SMA

SMA Optipro 3 Probiyotik Devam Sütü 800 gr

En Popüler 10. Bebek Maması (7 yorum)
SMA Optipro 3 Probiyotik Devam Sütü 800 gr
Seçenekler:

63 satıcı içinde kargo dahil en ucuz fiyat seçeneği

336,53 TL Ücretsiz kargo 420,66 TL/kg Satıcıya Git Son güncelleme: 32 dakika önce Stokta Satıcı: Amazon Prime

Ürün Özellikleri: Devam Sütü, 3 Numara, 1. Yaşından İtibaren, Ağırlık: 800 gr... Devamını gör


Kontrolü Kaybetme!Bu fiyat son 1 aydaki en ucuz fiyat.

Fiyat Değişimi 15 günlük tahmin

Fiyat analizini detaylı gör
336,53 TL

En Ucuz SMA Optipro 3 Probiyotik Devam Sütü 800 gr Fiyatları

Piyasa fiyatları (5)

Tüm fiyatlar (41)

Daha düşük bir fiyat mı buldunuz?Bizimle paylaşın.

SMA Optipro 3 Probiyotik Devam Sütü 800 gr paket seçenekleri

Bu üründe 1 x 0,80 kg paket için kargo dahil en ucuz fiyat: 336,53 TL 420,66 TL/kg Diğer paket seçenekleri:

En Popüler SMA Bebek Mamaları
Benzer Ürünler

SMA Optipro 3

Bebek beslenmesi alanında köklü bir geçmişe sahip SMA tarafından üretimi yapılan SMA Optipro 3 faydalı içeriği ile birçok ebeveynin tercihidir. Anne sütüne alternatif olmayan SMA Optipro 3, 1-3 yaş arasındaki bebeklerin beslenmesine destek amaçlı olarak sunulur. Hem zengin gıda kaynağı hem de sıvı takviyesi işlevi gören devam sütü niteliği taşır. 1 yaşından sonra da anne sütü ile birlikte verilmesinde herhangi bir sakınca görülmez.

Tamamlayıcı mamaya geçildiğinde çeşitlendirilmiş bir diyetin önemli parçası haline gelmeye aday özelliklerle donatılmıştır. SMA Optipro 3 çocukların lezzetini sevdiği bir mama olmakla beraber çeşitli tariflerin içerisine eklenmeye uygun olmasıyla da değişen damak zevklerine hitap eder. Anne sütü yapısı üzerinde kapsamlı çalışmalar yürütülerek geliştirilen formülü eşdeğer protein çeşitleri içerir.

Eşsiz yüksek protein teknolojisinin yanı sıra probiyotiklerle de desteklenmiştir. 1-3 yaşa uygun besin değerlerini ihtiva eden SMA Optipro 3 mamanın doyuruculuğu yüksek düzeydedir. Doktor tavsiyesiyle başlanmasına karar verilmesi gereken SMA Optipro 3 kullanım talimatlarına uygun biçimde hazırlandığında besleyiciliği yüksek bileşenler sunar.

SMA Optipro 3

Optipro Protein Teknolojisiyle Sunulan SMA Optipro 3

Anne sütü üzerinde yapılan araştırmalara dayanan SMA Optipro 3 protein teknolojisi sayesinde paralellik gösteren amino asit çeşitliliği, bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı bileşenler doğru oranlarda formüle eklenmiştir. Böylelikle çocukların tamamlayıcı beslenme ihtiyaçlarını başarıyla karşılar. Bununla birlikte peynir altı suyu proteinleri kazein oranı yeterli olan amino asitler kasların gelişimini olumlu etkiler. Günlük yeteri kadar alınması önem teşkil eden triptofan, histidin, izolösin, lösin, fenilalanin gibi elzem amino asitlerin tamamını bulundurur.

Başta folik asit, B kompleks olmak üzere tüm vitaminler ve mineraller de eklenmiştir. Bileşenlerinin tamamına yakını yapay olmayan SMA Optipro 3 karbonhidrat kaynağı %100 sütteki laktozdan gelmesinden dolayı zararlı şeker ihtiva etmez. SMA Optipro 3 devam sütü formülünde sadece organik kaynaklı emülgatörler içermesi sebebiyle de oldukça avantajlıdır.

Sindirim sistemi aktivitesini düzenlemeye yardım eden probiyotik kültür içeriğinde Bifidobacterium lactis bakterisi yer alır. İçerdiği DHA, linoleik asit, alfa-linolenik asit gibi tekli ve çoklu yağ asitlerinin sağlıklı gelişim için kritik rolü vardır. Ebeveynlere dört farklı ürün boyu alternatifiyle sunulan SMA Optipro 3 800 gr dışında 1000 gr, 300 gr ve 400 gramlık olarak da tercih edilebilir.

SMA Optipro 3 Nasıl Kullanılır?

Emzirmenin sürdürülebildiği kadar devam etmesi gerektiği belirtilmek ile birlikte çocuk 1 yaşına ulaştığından itibaren doktoru tarafından başka türlü önerilmedikçe günde 2 ya da 3 biberon SMA Optipro 3 verilebilir. Ayrıca yine doktor farklı dozda vermediği sürece ürünün ambalajındaki beslenme tablosuna uygun ölçekten az veya çok olmamalıdır. Ayrıca SMA mama 3 800 gr biberonda ve farklı tariflere karıştırılarak da tüketilebilir.

Bebeğin beslenme vakitleri sırasında her defasında taze olarak hazırlanmalıdır. Fazla miktarda hazırlanan mamanın saklanıp ocak, mikrodalga gibi herhangi bir ısıtıcıda ısıtılıp verilmesi kesinlikle önerilmez. İçerisindeki canlı kültürlerin protein yapısının bozulmaması için kaynar suyla karıştırılmamalıdır. Ayrıca ambalaj içerisindeki ölçü kaşığını kullanmak daha sağlıklıdır.

Paketten yeterli miktarda SMA Optipro 3 aldıktan sonra ölçü kaşığı kutu içerisindeki özel bölmeye konulmalıdır. SMA Optipro 3 kutusunun açıldıktan itibaren 3 hafta içerisinde tüketilmesi, kapağının kapalı tutularak serin yerde muhafaza edilmesi gerektiği belirtilir. Her bir ölçek 4.3 gr SMA Optipro 3 toza karşılık gelir. Karışım hazırlanırken bir ölçeğe 30 ml su olacak şekilde ayarlanır. SMA Optipro 3 hazırlama aşaması bu şekildedir:

  • Öncelikle eller iyice yıkanmalıdır. Biberon ve parçaları temizlendikten sonra kaynatılmış suda bekletilerek sterilize edilir.
  • İçme suyu yaklaşık 5 dk boyunca kaynatıldıktan sonra ılık olana kadar beklenir.
  • Beslenme tablosunda belirtildiği gibi kaynayıp soğuyan sudan 210 ml su biberona dökülür.
  • Yalnızca ambalajdaki ölçü kaşığıyla doktor tarafından önerilen veya beslenme tablosundaki doz kadar SMA Optipro 3 toz biberona eklenerek kapatılır, sıkıca çalkalanarak karıştırılır.
  • Mama vücut sıcaklığına (yaklaşık 37ºC) kadar soğuduktan sonra bebeğe verilir.

SMA Optipro 3 Benzerleri ile Arasındaki Farklar

Nestle bünyesinde üretimi gerçekleştirilen ​​SMA Optipro 3 Türkiye ve dünyada 100 yıla yakın süredir tercih edilen en seçkin bebek mamalarından biridir. Ebeveynlerin güvenerek satın aldığı SMA Optipro 3 içeriği bakımından diğer önde gelen markaların ürünleri ile kıyaslandığında üstün geldiği noktalar bulunmakla birlikte besin değerleri yönünden büyük farklılıklar olmadığı görülür. 1-3 yaş arasında kullanıma uygun olan diğer devam sütlerine göre SMA Optipro 3 mamayı benzerlerinden ayıran en büyük avantajının fiyat olduğu söylenebilir.

Üretim süreçleri, kalite kontrol prosedürleri, ihtiva ettiği organik kaynaklı bileşiklerin fazlalığı, ekolojik tarım ürünlerinden elde edilen hammaddelerden oluşması gibi birçok kriter ürünü benzerlerinden ayırır. 12. aydan itibaren çocukların alması gereken tüm besin öğeleri gerektiği şekilde ve doğru oranlarda eklenmiş olduğundan, SMA Optipro 3’ün hem doyuruculuğu hem de besleyiciliği yüksektir.

Bebeğin; içerdiği soya, süt gibi potansiyel alerjenlere hassasiyeti yoksa güvenle tercih edilebilir. SMA 3 800 gr dahil olmak üzere 4 farklı ürün boyunun üretilmesi farklı tüketim ihtiyaçlarına da uygundur. Bebeğin tadını sevip sevmemesi, kabızlık, gaz gibi şikayetleri olup olmadığını tespit etmek amacıyla ilk kullanımda 300 gr olan en küçük ambalajı denenebilir.

Artı ve Eksi Yönleriyle SMA Optipro 3

Önceliğin her zaman anne sütüne verilmesinin önemini vurgulayan marka, 1-3 yaş arasında ek gıda dönemine geçildiğinde SMA Optipro 3 besin takviyesi amacıyla verilmesinin uygun olduğunu belirtir. Bu sebeple anne sütünün alternatifi olmayan hazır mamadır. Emzirme döneminde anne sütüne ek olarak da verilebilir.

Kalitesiyle ön planda olan SMA Optipro 3 kullananlar tarafından da beğenilir. Olumlu taraflarının çoğunlukta olduğu ürünün önemli bir eksi yönünün görülmediği ifade edilebilir. Hangi markanın seçileceği konusunda kararsızlık yaşayan ebeveynler için SMA Optipro 3 yorumlarını incelemek faydalı olabilir. Seçim yapmanıza katkı sağlayabilecek SMA Optipro 3 artı eksi yönleri bu şekildedir:

  • SMA Optipro 3 1-3 yaş arasındaki bebeklere özel hazırlanmış yeterli miktarda besin değerlerine sahiptir.
  • Gelişmiş Optipro protein teknolojisiyle üretilmiştir ve laktoz haricinde şeker içermez.
  • Fiyat açısından benzerlerine göre daha uygundur ve organik kaynaklı emülgatörler bulundurur.
  • Probiyotik kültürler sayesinde hem bağışıklık hem de sindirim sistemi aktivitesini düzenlemeye yardım eder.
  • Formülasyon içerisine anne sütüne benzer nükleotidler eklenmemiştir ve potansiyel alerjenleri içerir.

SMA Optipro 3 Fiyatları

SMA Optipro 3 güvenli ödeme yöntemlerinin sunulduğu online sipariş imkanı ve satış noktalarından kolaylıkla temin edilir. Uygun fiyatlandırma politikasına sahip bebek mamalarından biri olmakla birlikte SMA Optipro 3 devam sütü 800 gr ambalajına ek olarak 1000 gr şeklinde tercih edildiğinde daha ekonomik olabilir.

Dönemsel olarak değişen SMA Optipro 3 fiyatlarının geneline bakıldığında bütçe dostu alternatifler sunulmasının yanı sıra kampanya tarihlerinde oldukça hesaplı seçeneklerle de karşılaşmak mümkündür. Böylelikle SMA Optipro 3 800 gr en ucuz olduğu haliyle de satın alınabilir. SMA Optipro 3 fiyat listesi rahatlıkla görüntülenip arzu edilen filtrelere göre sıralanmasıyla daha kolay seçim yapılabilir.

SMA Optipro 3 Probiyotik Devam Sütü 800 gr Fiyat Analizi

Hızlı teslimat (1)
Migros Hemen499 TL
SMA Optipro 3 Probiyotik Devam Sütü 800 gr son 1 aylık fiyat değişim grafiği

SMA Optipro 3 Probiyotik Devam Sütü 800 gr Özellikleri

Türü:   Devam Sütü
Kullanım Aşaması:   3 Numara
Kullanım Yaşı:   1. Yaşından İtibaren
Ağırlık:   800 gr
Hatalı içerik mi buldunuz?Bizimle paylaşın.
Ortalama Puan
4.5 70 kişi oyladı
Ürüne puan ver

SMA Optipro 3 Probiyotik Devam Sütü 800 gr İle En Çok Karşılaştırılanlar

 SMA Optipro 3 Probiyotik Devam Sütü 800 grEvolvia NutriPRO Plus 3 Devam Sütü 1000 grSMA Optipro 3 Probiyotik Devam Sütü 1000 grSMA Optipro 3 Probiyotik Devam Sütü 800 gr 2 Adet
 SMA Optipro 3 Probiyotik Devam Sütü 800 grEvolvia NutriPRO Plus 3 Devam Sütü 1000 grSMA Optipro 3 Probiyotik Devam Sütü 1000 grSMA Optipro 3 Probiyotik Devam Sütü 800 gr 2 Adet
Fiyat 336,53 TL
63 satıcı
431,90 TL
20 satıcı
398,00 TL
44 satıcı
703,00 TL
20 satıcı
Popülerlik5. Popüler SMA Bebek Maması4. Popüler Evolvia Bebek Maması1. Popüler Bebek Maması-
Ortalama Puan7 yorum--
Birim Fiyat420,66 TL/kg 431,90 TL/kg 398,00 TL/kg 439,38 TL/kg
TürüDevam SütüDevam SütüDevam SütüDevam Sütü
Kullanım Aşaması3 Numara3 Numara3 Numara3 Numara
Kullanım Yaşı1. Yaşından İtibaren1. Yaşından İtibaren1. Yaşından İtibaren1. Yaşından İtibaren
Ağırlık800 gr1000 gr1000 gr-
Bu Ürüne Bakanlar Bunlara Da Baktı