Bilgisayar Kasası

Bilgisayar Kasası Fiyatları

1.104 farklı Bilgisayar Kasası için fiyatlar listeleniyor.

Deep Cool Bilgisayar Kasası NZXT Bilgisayar Kasası Gameforce Bilgisayar Kasası MSI Bilgisayar Kasası Asus Bilgisayar Kasası Gamepower Bilgisayar Kasası

Fiyatı Düşen Bilgisayar Kasaları

Tümü

Fiyat/Performans (F/P) Bilgisayar Kasaları

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

600 W650 WATXMicro/ATX500 - 750 TL 750 - 1.000 TL 360 mm480 mm4 Adet6 AdetSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 46Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 500 TL500 - 750 TL750 - 1.000 TL1.000 - 1.500 TL1.500 TL üstü
Markası Özellikler Anakart Yapısı Güç Kaynağı Kasa Malzemesi Yan Panel Malzemesi USB 2.0 Sayısı USB 3.0 Sayısı USB 3.1 Sayısı USB 3.2 Sayısı Dahili Fan Sayısı Fan Yuvası Sayısı Fan Ölçüsü Disk Yuvası Toplam Disk Yuva Sayısı Ekran Kartı Uzunluğu Genişleme Yuvası CPU Soğutucu Yüksekliği Güç Kaynağı Konumu Ağırlık Yükseklik Genişlik Derinlik Güç Kaynağı Sertifikası SatıcıToplam 62 satıcı. Ürün Puanı Renk

Ekran KartıSSDİşlemciAnakartRAMİşlemci SoğutucuPower SupplyHarddiskKasa FanıDeep Cool Bilgisayar KasasıNZXT Bilgisayar KasasıGameforce Bilgisayar Kasası

En Çok Karşılaştırılan Bilgisayar Kasaları

Bilgisayar Kasası Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Bilgisayar Kasası Sıkça Sorulan Sorular

Bilgisayar Kasası

Bilgisayar çoğu insan için olmazsa olmaz elektronik aletlerden biridir. Birçok farklı donanımsal özelliklere ve tasarımlara sahip bilgisayar modeli mevcuttur. Bir bilgisayarla yapmak istediğiniz işlemleri göz önünde bulundurarak farklı özelliklere sahip bilgisayarlar arasında tercih yapabilirsiniz. Masaüstü bilgisayar modelleri monitör, kasa, klavye ve mouse dörtlüsünden oluşur. Ekstra kamera, kulaklık ve mikrofon gibi ekipmanlar da satın alınabilir. Kasa, bilgisayarın ana parçalarını dış etkenlere karşı koruma görevini üstlenir. Aynı zamanda şık ve estetik görünümleriyle de dikkat çekerler. Daha kolay ve rahat bir kullanış sundukları için bilgisayar kasaları masaüstü bilgisayar modellerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Bilgisayar donanım parçalarının boyutları her geçen gün gelişen teknolojiyle birlikte küçülür. Bu nedenle bilgisayar kasası boyutları da parçaların boyutlarıyla doğru orantılı olarak küçülür. Ev, iş yeri gibi farklı alanlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz mini bilgisayar kasası modelleri pek çok kullanıcı tarafından sıklıkla tercih edilir. Bilgisayar kasaları dolu ve boş olmak üzere iki farklı şekilde satışa sunulur. Dolu bilgisayar kasası modellerini direkt olarak monitör, klavye ve mouse ekipmanlarına bağlayarak kullanabilirsiniz. İçerisinde bir bilgisayarın ihtiyacı olan tüm teknik ekipmanları içerir. Diğer seçenek ise boş bilgisayar kasası modelleridir. Bu modeller sadece kasadan ibarettir. Bir bilgisayar kasası içerisinde yer alması gereken ekran kartı, RAM gibi ekipmanları harici olarak satın alarak kasanızı kendiniz oluşturabilirsiniz. Eğer toplama bir kasa yapıyorsanız en iyi ekran kartı çeşitlerini inceleyerek doğru kararı verebilirsiniz.

Bilgisayar Kasası Çeşitleri

Hazır bilgisayar kasası modellerinin yanında son yıllarda toplama bilgisayar kasası çeşitleri de sıklıkla tercih edilir. Özellikle oyun meraklıları kendi aradıkları teknik özellikleri bir araya getirebilmek için toplama bilgisayar kasası tercih ederler. Boş kasalar içerisinde birçok farklı model vardır. Özellikle oyuncu bilgisayar kasası olarak tercih edilen ışıklı bilgisayar kasası modelleri güzel bir oyun ortamı yaratmak için sıklıkla tercih edilen bir modeldir. Kasa; içerisindeki bilgisayar parçalarının fazla ısınmadan kaynaklı olarak zarar görmemesi için hava sirkülasyonunu sağlar. Bilgisayar parçaları genel olarak kasa ile birlikte satışa sunulan güç kaynaklarıyla beslenir. Işıklı ve ledli bilgisayar kasalarında aynı şekilde güçlerini kasanın güç kaynağından alır. Bu sayede bilgisayarınızı çalıştırdığınız anda kasa içerisinde yer alan ışıklar yanmaya başlar. Diğer bir model ise cam bilgisayar kasası modelleridir. Yan tarafları cam olan bilgisayar kasası modelleri farklı bir tarz yakalamak isteyen kullanıcıların gözdesidir. Cam kasaları şeffaf görünümleri sayesinde kasa içerisinde yer alan tüm bilgisayar parçalarının görünmesini sağlar. Şeffaf görünüme sahip olan kasa modelleri özel aydınlatma özelliğine sahip anakart, ekran kartı ve ses kartı gibi parçaların nasıl çalıştığını ve aydınlatmaları görebilme imkanı tanır. Donanım özellikleri olarak etkileyici bir yapısı olan masaüstü bilgisayar modellerini, kendiniz toplayarak özelleştirilmiş bir masaüstü bilgisayar yaratabilirsiniz. Bilgisayar toplarken kasa kadar monitör de önemlidir. Monitör modellerini inceleyerek uygun fiyatlı bir modele de sahip olabilirsiniz. Bilgisayar kasası üzerinde açma kapama (power) tuşu, yeniden başlatma tuşu yer alır. Bu düğmeler dışında kasa üzerinde USB girişi, mikrofon ve kulaklık için girişler de bulunur. Kasa içerisine yerleştireceğiniz bilgisayar parçalarının büyüklüğüne göre kasa modelinizi büyük ya da küçük bilgisayar kasası modelleri arasından tercih edebilirsiniz. Küçük ve büyük modellerin yanı sıra mini kasa modelleri de bulunur. Bilgisayar kasasının boyutuna aynı zamanda konumlandırmak istediğiniz yere göre de karar verebilirsiniz.

Bilgisayar Kasası Modelleri Akakçe’de

Masaüstü bilgisayarların çalışabilmesi için birçok farklı donanımsal parçaya ihtiyaç vardır. Bilgisayar parçaları genel olarak hassas ürünlerdir. Parçalar üzerinde toz birikmesi, sıvı teması ya da herhangi bir darbe parçaların bozulmasına neden olabilir. Bu nedenle bilgisayar parçalarının korunması gerekir. Bilgisayar kasası modellerinin öncelikli görevi bilgisayar parçalarını korumaktır. Kasalar içerisinde yer alan hava sirkülasyonu sayesinde parçaların toz toplaması engellenir. Kapalı bir kutu şeklinde olan kasalar parçaların herhangi bir sıvı ile temas etmesinin önüne geçer. Kasa içerisinde genel olarak işlemci, anakart, RAM, ekran ve ses kartı gibi çeşitli parçalar bulunur. Bu parçalar bilgisayarın sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için gerekli olan parçalardır. Bilgisayar kasası özellikleri markasına ve modeline göre farklılık gösterir. Genel olarak metal hammadde kullanılarak tasarlanan kasa modelleri şeffaf pleksi, cam gibi farklı maddeler kullanılarak da tasarlanabilir. Bilgisayar kasaları genel olarak estetik ve modern görünümleriyle de kullanıcıların dikkatini çeker. Özellikle LED ışıklı modelleri göz alıcı ve oyuncular tarafından sıkça tercih edilen bir modeldir. Farklı tasarım ve renk seçeneklerine sahip olan bilgisayar kasası çeşitleri arasından sizin için en kullanışlı olacağını düşündüğünüz ve beğendiğiniz modeli satın alabilirsiniz.

Bilgisayar Kasası Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilgisayar bileşenleri arasında yer alan bilgisayar kasası uzun yıllar boyunca ilk günkü kalitesinde kullanabileceğiniz nadir parçalardan biridir. Akıllıca bir yatırım yaptığınız takdirde uzun süre boyunca ürünü kullanabilirsiniz. Kasa modelleri arasından tercih yaparken ilk olarak bilgisayar kasası ölçülerine dikkat etmelisiniz. Kasa içerisinde kullanacağınız parçalarla bilgisayar kasasının uyumlu olması gerekir. Daha sonra kasayı yerleştirmeyi düşündüğünüz alanı göz önünde bulundurarak kasa ölçüleri arasında tercih yapmanız gerekir. Farklı tasarımlara sahip bilgisayar kasaları arasından beğendiğiniz modeli satın alabilirsiniz. LED ışıklı, şeffaf bilgisayar kasası modelleri son dönemlerde en çok tercih edilen modellerdir. Kullanmak istediğiniz bilgisayarın ihtiyaç duyacağı elektrik oranını hesaplayarak satın alacağınız kasa modelinin güç kaynağı özelliklerine bu doğrultuda karar verebilirsiniz. Oyun bilgisayar kasası modelleri diğer modellere göre çok daha geniş bir hacme sahip modellerdir. Güçlü bilgisayar parçaları kullanmak istiyorsanız bu şekilde geniş hacimli modelleri tercih edebilirsiniz.

Bilgisayar Kasası Fiyatları

Bilgisayar kasası fiyatları modellerin sahip oldukları özelliklere göre farklılık gösterir. Değişen kullanıcı istekleri doğrultusunda modellerin çeşitlilikleri artar. Dolu bilgisayar kasaları ile boş bilgisayar kasalarının fiyatları birbirinden farklıdır. İçerisinde bilgisayar parçalarıyla birlikte satışa sunulan dolu bilgisayar kasalarının fiyatlarına tüm parçalar dahildir. Boş bilgisayar kasalarında ise fiyata sadece bilgisayar kasası dahildir. İçerisinde yer alması gereken bilgisayar parçaları harici bir şekilde satın almanız gerekir. Satın almayı düşündüğünüz bilgisayar kasalarının fiyatları marka, model, boyut ve led vb ekstra özellikler doğrultusunda değişiklik gösterir. Ucuz bilgisayar kasası modellerine kolay bir şekilde ulaşabilmek için ürünleri fiyata göre artan şekilde sıralayabilirsiniz. Bu sayede ilk sırada en uygun fiyatlı ürünler yer alır. Bilgisayar kasası satın al işlemi öncesi ürünlerin açıklama kısımlarında yer alan bilgileri dikkatli bir şekilde okumalısınız. Ürünlerin özelliklerini bu şekilde öğrenebilir ve fiyatlarıyla kıyaslayabilirsiniz.

Bilgisayar Kasası Kampanyaları

Bilgisayar ve donanım kategorisinde belirli dönemlerde kampanyalar düzenlenir. Kampanya dönemlerinde çok daha uygun fiyatlarla satın alabileceğiniz bilgisayar kasası modelleri mevcuttur. Markalar sahip oldukları satış politikaları doğrultusunda indirimler düzenler. İndirim dönemlerini takip ederek akakce.com’dan uygun fiyatlı ürüne sahip olabilirsiniz. En iyi bilgisayar kasası modellerini avantajlı fiyatlarla satın almak için kampanyaları takip ederek inceleme yapabilirsiniz. Beğendiğiniz modeli sipariş vermeden önce bilgisayar kasası önerisinde bulunan kullanıcıların yapmış oldukları yorumları okuyabilirsiniz. Bu sayede doğru bir tercih yapabilirsiniz. Gelişen teknolojiyle birlikte üretilen farklı ve kullanışlı bilgisayar kasası modellerine en avantajlı fiyatlarla sahip olma şansını yakalayabilirsiniz.