Ayakkabı Fiyatları

En Popüler Ayakkabı Ürünleri

Welder Saat Panduf Adidas Erkek Çocuk Bot Beverly Hills Polo Club Erkek Spor Ayakkabı Birkenstock Erkek Çocuk Günlük Ayakkabı Calvin Klein Erkek Spor Ayakkabı Calvin Klein Kadın Sandalet Calvin Klein Kadın Terlik Camper Erkek Çocuk Bot Camper Erkek Çocuk Günlük Ayakkabı Camper Erkek Erkek Günlük Ayakkabı Camper Kadın Sandalet

Popüler Ayakkabı Markaları

Ayakkabı

Kıyafetlerin ve şıklığın en önemli tamamlayıcısı ayakkabılardır. Ayakkabı seçimi her yaştan insan için oldukça önemlidir. Hem tarzınıza uyum sağlayacak hem de rahat edecek ayakkabı için doğru tercihler yapmanız gerekir. Özellikle günlük hayatta sürekli ayakta kalıyorsanız ayakkabının içinde hava almadan duran ayakların rahat etmesi çok önemlidir. Piyasada farklı özelliklere sahip birçok ayakkabı çeşidi bulunur. Ayakkabının türü, giyilebileceği yer, yapımında kullanılan malzeme ve ürünün taban özellikleri gibi birçok unsur markaların üretimden değişiklik gösterir. Hem kışlık hem de yazlık ayakkabı modellerine göz atarak ayak sağlığına ve mevsime uygun ayakkabıyı kolaylıkla bulabilirsiniz. Aynı zamanda terlik modellerine de göz atarak tarzınıza uygun terlik modellerinden birine de uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

En Şık Ayakkabı Modelleri ve Özellikleri

Ayakkabının rahatlığı kadar şıklığını da göz önüne alan kadınlar ve erkekler için binlerce model seçeneği bulunur. Ayakkabı modelleri genel olarak giyilecek ortama göre değişiklik gösterir. Spor aktiviteleri için başka, iş hayatı için başka, günlük hayat için başka modeller tercih edilir. En sık tercih edilen modeller arasında spor ayakkabı yer alır. Spor ayakkabı özellikle aktif yaşam biçimine sahip kişiler için tercih edilmesi gereken bir üründür. Birçok spor ayakkabı modelinin içinde yastıklama sistemi bulunur. Bu sistem koşu ya da yürüyüş yaparken ayaklarınızın rahat etmesini sağlar. Spor ayakkabı türleri arasında hava alan modeller göze çarpar. Özellikle yaz aylarında hava alan ayakkabıların tercih edilmesi istenmeyen koku oluşumunun önüne geçer. Kış ayları için ise çizme ve bot çeşitleri tercih edilir. Çizmelerin uzunlukları ve topuk boyları değişiklik gösterir. Bazı çizmeler pantolonun üzerine verilerek, bazıları ise eteklerin altına giyilebilir. Çizmenin şık ve feminen görüntüsü kadınları cezbeden detaylar arasında yer alır. Fakat erkekler için de birçok çizme modeli bulunur. Kış aylarında giymek için üretilen erkek çizme modellerinin iç kısmı yünlü olan modelleri de bulunur. Çorap ayakkabı modelleri ise bahar ve kış aylarında kullanılan bir modeldir. Estetik detaylara önem verenler çorap ayakkabı tercih edebilir. Siz de zevkinize uygun ayakkabı modelini inceleyerek hızlıca karar verebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Ayakkabı Modelleri Akakçe’de

“Ayakkabı” denildiğinde birçok kişinin aklına şıklık ve rahatlık gelir. Diğer birçok kıyafetin aksine ayakkabının uzun süre giyilmesi ve göz önünde bulunması şık seçim yapılmasının nedenleri arasında yer alır. Özellikle kadınlar ayakkabı seçiminde çok titiz davranır. Ayakkabının giyilecek ortama uygun olması ve rahat olması kadınların dikkat ettiği noktalar arasında yer alır. Ayakkabı markaları ise her türlü zevke yönelik ürün seçenekleri sunar. Renk ve modellerin değişiklik gösterdiği ayakkabı çeşitlerinin zengin olması her türlü kıyafete uyum sağlamak açısından önemlidir. Erkek ayakkabılarında ise en önemli konu rahatlıktır. Birçok erkek rahat olduğunu düşündüğü bir ayakkabıyı uzun süre ayağından çıkarmadan giyinebilir. Bu doğrultuda rahatlığını düşünen erkekler için popüler markaların spor ayakkabıları uygundur. Artık efsane haline gelmiş markaların model seçenekleri incelenerek seçim yapılmalıdır. Elbette çocukları da unutmamak gerekir. Çocuklar için de dayanıklılık, rahatlık ve estetik çok önemlidir. Özellikle kız çocukları ayakkabı seçiminde zevk sahibidir. Kız çocuklarının beğendiği modellerden bir tanesi ise ışıklı ayakkabıdır. Işıklı ayakkabı her adımda rengarenk ışıklar yakar. Kız çocukları için hareket etmeyi eğlenceli hale getiren ışıklı ayakkabılar farklı markalar tarafından satışa sunulur. Ayakkabı fiyatları ise değişiklik gösterir. Ekonomik seviyede ürün arayışında olanlar için düşük kalitede ya da az bilinen markaların ayakkabı modelleri bulunur. Fakat hem ayak sağlığını hem de kaliteyi dikkate alan kişiler için yıllara meydan okuyan birçok üstün performans sergileyen seçenekler vardır. Uygun fiyatlı ayakkabı modellerini akakce.com’dan inceleyerek seçim yapabilirsiniz. Ayrıca ayakkabı indirim ve kampanyalarını takip ederek piyasa değerinden çok daha düşük bütçeyle alışveriş yapma imkanı elde edersiniz.

Ayakkabı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ayak sağlığının korunması ve konfor elde etmek için ayakkabı satın almadan önce birçok detaya dikkat etmek gerekir. Bu detaylardan ilki ayakkabının taban özellikleridir. Bazı ayakkabı modelleri ortopedik tabana sahiptir. Ortopedik ayakkabı ayak sağlığına dikkat eden ve topuk bölümünü rahat ettirmek isteyen kişiler için uygundur. Ortopedik ayakkabının özel olarak üretilen taban bölümü ayak ile kısa sürede uyum sağlar. Günlük hayatta ve spor aktiviteleri esnasında ise spor ayakkabı tercih edilmelidir. Spor ayakkabı zemine sağlam basmayı ve rahat etmeyi sağlayan önemli seçenektir. Spor ayakkabılarda da ortopedik tabana benzeyen yastıklama sistemi bulunur. Özellikle koşu aktivitelerini keyifli hale getiren yastıklama sistemi daha az yorulmanızı sağlar. Spor ayakkabıyı yağışlı havalarda giyecekseniz su geçirmeyen özellikte olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bazı fileli modeller mevsimlik için üretilmiştir. Bu tarz modellerden tercih ederek her mevsim ergonomik kullanım imkanı elde edebilirsiniz. Topuklu ayakkabı modellerinde ise görsellik çok önemlidir. Ayakkabının topuk boyu dikkat edilmesi gereken ilk konular arasında yer alır. Ayakkabıyı giyecek kişinin tercihleri göz önünde bulundurularak seçim yapılmalı, kar ve buzun yoğun olduğu günlerde yüksek topuk giyinmekten kaçınılmalıdır. Erkek ayakkabı modelleri eğer deri ise birçok konuya dikkat edilmelidir. Bu konulardan ilki derinin hakiki mi suni mi olduğudur. Hakiki deri yüksek fiyat segmentinde yer alsa da kalitesi ile adından söz ettirir. Fakat suni derilerin dayanıklılığı düşüktür ve ayakta koku oluşumuna neden olabilir. Özellikle ayakkabıyı her gün giyinmeyi düşünüyorsanız tercihinizi hakiki deriden yana yapmanız oldukça önemlidir.

Ayakkabı Bakımı Nasıl Yapılır?

Ayakkabı satın aldıktan sonra gerekli bakımın yapılmaması kısa sürede şeklinin bozulmasına ve yüzeyinin deforme olmasına neden olur. Bu nedenle özellikle klasik ayakkabı modellerine gerekli bakımın yapılması gerekir. Ayakkabı bakımı yaparken ilk olarak uygun boya malzemesinin kullanılması gerekir. Deri ayakkabılar için besleyici içeriğe sahip boyalar uygun olur. Outdoor ayakkabı modellerine ise boya yerine nemli bir bezle silme işlemi yapılmalıdır. Ayakkabıyı makinede yıkamak yerine belirli periyotlarda silinmesi yeterlidir. Ayrıca, ayakkabının kutusunda ya da kalıbın içinde saklanması önemli bir konudur. Çünkü ayakkabı bir süre sonra ayağın şeklini alır ve eskimeye başlar. Ayakkabı kalıplarının içinde saklanması uzun ömürlü kullanım açısından önemlidir. Siz de tarzınıza uygun ayakkabı modellerini uygun fiyatlarla satın alarak doğru bakımla uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Ayakkabı Numarası Nasıl Ölçülür?

Ayakkabı modelleri sezonsal olarak değişiklik gösterir. Bazı ayakkabı modelleri bir sezon modayken bazıları uzun yıllar popülerliğini korur. Ayakkabı ihtiyaç doğrultusunda yapılıyorsa kaliteli ve dayanıklı modeller tercih edilmelidir. Fakat estetik amaçla yapılıyorsa görsellik göz önünde bulundurulmalıdır. Ayakkabı satın alırken ürünün numarasına dikkat edilmelidir. Ayakkabı numaraları tam ya da buçuklu olarak değişiklik gösterir. Genellikle spor ayakkabılarda buçuklu numaralar da bulunur. Ayak numaranızı tam olarak bilmeniz gerekir. Ayakkabı numarasının büyük ya da küçük olması rahatsız olmanıza yol açar. Ayak numaranızı bilmiyorsanız ayağınızın kaç cm olduğunu ölçebilirsiniz. Erkek ya da kadın ayakkabı modellerinin bilgi kutucuğunda yer alan beden tablosundan size uygun olan ürünü seçebilirsiniz. Ucuz ayakkabı seçimini yaptıktan sonra çanta modelleri arasında inceleme yapabilirsiniz. Çanta ve ayakkabı uyumunu sağlayarak sokak modasına öncülük edebilirsiniz.