SMA

SMA Comfort 1 Bebek Sütü 400 gr

(4 yorum)
SMA Comfort 1 Bebek Sütü 400 gr

19 satıcı içinde kargo dahil en ucuz fiyat seçeneği

179,99 TL +9,99 TL kargo449,98 TL/kgSatıcıya GitSon güncelleme: 24 dakika önceStokta 100+ adet16:00Bugün kargodaSatıcı: ebebek9,0 249 Yorum
Yorumları oku

Ürün Özellikleri: Devam Sütü, 1 Numara, Doğumdan İtibaren, Ağırlık: 400 gr... Devamını gör


Fiyat Değişimi15 günlük tahmin

Fiyat analizini detaylı gör

En Ucuz SMA Comfort 1 Bebek Sütü 400 gr Fiyatları

Piyasa fiyatları (3)

Tüm fiyatlar (19)

SMA Comfort 1 Bebek Sütü 400 gr paket seçenekleri

Bu üründe 1 x 0,40 kg paket için kargo dahil en ucuz fiyat: 189,98 TL 474,95 TL/kgDiğer paket seçenekleri:

En Popüler SMA Bebek Mamaları

SMA Comfort 1

SMA Comfort 1 hikayesi yaklaşık 100 yıl öncesinde anne sütünün besin öğelerine benzeyen ilk mamanın ortaya çıkarılıp Simulated Milk Adaptation (SMA) adını almasıyla başlar. Bebek beslenmesi konusunda oldukça uzman olan marka SMA Comfort 1 formülünü geliştirerek doğumlarından 6 aylık dönemlerine kadar özel beslenme ihtiyaçlarını doğru şekilde karşılamaya özen gösterir.

“SMA Comfort 1 nedir?” daha önce bebekleri üzerinde hiç denememiş ebeveynlerin aklına ilk gelen sorular arasındadır. SMA Comfort 1 doğumdan itibaren ilk 6 aylık süreçte çeşitli sebeplerle anne sütünü kısıtlı miktarda almak durumunda kalan veya hiç almayan bebekler için sunulmuş hazır yeni doğan sütüdür. Kaliteli hammaddelerin yüksek standartlara sahip laboratuvarlarda işlenmesiyle oluşturulan patentli içeriği besin değeri açısından oldukça değerlidir.

SMA Comfort 1 anne sütü yapısında yer alan başta hayati öneme sahip proteinler ve nükleotidler olmak üzere tüm bileşenleri eksiksiz içerir. Bu araştırmalar doğrultusunda geliştirilen Optipro protein teknolojisi sayesinde iyi saflıktaki amino asitleri de ihtiva eder. Özellikle 6 aylık dönemde mutlaka anne sütüne ihtiyaç duyan bebeğe SMA Comfort 1 başlama kararının doktor tarafından belirlenmesi gerektiği vurgulanır.

SMA Comfort 1

Geliştirilmiş Patentli İçeriğiyle SMA Comfort 1

İlk 6 ay boyunca ve daha sonrasında bebekler için en değerli besin kaynağının anne sütü olmasına karşın çeşitli sebeplerle alamayan yeni doğanlara SMA Comfort 1 mutlaka doktor tavsiyesi ile başlanır. Gelişimlerini olumlu yönde destekleyen gerekli gıdaların tamamını bulunduran SMA Comfort 1 içeriği geliştirilmiş patentli formüle sahiptir. Anne sütünün yapısı detaylı araştırılarak ortaya çıkarılan formül yüksek protein teknolojisi sayesinde en iyi kalitede protein içeriği sunmaya imkân tanır.

Peynir altı suyunda Whey ve sütteki kazein proteinine ek olarak SMA Comfort 1 ayrıca Taurin gibi antioksidan mekanizmasında etkili rolü olan elzem amino asitler de ihtiva eder. Bununla birlikte bebeğin sindirim sistemi aktivitesini düzenlemeye yardım eden oligosakkarit yapısındaki moleküller de yer alır. Frukto-oligosakkaritler ve galakto-oligosakkaritler bağırsak florasındaki yararlı bakterilerin fermentasyonuna katılarak üremelerini destekler.

Vücut sistemleri ve organların sağlıklı gelişiminde kritik role sahip DHA (dokosaheksaenoik asit), alfa-linolenik asit gibi çoklu doymamış yağ asitlerine ek olarak biotin, folik asit gibi vitamin minerallerin tamamı formüle eklenmiştir. SMA Comfort 1 400 gr formül içeren korunaklı plastik kapağa sahip metal kutusunda sunulur. Ayrıca SMA Comfort 1 kapak ve ölçekleri en az %66 oranında yenilenebilir bitkisel kaynaklı malzemeden üretilir.

SMA Comfort 1 Nasıl Hazırlanır?

SMA Comfort 1 doktor başka türlü önermediği sürece ambalaj üzerindeki beslenme tablosunda belirtilen dozlara bağlı kalınması önemlidir. Gereken miktardan az ya da çok verilmesi bebeğin yetersiz beslenmesine sebep olabilir. 24 saatteki beslenme ve ölçek sayısı bebeğin yaşına göre değişir. SMA Comfort 1 mama yemek saati sırasında mutlaka taze hazırlanmalı, artan ya da fazla yapılan mama dolapta saklanarak yeniden ısıtılmamalıdır. Kutu açıldıktan itibaren 3 hafta içerisinde tüketilmesi gerekir.

Kullanım sonrasında mutlaka kapağının kapalı tutularak serin ve kuru yerde muhafaza edilmesi önerilir. Yalnızca kutudan çıkan ölçü kaşığıyla karışım hazırlanmalıdır. Ardından kutu içerisindeki ayrılan özel yerde asılı olacak biçimde bırakılmalıdır. Formüldeki yararlı mikroorganizma kültürleri ve proteinlerin yapısı yüksek ısıyla zarar görebileceğinden dolayı kaynayan su ılık olduktan sonra karıştırılır. 1 ölçek 4.3 gr SMA Comfort 1 toza karşılık gelir. Her 3 ölçek (12.9 gr) formüle 90 ml su eklenecek şekilde karışım yapılır. Eller iyi yıkandıktan sonra hazırlık aşamasına geçilir. SMA Comfort 1 hazırlanışı sırasında bu adımlar takip edilir:

 • Biberonu oluşturan tüm parçalar iyice temizlendikten sonra kaynar su ile sterilize edilir.
 • İçme suyu yaklaşık 5 dk kaynatılarak ılık olana kadar beklenir.
 • Beslenme tablosunda bebeğin kaç aylık olduğuna karşılık gelen hacim kadar kaynayıp soğumuş sudan biberona dökülür.
 • Yeterli ölçek SMA Comfort 1 toz biberona dökülür. Kapağı kapatılıp sıkıca karıştırılır.
 • Biberonun sıcaklığı vücut ısısına düştükten sonra bebeğe verilir.

Benzerlerinden Ayrılan Özellikleriyle SMA Comfort 1

Nestle kalitesiyle 100 yılı aşkın süredir bebek maması konusunda uzman konuma gelen SMA, SMA Comfort 1 ile yeni doğanların beslenme ihtiyaçlarını eksiksiz şekilde karşılayabilen özellikleriyle ön plandadır. SMA Comfort 1 0-6 aylık bebekler için uygun diğer bebek sütleri ile kıyaslandığında önemli farklılıklar olmadığı görülür.

Protein, probiyotik gibi önemli bileşenler yeterli miktarda ve yüksek saflık dereceleriyle formülasyonda yer alır. Anne sütünün yerini tutmasa da mecbur kalındığında verilebilecek güvenilir alternatiflerden biridir. Bu nedenle deneyen kişilerin sayıca fazla olması ve geri dönüşlerin olumluluğu öne çıkar. Hem üretim süreçleri hem de gerekli kalite kontrol testlerinden geçirilerek piyasaya sunulan SMA Comfort 1 diğer tüm mamalarda olduğu gibi laktoz, soya, balık yağı gibi potansiyel alerjenler bulundurur.

Bebeklerinde SMA Comfort 1 deneyimleyen ebeveynler tarafından oldukça beğenildiği görülür. SMA Comfort 1 kullananlar tarafından yapılan diğer değerlendirmelere bakıldığında laktoz dışında ilave şeker içermemesi, kabızlık, gaz sancısı gibi şikayetlerin minimum seviyede gözlemlenmesinden dolayı denemeye değer bir ürün olduğu söylenebilir.

SMA Comfort 1 Artı ve Eksi Yönleri

Ebeveynlerin sıklıkla tercih ettiği bebek maması çeşitleri arasında üst sıralarda bulunan SMA Comfort 1 patentli formülasyonu sayesinde pek çok açıdan yeterliliğe sahiptir. Artı yönlerinin çok daha fazla olduğu dikkat çeken ürünün bazı eksi tarafları da bulundurduğu görülür. Bebeğine en uygun mamayı seçme konusunda kararsızlık yaşayan ebeveynlerin SMA Comfort 1 yorumlar kısmını detaylı incelemesinin büyük ölçüde yardımı dokunabilir. Olumlu olumsuz tüm deneyimlerin paylaşıldığı ürün hakkında şeffaf bir değerlendirme yapma imkânı tanıyabilir. Önem verilen tüm noktaları göz önünde bulundurmayı kolaylaştıran SMA Comfort 1 artı ve eksi yönleri böyle sıralanabilir:

 • Kullanım talimatlarına uygun olarak hazırlandığında ürünün suda çözünürlüğü iyi olduğundan topaklanma sorunu yaşanmaz. Bunun için hazırlama detaylarına mutlaka dikkat etmek gerekir.
 • Markaya özel patentli formül içerisinde anne sütü yapısına benzeyen ve yüksek saflık derecesinde proteinler yer alır.
 • Bağırsak florasını olumlu etkileyen canlı mikroorganizma kültürleri ve fermente olarak çoğalmalarını sağlayan oligosakkarit yapısında moleküller içerir.
 • Kabızlık, gaz sancısı gibi problemlerin daha az yaşandığı belirtilir ve besleyiciliği yüksektir.

SMA Comfort 1 Fiyatları

Avantajlı ve güvenli ödeme seçeneklerinin bulunduğu online sipariş imkânıyla sahip olunabilen SMA Comfort 1 satış noktalarından da kolaylıkla temin edilir. Fiyat açısından ortalamanın üzerinde olduğu görülen SMA Comfort 1 fiyatları dönemsel olarak değişiklik gösterir. Fiyat takibi yapılarak kampanya tarihlerinde daha hesaplı alternatiflerle karşılaşmak mümkündür.

Bununla birlikte tek olarak SMA Comfort 1 satın almak yerine tüketim ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak çok adetli sunulan çeşitlerini tercih etmek de ekonomik bir fikir olabilir. SMA Comfort mama 1 fiyat listesi istenen filtreye göre sıralanmasıyla daha kolay seçim yapmaya imkân tanır. Yapılan fiyat karşılaştırmaları doğrultusunda SMA Comfort 1 bütçe dostu bir seçenek olarak değerlendirebileceğiniz ürünler arasında yer alır.

SMA Comfort 1 Bebek Sütü 400 gr Fiyat Analizi

Hızlı teslimat (1)
istegelsin195 TL
SMA Comfort 1 Bebek Sütü 400 gr son 6 aylık fiyat değişim grafiği

SMA Comfort 1 Bebek Sütü 400 gr Özellikleri

Türü:   Devam Sütü
Kullanım Aşaması:   1 Numara
Kullanım Yaşı:   Doğumdan İtibaren
Ağırlık:   400 gr
Hatalı İçerik Bildir
En Çok Aranan İfadeler
Ortalama Puan
3.76 kişi oyladı
Ürüne puan ver
 • 1 yorum
  1 beğeni
  Ilknur Ç.Adana8 Kasım 2022
  Oglum dört aylik ama premeture dogdu hip combiotik veriyodum gelisimi hic olmadi ve kabizdi bu mamayi veriyorum cok şükür kabizligi gecti ve almaya basladi kilo gelisimi de oluyor reflusu cikti
 • HD2 yorumHilal D.23 Ekim 2022
  Bebegime kabızlık ve gaz yapmadı gayet güzel Fakat kargo uzun sürüyor
 • 1 yorum
  1 beğeni
  Tunay Ö.İstanbul8 Aralık 2021
  Kolay SiparişDermovitrin
  Uygun fiyatlı ve kullanım ileri tarihli teşekkürler
 • İB1 yorum
  8 beğeni
  İbrahim B.İstanbul17 Haziran 2021
  Kolay SiparişGodermo
  Kolik olan bebekler için şiddetle tavsiye edeceğim mama. Ayrıca bebek kustuğu için bebelac thickener ile birlikte veriyorum. Sab simplex ve biogaia damla da kullanıyoruz. Şikayetler %100 geçmese de epey azaldı.

SMA Comfort 1 Bebek Sütü 400 gr İle En Çok Karşılaştırılanlar

 SMA Comfort 1 Bebek Sütü 400 grSMA Optipro 1 Bebek Sütü 300 grSMA Optipro 1 Probiyotik Bebek Sütü 800 grAptamil Conformil 1 Bebek Sütü 300 gr
 SMA Comfort 1 Bebek Sütü 400 grSMA Optipro 1 Bebek Sütü 300 grSMA Optipro 1 Probiyotik Bebek Sütü 800 grAptamil Conformil 1 Bebek Sütü 300 gr
Fiyat 179,99 TL
19 satıcı
Fiyat Yok 242,00 TL
80 satıcı
167,00 TL
22 satıcı
Popülerlik--8. Popüler SMA Bebek Maması-
Ortalama Puan4 yorum-47 yorum25 yorum
Birim Fiyat449,98 TL/kg-302,50 TL/kg556,67 TL/kg
TürüDevam SütüDevam SütüDevam SütüDevam Sütü
Kullanım Aşaması1 Numara1 Numara1 Numara1 Numara
Anti ReflüYokYokYokYok
AntikolikYokYokYokYok
GlutensizYokYokYokYok
HipoalerjenikYokYokYokYok
Keçi SütüYokYokYokYok
LaktozsuzYokYokYokYok
Kullanım YaşıDoğumdan İtibarenDoğumdan İtibarenDoğumdan İtibarenDoğumdan İtibaren
Ağırlık400 gr300 gr-300 gr