Arçelik

Arçelik 6055 UH I Ultra Hijyen 5 Programlı Bulaşık Makinesi

(3 yorum)

12 satıcı içinde kargo dahil en ucuz fiyat seçeneği

15.639,08 TL Ücretsiz kargo Satıcıya Git Son güncelleme: 30 dakika önce Peşin fiyatına 3 taksit /3 %0 Peşin fiyatına 3 taksit /3 %0 Stokta 10 adet 18:00 Bugün kargoda Satıcı: Hepsiburada/Ali Gürkan

Ürün Özellikleri: Hızlı Yıkama, Ön Yıkama, Solo, 5 Programlı, 14 Kişilik, Dijital, Sepetli, Su Tüketimi: 12.9 lt... Devamını gör


Fiyat Değişimi 15 günlük tahmin

Fiyat analizini detaylı gör
13.898,00 TL17.11.2023

En Ucuz Arçelik 6055 UH I Ultra Hijyen 5 Programlı Bulaşık Makinesi Fiyatları

Tüm fiyatlar (12)

Daha düşük bir fiyat mı buldunuz?Bizimle paylaşın.
İhtiyaç Kredisi Seçenekleri
TL
12 Ay
En Popüler Arçelik Bulaşık Makineleri

Arçelik 6055 UH I Ultra Hijyen 5 Programlı Bulaşık Makinesi

Arçelik 6055 UH I bulaşık makinesi modeli kaliteyi belirli bir standardın üzerine taşıyan ürünleri arasında yer alır. 5 farklı programı sayesinde günlük gereksinimlere yanıt verir.

14 kg kapasiteye sahip olması da ürünü kalabalık aileler için kullanışlı hale getirir. Kullanıcı odaklı bir tasarıma sahip olan model, her türlü bulaşığın rahat bir şekilde sığdırılabileceği geniş bir alan sunar.

Katlanabilir telleriyle de borcam gibi büyük yer kaplayan bulaşıkların kolay bir şekilde yerleştirilebilmesini mümkün kılar. 5 program ile birlikte farklı fonksiyonlara da sahip olan ürün, kullanıcılarının ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılamayı amaçlar.

Bulaşık makinesinin üzerinde bulunan geniş gösterge paneli de fonksiyonların ve programların kolay bir şekilde seçilebilmesini sağlar. Arçelik 6055 UH I bulaşık makinesi kullanımı kolay bir ürün olmasından dolayı her yaş grubuna hitap eder.

Aynı zamanda geniş gösterge paneli, bulaşık makinesinin daha şık ve zarif bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Şık ve işlevsel bir bulaşık makinesi arıyorsanız 6055 UH I Arçelik modelini inceleyebilirsiniz.

Arçelik 6055 UH I Önden Görünüm

Arçelik 6055 UH I Bulaşık Makinesinin Programları

Bulaşık makinesinde eko, yoğun, optimum, hızlı ve ön yıkama olmak üzere toplam 5 farklı program bulunur. 6055 UH I bulaşık makinesi 5 program sayesinde her kirlilik seviyesindeki bulaşığın pratik bir şekilde yıkanmasını sağlar.

Eko, diğer programlara göre biraz daha uzun sürse de daha az enerji tüketerek çalışır. 50 °C yıkama sıcaklığına sahip olan eko programı, 3 saat 25 dakika sürer. Daha az su ve elektrik harcamasından dolayı kullanıcıların enerji tasarrufu elde etmesini sağlar.

Kombine enerji tüketimi açısından bakıldığında en verimli programdır. Yoğun 70 °C’de yıkama yapar. Birikmiş yağ lekelerini ya da ağır kirli tencereleri yıkamak için uygundur. Programın süresi 2 saat 5 dakikadır.

Optimum, normal kirlilikte olan bulaşıkların günlük olarak yıkanması için tasarlanan bir programdır. 65 °C’de çalışan program, 2 saat 10 dakika sürer. Hızlı, normal kirlilikte olan bulaşıkların kısa süre içinde temizlenmesini sağlar.

Acil bir işiniz olduğunda bu program sayesinde bulaşıkları hemen yıkayabilirsiniz. 60 °C sıcaklıkta 68 dakika süren program, ihtiyaç durumunda oldukça kullanışlıdır.

Ön yıkama ise kalıplaşmış kir bulunan bulaşıkları yıkayacaksanız üzerindeki kaba kiri almak için kullanılabilir. Makine içindeki koku oluşumunu engellemesinden dolayı da sıklıkla tercih edilir.

Ön yıkama süresi 15 dakikadır. Makinenin program çeşitliliği Arçelik 6055 UH I bulaşık makinesi yorumları ve değerlendirmelerine olumlu şekilde yansır. Arçelik 6055 UH I bulaşık makinesi program süreleri ile de kullanıcılarını memnun eder.

Arçelik 6055 UH I Kapaklı Görünüm

Arçelik 6055 UH I Bulaşık Makinesinin Fonksiyonları

Arçelik 6055 UH I bulaşık makinesi içerdiği programlar sayesinde her türlü bulaşığın kolay bir şekilde temizlenmesine imkan tanır. Ek fonksiyonlar ise programların daha etkili bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.

Bulaşık makinesinde ultra hijyen, yarım yük ve zaman erteleme olmak üzere üç adet fonksiyon bulunur. Zaman Erteleme, programın çalışmasını 3, 6 ya da 9 saat sonrasına ayarlamanızı sağlar.

Yaşadığınız yerde belirli saatlerde özel tarifeler uygulanıyorsa bu fonksiyon sizin için kullanışlı olabilir. Ayrıca Zaman Erteleme fonksiyonunu aktif hale getirdiğinizde bulaşık makinesinin ekranından kalan süreyi kolaylıkla takip edebilirsiniz.

İptal etmek istediğinizde ise İptal tuşuna 3 saniye boyunca basmanız yeterlidir. İptal işlemini başlattıktan sonra 30 saniye boyunca güvenlik için makinede kalan su tahliye edilir. Bu şekilde yaşanabilecek su taşması gibi istenmeyen durumların da önüne geçilmiş olur.

Yarım yük, bulaşık makinesini tam doldurmadan çalıştırmanızı sağlar. Yarım yük fonksiyonunu kullanırken bulaşık makinesinin üst ve alt bölümüne bulaşık yerleştirebilirsiniz. Bu fonksiyon seçildiğinde ürün içerisindeki bulaşık miktarını ölçerek ona göre su kullanılır.

Bu sayede sudan tasarruf elde edilmesini sağlar. UltraHijyen Fonksiyonu, yüksek sıcaklıkta ekstra durulama yaparak hassas bulaşıkların yıkanmasına yardımcı olur.

Virüs ve bakterileri yüksek oranda öldürerek bulaşıkların daha hijyenik bir şekilde temizlenmesini mümkün kılar. 6055 UH I bulaşık makinesi fiyatları ve özellikleri ile kullanıcılarını mutlu eden bir modeldir. Bulaşıklarınızı etkili bir şekilde yıkamak istiyorsanız modele bakabilirsiniz.

Arçelik 6055 UH I Çapraz Görünüm

Arçelik 6055 UH I Bulaşık Makinesinin Ek Özellikleri

Programları ve fonksiyonları ile bulaşık makinesinin daha etkili bir şekilde çalışmasını sağlayan ürün, içerdiği ek özellikler ile de kullanıcılarının günlük hayatına kolaylık katmaya devam eder.

Bardak koruma sistemi, parlatıcı göstergesi, su güvenlik sistemi, 3 kademeli üst sepet ayarı ve katlanır telleri ile kullanıcılarına ek faydalar sağlamayı başarır. Bardak koruma sistemi, şebekeden gelen suyun sertliğini otomatik olarak ayarlayarak olması gereken seviyeye getirir.

Böylece bardak gibi cam bulaşıkların sert suyun zararlı etkilerinden korunmasını sağlar. Sert sularda bulunan kireç ve iyonun aşındırıcı etkisini azaltarak bulaşıkların daha canlı ve parlak görünmesine yardımcı olur.

Parlatıcı göstergesi, bulaşıklarınızı yıkarken parlatıcı kullanıyorsanız, oldukça kullanışlı bir özelliktir. Bulaşık makinesine ne kadar parlatıcı eklenmesi gerektiğini ifade eder.

Örneğin, gösterge koyu renkliyse yeterli parlatıcı olduğu anlamına gelirken açık renkte olduğunda biraz daha parlatıcı koymanız gerekir. Bu özellik sayesinde fazla parlatıcı kullanarak israfın önüne geçebilirsiniz.

Su güvenlik sistemi ise bulaşık makinesinde fazla su kaldığında taşmaması için hemen tahliye eder. 3 kademeli üst sepet ayarı, yerleştireceğiniz bulaşıklar doğrultusunda makinenin içini düzenlemenize yardımcı olur.

Alt sepete büyük tencere ya da borcam yerleştirecekseniz üst sepeti üç kademeli olarak yükseltebilir, ihtiyacınız olan alanı oluşturabilirsiniz. Katlanır teller de aynı şekilde makineye konulacak bulaşıklar doğrultusunda üst ve alt sepetin düzenlenmesine imkan tanır. Bu sayede her boyuttaki bulaşığı rahat bir şekilde yıkayabilirsiniz.

Arçelik 6055 UH I ile 6031 S Modelinin Farkları

Arçelik 6031 S bulaşık makinesi ile karşılaştırıldığında pek çok farklı özelliği ile öne çıkar. UltraHijyen fonksiyonuna sahip olması sayesinde önceki modelinden daha hassas yıkamalar yapmayı başarır.

Aynı zamanda üst sepetinin üç kademeli olarak ayarlanabilmesi, Arçelik 6055 UH I modelini daha kullanışlı kılar. Önceki modeli 3 program içerirken Arçelik 6055 UH I’da bulunan 5 program, istediğiniz bulaşığı rahat bir şekilde yıkamanızı sağlar.

Arçelik 6055 UH I İç Görünüm

Arçelik 6055 UH I Olumlu ve Olumsuz Özellikleri

Arçelik 6055 UH I modeli genel anlamda kullanıcılarından iyi geri dönüşler alsa da satın almaya karar vermeden önce dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır.

 • 14 kişilik yemek takımının sığabileceği büyük bir hacme sahip olması, ürünün öne çıkan özellikleri arasında bulunur.
 • UltraHijyen fonksiyonu, hassas bulaşıkların etkili bir biçimde yıkanmasına imkan tanır. Hijyenik olması gereken ürünleri bu fonksiyon sayesinde güvenle yıkayabilirsiniz.
 • Hareketli çatal kaşık sepeti, bulaşık makinesinin alt sepetinde hareket alanı sağlar. Böylece yerleştireceğiniz bulaşıklara göre çatal kaşık sepetinin yerini değiştirerek diğer bulaşıklara alan sağlayabilirsiniz.
 • Bardak koruma sistemi, şebeke suyunun verebileceği zararları ortadan kaldırarak bulaşıkların daha uzun süre parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağlar.
 • Paslanmaz çelik iç gövde, sağlam ve dayanıklı yapısı ile uzun süreli bir kullanım deneyimi sağlar.
 • A’dan G’ye kadar sıralanmış enerji sıralamasında E sınıfında bulunması ürünün olumsuz özellikleri arasında bulunur.
 • 5 program her ne kadar yeterli olsa da 6 programlı rakiplerinin gerisinde kalabilir.

Geniş iç hacmi, her bulaşığın yıkanmasını sağlayan programları ve kullanışlı fonksiyonları ile öne çıkan ürün, günlük kullanım için iyi bir performans gösterir. Bulaşık makinesine ihtiyacınız varsa Arçelik 6055 UH I bulaşık makinesi fiyatları ve seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Arçelik 6055 UH I Ultra Hijyen 5 Programlı Bulaşık Makinesi Fiyat Analizi

Arçelik 6055 UH I Ultra Hijyen 5 Programlı Bulaşık Makinesi son 1 aylık fiyat değişim grafiği

Arçelik 6055 UH I Ultra Hijyen 5 Programlı Bulaşık Makinesi Özellikleri

Hızlı Yıkama:
Ön Yıkama:
Kullanım Türü:   Solo
Program Sayısı:   5 Programlı
Kapasite:   14 Kişilik
Kontrol Paneli:   Dijital
Çatal Kaşık Bölme Tipi:   Sepetli
Su Tüketimi:   12.9 lt
Ses Seviyesi:   48 dB
Yıllık Enerji Tüketimi:   266 kWh
Genişlik:   59.8 cm
Derinlik:   60 cm
Yükseklik:   85 cm
Enerji Sınıfı:   E
Renk:   Inox
Ayarlanabilir Üst Sepet:
Bardak Koruma Sistemi:
Ekonomik Program:
Kalan Süre Göstergesi:
Kısa Program:
Parlatıcı Göstergesi:
Taşma Emniyeti:
Tuz Göstergesi:
Yarım Yük Yıkama:
Zaman Erteleme:
Kısa Program Süresi:   68 dk
Ekonomik Program Süresi:   205 dk
Güç:   2100 W
Yıllık Su Tüketimi:   3612 lt
Ağırlık:   43.5 kg
Hatalı içerik mi buldunuz?Bizimle paylaşın.
En Çok Aranan İfadeler

14 Kişilik Bulaşık Makinesi Hızlı Yıkamalı Bulaşık Makinesi Ön Yıkamalı Bulaşık Makinesi Dijital Bulaşık Makinesi Inox Bulaşık Makinesi Solo Bulaşık Makinesi Kısa Programlı Bulaşık Makinesi 5 Programlı Bulaşık Makinesi

Ortalama Puan
5.0 2 kişi oyladı
Ürüne puan ver
 • GG 1 yorum
  12 beğeni
  Güldane G. İstanbul 27 Eylül 2021
  ürünü akakçe üzerinden 20 gün önce aldım 15 gündür kullanıyorum gerçekden gözüm kapalı tavsiye ederim,çok memnun kaldım çok temiz yıkıyor.1 haftada sorunsuz elime ulaştı.
 • AB 10 yorum
  39 beğeni
  Aysel B. 11 Şubat 2021
  Gayet kaliteli ve güzel sadece biraz küçük
 • SK 1 yorum
  26 beğeni
  Sümeyra K. 20 Ocak 2021
  Makina dün geldi içi çok küçük ve ilk yıkamada hiç kurutmamış sesli yıkıyor hiç beğenmedim sanki eski makinalar gibi çok sesli yıkıyor pişman oldum ilk günden iade edeceğim

Arçelik 6055 UH I Ultra Hijyen 5 Programlı Bulaşık Makinesi İle En Çok Karşılaştırılanlar

 Arçelik 6055 UH I Ultra Hijyen 5 Programlı Bulaşık MakinesiArçelik 6144 Ultra Hijyen 4 Programlı Beyaz Bulaşık MakinesiArçelik 6144 I Ultra Hijyen 4 Programlı Inox Bulaşık MakinesiArçelik 6155 I 5 Programlı Inox Bulaşık Makinesi
 Arçelik 6055 UH I Ultra Hijyen 5 Programlı Bulaşık MakinesiArçelik 6144 Ultra Hijyen 4 Programlı Beyaz Bulaşık MakinesiArçelik 6144 I Ultra Hijyen 4 Programlı Inox Bulaşık MakinesiArçelik 6155 I 5 Programlı Inox Bulaşık Makinesi
Fiyat 15.639,08 TL
12 satıcı
12.749,00 TL
43 satıcı
15.303,60 TL
41 satıcı
16.489,00 TL
36 satıcı
Popülerlik-2. Popüler Bulaşık Makinesi6. Popüler Bulaşık Makinesi5. Popüler Arçelik Bulaşık Makinesi
Ortalama Puan3 yorum-
Çocuk Kilidi-VarVarVar
Hızlı YıkamaVarVarVarVar
Ön YıkamaVar---
Kendini Temizleme-Var--
Kullanım TürüSoloSoloSoloSolo
Program Sayısı5 Programlı4 Programlı4 Programlı5 Programlı
Kapasite14 Kişilik14 Kişilik14 Kişilik14 Kişilik
Kontrol PaneliDijitalDijitalDijitalDijital
Çatal Kaşık Bölme TipiSepetliSepetli-Sepetli
Su Tüketimi12.9 lt12.9 lt12.9 lt11.5 lt
Ses Seviyesi48 dB48 dB48 dB47 dB
Yıllık Enerji Tüketimi266 kWh--237 kWh
Genişlik59.8 cm59.8 cm-59.8 cm
Derinlik60 cm60 cm60 cm60 cm
Yükseklik85 cm85 cm85 cm85 cm
Dokunmatik-VarVarVar
Kalan Süre GöstergesiVarVarVarVar
Parlatıcı GöstergesiVarVarVarVar
Bardak Koruma SistemiVarVarVarVar
Taşma EmniyetiVarVarVarVar
Zaman ErtelemeVarVarVarVar
Ayarlanabilir Üst SepetVarVarVarVar
Tuz GöstergesiVarVarVarVar
Yarım Yük YıkamaVarVarVarVar
Ekonomik ProgramVarVarVarVar
Kısa ProgramVarVarVarVar
Kısa Program Süresi68 dk58 dk58 dk58 dk
Ekonomik Program Süresi205 dk205 dk205 dk190 dk
Güç2100 W2100 W2100 W2100 W
Yıllık Su Tüketimi3612 lt3612 lt3612 lt3220 lt
Ağırlık43.5 kg43 kg42.9 kg43.5 kg
Enerji SınıfıEEED
RenkInoxBeyazInoxInox
Bu Ürüne Bakanlar Bunlara Da Baktı