Siemens

Siemens SN236I02JT 6 Programlı Bulaşık Makinesi

(1 yorum)
Siemens SN236I02JT 6 Programlı Bulaşık Makinesi
Ürün ResmiÜrün resmiÜrün resmi

Ürün Özellikleri: Çocuk Kilidi, Hızlı Yıkama, Ön Yıkama, Solo, 6 Programlı, 12 Kişilik, Dijital, Sepetli... Devamını gör

Bu ürün için şu anda akakce.com'da listelenen satıcılarda fiyat bilgisi bulunamadı.

En Popüler Siemens Bulaşık Makineleri
Benzer Ürünler

Siemens SN236I02JT 6 Programlı Bulaşık Makinesi

Siemens’in SN236I02JT bulaşık makinesi modeli kullanıcı odaklı bir tasarım anlayışına sahip olması ile öne çıkar.

6 farklı programa, özel teknolojilere, ek fonksiyonlara ve kullanışlı iç tasarıma sahip olan model, kullanıcılarının günlük hayatını pratik hale getirmeyi başarır.

Bulaşıkları etkili bir şekilde yıkamaya yardımcı olan üstün temizleme performansı sayesinde çok kirli ya da yağ kalıntısı kalmış bulaşıkları bile rahat bir şekilde temizleyebilir.

12 kişilik yemek takımı sığdırılabilecek kapasiteye sahip olan bulaşık makinesi, kalabalık aileler için de ideal hale gelir. A+++ enerji verimlilik sınıfında bulunan Siemens SN236I02JT modeli yılda ortalama 230 kWh enerji tüketir.

Standart bir yıkama içinse bu değer 0,82 kWh’tır. Böylece enerji tasarrufu konusunda da kullanıcılara yardımcı olmayı başarır.

Yıllık ortalama su tüketimi ise 2660 litredir. Bulaşık makinesinin kurutma verimlilik sınıfı ise A’dan G’ye kadar yapılan sıralamada en yüksek olan A’da bulunur. Böylece hem enerji tasarrufu hem de kurutma verimliliği konusunda iyi bir performans ortaya çıkarır.

Siemens SN236I02JT Sol Çapraz Görünüm

Siemens SN236I02JT Olumlu ve Olumsuz Özellikleri

Siemens SN236I02JT bulaşık makinesi olumlu özellikleri ağır basan bir model olsa da satın almadan önce bilinmesi gerekenler şunlardır:

 • Enerji sınıfı A+++ olduğu için su ve elektrik bakımından tasarruf elde edilmesini sağlar.
 • RackMatic ismi verilen bulaşık makinesinin üst tarafında yer alan sistem sayesinde üst rafı üç kademeli olarak yükseltebilir ya da alçaltabilirsiniz. Bulaşık makinesinin alt tarafına büyük tencere ya da borcam yerleştirmeniz gerektiğinde bu özellik kullanışlı hale gelir.
 • DosageAssist ismi verilen teknolojisi sayesinde içerisine yerleştirilen deterjanın bütün bulaşıkların üzerine eşit olacak şekilde dağılmasını sağlar. Böylece içine yerleştirilen her bulaşığın etkili bir biçimde yıkanmasına yardımcı olur.
 • Paslanmaz çelikten üretilen bulaşık makinesinde antiFingerprint ismi verilen bir özellik bulunur. Parmak izini engellemesinden dolayı bulaşık makinesinde istenmeyen görüntülerin oluşmasının önüne geçer.
 • Sensörler aracılığı ile bulaşık makinesinde bulunan bulaşık miktarını inceleyerek su ve elektrik kullanımını otomatik olarak ayarlar. Böylece enerji tüketimi söz konusu olduğunda etkili bir performans ortaya çıkarır.
 • 845 x 600 x 600 mm ölçülerinde olan ürün, Solo olmasıyla istenilen yere rahat bir şekilde sığdırılabilir.
 • Havadan akustik gürültü emisyonu sınıfında C kategorisinde bulunması, ürünün olumsuz özelliklerinden sayılabilir.
 • Çocuk Kilidi özelliğine sahip olması, ürünü çocuklu aileler için kullanışlı hale getirir.

Bulaşık makinesinin olumlu özellikleri ağırlıktadır. Böylece kullanıcılarının günlük ihtiyaçlarına yanıt vermeyi başarır.

Siemens SN236I02JT Üst Panel

Siemens SN236I02JT’nin SN235I00JT Modelinden Farkları

Önceki modeli olan Siemens SN235I00JT bulaşık makinesi ile karşılaştırıldığında model, pek çok farklı ek fayda sağlar. Selefi F enerji sınıfında yer alırken SN236I02JT modeli A+++ enerji söz konusu olduğunda daha iyi bir performans sunar.

Bu durum makinenin doğa dostu olduğunu ve evinizin ekonomisine katkı sağlayacağını gösterir. Paslanmaz iç gövdesi selefine göre daha sağlam ve dayanıklı bir yapıdadır. Aynı zamanda önceki model 5 programa sahipken bu modelde 6 program bulunur.

Siemens SN236I02JT Bulaşık Makinesinin Programları

Siemens SN236I02JT A+++ 6 programlı bulaşık makinesi kullanıcılarının günlük gereksinimlerini karşılayacak fonksiyonlar içerir.

Bulaşıklarınız az ya da çok kirli olsun, ilgili program yardımıyla etkin bir temizlik elde edebilirsiniz.

Otomatik, Eko, 1 saatlik hızlı yıkama programı, Ön Yıkama, Yoğun ve Ekstra Kurutma / Parlak Kurutma olmak üzere toplam 6 farklı programa sahip olan ürün sayesinde bulaşıklarınızı dilediğiniz şekilde yıkayabilirsiniz.

Yoğun program 70 °C’de yıkama yapar. Tencere, tava, hassas olmayan tabak ve çanaklar için idealdir. Kurumuş ve tencerenin dibine yapışmış yemek artıklarını ya da yağ kalıntılarını temizlemek için kullanılır.

Ön yıkama, 70 °C’lik yıkama, ara yıkama, 69 °C’lik durulama ve kurutma süreçlerinden geçerek bulaşıklarınızı tam anlamıyla temizler.

Eko program, diğer programlara göre daha uzun sürse de bulaşıklarınızın enerji tasarrufu elde edilecek şekilde yıkanmasını sağlar. 50 °C’de yıkama yapan Eko programı 3 saat 55 dakika sürer.

Otomatik program, hafif kuruyup yapışmış günlük bulaşıklar için idealdir. Bulaşık makinesinin içerisinde bulunan sensörler aracılığı ile program akışını otomatik olarak belirleyen program, en ideal yıkama performansını sunar.

Hızlı program aceliniz olduğunda ve temiz bulaşıklara hemen ihtiyaç duyduğunuzda 1 saat gibi kısa sürede bütün bulaşıklarınızı yıkar.

Ön Yıkama, bulaşıkları soğuk bir durulamadan geçirmek istediğinizde ya da öncesinde ara temizleme yapmak istediğinizde kullanabileceğiniz bir programdır.

SN236I02JT A+++ 6 programlı bulaşık makinesi ile günlük ihtiyaçlarınızı rahat bir şekilde giderebilir, bulaşıklarınızın durumuna göre istediğiniz programı seçebilirsiniz.

Siemens SN236I02JT İç Detay

Siemens SN236I02JT Bulaşık Makinesinde Yarım Yük, VarioSpeedPlus ve Ekstra Durulama

6 farklı programı sayesinde kullanıcılara pek çok farklı seçenek sunmasının yanı sıra Siemens’in SN236I02JT modeli ek fonksiyonları ile günlük hayata pratiklik katmaya devam eder.

Ekstra Durulama, Yarım Yük ve VarioSpeedPlus fonksiyonları bulaşık makinesinin daha verimli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.

VarioSpeedPlus, zaman tasarrufu modu ile birlikte çalışan bir fonksiyondur. Yıkama programına bağlı olarak çalışma süresini %20 ile %66 arasında kısaltılabilir.

Böylece kısa sürede mümkün olan en iyi yıkama ve kurutma performansı sunar. Acil bir işiniz olduğunda bu fonksiyonu aktif ederek bulaşıklarınızı daha kısa süre içinde yıkayabilirsiniz.

Yarım Yük, az miktarda bulaşık yıkayacağınız zaman kullanabileceğiniz bir fonksiyondur. Yarım Yük sayesinde bulaşık makinesinin tamamen dolmasını beklemenize gerek kalmaz.

Aynı zamanda Yarım Yük fonksiyonu, içerisindeki bulaşık miktarını belirleyerek su ve enerji miktarını o yönde belirler. Böylece enerji tasarrufu da elde edilmesini sağlar.

Ek Durulama, hangi temizlik programını seçmiş olursanız olun yıkama aşamalarının arasına ek bir durulama döngüsü koyar. Böylece çok kirli bulaşıkların daha iyi bir şekilde temizlenmesine de yardımcı olur.

Kurumuş yağ lekesine sahip olan bulaşıklarınızı daha iyi bir şekilde temizlemek için de Ek Durulama fonksiyonunu kullanabilirsiniz. Programların daha etkili bir şekilde çalışmasını sağlayan fonksiyonlar ile daha iyi bir performans elde edebilirsiniz.

Siemens SN236I02JT Izgara

Siemens SN236I02JT Bulaşık Makinesinde HygienePlus, Parlak Kurutma ve Aqua Sensör

Yarım Yük gibi ek fonksiyonlarının yanı sıra Siemens SN236I02JT modelinde HygienePlus, Parlak Kurutma ve Aqua Sensör gibi farklı özellikleri ile bulaşık makinesinin performansını artırır.

HygieneEkstra olarak da isimlendirilen HygienePlus, bulaşık makinesinin daha hijyenik bir hale gelmesine yardımcı olur. Belli bir dezenfeksiyon seviyesi elde edebilmek için ısı derecelerini yükselterek bulaşıkların daha steril hale gelmesini sağlar.

Üzerinde et ya da tavuk gibi ürünler kesilen doğrama tahtası, bebek biberonları ya da çok yağlı tavaların temizlenmesi için idealdir.

Antibakteriyel bulaşık yıkama olarak da nitelendirilen fonksiyon, son durulama esnasında sıcaklığı yaklaşık 10 dakika boyunca 70 °C’de sabit tutarak bakteri ve mikropları yüksek oranda ortadan kaldırır.

Aqua Sensör, bulaşık suyunun bulanıklık derecesini ölçer. Aqua Sensör aktif hale getirildiğinde temiz yıkama suyu bir sonraki yıkama işleminde de kullanılabilir.

Böylece su tüketimi 3 ile 6 litre arasında düşürülür. Suyun kirlenme derecesi yüksekse su dışarı pompalanarak yerine temiz su alınır. Suyun kirlenme miktarını otomatik olarak algılayarak aynı temiz kalan suyun tekrar kullanılabilmesini mümkün kılar.

Parlak Kurutma, kurutma aşamasının uzatılması sonucunda bulaşıkların daha parlak ve canlı bir görünüm kazanmasını sağlar. Su miktarı artırılarak ve kurutma aşaması uzatılarak leke oluşması önlenir.

Böylece bardak gibi cam bulaşıklar daha pürüzsüz ve temiz bir görünüm kazanır. Sunduğu ek özelliklerden dolayı Siemens SN236I02JT yorum ve değerlendirmelerinden iyi dönüşler alır. Etkili bir bulaşık makinesi arıyorsanız ürünü incelemeye başlayabilirsiniz.

Siemens SN236I02JT Izgara 2

Siemens SN236I02JT 6 Programlı Bulaşık Makinesi Özellikleri

Çocuk Kilidi:
Hızlı Yıkama:
Ön Yıkama:
Kullanım Türü:   Solo
Program Sayısı:   6 Programlı
Kapasite:   12 Kişilik
Kontrol Paneli:   Dijital
Çatal Kaşık Bölme Tipi:   Sepetli
Su Tüketimi:   9.5 lt
Ses Seviyesi:   48 dB
Yıllık Enerji Tüketimi:   230 kWh
Genişlik:   60 cm
Derinlik:   60 cm
Yükseklik:   84.5 cm
Enerji Sınıfı:   A+++
Renk:   Inox
Ortalama Puan
4.73 kişi oyladı
Ürüne puan ver
 • HA1 yorum
  53 beğeni
  Hasan A.3 Aralık 2020
  Biz üç farklı Siemens bulaşık makinedi arasında kararsız kalmıştık. Bir satıcıya gittik. Üçünün de alınabileceğini ama bazı farklar olduğunu söyledi. Bunlar: Siemens SN234 (4 programlı) Siemens SN235 (5 programlı) Siemens SN236 (6 programlı) Farklar ise; 4 programlı olanın kapağında tek keçe var 5 programlı olanın kapağında 2 keçe var 6 programlı olanın kapağında ise 3 keçe var Keçe hem ses izolasyonu sağlıyor hem de dayanıklılık. Satıcı bunları söyledikten sonra bu üç ürünün kapağına vurdu ve içeri doğru itmeye çalıştı Kapağında Üç keçe olan 6 programlı SN236, çok az ses çıkardı ve içe göçmedi Ama tek keçe olan SN234 hem çok ses çıkardı hem de içe doğru ittirildiğinde gitti-geldi Biz de 6 programlı olan SN236'yı aldık çıktık Yaklaşık 1 haftadır kullanıyoruz çok memnunuz. Sessiz ve iyi yıkıyor Zaten SN234 ile ilgili farklı yerlerdeki yorumlara bakarsanız insanların sesten ve dayanıklılıktan (kapaktaki esnemeden ve zayıflıktan) şikayet ettiğini görürsünüz. Bütçeniz varsa SN236'yı tercih edin derim Umarım faydalı olur

Siemens SN236I02JT 6 Programlı Bulaşık Makinesi İle En Çok Karşılaştırılanlar

 Siemens SN236I02JT 6 Programlı Bulaşık MakinesiBosch SMS46JI02T A+++ 6 Programlı Bulaşık MakinesiSiemens SN236I01JT A++ 6 Programlı Inox Bulaşık MakinesiSiemens SN235I00JT 5 Programlı Inox Bulaşık Makinesi
 Siemens SN236I02JT 6 Programlı Bulaşık MakinesiBosch SMS46JI02T A+++ 6 Programlı Bulaşık MakinesiSiemens SN236I01JT A++ 6 Programlı Inox Bulaşık MakinesiSiemens SN235I00JT 5 Programlı Inox Bulaşık Makinesi
FiyatFiyat YokFiyat YokFiyat Yok 12.325,00 TL
5 satıcı
Ortalama Puan1 yorum3 yorum-1 yorum
Çocuk KilidiVarVar-Var
Hızlı YıkamaVarVar-Var
Ön YıkamaVarVar--
Kendini Temizleme-Var-Var
Kullanım TürüSoloSoloSoloSolo
Program Sayısı6 Programlı6 Programlı6 Programlı5 Programlı
Kapasite12 Kişilik12 Kişilik-12 Kişilik
Kontrol PaneliDijitalDijital-Dijital
Çatal Kaşık Bölme TipiSepetliSepetli-Sepetli
Su Tüketimi9.5 lt9.5 lt-12 lt
Ses Seviyesi48 dB48 dB-50 dB
Yıllık Enerji Tüketimi230 kWh230 kWh--
Genişlik60 cm60 cm-60 cm
Derinlik60 cm60 cm-60 cm
Yükseklik84.5 cm84.5 cm-84.5 cm
Dokunmatik---Var
Kalan Süre Göstergesi---Var
Parlatıcı Göstergesi---Var
Zaman Erteleme---Var
Ayarlanabilir Üst Sepet---Var
Tuz Göstergesi---Var
Ekonomik Program---Var
Kısa Program---Var
Ekonomik Program Süresi---210 dk
Güç---2400 W
Yıllık Su Tüketimi---3360 lt
Enerji SınıfıA+++A+++A++F
RenkInoxInoxInoxInox
Bu Ürüne Bakanlar Bunlara Da Baktı