LGA1200 Anakart

LGA1200 Anakart Fiyatları

141 farklı LGA1200 Anakart için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

AM4LGA1700AMD B450AMD B550DDR5DDR4Intel UyumluAMD UyumluATX Micro/ATXSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 6Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Soket Tipi: LGA1200 Kaydet

Fiyatı
- 0 - 750 TL750 - 1.000 TL1.000 - 1.500 TL1.500 - 2.500 TL2.500 TL üstü
Markası Özellikler Anakart Yapısı RAM Tipi İşlemci Uyumu Soket Tipi LGA1200 Chipset Maksimum RAM Kapasitesi RAM Slot Sayısı M2 Slot Sayısı USB Port Sayısı Bluetooth Versiyonu USB 2.0 Port Sayısı USB 3.0 Port Sayısı USB 3.2 Port Sayısı SATA Versiyonu SATA Slot Sayısı Yonga Seti Çıkış Yılı Genişlik Uzunluk SatıcıToplam 62 satıcı. Ürün Puanı

Oyuncu Kasası AM4 Anakart DDR5 Anakart LGA1700 Anakart AM5 Anakart AMD Uyumlu Anakart DDR4 Anakart Intel Uyumlu Anakart ATX Anakart AMD B550 Anakart 4 RAM Slotlu Anakart Wi-Fi Anakart

En Çok Karşılaştırılan Anakartlar

LGA1200 Anakart Sıkça Sorulan Sorular

LGA1200 Anakart

Soket yapısı ile benzerlerinden ayrılan LGA1200 anakart modelleri, yeni nesil masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda kullanılır. 1200 pinli soket yapısı ile dikkat çeken bu anakartlar, marka bazında farklı özelliklerle donatılarak kullanıcılara sunulur. Dünyanın önde gelen MSI, Gigabyte, Asus, Biostar, Colorful, AsRock gibi teknoloji markalarının farklı versiyonlarını ürettiği LGA1200 anakartlar, sistemin yüksek performans göstermesine yardımcı olur. Günlük kullanıcılardan profesyonellere kadar oldukça geniş bir kitleye hitap eden LGA1200 anakart modelleri, Intel ve AMD markalı çok sayıda işlemci ile uyumludur. Aynı zamanda farkı kasa boyutları için üretilmiş olan LGA1200 anakart çeşitleri bulmak mümkündür. Sisteminden daha fazla performans almak isteyenlerin yanı sıra yeni bir sistem oluşturmayı tercih edenlerin de öncelikli tercihleri arasında yer alan LGA1200 anakart modelleri ulaşılabilir fiyat düzeyiyle dikkat çeker. Siz de yeni bir anakart arayışındaysanız Akakçe yardımıyla LGA1200 anakart çeşitlerine göz atabilirsiniz.

LGA1200 Anakart Özellikleri

Intel Core 10. nesil işlemcilerin soketine uygun olmasıyla dikkat çeken LGA1200 anakartlar, Intel Core i3, i5, i9 işlemcilerin yanı sıra markanın Pentium Gold ve Celeron serisinde yer alan işlemcileriyle de uyumludur. Öte yandan AMD Ryzen 5, 7 ve 9 serilerinde yer alan pek çok işlemci ile kullanılabilir. Uyumlu işlemci açısından zengin bir seçkiye sahip olan LGA1200 anakart ürünleri, günlük kullanım, ofis kullanımı, oyun sistemleri ve profesyonel kişilere hitap eden sistemlerin tamamında yer alır. En sık tercih edilen anakart çeşitlerinden biri olan LGA1200 anakart, DDR4 bellek teknolojisine sahiptir. Söz konusu anakartlar ATX, E-ATX, Mini-ITX ve standart kasalara uygun boyutlarda üretildiği için hemen her türlü kasa için uygun olanı bulmak mümkündür. Tüm bunların yanı sıra söz konusu anakartların uyumlu olduğu chipset serileri birbirinden farklıdır. Bazı LGA1200 anakart ürünleri Intel B560 chipset ile uyumlu iken bazıları ise Intel Z590 ile uyumludur. Dolayısıyla satın almadan önce chipset türüne dikkat etmekte fayda vardır.

Ekran kartı arayüzü olarak PCI Express’in farklı versiyonlarına yer verilen LGA1200 anakart ürünlerinde desteklenen maksimum bellek, bellek saati gibi detaylar da ürün bazında değişebilir. İleri seviye bileşenlerde desteklenen bellek maksimum 128 GB iken saat hızı ise 5200 MHz düzeyindedir. Ancak ofis kullanımı için tasarlanan LGA1200 anakart ürünlerinde desteklenen bellek 64 GB’a, bellek hızı ise 3200 MHz düzeyine iner. Günlük kullanıma uygun olan LGA1200 anakart türlerinde bellek hızı 1300 MHz, desteklenen bellek kapasitesi ise 32 GB’a düşer. LGA1200 anakart özellikleri arasında en değişken olanlardan bir diğeri RAM slotu sayısıdır. Bazı anakartlarda 2 adet RAM slotu bulunurken bazılarında 4 RAM slotu vardır. Dolayısıyla sistem oluşturulurken ve RAM satın alırken anakarttaki slot sayısının da mutlaka göz önünde bulundurulması gerekir. Üzerinde dahili Wi-Fi adaptörü bulunan başarılı anakartların bazılarında Wi-Fi 5 bazılarında ise Wi-Fi 6 teknolojisine yer verilir. Ayrıca ses sistemi desteği de ürün bazında 5+1, 7+1 şeklinde değişiklik gösterir.

LGA1200 Anakart Modelleri

Dünyanın önde gelen bilgisayar ve teknoloji markalarının farklı versiyonlarını ürettiği LGA1200 anakartlar, ürün bazında değişen özelliklere sahip olduğundan farklı sistemlerde kullanıma uygundur. Örneğin, Asus ve MSI imzasıyla kullanıcıların beğenisine sunulan LGA1200 modellerinin büyük bir kısmı oyun sistemlerinin ihtiyaçlarını karşılayacak niteliktedir. Başka bir ifadeyle oyun sistemlerinde kullanılması için tasarlanan ekran kartı, işlemci ve SSD gibi bileşenlerle uyumlu olarak üretilir. Bunların yanı sıra oyun bilgisayarlarına uygun olan pek çok LGA1200 anakart modelinde RGB LED aydınlatma teknolojisine yer verilir. Bunun nedeni hem diğer RGB’li bileşenlerle uyum sağlaması hem şeffaf kasalarda kullanılarak oyun atmosferini desteklemesidir. LGA1200 anakart modelleri arasındaki diğer farklılık ise PCB katmanı sayısı ve üretim malzemesidir. Genellikle bakırdan üretilen PCB, 5 ila 7 katmanlı ve kalınlaştırılmış durumdadır. Böylece daha dayanıklı ve daha kolay serinleyen bir anakart elde edilir. Soğutma sistemi, hava kanallarının sayısı, ekran kartı soket esnekliği, dijital PWM tasarımı, elektromanyetik hatalara karşı koruma becerisi de LGA1200 anakart çeşidine göre değişen özellikler arasındadır.

Genellikle SSD soketi olarak farklı sayılarda M.2 konnektörü bulunan LGA1200 anakart çeşitlerinde bu konnektör sayısı, kullanıcıların sistemine ekleyebileceği maksimum SSD sayısını ve dolayısıyla maksimum bellek kapasitesini belirler. Bu sebeple, sistem oluşturulurken ihtiyaç duyulan veya sahip olunan SSD sayısı dikkate alınmalıdır. Farklı soket türlerinin yer aldığı LGA1200 anakart modellerinde USB, ThunderBolt 4 teknolojili port, HDMI, DP, desteklenen ethernet bağlantı girişi, kulaklık/mikrofon soketi de hem sayı hem teknoloji olarak birbirinden farklıdır. Bununla birlikte sistemin tüm fanları, PSU çıkışları, adreslenebilir RGB konnektörleri, soğutma sistemi LGA1200 soketli anakarta bağlanır. Bu noktada anakartın yeterli soket sayısının yanı sıra kararlı enerji aktarımını sağlayacak güvenlik önlemlerine de sahip olması gerekir. PSU’dan aldığı enerjiyi bileşenlere aktarması nedeniyle sistemin en önemli parçalarından biri olan LGA 1200 soketli anakartlar, pek çok özelliği dikkate alınarak tercih edilmelidir. Bununla birlikte günlük kullanıma uygun sistemlerden ileri seviye sistemlere kadar uyumlu olduğu sistemin düzeyi fark etmeksizin tüm 1200LGA motherboard türleri, kararlı enerji aktarımı sağlayacak nitelikte olduğundan bileşenlerin maksimum performans göstermesini destekler.

LGA1200 Anakart Kullanımı

Pratik şekilde sisteme entegre edilebilen LGA1200 anakartlar, soket uyumu olan işlemciler ve diğer bileşenlerle eşleştirildiğinde ayrıcalıklı bir bilgisayar kullanımı imkânı sağlar. Bileşenlerden maksimum performans alınması için titizlikle tasarlanan en LGA1200 anakart modelleri, yeni nesil soket tasarımı sayesinde kasaya zahmetsizce takılır. Bilgisayar bileşenlerini yakından tanımayan kullanıcıların dahi kolaylıkla takıp çıkarabileceği bu anakart sayesinde sistemi güncellemek veya yeni sistem oluşturmak rahat olur. LGA1200 anakart kullananlar tarafından da sıkça vurgulanan kolay kurulum, diğer bileşenlerin anakarta aynı kolaylıkla takılmasını da sağlar.1200 LGA anakart bileşenlerinden maksimum verim almak için hem kurulum hem kullanımı sırasında dikkat edilmesi gerekenler ise şöyle sıralanabilir:

LGA1200 Anakart Fiyatları

Farklı tasarımlarla kullanıcıların beğenisine sunulan LGA1200 anakartlar, ulaşılabilir fiyatlı bileşenler arasındadır. LGA1200 anakart fiyatları belirlenirken hitap ettiği kullanıcı kitlesi, soket sayısı, soket türleri, soğutma performansı, Wi-Fi teknolojisi, PCB katman sayısı, üretim malzemesi, RAM bellek teknolojisi, bellek saat hızı ve RGB LED aydınlatma teknolojisi gibi detaylar dikkate alınır. Dolayısıyla bellek hızı 5200 MHz olan LGA1200 anakart ile 1333 MHz olan LGA1200 anakart fiyatları arasında önemli farklılıklar bulunur. Bununla birlikte oyun sistemleri için tasarlanan ileri seviye bileşenlerle uyumlu LGA1200 anakart çeşitleri ile günlük kullanıma uygun bilgisayarlar için üretilen başlangıç seviyesi LGA1200 anakart çeşitleri de farklı şekilde fiyatlandırılır. Tüm bunların yanı sıra teknoloji ürünleri için düzenlenen kampanyalar bilgisayar fiyatları gibi LGA1200 anakart fiyatlarının da daha farklı düzeye inmesini sağlar. Bu tür özel fırsatlar sayesinde istenilen LGA1200 anakart en ucuz fiyatlarla satın alınabilir. Siz de bu anakartlardan birine sahip olmak istiyorsanız Akakçe’den bütçenize uygun olanlar arasında karşılaştırma yapabilirsiniz.