Arama Takip Listem Sepetim
Sony

Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık

(13 yorum)
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık
Model seçenekleri:Renk seçenekleri:

25 satıcı içinde kargo dahil en ucuz fiyat seçeneği

5.190,00 TL Ücretsiz kargoSatıcıya GitSon güncelleme: Bugün 01:58

peşin fiyatına 3 taksit, peşin fiyatına 4 taksit

Stokta12:00Bugün kargodaSatıcı: Teknosa8,8 237 Yorum
Yorumları oku

Ürün Özellikleri: Aktif Gürültü Önleme, Müzik Dinleyebilme, Kulak Üstü, Bluetooth Versiyonu: 5, Bekleme Süresi: 200 saat, Müzik Dinleme Süresi: 30 saat, Kutusuz... Devamını gör


Fiyat Değişimi15 günlük tahmin

Fiyat analizini detaylı gör

En Ucuz Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık Fiyatları

Piyasa fiyatları (3)

Tüm fiyatlar (25)

En Popüler Sony Bluetooth Kulaklıklar

Benzer Ürünler

Sony WH-1000XM4

1000X serisiyle geleneksel kulak üstü kulaklıkların dışına çıkan Sony, 3 yıl art arda yılın ürünü seçilen Sony WH-1000XM4 ile serinin 3. modelini sunar. En gelişmiş ANC (Active Noise Canceling) teknolojisi ve birçok akıllı fonksiyonu bir araya getiren WH-1000XM4 her yerde kullanılabilen kablosuz Bluetooth kulaklık olma özelliği gösterir.

Bluetooth bağlantısı sırasında ses kayıplarını en aza indiren LDAC özelliği kablolu bağlantıya yaklaşık 3 kat daha yakın ses kalitesi sağlar. Standart Bluetooth kalitesiyle karşılaştırıldığında maksimum 990 kb/sn veri aktarım oranıyla yüksek çözünürlükteki dijital dosyaları dinlemeyi mümkün kılar.

Sony WH-1000XM4 Sony Music Entertainment ile birlikte geliştirilen yapay zeka alt yapılı Edge-Al DSEE Extreme’i kullanarak müzik türü, vokal, enstrüman gibi kanalları tanıyarak sıkıştırılmış dijital dosya kalitesini iyileştirir.

Sony WH-1000XM4 sıkıştırmadan dolayı kaybolan yüksek aralıklı tınıları restore edebilir. Dahili analog amplifikatöre entegre HD Gürültü Engelleme İşlemcisi (QN1) akıllı aygıtlarda daha düşük bozulma için olağanüstü sinyal gürültü oranına sahiptir.

WH-1000XM4 içerisindeki alüminyum Likit Kristal Polimer (LCP) kaplama diyaframdan oluşan 40 mm güçlü dome tipi bobin 40 kHz’ye kadar olan frekanslara hakimdir.

Sony WH-1000XM4 Önden Görünüm

Sony WH-1000XM4 ile Dış Ortamdan Soyutlayan ANC Performansı

En iyi ANC performanslarından birini sergileyen WH-1000XM4 gürültü engelleme özellikli kablosuz kulaklık uçak, otobüs gibi ortamlarda müzik haricinde yüksek ve orta frekanstaki gürültülerin son derece gelişmiş ANC teknolojisi sayesinde duyulmasını önler.

Her iki kulaklık kabininde yer alan WH-1000XM4 çift gürültü sensörü dışarıdaki frekansları yakalayarak QN1’e gönderir. QN1 yeni bir algoritmayla gürültü önleme işlemesini gerçek zamanlı gerçekleştirir.

Sony WH-1000XM4 akustik tınılara ek olarak SoC aracılığıyla kulaklık-sürücü arasındaki sesleri 700’ü aşan sayıda algılayarak kontrol eder. Bununla birlikte Sony WH-1000XM4 kulaklık ANC performansını artıran Benzersiz Atmosfer Basıncı ve Kişisel Gürültü Engelleme Optimizasyonu olmak üzere iki teknoloji de sunar.

Gözlük, saç, kafa üzerindeki ses detaylarını algılayarak elimine eder. Ayrıca WH-1000XM4 hareket halindeyken önemli anonsların duyulmasını sağlamak için Sony Headphones Connect bağlantısını kullanarak temel seslere izin verilmesini mümkün kılar.

Buna ek olarak Sony WH-1000XM4 Bravia XR TV’ler ile eşleştirildiğinde Sony Spatial Sound Personalizer uygulamasının yüklenmesi durumunda kulak şeklini analiz ederek kişiye özel bir ses profilinin oluşturulmasına imkan tanır. Eşleştirmeden sonra Sony WLA-NS7 kablosuz vericisiyle bağlanarak Dolby Atmos deneyimi yaşanabilir.

Sony WH-1000XM4 Yandan Görünüm

Hassas Ses Algılama Teknolojisiyle Sony WH-1000XM4 Kablosuz Kulaklık

WH-1000XM4 Sony modelinde Speak-to-Chat özelliği en öne çıkan avantajlardan biridir. Speak-to-Chat özelliği eller dolu olduğunda veya kulaklık varken konuşmak istendiğinde müziği durdurarak devre girer.

Kulaklık içerisine entegre 5 mikrofon Hassas Ses Algılama teknolojisini kullanarak tınıları ayırt eder ve karşı tarafa daha net aktarım yapar. Bu sayede gelen aramaya cevap verildiğinde müzik otomatik durdurulur.

Sony WH-1000XM4 kafe, ofis gibi sık ziyaret edilen mekanlardaki ideal sesi, uyarlanabilir ses kontrolünü devreye sokarak dinler ve konuma göre ayarlar. Bir sonraki aynı aktivitede ortam sesi ayarları aktif ise otomatik olarak hatırlar.

WH-1000XM4 Sony Kulaklık Yakınlık Sensörü pil tasarrufu için kulaklık takılıp takılmadığını anlayabilir. Sony WH-1000XM4 çıkarıldığında müzik otomatik durur iken, takıldığında çalmaya başlar. NC özelliği aktif konumdayken dış ortamın duyulması gerektiğinde, hızlıca kabinin üzerine dokunulup müziğin seviyesi kısılabilir.

Daha net eller serbest konuşma deneyimini mümkün kılan WH-1000XM4 Sony arama geldiğinde telefon devre dışı bırakılıp kabine iki kez dokunulduğunda hızlı şekilde cevap verilmesini sağlar. Şarkı değiştirme ve volume değiştirme işlemleri Sony WH-1000XM4 modelinde panele dokunarak veya vurarak gerçekleştirilebilir.

Bağlantı Alternatifleri Sunan Sony WH-1000XM4

Rahatlık ön planda tutularak tasarlanan Sony WH-1000XM4 kulak üstü kablosuz kulaklık kullanıcılara bağlantı opsiyonları sunar. WH-1000XM4 Bluetooth 5.0 sürüme sahip olmasına ek olarak aynı anda iki Bluetooth aygıt ile eşleşebilir.

Akıllı Sony WH-1000XM4 hangi cihazdan arama geldiğini anlayarak, yanıtlandığında otomatik olarak ona bağlanır. İki cihaz arasında yalnızca düğmesine basılarak geçiş yapılabilir. Eller serbest iken birçok kolaylık sağlayan Sony WH-1000XM4 ile Alexa Built-in ve Google Assistant kullanılarak gürültü engelleme de dahil olmak üzere sesli komutlar verilebilir.

Sony Headphones Connect uygulaması indirilerek Ekolayzer ayarları kişiselleştirilebilir iken arka plan, ortam ve yalnızca insan seslerini duyma fonksiyonları seçilebilir. Herhangi bir yerde unutma durumlarına karşı Google Fast Pair özelliği aktifleştirilerek sesli komut ile veya Cihazımı Bul uygulamasıyla nerede olduğu hakkında fikir sahibi olunabilir.

Üretan köpük malzemeden üretilen kulaklık yastıkları basıncın eşit dağılmasına katkıda bulunurken, çok yumuşak yapıda olması sayesinde daha iyi temas eder. Oldukça hafif olması ise gün boyu konforlu hissetmeye yardımcı olur.

Type-C tipi USB girişinden şarj edilebilir Sony WH-1000XM4, NC açık maksimum 30 saat, NC kapalı iken 200 saate varan uzun pil ömrüne sahiptir. Ayrıca kesintisiz müzik çalarken bile bu süre 30 saat ve 38 saattir. Tam şarj konumuna 3 saatte ulaşmasına ek olarak, acil şarj durumları için AC adaptörle 10 dakikada 5 saatlik şarj gücüne sahip olabilir.

Sony WH-1000XM4 Kullanımı

Benzerlerinden Ayıran Yönleriyle Sony WH-1000XM4

Sony WH-1000XM4 özellikleri ile sınıfında üst sıralarda yer alır. Sony WH-1000XM4 kulak üstü Bluetooth kulaklık dış ortamdan izole olma performansı açısından rakip markaların belirgin bir farkla önüne geçtiği belirtilir.

5 mikrofonlu QN1 sürücüleri sayesinde sık gidilen yerlerdeki sesleri tanıyarak kişisel ayarlar sunmasıyla ANC teknolojisinin son derece geliştirildiği sonucu çıkarılabilir. Üst düzey gürültü önleme işlevine sahip yüksek fiyat bandındaki markalara göre müzik dinleme süresinin uzunluğu da daha öndedir.

Sony WH-1000XM4 son çıkan üst modeliyle kıyaslandığında 8 mikrofona çıkarılan sürücü sayısı geliştirilerek otomatik gürültü önleme becerisi artırılmıştır. Önceki tasarımlarda gelen çağrılarda yaşanan mikrofon problemleri gibi sorunlar WH-1000XM4 ile düzeltilmiştir.

Her ikisinde de 15 m genişlikteki kapsama alanı diğer markalardan da yüksek iken, alt modellerinde 10 m genişliktedir. 100º açıyla katlanabilir yapıdaki Sony WH-1000XM4 taşıma kutusunda da katlanır şekilde muhafaza edilirken, bir sonrakinde katlanmadan taşıma kabında saklanır.

3 saatte tam şarj konumuna ulaşma bakımından diğerlerine göre ortalama değerlerdedir. Sony tarafından geliştirilen LDAC yüksek çözünürlüklü ses ve Neodimyum mıknatıs Sony WH-1000XM4 benzerlerinde bulunmaz. Sony WH-1000XM4 modelinde öne çıkan artı ve eksi özellikler şu şekilde sıralanabilir:

 • Sony WH-1000XM4 sınıfında lider konumda olan ANC performansıyla dikkat çeker.
 • Eller serbest ve dokunmatik akıllı özellikler yoğunluktadır.
 • Başı sıkmayan konforlu tasarıma sahiptir.
 • Aynı anda yapılabilen Bluetooth bağlantı sayısı nispeten daha azdır.
 • Ses kalitesinin genel olarak iyi bulunduğu ancak beklenenin altında kaldığı görülür.

Sony WH-1000XM4 Yorumları

Sony WH-1000XM4 Türkiye pazarında popülerliği ile dikkat çeker. Sony WH-1000XM4 kulak üstü kablosuz Bluetooth kulaklığın seyahat, yürüyüş gibi aktivitelerde mükemmel gürültü engelleme becerisi en öne çıkarılan yönlerinin başında gelir.

Konusunda uzman kişiler tarafından hazırlanan Sony WH-1000XM4 inceleme yazılarında da rakip markalarla kıyas edebilecek çok yönünün olduğu ve özellikle ANC teknolojisinin çok üstün bulunduğu ifade edilir.

Ayrıca pasif kullanım esnasında Sony WH-1000XM4 kulaklığın dizaynının gürültüyü izole etme konusundaki başarısı da yeterli bulunur. Bunların dışında ergonomik yapısı ve hafifliği sayesinde kullanıcıya konfor sunması, minimalistik tasarımın şık bulunması en beğenilen diğer yönleridir.

Bazı Sony WH-1000XM4 kullanıcı yorumları arasında sesin biraz boğuk çıktığının düşünülmesi, fiyatına nazaran daha iyi bir ses kalitesinin beklenmesi, basların güzel duyulmasına rağmen kablolu kullanımda ses kayıplarının sıfıra inmesi gibi kişisel fikirlere de yer verilmiştir. Hangi kablosuz kulak üstü Bluetooth kulaklık modelini seçeceğiniz hususunda Sony WH-1000XM4 yorum alanlarının karar vermenize katkıda bulunabilir.

Sony WH-1000XM4 Kullanımı 2

Sony WH-1000XM4 Fiyatları

Sony WH-1000XM4 NC açık konumdayken 30 saatlik müzik dinleme süresiyle günün her anına eşlik edebilen modellerden biridir. Dinlenen içeriğe maksimum odaklanma imkanı tanıyan Sony WH-1000XM4 fiyatları ele alındığında gelişmiş teknolojileri bir arada bulundurmasına nazaran diğer ANC kulaklıklara göre daha uygun fiyat bandındadır.

Genel olarak bakıldığında ise ANC teknolojisine sahip Bluetooth kulaklıklar uygun fiyatlı ürünler arasındadır. LDAC teknolojisinin geliştirilmesi, QN1 sürücüye sahip 5 mikrofonlu dış ortam algılama kabiliyeti gibi yenilikçi detaylar Sony WH-1000XM4 fiyatını etkileyen ana unsurların başındadır.

Sony WH-1000XM4 satın almaya karar vermeden önce fiyat değişiklikleri detaylı biçimde incelenebilir. Sony WH-1000XM4 fiyat listesi dönemsel olarak farklılaşma gösterebilir. Sony WH-1000XM4 en ucuz olduğu zamanlar kampanya tarihleri olabilir. Bunun yanı sıra WH-1000XM4 fiyat karşılaştırmaları yapılarak da uygun alternatiflerle de karşılaşılabilir.

Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık Fiyat Analizi

Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık son 6 aylık fiyat değişim grafiği

Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık Özellikleri

Aktif Gürültü Önleme:
Müzik Dinleyebilme:
Türü:   Kulak Üstü
Bluetooth Versiyonu:   5
Bekleme Süresi:   200 saat
Müzik Dinleme Süresi:   30 saat
Kutu Seçeneği:   Kutusuz
Uzaktan Kumandalı:
NFC:
Mikrofonlu:
Kafa Bandı Yastığı:
Düşük Frekans:   20 Hz
Empedans Değeri:   32 ohm
Şarj Olma Süresi:   120 dk
Kullanım Mesafesi:   15 m
Ağırlık:   200 gr
Şarj Giriş Tipi:   Type-C
Hatalı İçerik Bildir
En Çok Aranan İfadeler
Ortalama Puan
3.99 kişi oyladı
Ürüne puan ver

 • En Beğenilen Pozitif Yorum
 • YG2 yorum
  30 beğeni
  Yusuf Malik G.17 Aralık 2020
  en iyi aktif gürültü engelleme özellikli kulaklık.
 • En Beğenilen Negatif Yorum
 • ME5 yorum
  16 beğeni
  Murat E.Antalya29 Ocak 2021
  Müzik dinlemek için mi alıyorsunuz yoksa çevre gürültüsünü bastırmak için mi ? Tınısının değilde gürültü bastırma özelliğinin ön plana çıkarılması bir kulaklık için utanç verici bir özellik olsa gerek
Tüm Yorumlar
 • Ali RIZA C.15 yorum
  4 beğeni
  Ali RIZA C.14 Ağustos 2022
  Ürünün Görüntüsü Kalite
 • Ali RIZA C.15 yorum
  4 beğeni
  Ali RIZA C.14 Ağustos 2022
  Çok Kalite Bir Ürün Oldunu Söyleyebilir. Ki Kalite Ürün
 • HT5 yorum
  19 beğeni
  Hasan T.Mersin15 Haziran 2022
  Bu kulaklıksa diğerleri teneke o kadar.
 • HT5 yorum
  19 beğeni
  Hasan T.Mersin20 Kasım 2021
  Kullanıyorum gayet memnunum.
 • ME5 yorum
  16 beğeni
  Murat E.Antalya22 Nisan 2021
  1000XM4 aldım ve çok memnun kaldm diyemem. Yaygın olmadığı için LDAC kodek ile ses kalitesini deneyemedim fakat kablolu olarak dinlediğimde de pek mutlu oldum diyemem. Telefon konuşmaları için denediğimde mikrofon kalitesi tam anlamıyla berbat. Karşı taraf sizi anlayamıyor. Bu nedenle Airpods Max de almak zorunda kaldım. Zoom ile konferans görüşmelerin tavan yaptığı şu dönemde bu ürünle Sony tam bir vurgun yapabilirdi ama ne yazık ki tam bir fiyasko. Air pods Max in reklamını yapmak istemezdim ama Apple yapmış yapacağını yine.

Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İle En Çok Karşılaştırılanlar

 Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Bluetooth KulaklıkSony WH-1000XM3 Kulak Üstü Bluetooth KulaklıkSony WH-1000XM5 Kulak Üstü Bluetooth KulaklıkSony WH-1000XM5 Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık Gümüş
 Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Bluetooth KulaklıkSony WH-1000XM3 Kulak Üstü Bluetooth KulaklıkSony WH-1000XM5 Kulak Üstü Bluetooth KulaklıkSony WH-1000XM5 Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık Gümüş
Fiyat5.190,00 TL
25 satıcı
4.411,58 TL
12 satıcı
7.541,45 TL
24 satıcı
7.549,00 TL
8 satıcı
Popülerlik4. Popüler Sony Bluetooth Kulaklık7. Popüler Sony Bluetooth Kulaklık1. Popüler Sony Bluetooth Kulaklık-
Ortalama Puan13 yorum4 yorum--
Aktif Gürültü ÖnlemeVarVarYokYok
Çoklu BağlantıYokYokYokYok
Müzik DinleyebilmeVarVarVarVar
Su GeçirmezYokYokYokYok
TürüKulak ÜstüKulak ÜstüKulak ÜstüKulak Üstü
Suya DayanıklıYokYokYokYok
TWSYokYokYokYok
Bluetooth Versiyonu54.25.25.2
Bekleme Süresi200 Saat200 Saat--
Konuşma Süresi--24 saat24 saat
Müzik Dinleme Süresi30 Saat30 Saat30 saat30 saat
Kablosuz ŞarjYokYokYokYok
Kutu SeçeneğiKutusuzKutusuzKutusuzKutusuz
Uzaktan KumandalıVarVarYokYok
NFCVarVarYokYok
Hızlı ŞarjYokYokYokYok
MikrofonluVarVarVarVar
Kafa Bandı YastığıVarVarYokYok
Düşük Frekans20 Hz4 Hz20 Hz20 Hz
Yüksek Frekans-40 kHz20 kHz20 kHz
Empedans Değeri32 ohm32 ohm--
Ses Seviyesi-104 dB102 dB102 dB
Şarj Olma Süresi120 dk180 dk150 dk150 dk
Kullanım Mesafesi15 m10 m10 m10 m
Sürücü Çapı-40 mm30 mm30 mm
Ağırlık200 gr254 gr250 gr250 gr
Şarj Giriş TipiType-C-Type-CType-C
Gaming OyuncuYokYokYokYok

Bu Ürüne Bakanlar Bunlara Da Baktı