Elektrikli Bisiklet

Elektrikli Bisiklet Fiyatları

106 farklı Elektrikli Bisiklet için fiyatlar listeleniyor.

Satıcı Marka 26 JantErkekŞehir21 VitesHidrolik Disk

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 5Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Kaydet Elektrikli

Markası Kolay Sipariş Özellikler SatıcıToplam 43 satıcı. Türü Fren Tipi Jant Vites sayısı Cinsiyet Ürün Puanı
Fiyatı0 - 750 TL750 - 1.000 TL1.000 - 1.500 TL1.500 - 2.500 TL2.500 TL üstü

26 Jant Bisiklet26 Jant Şehir BisikletiErkek BisikletErkek Şehir BisikletiŞehir Bisikleti28 Jant Şehir Bisikleti26 Jant Dağ Bisikleti28 Jant Bisiklet24 Jant BisikletBianchi Şehir Bisikleti20 Jant Bisiklet24 Jant Dağ Bisikleti

En Çok Karşılaştırılan Bisikletler

En Çok İlgi Gören Bisikletler

Bunlara Da Bakabilirsiniz

Elektrikli Bisiklet Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Elektrikli Bisiklet hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Elektrikli Bisiklet:

  1. Rks RK3 PRO Elektrikli
  2. Volta VSM Elektrikli
  3. KUBA ECO BIKE ELEKTRİKLİ BİSİKLET (KIRMIZI)
  4. Soultech BIKE-001 Elektrikli Katlanır
  5. Skyjet Nitro Elektrikli - Siyah

En Ucuz Elektrikli Bisiklet Fiyatları Akakçe'de

Bisiklet hem ulaşım hem de spor amacıyla her geçen gün çok daha fazla tercih edilen bir ulaşım aracı haline gelmektedir. Motorlu araçların aksine karbon salınım oranı sıfır olan, insanın kendi devinim gücünü kullanarak yol alabildiği, tamamen çevre ve insan sağlığını destekleyen organik yapısıyla bisikletlerin kullanımı her geçen gün artmaktadır. Kondisyon ya da ulaşım amaçlı olarak kısa ya da uzun mesafelerde yol, şehir, dağ bisikleti gibi seçeneklere sahip olan bu araç son zamanlarda adından elektrikli bisiklet modelleri ile de söz ettirmekte. Popülerliği her geçen gün artan bisikletler şarj edilebilir bir bataryaya sahip olup depolanan enerji ile hareket ederler. Bazı bisikletler motor gücünün yanında aynı zamanda pedal opsiyonuna da sahiptir; yani istenildiği zaman motor devre dışı bırakılıp tamamen insan gücüyle yol alınabildiği gibi, dilenirse sadece motor gücü devreye sokulabilir. Bu bisikletler daha çok kondisyonu düşük olan kişilerce tercih edilebilir. Bu gruba daha çok orta yaşlı ya da yaşlı insanlar dahildir. Ayrıca pedal gücüyle gidilmesi zor olan uzun mesafeler bu bisikletlerle kısa sürede ve yorulmadan alınabilir, böylelikle ciddi bir ulaşım aracı olarak kullanılabilirler. Hafta sonları bir şehir gezintisine çıkmak için ya da hafta içleri iş yerinize terlemeden, konforlu bir şekilde gidebilmek için elektrikli bisikletler her geçen gün daha fazla tercih edilmektedir.
Bu bisikletlerin en büyük avantajlarından biri de katlanabilir özelliğe sahip olmalarıdır. Elektrikli olmayan, pedal gücüne dayalı katlanır bisiklet çeşitlerinin yanında elektrikli katlanır bisiklet modelleri de artık çok tercih edilir. Bu sayede bisikletler ister özel araçlara ister otobüs, metrobüs, metro gibi toplu taşıma araçlarına çok rahat bir şekilde sığdırabilir. Elektrikli bisiklet fiyatı ise satın almayı öncelikli etkileyen konudur. Model ve özelliklerine göre değişkenlik gösteren elektrikli bisiklet fiyatları, bisikletin donanımına, taşıma kapasitesine, motor gücüne ve daha pek çok değişkene göre farklılaşır. Orta ve uzun vadedeki paha biçilemez getirileriyle kıyaslandığında, elektrikli bisiklet fiyatları hem çevre hem de bütçeniz için oldukça karlı sayılır. Akakçe üzerinden birçok elektrikli bisiklet modeli arasında özellik ve fiyat karşılaştırması yaparak sizin için en uygun elektrikli bisikleti keşfedebilirsiniz.

En İyi Elektrikli Bisiklet Modelleri

Elektrikli bisiklet çeşitleri kullanıcılara farklı markaların farklı özellikleriyle geniş bir skalada sunulur. İnsanların çevre ve spor bilinci arttıkça doğrudan olarak bu farkındalığı destekleyen kullanım alışkanlıklarının da değişmesine aracılık eden bisikletler temelde iki seçenekle sunulur: Pedal yardımcılı elektrikli bisikletler (Pedelec) ve gerekli olduğunda motor gücü sunan bisikletler (Twist-N-Go). Pedal yardımcılı bisiklet türü daha çok tercih edilen seçenektir ve sürücü pedal çevirmeye başladığında bu pedallama gücüne ve ulaşılan hıza göre elektrikli motor kendi kendine devreye girer. Yani kendi gücüyle hareket etmeye başlayan bisiklet kullanıcısı zorlandığı ve ihtiyaç duyduğu anda motor gücü devreye girer. Bu bisikletlerde motor gücüyle en fazla 25 km’ye kadar çıkılabilir, bunu aşan durumlarda pedal gücü devreye girer.
Twist-N-Go türündeki elektrikli bisiklet çeşidi ise mobiletlere benzer bir çalışma sistemine sahiptirler ve bisiklet gidonunun üzerindeki düğmeye basıldığında motor gücüyle kalkarlar ve hareketlerine devam ederler. Elektrikli bisiklet alırken aracın en çok nerelerde, hangi amaçla kullanılacağı çok önemlidir. Toplu taşımanın düzenli olarak kullanılacağı istikametten gidilecekse katlanır bisikletler tavsiye edilir. Alışverişte, yük taşımada sıklıkla kullanılacaksa mobilet duruşuna daha yakın olan, taşıma sepetli modeller tercih edilmelidir. Elektrikli bisiklet seçimi yaparken dikkate alınması gereken iki önemli değer ise jant değeri ve tekerlek kalınlığıdır. Jant değeri tekerin çapıyla ilgili olup değer büyüdükçe çap artmaktadır. Tekerleğin ne kadar kalın olduğu ve jant değerleri doğrudan olarak sürüş yapılacak yolun özelliğiyle ve kullanım amacıyla alakalıdır. Bunların yanında vites sayısı ve fren tipi de tercihine göre seçebileceğiniz özelliklerdir. Vites sayıları genelde 7 ila 8 arasında değişir, fren tipleri ise hidrolik disk, mekanik diks ve V fren olarak farklılaşır. Model seçimi yapmadan önce amacınızı ve yollarınızı iyi tespit etmeli, elektrikli bisiklet fiyatı konusunda iyi bir araştırma yapmalı ve sizin için en verimli sürüş şartlarını sağlayacak bisikletleri tercih etmelisiniz.

Elektrikli Bisiklet Yorumları

Bisiklet yorumları her geçen gün daha fazla kişi tarafından artarak yapılmaya devam etmektedir. Bisikleti kullanmadan önce genelde en merak edilen ve yorumlanan konulardan biri elektrikli motorların güç seviyeleri olur. Piyasadaki elektrikli bisikletler genel olarak 250 Watt civarında olup sürüş mesafeleri 40 - 70 kilometre olarak değişir. Bisikletleri deneyip test edenler bu güç seviyesiyle bu yolun rahatlıkla alındığını deneyimlemişlerdir. Bunun yanında yokuş çıkabilmek de çekinceli olunan bir konudur. Elektrikli bisiklet yorumları, 250 W’lık bir bisikletin 15 derecelik bir yokuşu rahatlıkla çıkılabildiğini söylemektedir. Taşıma kapasitesi olarak ise 130 kilograma kadar test edildiği ve bisikletin bu kiloyu taşıyabildiği denenmiştir. Kataloglarda yer alan özellikler genel olarak kullanıcı yorumları tarafından doğrulanmıştır. Elektrikli bisiklet fiyatı konusu ise kullanıcıların elektrikli bisiklet yorumları tarafından piyasadaki satışlar değerlendirilerek adil olarak yorumlanmıştır.

Elektrikli Bisiklet Ehliyet Gerekir Mi?

Elektrikli bisiklet alternatifleri arasında ehliyet gerektiren durum bisikletin motor kapasitesiyle ilgilidir. 250 Watt motor gücünde olan ve saatte 45 kilometre hızın üzerine çıkamayan bisikletler için ehliyete gerek yoktur. 250 Watt üzerinde motor gücüne sahip bisikletler ise ehliyetli olarak trafiğe çıkmak zorundadır.

Elektrikli Bisiklet Nasıl Şarj Edilir?

Elektrikli bisikletler sanıldığından çok daha kolay şarj edilirler. Bu araçları şarj etmek için bisikletin prize yakın bir noktada yer almasına gerek yoktur. Bisikletinizi park ettikten ya da katlayıp evinize aldıktan sonra üzerindeki aküyü bisikletten çıkarıp istediğiniz her yere kolayca taşıyarak şarj edebileceğiniz gibi, akü bisiklet üzerindeyken de şarj edebilirsiniz. Şarj cihazı ve pili düz bir yere koymaya dikkat etmelisiniz. Model ve özelliklere göre değişkenlik gösterse de aküler bisikletleri ortalama 8 saatte şarj edebilmektedir.