alsabilisim.com

Ürün Özellikleri: ATX, DDR4, AMD Uyumlu, AM4, DVI, HDMI, AMD B450, Type-C... Devamını gör


Kontrolü Kaybetme!Bu ürün son 1 ay içinde daha düşük fiyat gördü.

Fiyat Değişimi 15 günlük tahmin

Fiyat analizini detaylı gör
4.528,67 TL04.11.2023

En Ucuz Asus Tuf Gaming B450-PRO AMD AM4 DDR4 ATX Anakart Fiyatları

Tüm fiyatlar (3)

Daha düşük bir fiyat mı buldunuz?Bizimle paylaşın.
En Popüler Asus Anakartlar
Benzer Ürünler

Asus TUF B450 Pro Gaming

Oyunseverler için geliştirilen Asus TUF B450 Pro gaming, orta seviye kullanıcılara hitap eden bir anakart olarak öne çıkar. İşlemci, ekran kartı, depolama birimi gibi bileşenlerin bağlanabilmesi için modern konnektörler ile birlikte gelen Asus TUF B450 Pro gaming, gelişmiş soğutma teknolojisi ve fan kontrolü ile benzerlerinden ayrılır.

Yüksek uyumluluk, gelişmiş bağlantı seçenekleri, TUF koruma adı altında sunulan gelişmiş güvenlik önlemleri ve ısınmayı önleyen TUF parçaları sayesinde hızlı bir bilgisayar kullanımı ve sürükleyici oyun süreci sunar. Oyuncuların rakiplerine avantaj sağlaması için özel DTS Custon ses teknolojisi ile donatılan Asus TUF B450 Pro gaming anakart, ultra sessiz performansı ile dikkat çeker.

Oyuncuların yanı sıra video/fotoğraf editörleri, tasarımcılar, yazılımcılar gibi ileri seviye kullanıcıların ihtiyaç duyduğu pek çok özelliğe sahip olan Asus TUF B450 Pro gaming, TUF Game Alliance ile kendi bilgisayarını toplamak isteyenlere büyük bir kolaylık sağlar. Siz de kendi bilgisayarınızı topluyor veya yeni bir anakarta ihtiyaç duyuyorsanız, Asus TUF B450 Pro gaming anakartı tercih ederek sürükleyici oyun deneyimleri yaşayabilirsiniz.

Asus TUF B450 Pro Gaming

Yüksek Veri Aktarım Hızı Sunan Asus TUF B450 Pro Gaming

Asus'un The Ultimate Force (TUF) Gaming anakart serisinde yer alan B450M Pro gaming, AM4 soket ve B450 yongasına sahiptir. Bu sayede AMD Ryzen serisi 1., 2. ve 3. nesil işlemciler ile mükemmel bir uyum gösterir. Üstelik Safe Slot olarak adlandırılan PCIe yuvası sayesinde güvenli kullanım sunar.

Hız aşırtma olarak da bilinen overclock desteği ile benzerlerinden ayıran Asus TUF B450-Pro gaming özellikleri arasında 4 adet DDR4 bellek yuvası, 4400 MHz desteği, 2 adet M.2 yuvası ve USB 3.1 Gen 2 Type-A yuvası da yer alır. 32 Gbps veri aktarım hızı sunan PCI Express 3.0 x4 bağlantı teknolojileri sayesinde Asus TUF B450 Pro gaming anakartın yer aldığı sistemde oyun açılışlarından sistem başlangıçlarına, oyun içi tepkilerden büyük boyutlu veri aktarımına kadar pek çok aktivite benzersiz bir hızla gerçekleşir.

Dolayısıyla Asus TUF B450 Pro gaming, sadece oyuncular için değil tüm bilgisayar kullanıcıları için avantajlı bir kullanım süreci sağlar. Çoklu GPU desteği sunan AMD CrossFireX teknolojilerini destekleyecek şekilde tasarlanan Asus TUF B450 gaming anakart, Digi+VRM voltaj regülatör modülü yardımıyla kararlı güç iletimi gerçekleştirir. Böylece, sisteminizdeki tüm bileşenlerden maksimum verim alabilirsiniz.

Asus TUF B450 Pro Gaming Dizayn

Asus TUF B450 Pro Gaming SafeSlot ile Güvenli Kullanım

Askeri sınıf TUF parçalara yer verilen Asus B450 Pro gaming anakart arka paneli, çelikten üretildiği için aşınmaya ve oksitlenmeye karşı dirençlidir. Arka panelde yer alan bağlantı noktaları ise krom oksit ile birbirine bağlıdır. 72 saatlik tuz püskürtme testinde yüksek başarı gösteren bu özel tasarım hem Asus TUF B450 Pro gaming anakartın hem de bileşenlerin kullanım ömrünü korur.

TUF, LANGuard, MOSFET'ler, bobinler, kapasitörlerden oluşan tüm bileşenlerinde üst düzey dayanıklılık sağlayan Asus TUF B450 Pro gaming anakart, SafeSlot olarak adlandırılan özel PCIe yuva donanımı ile fark yaratır. Özel güçlendirici bir kanca ile desteklenen bu yuva, daha güçlü muhafaza olanağı tanır.

Dayanıklı yapısının yanı sıra kolay kurulum avantajı sunan eşsiz tasarımı ile fark yaratan Asus TUF B450 Pro gaming, kısa sürede montajı yapılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Asus TUF B450 Pro gaming inceleme ve değerlendirmelerde öne çıkan bir başka özellik ise Aura Sync destekli RGB LED aydınlatma teknolojisidir. Özellikle şeffaf ve yarı açık kasalarda benzersiz bir görünüm yaratan RGB ışıkları, RGB LED aydınlatmaya sahip diğer ekipmanlar ile Asus TUF B450 Pro gaming anakartı senkronize etmenizi sağlar.

Asus TUF B450 Pro Gaming Gelişmiş Soğutma Kontrolleri

Daha iyi soğutma performansı için geniş termal yataklı VRM soğutma bloğuna yer verilen Asus TUF B450-Pro gaming anakart, TUF alaşım bobinleri sayesinde daha iyi bir ısı kontrolü sağlar. Isı kaybını artıracak şekilde tasarlanan söz konusu soğutma bloğu, Asus TUF B450 Pro gaming ve bağlı bileşenlerin daha verimli şekilde soğumasına yardımcı olur.

Başta GPU olmak üzere pek çok bileşenin sıcaklığını otomatik olarak algılayabilen Asus TUF B450 Pro gaming anakart, oyun sisteminin kararlılığına önemli oranda katkı sağlar. Asus imzalı Fan Xpert 4 Core yazılımı ise sistemdeki fanları otomatik olarak kontrol ederek bileşenlerin ideal şekilde soğutulmasını sağlar.

“Asus TUF B450-Pro gaming nasıl soğur?” sorusunun yanıtları arasında yer alan bu yazılım sayesinde sıcaklık arttıkça fanlar daha verimli çalışmaya başlar. Bu sayede uzun video oyun seanslarında ısınan sistem bileşenleri için endişelenmeniz gerekmez. Ayrıca, Asus TUF B450 Pro gaming yardımıyla sistem etkin şekilde soğutulduğu için oyun sırasında donma, takılma, yüksek fan sesleri gibi sorunlar ile karşılaşmazsınız.

Asus TUF B450 Pro Gaming ile Asus TUF B450 Plus Gaming Arasındaki Farklar

TUF serisi anakartları arasında yer alan B450 Pro ve B450 Plus arasında bazı farklılıklar vardır. Örneğin; Asus TUF B450 Plus Gaming, birinci ve ikinci nesil AMD Ryzen işlemcileri desteklerken Asus TUF B450 Pro gaming anakart üçüncü nesil Ryzen işlemcilerle de uyumludur.

Ayrıca Asus TUF B450 Pro gaming modelinde çift M.2 yuvası bulunduğu için M.2 SSD bulunan sistemlerde SSD’nin konumunu seçme olanağı tanır. İşlemci hızı ise Plus’ta 3200 MHz, Asus TUF B450 Pro gaming anakartta ise 3533 MHz seviyesindedir.

Asus TUF B450 Pro Gaming Genel

Asus TUF B450 Pro Gaming Artı ve Eksi Yönleri

Oyun bilgisayarlarında kullanım için geliştirilen Asus TUF B450 Pro, sahip olduğu soğutma sisteminden ses teknolojilerine, fiziksel tasarımdan güvenlik özelliklerine kadar pek çok konuda benzerlerinden ayrılır. “Asus TUF B450 Pro gaming alınır mı?” sorusunun da yanıtı olan artı ve eksi yönleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Asus TUF B450 Pro gaming, yeni nesil Ryzen işlemciler ile kullanıma uygundur.
 • DTS Custom Ses özellikleri, kullanıcıların oyun içindeyken seslerin yönlerini algılamasını sağlar.
 • TUF Gaming Alliance olarak adlandırılan oyun ittifakı sayesinde Asus TUF B450 Pro gaming, farklı marka kasa, işlemci soğutucu, depolama birimleri ve güç kaynakları gibi pek çok bileşen ile uyumludur.
 • Dayanıklı malzemelerden üretilen ve gelişmiş koruma teknolojileri ile desteklenen Asus TUF B450 Pro gaming anakart, uzun bir kullanım ömrüne sahiptir.
 • PCI Express 3.0 ve M.2 yuvaları sayesinde çok yüksek hızda veri aktarımına olanak tanır. Bu da daha hızlı bir bilgisayar kullanma deneyimi sunar.
 • Asus TUF B450 Pro gaming ATX olduğu için boyutu nedeniyle sadece ATX kasalarda kullanılabilir.
 • Asus TUF B450 Pro gaming anakarta BIOS güncellemesi yapılabilmesi için mutlaka işlemci kurulumu gerektirir.

Asus TUF B450 Pro Gaming Fiyatları

Kendi segmentindeki ürünler ile kıyaslandığında Asus TUF B450-Pro gaming en ucuz anakartlar arasında yer alır. Bununla birlikte sahip olduğu teknik ve fiziksel özellikler dikkate alındığında ileri seviye pek çok anakart ile boy ölçüşebilecek niteliktedir.

Asus TUF B450 Pro gaming fiyat açısından avantajlı olmasının yanı sıra kullanım sırasında ek masraflar çıkmasını önleyecek özellikleri ile dikkat çeker. Aşırı ısınma, elektrostatik deşarj koruması, paslanmaz çelik panel, ekran kartını koruyan SafeSlot, ileri seviye ESD koruması ve aşırı voltaja karşı koruma sağlayan güç tasarımı ile olası kazalara karşı kapsamlı koruma sunar.

Tüm bu güvenlik önlemleri, Asus TUF B450 Pro gaming en ucuz seçenekleri ile öne çıkmasını sağlar. Oyun sistemi için yüksek performans gösteren bütçe dostu bir anakart arayanlara hitap eden TUF B450-Pro gaming, ultra dayanıklı paneli, uzun ömürlü bağlantı yuvaları ve tüm sistemin kullanım ömrünü korumaya yardımcı olan soğutma teknolojisi ile masrafsız kullanım sağlar.

Asus Tuf Gaming B450-PRO AMD AM4 DDR4 ATX Anakart Fiyat Analizi

Asus Tuf Gaming B450-PRO AMD AM4 DDR4 ATX Anakart son 1 aylık fiyat değişim grafiği

Asus Tuf Gaming B450-PRO AMD AM4 DDR4 ATX Anakart Özellikleri

Anakart Yapısı:   ATX
RAM Tipi:   DDR4
İşlemci Uyumu:   AMD Uyumlu
Soket Tipi:   AM4
DVI:
HDMI:
Chipset:   AMD B450
Type-C:
Type-A:
M2 Destekli:
Crossfire:
Çoklu GPU:
RGB:
Overclock:
Maksimum RAM Kapasitesi:   64 GB
RAM Slot Sayısı:   4
M2 Slot Sayısı:   2
USB 2.0 Port Sayısı:   2
USB 3.0 Port Sayısı:   4
SATA Versiyonu:   3
SATA Slot Sayısı:   6
Yonga Seti Çıkış Yılı:   2018
Genişlik:   24.4 cm
Uzunluk:   30.5 cm
Oyuncu:

Asus Tuf Gaming B450-PRO AMD AM4 DDR4 ATX Anakart Detayları

 • İşlemci
 • İşlemci üreticisi AMD
 • İşlemci soketi Soket AM4
 • İşlemcilerle uyumlu AMD Ryzen
 • Hafıza
 • Destekli hafıza türü DDR4-SDRAM
 • Bellek yuvalarının sayısı 4
 • Hafıza alanı türü DIMM
 • Destekli hafıza saati hızı 2133, 2400, 2666, 2800, 3000, 3200, 3466, 3533 MHz
 • Maksimum bellek 64 GB
 • Hafıza kanalları çift
 • ECC Evet
 • Depolama yöneticisi
 • RAID seviyesi 0,1,10
 • Grafik
 • Paralel işleme teknolojisi desteği CrossFireX
 • Yerleşik grafik adaptörü Evet
 • Maksimum çözünürlük 4096 x 2160 Piksel
 • Farklı grafik desteği Evet
 • Dahili I/O
 • USB 2.0 bağlayıcıları 2
 • USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) konnektörleri 1
 • SATA III bağlantı sayısı 6
 • S/PDIF çıkış bağlayıcı Evet
 • CPU fan bağlayıcı Evet
 • Şasi fanı bağlayıcı sayısı 3
 • COM bağlayıcı sayısı 1
 • Arka panel I/O portları
 • USB 2.0 bağlantı noktası sayısı 2
 • USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Tip-A port sayısı 2
 • USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Tip-C port sayısı 1
 • USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Tip-A port sayısı 2
 • Ethernet LAN (RJ-45) port sayısı 1
 • PS/2 bağlantı noktaları 1
 • Arka panel I/O portları
 • HDMI port sayısı 1
 • DVI-D bağlantı noktası sayısı 1
 • HDMI versiyonu 2.0b
 • Kulaklık çıktı sayısı 1
 • Mikrofon giriş fişi Evet
 • Ağ Bağlantıları
 • Ethernet LAN bağlantısı Evet
 • Ethernet arayüz türü Gigabit Ethernet
 • LAN kontrolörü Realtek RTL8111H
 • Özellikler
 • … için bileşen PC
 • Anakart form faktörü ATX
 • Analevha yonga kümesi ailesi AMD
 • Anakart yongası AMD B450
 • Ses çıkış kanalı sayısı 8.0 kanallar
 • Ses çipi Realtek ALC S1220A
 • Desteklenen Windows çalışma sistemleri Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro x64, Windows 7 x64
 • Genişletme yuvaları
 • PCI Express x1 (Gen 2.x) yuvası 3
 • PCI Express x16 (Gen 3.x) yuvası 1
 • M.2 (M) yuvalarının sayısı 1
 • BIOS
 • BIOS tipi UEFI AMI
 • BIOS hafıza boyutu 128 Mbit
 • ACPI versiyonu 6.1
 • Temiz CMOS bağlantı kablosu Evet
 • Tak ve kullan Evet
 • Ağırlık & boyutlar
 • Genişlik 305 mm
 • Derinlik 244 mm
 • Paket içeriği
 • Pakete dahil kablolar SATA
 • Kullanım kılavuzu Evet
Hatalı içerik mi buldunuz?Bizimle paylaşın.
En Çok Aranan İfadeler

4 RAM Slotlu Anakart AMD B450 Anakart ATX Anakart AM4 Anakart M2 Destekli Anakart Gaming Anakart RGB Anakart AMD Uyumlu Anakart DDR4 Anakart

Ortalama Puan
5.0 9 kişi oyladı
Ürüne puan ver
 • ED 2 yorumEMRE D. 20 Mart 2021
  Ram desteğinin 4400 olması ve askeri sınıf bileşenm kullanması ile oldukça kaliteli.5m rgb şerit led i bağlayarak pc masasının arkası ve yanlarına montajını yaptım. 3 amper çıkış gücü var fakat 5m çok rahat destekliyor.
 • HS 2 yorum
  7 beğeni
  Hakan S. 19 Mart 2021
  USB3.1 Gen2 bağlantı var. Harici SSD'lerle hızlı veri transferi yapabiliyorsunuz.
 • MG 1 yorumMurat G. 18 Mart 2021
  B450 serileri arasında en iyi vrm' lere sahip bir anakart. Üst seviye işlemcilerde de yüksek performansta ve ısı değerleri en iyi olan anakart.
 • Bora Ü.1 yorum
  4 beğeni
  Bora Ü. Ankara 27 Mayıs 2020
  Sıfır ürünü iyi durumu

Asus Tuf Gaming B450-PRO AMD AM4 DDR4 ATX Anakart İle En Çok Karşılaştırılanlar

 Asus Tuf Gaming B450-PRO AMD AM4 DDR4 ATX AnakartAsus Tuf Gaming B450-PLUS AMD AM4 DDR4 ATX AnakartAsus Tuf B450-PLUS II AMD AM4 DDR4 ATX AnakartMSI B450 Gaming Plus Max AMD AM4 DDR4 ATX Anakart
 Asus Tuf Gaming B450-PRO AMD AM4 DDR4 ATX AnakartAsus Tuf Gaming B450-PLUS AMD AM4 DDR4 ATX AnakartAsus Tuf B450-PLUS II AMD AM4 DDR4 ATX AnakartMSI B450 Gaming Plus Max AMD AM4 DDR4 ATX Anakart
Fiyat 4.587,86 TL
3 satıcı
5.699,00 TL
1 satıcı
4.163,01 TL
1 satıcı
3.750,00 TL
10 satıcı
Ortalama Puan4 yorum1 yorum4 yorum
Anakart YapısıATX ATX ATX ATX
RAM TipiDDR4DDR4DDR4DDR4
İşlemci UyumuAMD UyumluAMD UyumluAMD UyumluAMD Uyumlu
Soket TipiAM4AM4AM4AM4
DVIVarVar--
HDMIVarVar--
ChipsetAMD B450AMD B450AMD B450AMD B450
Type-CVarVarVar-
Type-AVarVarVarVar
Mining---Var
M2 DestekliVarVarVarVar
CrossfireVarVarVarVar
Çoklu GPUVarVarVarVar
BIOS Flashback--VarVar
RGBVarVarVarVar
OverclockVarVarVarVar
Maksimum RAM Kapasitesi64 GB64 GB128 GB64 GB
RAM Slot Sayısı4444
M2 Slot Sayısı2121
USB 2.0 Port Sayısı2222
USB 3.0 Port Sayısı4454
SATA Versiyonu3333
SATA Slot Sayısı6666
Yonga Seti Çıkış Yılı2018201820182018
Genişlik24.4 cm24.4 cm24.4 cm24.4 cm
Uzunluk30.5 cm30.5 cm30.5 cm30.5 cm
Oyuncu---Var
OyuncuVarVarVar-
Bu Ürüne Bakanlar Bunlara Da Baktı