Bal

Bal Fiyatları

3.772 farklı Bal için fiyatlar listeleniyor.

Balparmak Bal Anavarza Bal Atatürk Orman Çiftliği Bal Fanus Gıda Bal Milas Üreticiler Birliği Bal Eğriçayır Bal

Aktüel Broşürlerden Ballar

 • Balparmak Yayla ve Ova Balı 850 gÖzdilek 199,90 TL
 • Anavarza Süzme Çiçek Balı 850 gMigros 166,00 TL
 • Happy Life Organik Yayla Balı 460 gÖzdilek 99,95 TL
 • Anavarza Tüp Süzme Çam Bal 40 gHakmar Express 19,90 TL
 • Aytaç Süzme Çiçek Balı 460 gSeç Market 99,50 TL

kg En Ucuz Ballar

Tümü

ÇOK SATANLAR kgEN UCUZ EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT DİĞER EN YÜKSEK PUANEN YENİLER

 • Miktar850 gr
 • Miktar1 kg
 • Miktar5 kg
 • TürüÇam
 • TürüÇiçek
 • FormPetek
 • FormSüzme
 • Fiyatı0 - 100 TL
 • Fiyatı250 - 500 TL
 • ÖzelliklerOrganik
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 100 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL 250 - 500 TL 500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTürüTümünü GösterFormYöreMiktarÜrün Puanı
Temizle Ürünleri Gör (3.772)

Riviera Zeytinyağı Ezme Peynir Zeytin Pekmez Tahin Kahvaltılık Gevrek Tereyağı Süt Balparmak Bal Anavarza Bal Atatürk Orman Çiftliği Bal

En Çok Karşılaştırılan Ballar

Bal Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Bal Sıkça Sorulan Sorular

Bal

Bal her mutfağın olmazsa olmaz malzemeleri arasında bulunur. Tüm pişirme yöntemlerine uyum sağlama yeteneğinden dolayı kekten karamelize işlemlerine kadar çeşitli tariflerde kullanılır. Uzun bir raf ömrüne sahip olduğu için de güvenle tüketilebilen besinlerden biridir. Ayrıca şekere alternatif doğal bir besin olması da malzemeyi çoğu kişi tarafından tercih sebebi haline getirir. Unlu mamullerden içeceklere kadar pek çok farklı tarifte tatlandırıcı olarak kullanılabilir. Geniş bir kullanım alanına sahip olduğu ve şekerin daha sağlıklı bir alternatifi olduğu için gıda ürünleri arasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Bal vitamin, mineral ve su dahil olmak üzere birçok önemli maddeyi içeren etkili bir besin olarak da nitelendirilir.

Genellikle doğal bir tatlandırıcı olarak kullanılsa da içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde daha fazlası haline gelir. Bal, temel anlamda fonksiyonel bir besindir ve sağlık yararları olduğu için çoğu diyette sıkça tercih edilir. Bal içeriği ve formu bakımından birden fazla alternatif içermediğinden, herkese hitap etmeyi başaran bir besin maddesidir. En iyi bal kişiden kişiye farklılık gösterse de seçenekler arasında belirli bir seviyenin üzerinde ürünler olduğu görülebilir. En iyi bal markası çeşitleri, erişilebilir fiyatlardan satışa sunulur. Pek çok farklı bal markaları arasında damak zevkinize hitap eden seçeneğe kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Akakçe ile inceleme yaparak en pahalı bal seçeneklerini uygun fiyatlarla bulabilir, kaliteli malzemelere bütçenizi zorlamadan sahip olabilirsiniz.

Birbirinden Lezzetli Bal Türleri

Bal çeşitleri çeşitli kategorilere ayrıldığı için herkesin damak zevkine uyum sağlamayı başarır. Çam, ıhlamur, çiçek, ayçiçek, kestane ve narenciye gibi farklı türdeki malzemeler içinde istediğiniz lezzeti kolaylıkla bulabilir, tariflerinize ayrı bir hava katmaya başlayabilirsiniz. Çiçek, genellikle bal denildiğinde herkesin aklına gelen lezzetteki üründür. Çiçeklerin nektarlarından üretildiği için en kaliteli bal markadan markaya farklılık gösterebilir. Ihlamur, isminden de anlaşılacağı gibi ıhlamur ağaçlarında bulunan tohumlardan üretilir. Kıvamının yoğun olmasından dolayı tatlılardan ziyade genellikle kahvaltılık olarak kullanılır. Yoğun kıvamlı ve kaliteli bal arayışında olanlar için iyi bir seçim haline gelir. Ayçiçek balının rengi diğerlerine göre altın sarısına daha yakındır. Kendine has özel bir tadı olmasından dolayı kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir.

Narenciye, turunçgil çiçeklerinden elde edilen bir bal çeşididir. Ayçiçek balıyla karşılaştırıldığında renk bakımından daha koyudur. Limon, mandalina, greyfurt veya portakal gibi çeşitli nektarlardan üretildiği için daha belirgin bir aromaya sahiptir. Ayrıca narenciye balı, diğer türlere göre daha akışkan bir kıvamda olduğu için tüketimi daha rahattır. Hafif olduğu için tek başına tüketilse bile ağırlık hissedilmesinin önüne geçer. Akışkanlığı ve narenciye aromasından dolayı tatlı tariflerinde rahatlıkla kullanılabilir. Kestane ve kekik balı, lezzetlerinin yanı sıra oldukça yararlı olan ürünlerdir. Antiseptik özelliğinden dolayı sağlıklı beslenmeye dikkat eden kişiler tarafından özellikle tüketilir. “En güzel bal hangisi?” diye merak ediyorsanız bütün seçeneklerin kendi içinde çeşitli avantajları olduğunu öğrenmekten memnun kalabilirsiniz. Böylece orijinal bal fiyatları arasından pratik bir şekilde seçiminizi yapabilirsiniz.

Besleyici Bal Çeşitleri

Tohumun bulunduğu ağaca göre farklı türlere ayrılan ballar, aynı zamanda form bakımından da kendi içinde çeşitlendirilir. Seçenekler incelendiği herkesin damak zevklerine hitap eden alternatifler olduğu rahatlıkla görülebilir. “En iyi bal hangisi?” diye soruyorsanız kullanım amacınıza ve kişisel zevklerinize göre bu sorunun cevabı değişebilir. Kahvaltıda ekmeğin üzerine sürülecek olanlarla tatlı tariflerinde kullanılacaklar birbirinden farklılık gösterebilir. Süzdürme yöntemiyle yapılanların içerisinde tortu kalmaz. Süzdürme yöntemiyle üretilenlerin içinde tortu gibi kalıntılar olmadığı için en rahat tüketime sahip olan türler arasında yer alır. Süzdürülenleri çocuklara bal yeme alışkanlığı kazandırmak isteyen ebeveynler sıklıkla tercih eder. Ayrıca içerisinde tortu olmaması, ürünlerin homojen bir kıvamda olmasını sağlar. Böylece tek başına bile rahatlıkla kullanılabilir. Genellikle daha yoğun olmasına rağmen akışkan bir kıvama sahiptir.

Krem kıvamında olanlar, diğerlerine göre daha rahat bir şekilde sürülebilen bir forma sahiptir. Bu özelliğinden dolayı çoğunlukla kahvaltılık olarak kullanılır. Krem bal besin değeri bakımından diğerleriyle benzer olsa da özel üretim süreçlerinden geçmesinin ardından kıvam bakımından daha farklı bir forma getirilir. Temel anlamda balın sahip olduğu akışkanlık fiziksel kuvvetler yardımıyla krem kıvamına sokulur. Ayrıca tat bakımından daha az yoğun olduğu için de çocuklarınıza balı sevdirmek istiyorsanız şans verebileceğiniz alternatifler arasında bulunur. İçerisinde tortu bırakılanlara daha heterojen bir kıvama sahiptir. Tortular, balın lezzetini farklılaştırdığı için pek çok kişinin beğenisini kazanır. Bal satın al opsiyonlarına göz atarak istediğiniz formdaki malzemeyi kolaylıkla bulabilirsiniz. Bal satışı ve fırsatlarıyla sofralarınızı zenginleştirmeye başlayabilirsiniz.

Farklı İhtiyaçlara Uygun Bal Seçenekleri

Herkese uygun olacak ebatlardaki bal paket alternatifleri sayesinde ihtiyacınız olan miktar kadar malzemeye ulaşabilirsiniz. Orijinal bal çeşitleri 40 gram veya 300 gram gibi birbirinden farklı boyutlarda satışa sunulur. 40 gram gibi küçük kavanozlarda olanlar, tek kişi için ideal bir seçimdir. 90 veya 100 gram gibi orta boyuttaki kavanozlarda olan ballar ise çekirdek aileler veya çiftler için yeterli bir miktardır. Her kahvaltıda bir miktar bal tüketmeyi tercih ediyorsanız daha fazla miktarda olan seçenekleri de inceleyebilirsiniz. Ayrıca diyetteyseniz ve tariflerinizde şeker kullanmak istemiyorsanız da farklı ebatlardaki ballar arasından kullanım sıklığınıza göre bir seçim yapabilirsiniz. Ballar sunduğu boyut çeşitliliği sayesinde herkesin ihtiyaçlarına yanıt vermeyi başarır.

Tatlı tariflerinden kahvaltılara kadar geniş bir kullanım alanına sahip olduğu için ballar sofraların vazgeçilmez malzemelerinden biri haline gelmeyi başarır. Yulaf ve sütle birlikte sağlıklı kahvaltılıklar hazırlayabilirsiniz. Ayrıca ekmeğin üzerine tek başına sürerek günlük tatlı ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Her ne kadar uzun süreli bir raf ömrüne sahip olsa da bal sipariş vermek istediğinizde evde tüketilen ortalama bal tüketimini dikkate almanız önerilir. Farklı markaların çok fazla alternatifi olduğu için aradığınız ebattaki ürüne kolay bir şekilde erişebilirsiniz. Bal fiyatları ve miktarlarını inceleyerek ihtiyaçlarınızı kısa sürede karşılayabilir, tariflerinizi daha doğal bir şekilde lezzetlendirmeye başlayabilirsiniz.

Bal Tüketmenin Faydaları

Hakiki bal doğal bir besin maddesi olduğu için kullanıcılarına pek çok farklı fayda sağlar. Sağlık açısından sunduğu yararlardan dolayı bal sadece bir besin maddesi olarak düşünülmemelidir. Besin değeri ve faydalarıyla öne çıkan bir malzeme olduğu için herkese hitap eder. Balın faydalarından bazıları şu şekilde özetlenebilir:

Genel olarak herkeste olumlu etkilere neden olan bir besin maddesi olsa da bala karşı alerjiniz varsa malzemeyi kullanmanız önerilmez. Ayrıca bebeklerin de belirli bir yaşa kadar kavanozda satılan balları tüketmesi tavsiye edilmez. Çerez çeşitleri üzerine döküldüğünde krokan kıvamı elde edilmesini sağlayan ballar ile farklı lezzetler ortaya koyabilirsiniz. Hakiki bal fiyatları ve çeşitlerine Akakçe fırsatlarıyla ulaşabilir, ucuz bal kullanarak sunumlarınızı zenginleştirebilirsiniz.