Bilgisayar Aksesuarı Fiyatları

En Popüler Bilgisayar Aksesuarları Ürünleri

15.6 inç Laptop Çantası17.3 inç Laptop Çantası17 inç Laptop Çantası6 Fanlı Laptop Soğutucu14 inç Laptop Çantası17.3 inç Laptop Soğutucu16 inç Laptop Çantası13.3 inç Laptop Çantası17 inç Laptop Soğutucu18 inç Laptop Çantası13 inç Laptop Çantası15 inç Laptop Çantası

Popüler Bilgisayar Aksesuarları Markaları

Bilgisayar Aksesuarları

Bilgisayarlar iş, eğitim ya da eğlence amacıyla hayatın her anında kullanılan ürünler arasında gösterilebilir. Bilgisayar aksesuarları nelerdir diye merak edebilirsiniz. Bilgisayar aksesuarları ile çalışmalarınızı yaparken yüksek performans alabilirsiniz. Bu aksesuarlar sayesinde sahip olduğunuz bilgisayarı daha etkin kullanmanız mümkündür. Bilgisayar aksesuarları, tamamlayıcı niteliktedir. Bilgisayarların bazı temel aksesuarları vardır. Kasa, klavye, monitör, hoparlör, kamera, klavye gibi temel parçaların yanı sıra kullanılan ek parçalar sayesinde maksimum verim almanız mümkündür. Bilgisayar için aksesuarlar, sahip olduğunuz ürünün modeline uygun olarak seçilmelidir. Dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar için üretilen aksesuarlar birbirinden farklıdır. Model ve özellik ayrımı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu ürünlerin kullanımıyla birlikte; bilgisayarınızın performansı artabilir. Bunun yanı sıra bilgisayar kullanırken alacağınız verim ve keyif de aynı oranda artar.

Bilgisayar Aksesuarları Çeşitleri

Bilgisayar aksesuarları, bilgisayarınızı kullanırken alacağınız verimin en üst seviyeye çıkması ve işinizi daha da kolay hale getirmek için tasarlanır. Bilgisayar kullanırken pek çok belge, fotoğraf, dosya, program ve fotoğraflar indirebilirsiniz. Özellikle bu gibi işlemleri çok fazla yapan kişiler için harici sürücüler büyük önem taşır. Harici sürücüler sayesinde sahip olduğunuz tüm verileri yedekleyebilirsiniz. Bu sayede de olası kazalar, bozulmalar ve sıfırlama işlemlerine karşı verilerinizi korumuş olursunuz. Bunun yanı sıra; bu ürünlerin kullanımı sayesinde, bilgisayarınızın depolama alanı dolmaz. Yine aynı işlemi gerçekleştiren; daha kompakt ve pratik ürünler de mevcuttur. USB bellekler bu ürünlere örnek olarak verilebilir. USB bellek ve harici sürücüler sayesinde dosyalarınızı dilediğiniz an yanınızda taşıyabilir, bilgisayarınızın depolama alanını rahatlatabilirsiniz. USB bellek ve sürücüleri özel kılıflarında taşıyarak, zarar görmelerini engelleyebilirsiniz. Dizüstü bilgisayar aksesuarları arasında gösterilebilecek bir diğer ürün de laptop kılıflarıdır. Bu kılıflar ve çantalar; farklı boyutlarda tasarlanır. Çantalar sayesinde, bilgisayarınızı yanınızda taşırken olası darbe ve çarpmalardan koruyabilirsiniz. Dayanıklı ve sert materyaller kullanılarak üretilen bu ürünler sayesinde bilgisayarınızı istediğiniz yere yanınızda taşıyabilirsiniz. Laptop çantası fiyatları her bütçeye hitap eden seçenekleri ve farklı tasarımlarıyla göz doldurur. Laptop için gerekli aksesuarlar arasında gösterilebilecek ürünlerden birisi de soğutuculardır. Laptoplar dar alana fazla veriyi sığdırdıkları için, uzun süreli çalışma sonucunda ısınabilir. Isınan bilgisayarları verimli bir şekilde kullanmanız da oldukça zordur. Thinkpad aksesuar seçenekleri arasında bulunan soğutucular sayesinde bilgisayarın ısı seviyesi dengelenir ve fazla ısınma engellenir. Bu sayede de bilgisayarınız maksimum performansla çalışır.

İşlevsel Bilgisayar Aksesuarları

Masaüstü bilgisayar aksesuarları da geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Bilgisayar aksesuarları masaüstü modeller için farklı alternatifler şeklinde sunulur. Bu ürünler basit ama işlevseldir. Masaüstü bilgisayar aksesuarları kullanıldığı andan itibaren, yüksek performansla kullanma imkanı sunar. Masaüstü bilgisayarların performansı etkileyen parça kasadır. Bu nedenle de özellikle kasanın çalışma performansını olumlu etkileyecek aksesuarların seçilmesi önemlidir. Masaüstü bilgisayar kasa aksesuarları kasa içinde ve dışında kullanılanlar olmak üzere ikiye ayrılabilir. Kasaya entegre edilerek kullanılan bu ürünler, verimli çalışma sağlar. Kasa içlerinde kullanılan flash sürücüler ve diskler sayesinde hızlı, sorunsuz ve pratik bir şekilde veri aktarımını gerçekleştirebilirsiniz. Bu aksesuarlar sayesinde uzun yıllar boyunca verilerinizi güvenle saklayabilirsiniz. Pc kasa aksesuarları arasında soğutucu fanlar da gösterilebilir. Bu ürünler sayesinde uzun saatler boyunca bilgisayarınızı kullansanız da kasanın olması gerekenden fazla ısınmasının önüne geçebilirsiniz. Pc kasa içi aksesuar kategorisinde de farklı bağlantı kabloları, montaj parçaları, parçaların yerleştirildiği yataklar, şeffaf yan panel ve led ışık sistemleri gösterilebilir. Özellikle iç kısmı gözüken kasa modellerinde görsel bir şölen yaratmak amacıyla rengarenk led ışıklar tercih edilebilir. Bunun yanı sıra hoparlör, kamera, monitör standı, akım koruyucu priz gibi parçalar da masaüstü pc aksesuarları arasında gösterilebilir. Bunun yanı sıra evlerde ya da ofislerde sık sık kullanılan aksesuarlardan birisi de monitör için üretilen parçalardır. Monitör yükseltici, tutucu ve standları hediyelik bilgisayar aksesuarları arasında gösterilebilir.

Oyunculara Özel Bilgisayar Aksesuarları

Bilgisayar aksesuar modelleri, ürün çeşitliliği sayesinde farklı kullanıcılara hitap edebilir. Bilgisayar oyun aksesuarları tasarlanırken; oyun oynarken alacağınız keyfin üst seviyede olması ve oyun sırasında yüksek performans göstermeniz hedeflenir. Oyuncu bilgisayar aksesuarları arasında ekran kartları, mouselar, mouse padler, kulaklıklar, klavyeler, mikrofonlar ve hoparlörler sayılabilir. Gaming sisteme sahip bilgisayarlar ve aksesuarlar; oyunlara özel olarak üretilir. Markalar, oyun sırasında maksimum verim alabilmeniz ve oyuna hakim olabilmeniz amacıyla geniş ekran seçenekleri sunarlar. Buna ek olarak oyun sırasında etkinliğinizin üst seviyede olması için özel olarak üretilen klavye ve mouse seçenekleri de mevcuttur. Özel olarak tasarlanan gaming mouse modellerini daha rahat kullanabilmeniz amacıyla uygun padler de mevcuttur. Aynı zamanda oyun oynarken kulaklıktan gelen ses kalitesinin iyi olması, mikrofonun sesi net bir şekilde karşı tarafa iletmesi de oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra oyuna kulaklıkla değil de hoparlörle devam ediyor olabilirsiniz. Bunun için de hoparlörün net ve cızırtısız ses kalitesi sunması önemlidir. Pahalı ve ucuz bilgisayar aksesuarları mevcuttur. Bilgisayar aksesuar fiyatları her bütçeye hitap eder. Bu geniş fiyat skalası arasından tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Farklı Markaların Ürünlerine Uygun Bilgisayar Aksesuarları

Macbook aksesuarları özel olarak tasarlanır. Macbook modeller ince ve hafif bir tasarıma sahiptir. Bu nedenle de ilk tercih edilen aksesuarlar arasında koruyucu kılıf ve çantalar gösterilebilir. Seyahat ve dışarıda yanınızda taşıyacağınız herhangi bir bilgisayar modelini en iyi şekilde korumak amacıyla özel olarak ekran koruyucular da üretilir. Renk ve görüntü kalitesini iyi bir şekilde yansıtan koruyucular sayesinde; bilgisayar ekranınızı koruyabilirsiniz. Bilgisayar modelleri arasında hassas klavye yapısına sahip olan cihazlar bulunur. Özel olarak üretilen klavye koruyucu kılıflar mevcuttur. Her modele uygun olarak üretilen koruyucuları, klavyenizin üzerine direkt olarak yerleştirebilirsiniz. Bu sayede sıvı dökülmeleri ya da tozlanmalar gibi olumsuz sorunlara karşı koruma sağlamış olursunuz. Sürekli çalışan bilgisayarların fazla ısınmasını engelleyebilmek için bilgisayar aparatı, fan ya da stand kullanmanız gerekir. Aynı zamanda bilgisayar modellerine uygun olarak üretilen tutucu standlar mevcuttur. Bu standlar bilgisayar için bir yükseltici görevi gördüğü için, rahat bir kullanım imkanı sunar.

Bilgisayar Aksesuarları Akakçe’de

Bilgisayar aksesuarı olarak kullanılabilecek pek çok farklı ürün seçeneği vardır. Kablo dönüştürücü aksesuarlar bilgisayarlarda en sık kullanılan ürünlerden birisidir. Bu ürünler özellikle yurtdışında işe yarar. Yurtdışına çıktığınız zaman; her ülkede farklı kablo girişleri bulunabilir. Dönüştürücü kablolar uygun port girişini sağlar ve siz de bilgisayarınızı istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Bilgisayar kullanırken performansı arttırmak için farklı ürünlere aynı anda ihtiyaç duyabilirsiniz. Bazı markalar ihtiyaç duyabileceğiniz ürünleri bir araya getirerek, set olarak sunar. Bilgisayar aksesuar seti içeriği markadan markaya farklılık gösterebilir. Setler; mouse, mouse pad ve klavye gibi ürünler içerebilir. Bu ürünler gamerlar için özel olarak üretilen ışıklı ve fonksiyonel serilerin yanı sıra profesyonel kullanım için de uygundur. Bunun yanı sıra bazı aksesuarlar alışılmış görünümün ve özelliğin dışında olabilir. Parmak mouse seçenekleri, ışıklı USB bellekler ilginç bilgisayar aksesuarları olarak gösterilebilir. Masaüstü bilgisayarlar kullanım süresi boyunca prize takılı çalışır. Bu nedenle de masaüstü modeller için en iyi bilgisayar aksesuarları arasında gösterilebilecek parçalardan birisi akım koruyucu prizlerdir. Akım koruyucu prizler bilgisayarınızı ani voltaj değişikliklerine karşı koruyarak, minimum şekilde etkilenmesini sağlar. Bilgisayar aksesuarları genel olarak; bilgisayar kullanımı sırasında veriminizi arttırmayı ve alacağınız keyfi de en üst seviyede tutmak için tasarlanan ürünlerdir. Siz de kullanım alanınıza uygun ürünleri tercih ederek, keyifli bir şekilde bilgisayarınızı kullanabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun pek çok farklı ürün seçeneğine Akakçe’den uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.