Oyuncu Kasası

Oyuncu Kasası Fiyatları

1.071 farklı Oyuncu Kasası için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • ÖzelliklerOyuncu
 • Güç Kaynağı600 W
 • Güç Kaynağı650 W
 • Ekran Kartı Uzunluğu350 mm
 • Ekran Kartı Uzunluğu360 mm
 • Anakart YapısıATX
 • Anakart YapısıMicro/ATX
 • Dahili Fan Sayısı4 Adet
 • Dahili Fan Sayısı6 Adet
 • Derinlik481 mm
 • Derinlik520 mm
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 45 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • ÖzelliklerOyuncu
Fiyatı 0 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 - 2.500 TL 2.500 - 3.500 TL 3.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTümünü GösterAnakart YapısıGüç KaynağıKasa MalzemesiYan Panel MalzemesiUSB 2.0 SayısıUSB 3.0 SayısıUSB 3.1 SayısıUSB 3.2 SayısıDahili Fan SayısıFan Yuvası SayısıFan ÖlçüsüDisk YuvasıToplam Disk Yuva SayısıEkran Kartı UzunluğuGenişleme YuvasıCPU Soğutucu YüksekliğiGüç Kaynağı KonumuAğırlıkYükseklikGenişlikDerinlikGüç Kaynağı SertifikasıÜrün PuanıRenkSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (1.071)

Gaming Anakart Gaming Mouse Oyuncu Kulaklığı Oyuncu Klavye Mouse Set Oyuncu Ekran Kartı Oyuncu Koltuğu Oyuncu Monitörü Oyuncu Masası Gaming Mouse Pad Oyuncu Mikrofonu Oyuncu Direksiyonu Gaming PC

En Çok Karşılaştırılan Bilgisayar Kasaları

Oyuncu Kasası Sıkça Sorulan Sorular

Oyuncu Kasası

Gaming konseptli bileşenlerden meydana gelen oyun sistemleri için tasarlanan oyuncu kasası modelleri, şık görünümleri ile dikkat çeker. Bileşenlerin hem düzenli şekilde konumlanması hem serin kalmasını sağlayan oyuncu kasaları, ileri seviye sistemlerin yanı sıra başlangıç seviyesi sistemler için de uygundur. Genellikle RGB LED’li fanlar ve şerit LED’ler ile aydınlatılan şık kasalar, oyun modunu desteklemeye yardımcı olur. ATX, micro ATX, MID ATX gibi farklı boyutlarda üretilen oyuncu kasası ürünleri, uygun boyuttaki anakart, işlemci, ekran kartı ile kullanılır. Dolayısıyla satın alma sürecinde mevcut bileşenlerle uyumlu boyuttaki oyuncu kasası modellerine yönelmekte fayda vardır. Plastik, akrilik, temperli cam ve metal malzemelerden üretilen gamer kasası çeşitleri, pencereli tasarımları ile klasik kasalardan ayrılır. Pencere kasanın yan tarafında yer alır ve bileşenlere pratik şekilde ulaşmayı sağlar. Bu kısımlar temperli camdan üretildiğinden hem kasanın içindeki aydınlatma efektlerini hem bileşenlerin RGB aydınlatmasını görünür kılar. Siz de bu tarz bir ürün arayışındaysanız Akakçe’den yardım alarak gaming kasa fiyatları hakkında bilgi edinebilir, bütçenize uygun olanlara kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Oyuncu Kasası Özellikleri

Oyun sistemleri için titizlikle üretilen ileri seviye bileşenlerin dış etkenlere karşı korunmasını, düzenli şekilde çalışmasını, serin kalmalarını sağlamaya yarayan oyuncu kasaları, dayanıklı malzemelerden yapılır. Bu sebeple, oyun kasası çeşitleri genellikle metal, akrilik, plastik ve temperli camdan üretilir. Her bileşenin özel yeri bulunan oyuncu kasası içinde güç kaynağı genellikle en altta konumlandırılır. Kablo karışıklığı yaşanmaması ve düzenli görünüm elde edilebilmesi için de power supply’a giden kablolar kasanın yan tarafından geçirilir. Öte yandan nadir olsa da power supply bileşeninin üst kısımda konumlandırıldığı oyuncu kasası çeşitleri de vardır. Anakart, işlemci, ekran kartı, RAM, soğutma sistemi ile SSD gibi bileşenleri içermeyen gaming kasa boş olarak kullanıcılara teslim edilir. Ancak neredeyse tüm oyuncu kasası çeşitlerinde 3 ila 9 arasında değişen fan bulunur. Bazı tasarımlarda bu fanlar RGB aydınlatmalıdır. Gamer ürünlerinde sık kullanılan RGB LED aydınlatma teknolojisi bazı kasaların iç çerçevesinde ve fanların arkasında da yer alır. Şerit LED kullanılan bu kasalarda aydınlatma ihtiyaç duyduğu elektriği PSU’dan karşılar. Diğer bileşenlerin RGB’leri ise anakart bağlantısı sayesinde çalışır

Gaming konseptli bileşenler, klasik bilgisayar bileşenlerine kıyasla daha fazla ısınabilir ve daha serin ortamda çalışmaları gerekebilir. Bu sebeple, gaming kasa tasarımlarında havalandırma ön plandadır. Özel hava kanalları sayesinde kesintisiz hava sirkülasyonu sağlandığından oyuncu kasası içi her zaman serin kalır. Başka bir ifadeyle yoğun çalıştığı için ısı üreten bileşenlerin serinlemesi ve ortaya çıkan ısının kasanın içinden uzaklaştırılması, fanlar ile hava kanalları sayesinde gerçekleşir. Oyuncu kasası özellikleri arasında öne çıkan diğer detay ise açılır yan kapak - penceredir. Yan kapak, bileşenlere acil ulaşılması gereken durumlarda büyük kolaylık sağlarken aydınlatmanın görünür olmasını da mümkün hale getirir. Oyuncu kasası ürünlerinde aydınlatma efektleri genellikle kasanın üzerinde yer alan bir tuşla kontrol edilebilir. Bazı tasarımlarda ise söz konusu tuş kasanın iç kısmında yer alır. Aynı zamanda power tuşu, aydınlatma kontrol tuşu, reset gibi kontrol tuşları ve soketler de genellikle kasaların üst kısmında konumlandırılır.

Oyuncu Kasası Modelleri

Temperli camın yoğun olarak kullanıldığı içi görünen kasalardan üç tarafı metal kasalara kadar farklı tasarımlarla kullanıcıların beğenisine sunulan oyuncu kasaları, genellikle dikdörtgen şeklindedir. Öte yandan çok daha farklı formlara sahip oyuncu kasası modelleri de bulmak mümkündür. RGB aydınlatmanın konumundan fan sayısına, desteklenen bileşen boyutundan mesh tasarımına kadar farklı özelliklere sahip olan oyuncu bilgisayar kasası ürünleri, farklı beklentileri karşılayacak niteliktedir. Zengin bir seçkide sunulan en iyi oyuncu kasası modelleri arasında en sık tercih edilenler çıkarılabilir toz filtrelerine sahip olanlardır. Genellikle kasanın üst ve yan kısımlarında yer alan bu filtreler, ızgara formundadır. Ayrıca mıknatısla kasaya sabitlenebilmeleri mümkündür. Belli periyotlarda çıkarılıp akan su altında yıkanmaları veya hava üfleyen alet ile temizlenmeleri halinde kasa içi havalandırmadan yüksek verim alınır. Sık tercih edilen gamer kasası çeşitleri arasında sistem bileşenleri açıkta gibi görünen şeffaf kasalar öne çıkar. Bunlar arasında üç tarafı şeffaf veya yarı opak akrilikten üretilenler ile iki tarafı temperli cam olan kasa gaming modelleri bulunur.

Oyun atmosferini destekleyen görünümleri ile dikkat çeken oyuncu kasası çeşitlerinde genellikle siyah, antrasit, gümüş, beyaz, pembe, kırmızı gibi renkler kullanılır. Büyük kısmı şeffaf olan oyuncu kasası tasarımlarında ise çerçeveler genellikle siyah renkli olur. Öte yandan neredeyse tüm oyuncu kasası tasarımlarında ARGB aydınlatma kullanıldığından eğlenceli görünüm söz konusudur. Oyuncu kasası modelleri boyut seçenekleriyle dikkat çeken ekipmanlardır. MID ATX başka bir ifadeyle MID Tower boyuttaki kasalar ise oldukça geniş ve uzun olur. Gaming konseptli ekran kartları ağırlıklı olarak büyük ölçekli olduğundan oyuncu kasası tasarımları arasında boyut açısından en sık tercih edilenler MID Tower olarak adlandırılanlardır. Bu kasalarda ortalama yükseklik 45 cm iken derinlik yaklaşık 40 cm’dir. Bileşenlere uygun gaming kasa arayışında olan kullanıcıların kasayı konumlandırdığı alanı da göz önünde bulundurmasında fayda vardır. Özellikle MID Tower oyuncu kasası modelleri, klasik bilgisayar kasalarına özel tasarlanan masa altındaki bölmelere sığmayacak kadar büyüktür.

Oyuncu Kasası Seçimi

Bileşenlerin serin kalması ve sistemin yüksek performans göstermesini desteklemek amacıyla üretilen oyuncu kasaları, keyifli ve konforlu kullanım süreçleri ile dikkat çeker. Kasalardan maksimum verim alabilmek için her şeyden önce bileşenlere en uygun kasanın tercih edilmesi gerekir. “Oyuncu kasası nasıl olmalı?” sorusunun yanıtını da içeren kasa seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

Oyuncu Kasası Fiyatları

Yerli ve yabancı bilgisayar üreticileri tarafından tasarlanan çok sayıda oyuncu kasası vardır. Model açısından zengin bir seçkiye sahip olan oyuncu kasaları, değişen fiyatlarla satışa sunulur. Hemen her kullanıcının bütçesine uygun bir model bulabileceği oyuncu kasası seçkisinde fiyatlar kullanılan malzemeler, boyut, desteklenen fan sayısı, sıvı soğutmaya uygun olup olmaması, dahili bileşenler, genel tasarım detayları ve markaya göre belirlenir. Dolayısıyla üç tarafı temperli cam olan kasa ile sadece pencere kısmı cam olan oyuncu kasası fiyatları aynı değildir. Benzer şekilde, standart ATX ve MID ATX oyuncu kasası da farklı şekilde fiyatlandırılan ürünlerdir. Ayrıca, gaming kasa dolu ise fiyatlandırmaya bileşenler de dahil olur. Ancak içinde PSU ve fanlar bulunan uygun fiyatlı oyuncu kasası bulmak mümkündür. Bunlarla birlikte sadece markanın farklı olması da oyuncu kasası fiyatlarını etkiler. Oyun konseptli aksesuarlar ve ekipmanları kapsayan kampanya dönemlerinde ucuz oyuncu kasası bulmak kolaylaşır. Siz de hem kaliteli hem en ucuz oyuncu kasası ürünlerine ulaşmak için Akakçe’den yardım alabilir, ihtiyaçlarınıza uyum sağlayabilecek seçenekleri belirleyebilirsiniz.