Bluetooth Adaptör

Bluetooth Adaptör Fiyatları

246 farklı Bluetooth Adaptör için fiyatlar listeleniyor.

TP-Link Bluetooth Adaptör Ugreen Bluetooth Adaptör Hadron Bluetooth Adaptör Logitech Bluetooth Adaptör Asus Bluetooth Adaptör Dark Bluetooth Adaptör

Fiyatı Düşen Bluetooth Adaptörler

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Bluetooth Adaptörler

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

  • Fiyatı0 - 100 TL
  • Fiyatı100 - 150 TL
  • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 11 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 100 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL 250 - 500 TL 500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÜrün Puanı
Temizle Ürünleri Gör (246)

WiFi Güçlendirici Kablosuz Ağ Adaptörü Network Kablosu Switch Access Point Powerline Adaptör Wireless Anten Konnektör KVM Switch TP-Link Bluetooth Adaptör Ugreen Bluetooth Adaptör Hadron Bluetooth Adaptör

En Çok Karşılaştırılan Bluetooth Adaptörler

Bluetooth Adaptör Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Bluetooth Adaptör Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Bluetooth Adaptörler hangileri?

Bugün Akakçe'de 246 farklı model arasında

En çok satan Bluetooth Adaptörler hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Bluetooth Adaptör:
  1. TP-Link UB500 5.0 Bluetooth Adaptör
  2. TP-Link UB400 Bluetooth Adaptör
  3. UGREEN USB Bluetooth 5.0 Mini Dongle Adaptör
  4. Hadron HDX-2254 v5.0 Bluetooth Adaptör
  5. Ugreen Mini USB Dongle Bluetooth 5.0 Adaptör Siyah

Bluetooth Adaptör

Bilişim teknolojilerinin gelişmesine paralel olarak çok sayıda donanım kullanımının önemli hale gelmesi doğaldır. Kullanılan donanımlar başta bilgisayar olmak üzere bilişim alanındaki pek çok cihazın kontrol edilmesi için son derece önemlidir. Bu noktada kablolu teknolojiler özellikle geleneksel olarak tercih edilen cihazlarda sıklıkla görülebilir. Son yıllarda hızla ivme kazanan kablosuz teknolojiler ise donanım ürünleri için çok daha pratik bir kullanım imkanı sunar. Pek çok cihazda kablosuz teknolojileri sağlamak için tercih edilen kablosuz bağlantı teknolojisi Bluetooth olarak bilinir. Bluetooth bağlantısı sağlamak için gereken ekipmanlardan biri adaptördür. Bluetooth adaptör olarak bilinen bu aygıtlar, bilgisayara takılarak kullanılır. Bu şekilde bağlantı sağlamak için bilgisayarın USB girişi aracılığıyla bağlanan adaptör, Bluetooth teknolojisine sahiptir. Bu durum özellikle Bluetooth ayıtı bulunmayan ya da yeterli performans sağlayamayan bilgisayarlarda son derece pratiktir. Kendi alanında kullanıcılara sunduğu teknolojik aygıtlar ile beğeni kazanan TP-Link, Logitech, Ally, Xiaomi ve Trust gibi markaların en iyi ürünleri Akakçe’de rahatlıkla bulunabilir.

Bluetooth Adaptör Ne İşe Yarar?

Bluetooth teknolojisi son derece yaygın bir teknoloji olarak kullanılır. Bu teknoloji özellikle günümüz bilgisayar ve telefonlarında en alışılmış teknolojilerin başında gelir. Kullanılan bu teknoloji her cihazda bulunmayabilir. Özellikle eski bilgisayarlar ya da belirli masaüstü bilgisayar modelleri Bluetooth alıcısına sahip değildir. Bu doğrultuda cihaza kablosuz bağlantı özelliği kazandırmak için Bluetooth adaptör 4.0 seçenekleri kullanılabilir. Pek çok kullanıcı “Bluetooth adaptörü nedir?” sorusunun cevabını merak edebilir. USB Bluetooth adaptör olarak da bilinen bu aygıtlar, bilgisayara ya da bir sisteme Bluetooth özelliği kazandırarak kablosuz teknolojilerin kullanımını mümkün hale getirir. Özellikle Bluetooth teknolojisini kullanarak çalışan aygıtların sayısının artmasıyla birlikte kablosuz bağlantı kullanımı adeta bir zorunluluk olarak sayılabilir. Bilgisayar için Bluetooth adaptör cihazları herhangi bir kurulum gerektirmez. Farklı boyutlara sahip olan bu cihazlar nano boyutta tercih edilebilir. Nano boyut sayesinde özellikle masaüstü bilgisayarların arka tarafında bulunan USB girişlerine yerleştirildikten sonra uzun süreler boyunca sorunsuz şekilde kullanılabilir. Buna ek olarak eski teknolojileri çalıştırmak için kullanılan Bluetooth kaset adaptör gibi çeşitler ile tüm aygıtlar ve cihazların günümüz teknolojisine ayak uydurması sağlanır.

Bluetooth Adaptör Çeşitleri

Kullanılan Bluetooth bağlantı adaptörleri pek çok farklı ürün grubuna sahiptir. Bu ürünler öncelikli olarak adaptörün giriş türüne göre farklılık gösterir. Bilgisayarlarda olduğu Bluetooth adaptör araba radyolarında ve benzer alanlarda rahatlıkla kullanılan adaptörler şu şekilde sınıflandırılabilir:

Bluetooth özelliği bilgisayarlarda olduğu kadar otomobil radyolarında da çok önemlidir. Telefon gibi mobil cihazlardan medya oynatma seçeneği pek çok arabada bulunsa da belirli modeller Bluetooth bağlantısını desteklemez. Bu durum yolculuk sırasında istediğiniz müzikleri dinleme imkanını çok zor hale getirir. Otomobillerde yaşanan bu sıkıntıları engellemek için Bluetooth adaptör 5.0 seçenekleri kullanılabilir. Bluetooth desteği olmayan araçlarda çakmaklık girişine takılan bu cihazlar, kendi Bluetooth alıcısı ile telefon bağlantısı kurar. Telefondan aldığı müzik verilerini çakmaklık bağlantısı aracılığıyla radyoya aktarır ve bu şekilde müzik keyfi başlar. Üstelik bu işlem diğer pek çok yöntemden avantajlıdır. Aktarım sırasında ses kalitesinde minimum kayıp yaşanır. Ayrıca kablosuz bağlantı elde etmek için tercih edilen bu Bluetooth yazıcı adaptörünün fiyatı diğer tüm modellere kıyasla çok daha ekonomiktir. Bu sayede kablosuz bağlantı için en ucuz seçenek değerlendirilmiş olur.

Bluetooth Adaptör Nasıl Kullanılır?

Bilgisayarlarda Bluetooth teknolojisinin kullanılması çok önemlidir. Öyle ki günümüzde kulaklık, mouse ve klavye gibi ekipmanların tamamı kablosuz kullanımı destekler. Bu durumlarda özellikle Bluetooth alıcısı bulunmayan bilgisayarları da bu bağlantı teknolojisi ile buluşturmak son derece basittir. Bluetooth adaptör PC seçenekleri son derece pratik ve basit bir şekilde bilgisayarların kablosuz bağlantı imkanı elde etmesini sağlar. Bu kablosuz bağlantı, adaptör kullanımı ile bilgisayarın Bluetooth alıcısına sahip olması şeklinde mümkün olur. Bağlantının yapılması için ekstra bir işlem ya da kurulum gerekmez. Bilgisayar için kullanılan Bluetooth 4.2 adaptör seçenekleri USB girişine sahiptir. USB girişine takılan aygıt kısa süre içinde otomatik olarak sistem tarafından algılanır. Bu noktadan sonra kullanılan işletim sistemine de bağlı olarak ekranın alt kısmında Bluetooth ibaresi yer almaya başlar. Bilgisayar ile bağlantısı yapılacak olan mouse, klavye ve kulaklık cihazları için bu ibareye tıklayarak eşleştirme yapılması yeterlidir. Eşleştirme yapıldıktan sonra iki cihaz senkronize şekilde kullanılabilir. Bluetooth adaptör TV cihazı takılı kaldığı süre boyunca yeniden eşleştirme gerekmez. Bilgisayar her açıldığında Bluetooth bağlantısı otomatik olarak yapılır.

Bluetooth Adaptör Avantajları

“Bluetooth adaptör nedir?” diye düşünen kullanıcılar için Bluetooth kullanımının avantajlarından bahsetmek gerekir. Bu avantajların hepsini elde etmek Bluetooth alıcısı olmayan bir cihazda bile mümkündür. Bluetooth adaptör ses sistemi kullanımı da buna bağlı olarak önemli avantajları beraberinde getirir. Bu adaptörlerin sahip olduğu farklı boyut seçenekleri özellikle kullanım imkanlarını önemli oranda arttırır. Bu noktada tercih edilen nano boyut seçenekleri Bluetooth adaptör tavsiye seçenekleri arasında sıklıkla önerilir. Nano boyutuna rağmen diğer cihazlar ile aynı hızda çalışan bu adaptörler en güncel sürüm olan Bluetooth 5.0 ile çalışabilir. Bu sayede veri aktarım işlemleri çok daha hızlı yapılır. Buna ek olarak kablosuz cihazlar ile bağlantı kurulması aşamasında özellikle kulaklıklarda büyük bir avantaj elde edilir. Son versiyon Bluetooth aygıtlarının tercih edilmesiyle cihazların gecikme süreleri büyük oranda engellenebilir. Bu durum müzik dinlerken ve oyun oynarken çok önemlidir. Bluetooth aktarım hızına bağlı olarak gecikme süresinin düşmesi sayesinde oyun sırasında oluşan sesler en kısa süre içinde kullanıcının kulağına aktarılır. Bu durum mouse ve klavye gibi cihazların kullanımında da hızlı tepkiler vermek adına son derece önemlidir.

Bluetooth Adaptör Fiyatları

Bluetooth teknolojisini pratik ve ucuz şekilde kullanmak için tercih edilen bu adaptörler için kullanıcı yorumları önemlidir. Tercih edilen adaptörlerin kablosuz bağlantı menzili, aktarım hızı ve gecikme süresi gibi değerleri üretici firma tarafından açıklanır. Bu durum yine de gerçek kullanıcı deneyimleri ile pekiştirilebilir. Gerçek kullanıcıların uzun ve kısa süreli kullanımlardan sonra elde ettiği deneyimler Bluetooth adaptör önerisi olarak değerlendirilebilir. Bu durum özellikle farklı kullanım amaçları için tercih edilen adaptörlerde önemlidir. Geniş ürün yelpazesi ile birbirinden kaliteli ürünleri en iyi fiyat seçenekleriyle bulmak için Akakçe’yi tercih edebilirsiniz. Kullanım ihtiyaçlarınıza göre size en uygun adaptör cihazını belirlemek için ürün yelpazesinden faydalanabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra sitede bulunan filtre seçenekleriyle tüm özellikleri görüntüleyebilir, sizin için en önemli özelliklere öncelik verebilirsiniz. Bu şekilde cihazların özellikleri ile fiyatları arasında en iyi şekilde değerlendirme yapabilir, ihtiyacınız olan ürünü en uygun fiyata alabilirsiniz. Siz de elektronik ana kategorisinde yer alan bilgisayar, donanım kategorisinin hemen altında bulunan network ürünleri içinde Bluetooth imkanı tanıyan adaptör seçeneklerini bulabilirsiniz. Yılın her döneminde düzenlenen birbirinden farklı kampanyaları takip ederek isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun adaptör ürününe avantajlı fiyatlarla sahip olma fırsatını kaçırmayın!