Masaüstü Oyun Bilgisayarı

Masaüstü Oyun Bilgisayarı Fiyatları

11.840 farklı Masaüstü Oyun Bilgisayarı için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • ÖzelliklerOyuncu
 • Ekran Kartı ModeliRTX 3060
 • Ekran Kartı ModeliRTX 4070
 • İşlemci TürüIntel Core i5
 • İşlemci TürüIntel Core i7
 • İşlemciAMD
 • İşlemciIntel
 • RAM16 GB
 • RAM32 GB
 • Ekran Kartı Hafızası8 GB
 • Ekran Kartı Hafızası12 GB
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • ÖzelliklerOyuncu
Fiyatı 0 - 15.000 TL 15.000 - 20.000 TL 20.000 - 25.000 TL 25.000 - 35.000 TL 35.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerİşlemci HızıMonitörMonitör SeçeneğiİşlemciRAM TipiAnakart YapısıKelime ile FiltreleAydınlatma TipiEkran ÇözünürlüğüEkran KartıEkran Kartı HafızasıEkran Kartı ModeliTümünü GösterEkran Kartı Tipiİşlemci Modeliİşlemci Nesliİşlemci Türüİşletim SistemiRAMSabit DiskSSDÜrün PuanıRenkSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (11.840)

15 iPhone Asus Rog Ally Realme GT 2 Pro Fiyat Oyuncu Kulaklığı Gaming Mouse Oyuncu Klavye Mouse Set Oyuncu Koltuğu Oyuncu Masası Oyuncu Kasası Oyuncu Klavyesi Oyuncu Monitörü Oyuncu Telefonu

En Çok Karşılaştırılan Masaüstü Bilgisayarlar

Masaüstü Oyun Bilgisayarı

Kullanıcıların video oyunlar oynayabilmesi için tasarlanan masaüstü oyun bilgisayarı modelleri, içi dolu kasa ve tam set olmak üzere iki çeşittir. Full sistem olan masaüstü oyun bilgisayarları, gaming konseptli bir bilgisayar kasası ve bu kasanın içinde tam sistem oluşturan bileşenlerden meydana gelir. Masaüstü oyun bilgisayarı setlerinde ise kasaya ek olarak monitör, klavye, mouse, kulaklık gibi ürünler de bulunur. Her iki masaüstü bilgisayar türünde de tüm bileşenler gaming konseptli olduğundan gerçekçi ve sürükleyici oyun deneyimi sunacak niteliktedir. Farklı seviyelerdeki kullanıcılar için üretilen oyun PC masaüstü modelleri arasında hobi olarak video oyunlar oynayanlardan yayıncılara, grafik tasarımcılardan e-sporculara kadar birçok kullanıcı profili için uygun ürün vardır. Bileşenleri ve türü fark etmeksizin hemen her masaüstü bilgisayar oyun konseptli olduğundan kasada ve bileşenlerde RGB aydınlatmalar bulunur. Bu da görsel açıdan oyun atmosferini destekleyecek niteliktedir. Siz de uygun fiyatlı masaüstü oyun bilgisayarı arayışındaysanız Akakçe yardımıyla farklı markaların birçok gaming PC çeşidine ulaşabilirsiniz.

Masaüstü Oyun Bilgisayarı Özellikleri

Gaming konseptli; anakart, işlemci, RAM, depolama alanı, ekran kartı bileşenlerinin aynı konseptte tasarlanan ATX kasalarla bir araya getirildiği hazır masaüstü oyun bilgisayarı modelleri ileri seviye PC’ler arasındadır. Yoğun kullanımda dahi yüksek performans göstermesi için tasarlanan yeni nesil bileşenlere yer verilen masaüstü oyun bilgisayarları, video editörlerden 3D modelleme yapanlara, grafik tasarımcılarından yazılımcılara kadar pek çok profesyonel kullanıcı için de uygundur. Günlük kullanım veya ofis konseptli PC çeşitlerine kıyasla daha büyük boyutlu kasalar kullanılan gaming PC masaüstü ürünleri arasından mini ATX kasalara sahip olanlar da vardır. Öte yandan nadir de olsa “all in one” konseptli masaüstü oyun bilgisayarı modelleri de bulmak mümkündür. Oyun oynamak için masaüstü bilgisayar arayışında olan kullanıcılara pratik çözüm olarak öne çıkan ileri seviye bilgisayarlar, birbirleri ile uyumlu tüm bileşenleri tek tek satın alma sürecini tamamen ortadan kaldırır. Üstelik bileşenler kasanın içinde kurulu halde geldiğinden kullanıcıların kuruluk yapmasına da gerek olmaz.

Alanında lider teknoloji markaları tarafından birçok farklı çeşidi üretilen masaüstü oyun bilgisayarı ürünleri bileşen çeşitliliği nedeniyle oldukça zengin bir yelpazeye sahiptir. Bu yelpazede kullanıcının beklentilerini karşılayacak düzeyde masaüstü oyun bilgisayarı bulabilmesi için bazı noktalara dikkat etmesi gerekir. “Masaüstü oyun bilgisayar özellikleri nasıl olmalı?” sorusunun da yanıtı olan özelliklerden ilki yeni nesil bağlantı noktalarına sahip, son Wi-Fi teknolojisini destekleyen ve üzerinde ekran kartı, RAM’ler, SSD gibi bileşenler için yeterince alanı bulunan anakarta sahip olmasıdır. Bununla birlikte oyun bilgisayarı mutlaka video oyunlardaki grafikleri sorunsuz aktaracak, hızlı çalışan ve ileri seviye soğutma sistemine sahip olan ekran kartı içermelidir. Güçlü işlemci, yeteri kadar RAM, etkin soğutma sağlayacak soğutma sistemi ve tüm elektriksel gücü karşılayacak bir power supply’ın da masaüstü oyun bilgisayarı içinde yer alması gerekir. Öte yandan çok sayıda video oyun yükleyebilmek için ortalama 1 TB SSD, etkin havalandırma sağlayan bir kasa da masaüstü oyun bilgisayarı özellikleri arasındadır.

Masaüstü Oyun Bilgisayarı Modelleri

Belirli markalar tarafından üretilen bileşenlerin yer aldığı masaüstü oyun bilgisayarları ile birbirleriyle uyumlu farklı markaların bileşenlerinden oluşan çok sayıda hazır gaming masaüstü bilgisayar bulunur. Bunlar arasında en sık tercih edilenler monitör ve diğer çevre birimleri ile birlikte gelen masaüstü oyun bilgisayar seti çeşitleridir. Bu tür masaüstü oyun bilgisayarı full set ürünlerinde oyunculara özel tasarlanan monitör de bulunur. Bazı set masaüstü oyun bilgisayarı çeşitlerinde ise ekstra klavye, mouse veya kulaklık da vardır. Sıfırdan masaüstü oyun bilgisayarı satın almayı düşünenlere alternatif seçenek sunan bu full setler, genelde kullanıma hazır olarak teslim edilir. İşletim sistemi bulunmayan full set masaüstü oyun bilgisayarı ise işletim sistemi yüklendikten sonra kullanıma hazır olur. AIO konseptli masaüstü oyun bilgisayarı ürünlerinde ise ATX kasalar bulunmaz. Mini formda olan bileşenler monitörün arkasındaki küçük bir kasa içinde konumlanır. Genelde başlangıç seviyesindeki oyunculara önerilen bu PC’ler çok az yer kaplamasıyla dikkat çeker.

Sadece içi dolu kasa olarak kullanıcılara sunulan masaüstü oyun bilgisayarı çeşitlerinde ise INTEL ile AMD Ryzen işlemciler, NVIDIA GeForce veya AMD ekran kartları gibi bileşenler kullanılır. Günlük kullanım bilgisayarlarına kıyasla daha fazla soğutucuya ihtiyaç duyulan bu masaüstü oyun bilgisayarı kasalarında fan sayısı oldukça fazladır. Şık görünüm için RGB LED aydınlatmalı fanlar kullanılan oyun bilgisayarlarında sessiz çalışmasıyla öne çıkan ekstra sıvı soğutma sistemleri de bulunabilir. Bununla birlikte her ne kadar kullanıma hazır olarak sunulsa da neredeyse tüm masaüstü oyun bilgisayarı modelleri geliştirilebilir yapıdadır. Başka bir ifadeyle kullanıcı dilerse daha fazla RAM veya SSD ekleyebilir, ekran kartını veya işlemciyi değiştirebilir. Hem bütçeye hem beklentilere uygun en iyi masaüstü oyun bilgisayarı bu gibi detaylara dikkat edilerek bulunabilir. Öte yandan ileri seviye olmayan geliştirilebilir masaüstü oyun bilgisayar fiyatları ucuz olmasa dahi ileri seviye sistemlere kıyasla daha uygun düzeydedir. Dolayısıyla satın alma aşamasında kullanıcının önceliklerini belirleyerek seçim yapması bütçesini en iyi şekilde değerlendirmesine yardımcı olur.

Masaüstü Oyun Bilgisayarı Avantajları

Yeni nesil video oyunların problemsiz ve gerçekçi detaylarla oynanabilmesi amacıyla üretilen masaüstü oyun bilgisayarları, hızlı çalışması ile dikkat çeker. Tüm sistem ileri seviye bileşenlerden meydana geldiğinden her türlü programı sorunsuz çalıştıran oyun bilgisayarı masaüstü modeller, farklı kullanıcılara da konforlu kullanım süreci sağlayacak niteliktedir. Masaüstü oyun bilgisayarı konseptinin kullanıcılara sağladığı diğer avantajlar ise şöyle sıralanır:

Masaüstü Oyun Bilgisayarı Fiyatları

Başarılı markalar tarafından kullanıcıların beğenisine sunulan masaüstü oyun bilgisayarları, farklı seviye bileşenlerden meydana gelen çeşitleri sayesinde geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Bu durum kullanıcıların ihtiyaçlarına ve bütçelerine uygun masaüstü oyun bilgisayarı ürününe ulaşmalarına yardımcı olur. Masaüstü oyun bilgisayar fiyatları, bileşenlerin markasına, kasa özelliklerine ve varsa ek çevre birimlerine göre belirlenir. Dolayısıyla başlangıç seviyesi masaüstü oyun bilgisayarı ile e-sporcular için üretilen masaüstü gaming bilgisayar fiyatları arasında oldukça fark vardır. Ayrıca tek kasa masaüstü oyun bilgisayarı ve masaüstü oyun bilgisayarı seti de farklı şekilde fiyatlandırılır. Benzer şekilde işletim sistemi yüklü olan ve FreeDOS masaüstü oyun bilgisayarı fiyatları aynı düzeyde değildir. Kasa ve bileşenlerdeki marka farklılıkları da kasa aksesuarı fiyatları gibi masaüstü oyun bilgisayarı fiyat düzeyini etkiler. Ancak indirim dönemlerinde masaüstü oyun bilgisayarı en ucuz düzeye ineceğinden böyle dönemlerde avantajlı koşullarda alışveriş yapılabilir. Siz de indirim fırsatlarından faydalanarak masaüstü ucuz oyun bilgisayarı satın almak istiyorsanız Akakçe’den yardım alabilirsiniz.