SMA

SMA Optipro 2 Probiyotik Devam Sütü 800 gr

En Popüler 6. Bebek Maması (42 yorum)
SMA Optipro 2 Probiyotik Devam Sütü 800 gr
Seçenekler:

60 satıcı içinde kargo dahil en ucuz fiyat seçeneği

379,50 TL Ücretsiz kargo 474,38 TL/kg Satıcıya Git Son güncelleme: 20 dakika önce Stokta Satıcı: Amazon Türkiye

Ürün Özellikleri: Devam Sütü, 2 Numara, 6. Aydan İtibaren


Fiyat Değişimi 15 günlük tahmin

Fiyat analizini detaylı gör
317,45 TL13.11.2023

En Ucuz SMA Optipro 2 Probiyotik Devam Sütü 800 gr Fiyatları

Piyasa fiyatları (5)

Tüm fiyatlar (35)

Daha düşük bir fiyat mı buldunuz?Bizimle paylaşın.

SMA Optipro 2 Probiyotik Devam Sütü 800 gr paket seçenekleri

Bu üründe 1 x 0,80 kg paket için kargo dahil en ucuz fiyat: 379,50 TL 474,37 TL/kg Diğer paket seçenekleri:

Bu ürün ile en çok birlikte alınan: Chicco Natural Feeling 0 Ay+ 150 ml Biberon
SMA Optipro 2 Probiyotik Devam Sütü 800 gr+Chicco Natural Feeling 0 Ay+ 150 ml Biberon
Amazon Türkiye 669,50 TL Ücretsiz kargo Birlikte Gör
En Popüler SMA Bebek Mamaları
Benzer Ürünler

SMA Optipro 2

Uzman çocuk doktorlarının en çok önerdiği SMA Optipro 2 bebek maması, anne sütüne oldukça yakın bir içeriğe sahiptir. SMA serisinin ikinci adımı olan Optipro 2 ürünü, 6-12 ay arasındaki bebeklerin beslenmesinde tamamlayıcı gıda olarak kullanılır.

SMA 2 numara mama içeriğindeki gelişim için büyük öneme sahip vitamin ve mineraller sayesinde bebeklerin ihtiyaç duydukları günlük besinleri karşılamaya yardımcı olur. SMA Optipro 2 anne sütü göz önünde bulundurularak yenilenen ve geliştirilen formülü sayesinde bebeklerin beslenmesinde anne sütüne ek olarak tercih edilebilir.

Her yaş aralığı için farklı kullanıma sahip SMA bebek mamaları gibi SMA Optipro 2 ürünün de kullanımı özel ölçülerle sağlanır. SMA Optipro 2 devam mamasında herhangi bir sorun yaşamamak amacıyla ağzı açıldıktan sonra belirlenen süre içerisinde tüketilmesi önerilir.

SMA Optipro 2 fiyat konusu anne ve babaların en çok merak ettikleri arasında yer alır. Benzerlerine göre uygun fiyat alternatifleriyle satışa sunulan SMA Optipro 2 farklı bütçelere uyum sağlar. SMA Optipro 2 800 gr en ucuz seçenekleri incelemek amacıyla Akakçe’ye göz atabilirsiniz. SMA Optipro 2 en ucuz alternatiflerden faydalanmak için indirimler takip edilebilir.

SMA Optipro 2 Önden Görünüm

SMA Optipro 2 Nedir?

İlk defa devam sütü kullanacak olan bireylerin en çok araştırdıkları sorular arasında “SMA 2 Optipro nedir?” yer alır. SMA Optipro serisinin ikinci adımı olan ürün, 6 ayını doldurmuş bebeklerin beslenmesinde tercih edilir.

Ek gıda dönemi olarak adlandırılan 6 aydan sonra kullanımı önerilen SMA Optipro 2 özel içeriği sayesinde bebeklerin gereksinimleri olan günlük besin miktarını karşılamaya yardımcı olur. SMA Optipro 2 her ay için farklı kullanım ölçülerine sahiptir.

Standart beslenme tablosu incelendiğinde 6 aylık bebeklere beş saatte bir defa ortalama 210 ml mama verilmesi önerilir. Bu ölçü 7-9 aylık bebekler için aynı olsa da beslenme saati 3-4 saat olarak değişiklik gösterir.

10-12 aylık olanların 2-3 saatte 7 ölçek SMA Optipro 2 mama tüketmesi önerilir. SMA 2 Optipro devam sütü 800 gr, anne sütüne yakın olması açısından ebeveynlerin beklentilerini karşılar. Bebeklerin sağlıklı beslenmesini sağlamak amacıyla SMA Optipro 2 içeriğinde balık yağı, soya ve süt gibi besinler kullanılır. Bu besinler aynı zamanda alerjen olduğundan kullanılmadan önce uzman önerisi alınmalıdır.

SMA Optipro 2 Kaç Aylıkken Başlanır?

SMA 2 Optipro kullanım aralığı ebeveynler açısından merak konusudur. SMA Optipro serisinde yer alan mamaların her birinin kullanım yaş aralığı ve tüketim miktarı farklılık gösterir. SMA 2 Optipro 800 gr, 6 ayını doldurmuş bebekler için idealdir.

6 ay dolunca kullanılması önerilen SMA Optipro 2 800 gr 6 12 ay devam sütü, 12 ay tamamlandıktan sonra bırakılmalıdır. Bebeğin mamaya devam etme isteği ve ihtiyaç duyduğu besinler göz önünde bulundurularak SMA Optipro 3 seçeneğine geçiş yapılabilir.

Optipro 3 adımına geçmek için anne ve babaların uzman hekim önerisi almasında fayda görülür. Dilerseniz SMA 2 Optipro kullananlar tarafından yapılan SMA Optipro 2 yorum ve değerlendirmeleri takip ederek kullanıcı önerilerini göz önünde bulundurabilirsiniz.

SMA Optipro 2 Nasıl Hazırlanır?

SMA Optipro 2 ürünün içeriği kadar kullanımı da oldukça önemlidir. Doğru şekilde kullanılmayan SMA Optipro 2 mamalarda bebeğin yeteri kadar beslenememesi, kilo kaybı ve bağışıklığın düşmesi gibi sorunlar ile karşılaşılabilir.

SMA Optipro 2 devam sütü hazırlamaya başlamadan önce ellerin detaylı şekilde yıkanması gerekir. Biberonun içerisi biberon fırçasıyla dışı ve kapağı ise su yardımı ile temizlenmelidir. Kaynamış suyun içerisinde birkaç dakika bekledikten sonra aparatlar kullanıma hazır hale gelir.

Kullanılan ölçülere göre ihtiyaç duyulan kaynamış suyun ortalama 5 dakika kaynatılarak soğuması beklenir. SMA Optipro 2 beslenme tablosundan ya da doktor önerisinden yararlanarak yeteri miktardaki mamayı ılık suyun içerisine koyarak karıştırın.

Daha kolay homojen hale getirebilmek için dilerseniz biberonun ağzını kapatarak yapabilirsiniz. Her kullanımdan sonra ölçek yerine yerleştirilip kutunun ağzı hava almayacak şekilde sıkıca kapatılmalıdır. SMA Optipro 2 kullananlar tarafından yapılan SMA Optipro 2 yorum ve değerlendirmeleri inceleyerek tecrübeli anne ve babaların önerilerinden yararlanabilirsiniz.

SMA Optipro 2 Maması Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her devam sütünde olduğu gibi konu bebek sağlığı ise ebeveynlerin pek çok noktaya dikkat etmesi gerekir. SMA Optipro 2 800 gr kullanırken öncelikle uzman önerisi alınmalıdır. Çeşitli nedenlerden dolayı anne sütü alınamaması veya sütün yetersiz gelmesi durumunda başvurulan SMA Optipro 2 her açıdan sağlıklı gelişim ve büyümeyi destekler.

SMA Optipro 2 hazırlanıp verildikten sonra içilmeyen kısımların saklanmaması ve direkt olarak dökülmesi gerekir. Uzun süre bekletilen mamalarda meydana gelen bayatlama, çeşitli sorunlara neden olabilir. Bebek sütü hazırlanırken içerisine bal, pekmez, şeker veya herhangi bir tatlanıcı veya farklı gıda türü eklenmemelidir.

SMA Optipro 2 devam sütü 800 gr mikrodalga gibi cihazlarda ısıtılmalıdır. Isı dağılımının eşit olmaması durumunda bebeğin ağzı yanabilir ve bu durum uzun süre sağlıklı şekilde beslenememesine neden olur.

Ölçek olarak kutulara yerleştirilen özel plastik kaşıkların kullanılması önerilir. Alüminyum folyonun üzerinde bulunan ölçek kutu açılınca belirtilen haznede muhafaza edilebilir. Her kullanım sonrasında ölçeğin yıkanması gerekemez. Ölçek farklı alanlarda karıştırıcı formunda kullanılmamalıdır.

SMA Optipro 2 Kutusu

SMA Optipro 2 ve SMA Optipro 1 Arasındaki Farklar

SMA mama 2 Optipro ve SMA Optipro 1 arasında çeşitli farklılıklar bulunur. SMA Optipro 1 seçeneği çeşitli nedenlerden dolayı anne sütü alamayan bebekler için doğumdan hemen sonra kullanılmaya başlanabilir.

Optipro 1 doğumdan sonra kullanılmaya uygun olsa da SMA Optipro 2 seçeneği 6 ayını doldurmuş miniklere kullanılabilir. Optipro 1 ve Optipro 2 devam sütlerinin kullanım miktarları da farklılık gösterir. Detaylı bilgi için standart beslenme tablosu baz alınabilir.

SMA Optipro 2 Devam Mamasının Olumlu ve Olumsuz Yönleri

SMA Optipro 2 içeriği anne sütüne yakın olması sayesinde en çok tercih edilen seçenekler arasında yer alır. Avantajlı özellikleri çok olan SMA Optipro 2 mamanın eksi sayılabilecek yönleri oldukça azdır. SMA Optipro 2 ürünün olumsuz ve olumlu yönleri şu şekilde sıralanabilir:

  • SMA Optipro 2 probiyotik bakımından zengin içeriğe sahip olması, bağışıklığın gelişmesi ve güçlenmesi açısından büyük öneme sahiptir.
  • Anne sütüne yakın içeriği bulunan SMA Optipro 2 günlük ihtiyaç duyulan vitamin ve mineralleri karşılamaya olanak sağlar.
  • SMA Optipro 2 kullanımı oldukça pratik olduğundan günün her saatinde her alanda sadece ılıtılmış sıcak suyla zahmetsizce hazırlanabilir.
  • SMA Optipro 2 içerisinde yer alan A, C, D, E, B12 vitaminleri sayesinde güne daha enerjik ve mutlu başlamaya olanak sağlar.
  • Devam sütünün olumsuz yönleri arasında gaz sorunu sayılabilir. Ürün sindirilebilir içeriklere sahip olsa da bazı bebeklerde gaz sorunu oluşturabilir. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak amacıyla SMA Optipro 2 kullanıcı yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Benzerleriyle karşılaştırıldığında hem içerik hem de fiyat olarak ebeveynlerin beklentilerini karşılayan SMA Optipro 2 ürününü inceleyerek siz de seçiminizi bu üründen yana yapabilirsiniz. Uzun süre kullanılması gerektiğinden SMA Optipro 2 alırken son kullanma tarihi yakın olmayan seçenekleri tercih ederek stok yapabilirsiniz. Akakçe üzerinden SMA Optipro 2 indirim ve avantajlarını takip ederek alışverişinizi en uygun fiyatlarla tamamlayabilirsiniz.

SMA Optipro 2 Probiyotik Devam Sütü 800 gr Fiyat Analizi

Hızlı teslimat (1)
Migros Hemen499 TL
SMA Optipro 2 Probiyotik Devam Sütü 800 gr son 1 aylık fiyat değişim grafiği

SMA Optipro 2 Probiyotik Devam Sütü 800 gr Özellikleri

Türü:   Devam Sütü
Kullanım Aşaması:   2 Numara
Kullanım Yaşı:   6. Aydan İtibaren
Hatalı içerik mi buldunuz?Bizimle paylaşın.
En Çok Aranan İfadeler

2 Numara Bebek Maması Devam Sütü

Ortalama Puan
4.7 73 kişi oyladı
Ürüne puan ver

SMA Optipro 2 Probiyotik Devam Sütü 800 gr İle En Çok Karşılaştırılanlar

 SMA Optipro 2 Probiyotik Devam Sütü 800 grGolden Goat 2 Keçi Sütü 400 grEvolvia NutriPRO 2 Devam Sütü 800 grBebelac 2 Devam Sütü 900 gr
 SMA Optipro 2 Probiyotik Devam Sütü 800 grGolden Goat 2 Keçi Sütü 400 grEvolvia NutriPRO 2 Devam Sütü 800 grBebelac 2 Devam Sütü 900 gr
Fiyat 379,50 TL
60 satıcı
283,00 TL
55 satıcı
Fiyat YokFiyat Yok
Popülerlik6. Popüler Bebek Maması3. Popüler Golden Goat Bebek Maması--
Ortalama Puan42 yorum---
Birim Fiyat474,38 TL/kg 707,50 TL/kg --
TürüDevam SütüDevam SütüDevam SütüDevam Sütü
Kullanım Aşaması2 Numara2 Numara2 Numara2 Numara
Keçi Sütü-Var--
Kullanım Yaşı6. Aydan İtibaren6. Aydan İtibaren6. Aydan İtibaren6. Aydan İtibaren
Ağırlık--800 gr900 gr
Bu Ürüne Bakanlar Bunlara Da Baktı