Arçelik

Arçelik 283721 EI Kombi No Frost Buzdolabı

(4 yorum)
Arçelik 283721 EI Kombi No Frost Buzdolabı

18 satıcı içinde kargo dahil en ucuz fiyat seçeneği

38.998,95 TL Ücretsiz kargo Satıcıya Git Son güncelleme: Dün 22:42 % Bu ürün için ihtiyaç kredisi seçenekleri Peşin fiyatına 9 taksit /9 %0 Peşin fiyatına 7 taksit /7 %0 Stokta Satıcı: Beyazesyaevimde 9,8 150 Yorum
Yorumları oku

Arçelik Yetkili Satıcısı

Ürün Özellikleri: Solo, Kombi Tipi, Büyük, Çift Kapılı, Dijital, Ses Seviyesi: 39 dB, No Frost, Toplam Brüt Hacim: 720 lt... Devamını gör


Fiyat Değişimi 15 günlük tahmin

Fiyat analizini detaylı gör

En Ucuz Arçelik 283721 EI Kombi No Frost Buzdolabı Fiyatları

Kampanyalı fiyatlar (1)
Piyasa fiyatları (1)

Tüm fiyatlar (18)

Daha düşük bir fiyat mı buldunuz?Bizimle paylaşın.
İhtiyaç Kredisi Seçenekleri
TL
12 Ay
En Popüler Arçelik Buzdolapları
Benzer Ürünler

Arçelik 283721 EI Kombi No Frost Buzdolabı

Arçelik 283721 EI buzdolabı modeli de kalitesi ve özellikleri ile dikkatleri üzerinde toplar. Yiyeceklerin tazeliğini uzun süre muhafaza etmeyi başaran teknolojilere, geniş, kullanışlı bir iç hacme, her gıda için farklı çekmeceye ve oldukça zarif tasarıma sahip olmasıyla kullanıcıların günlük ihtiyaçlarına yanıt vermeyi başarır.

Türkiye’nin önemli üreticileri arasında bulunan Arçelik, 283721 EI buzdolabı ile kullanıcılarının her türlü gereksinimine yanıt verir. Yeni nesil teknolojileri benzersiz bir şekilde bir araya getirmesiyle etkileyici bir performans ortaya çıkarır.

Kullanıcı odaklı olacak biçimde tasarlanan raf sistemiyle günlük hayatı kolaylaştırır. Tasarımı, gıda yerleşimi pratik hale getirmesiyle dikkatleri üzerinde toplar.

Aynı zamanda ek özellikleri, 283721 EI buzdolabının işlevselliğini artırarak daha fonksiyonel hale gelmesini sağlar. Kapı yönünün kullanımı konusunda esneklik sağlayan model, her ayrıntısı ile kullanıcılarının günlük hayatını kolaylaştırır.

Arçelik 283721 EI, No Frost özelliğiyle de pek çok farklı avantaj sağlar. Gıdaların üzerinde buz kristalleri ya da don oluşmasını engelleyerek gıdaların lezzeti ile tazeliğini uzun süre korumayı başarır.

Ayrıca gıdaların yapılarının bozulmasının önüne geçerek daha uzun süre tüketilebilir halde kalmalarına yardımcı olur. Kaliteli olduğu kadar geniş bir buzdolabı arayışı içindeyseniz Arçelik 283721 EI modeline göz atabilir, arayışınızı kısa süre içinde sonlandırmaya başlayabilirsiniz.

Arçelik 283721 EI Önden Görünüm

Arçelik 283721 EI Olumlu ve Olumsuz Özellikleri

Arçelik 283721 EI pek çok açıdan kullanıcılarına avantajlar sunan bir model olsa da satın almaya karar vermeden önce bilmeniz gereken kriterler bulunur. Aşağıdaki listeden olumlu ve olumsuz özelliklerine ulaşabilirsiniz.

 • Soğutucu bölümü 430 L, dondurucu bölümü 185 L olmak üzere toplam 615 L hacme sahiptir. Geniş iç hacmi sayesinde kalabalık aileler için ideal bir eşya haline gelir. Aynı zamanda dilediğiniz malzemeyi zorlanmadan buzdolabına yerleştirmenize de imkan tanır.
 • Her gıda için ayrı bir bölmeye sahip olan buzdolabı, yiyeceklerin ideal ortamlarında saklanmasını mümkün kılar.
 • Ayarlanabilir rafları, buzdolabını daha işlevsel bir şekilde kullanmanızı sağlar.
 • Wi-Fi bağlantısı sayesinde teknolojik bir buzdolabı haline gelir.
 • CoolPlus teknolojisi hem kokuların birbirine karışmasını engeller hem de güçlü ve sessiz bir çalışma performansı ortaya çıkarır.
 • Soğutucu bölümünün üzerinde bulunan elektronik gösterge sayesinde buzdolabını açmadan sıcaklık ayarlarını yapabilirsiniz. Aynı zamanda dijital gösterge paneli buzdolabına hoş ve şık bir hava kazandırır.
 • E enerji sınıfında bulunması buzdolabının olumsuz özellikleri arasında sayılabilir.
 • Dondurucu bölümünün iç kapağında raf bulunmaması da olumsuz tarafları arasında bulunur.

Genel anlamda kullanıcılarını memnun eden ürün, teknolojileri ve tasarımı ile öne çıkar. Şık olduğu kadar kullanışlı bir buzdolabı arıyorsanız 283721 EI modelini inceleyebilirsiniz.

Arçelik 283721 EI ile 274581 EI Farkları

Selefi olan Arçelik 274581 EI buzdolabı modelinden pek çok farklı özelliği ile ayrılır. 274581 EI 532 L hacme sahipken Arçelik 283721 615 L hacmiyle daha büyük bir saklama alanı sağlar.

Önceki modelinde sadece mavi ışık teknolojisi kullanılırken 283721’de kırmızı ile yeşil renginin dalga boylarından yararlanılarak gün döngüsü oluşturulur.

Işık döngüsü, meyve, sebze ve yeşilliklerin daha uzun süre taze kalmasını sağlar ve yiyeceklerinizin lezzetini daha iyi bir şekilde koruyabilmenize yardımcı olur.

Arçelik 283721 EI Çapraz Görünüm

Arçelik 283721 EI Tazelik Sunan Teknolojiler

Arçelik 283721 EI içerdiği teknolojiler sayesinde gıdaların daha uzun süre taze ve lezzetli kalmasına yardımcı olur. FullFresh+ ve VitaminZone olmak üzere iki farklı teknolojiye sahip olan ürün, içerisine konulan yiyeceklerin kalitesini korumayı başarır.

FullFresh+ teknolojisi, özel tasarımı ve hava kanalları ile nem kontrolünü ideal bir şekilde yapar. Yoğuşmayı önlemek, içerisinde bulunan yeşilliklerin mümkün olduğunca uzun süre ideal durumda olmasını sağlamak için tasarlanan teknoloji, kurumayı önlemesi ile de öne çıkar.

Sıcaklığı ve nemi dengeleyerek içerisindeki hava akışını da iyileştiren teknoloji, içerisinde bulunan yeşillikler için uygun saklama koşullarını oluşturur. VitaminZone teknolojisi ise doğal ortamı taklit ederek meyve, sebze ve yeşilliklerinizin hala doğadaymış gibi ışık almasını sağlar.

Kırmızı, mavi ve yeşil renginin dalga boylarından yararlanarak gün döngüsünü simüle eden VitaminZone, içerisinde bulunan yeşilliklerin fotosentez yapmaya devam etmesini sağlar. Bu şekilde içerisinde bulunan ürünlerin vitamin değerlerinin de korunmasına yardımcı olur.

Gün döngüsü teknolojisi olarak da isimlendirilen VitaminZone teknolojisi sayesinde yeşilliklerin doğal ortamlarındaymış gibi saklanabilir. Arçelik’in doğal ortamı taklit ederek geliştirdiği teknolojiler ile yiyeceklerinizi daha uzun bir süre boyunca lezzetli ve taze bir şekilde tüketebilirsiniz.

Arçelik 283721 EI Tasarımı ve Kullanışlı İç Hacmi

Arçelik 283721 EI buzdolabı modelinde üstte soğutucu, alt kısmında dondurucu bölümü bulunur. Geleneksel buzdolaplarından farklı bir görünüme sahip olmasıyla öne çıkan ürün, mutfaklara hoş ve zarif bir hava katmayı başarır.

Soğutucu bölümünün en alt kısmında VitaminZone bölümü bulunur. Bu çekmecede yeşillikler uygun koşullar altında muhafaza edilebilir.

VitaminZone çekmecesinin üst kısmında ise kahvaltılık 0 °C bölmesi yer alır. Bu çekmece, buzdolabının sıcaklığı ne olursa olsun sabit olarak 0 °C’de çalışır.

İçerisinde şarküteri ürünleri ya da peynir gibi kahvaltılık malzemeler saklanabilir. Aynı zamanda hızlı bir şekilde tüketilecek et, balık ya da tavuk gibi ürünleri de bu alanda rahatlıkla muhafaza edilebilir.

Çekmecelerin üzerinde üç adet raf bulunur. Rafların yerleri isteğe göre ayarlanabilir. Böylece soğutucu bölümünü kişisel ihtiyaçlarınız doğrultusunda düzenlenebilir. Büyük bir tencere yerleştirilmesi gerektiğinde rafların yükseklikleri ayarlanarak tencere buzdolabına rahatlıkla sığdırılabilir.

İç kapak bölümünde ise beş adet raf, bir adet yumurtalık bulunur. Soğutucu bölümünde bulunan hızlı soğutma teknolojisi sayesinde içecekler kısa süre içinde istenilen kıvama getirilebilir.

Dondurucu bölümünde ise iki adet çekmece, bir adet kapaklı bölme ve modüler 2’li twist buzluk bulunur. Dondurucu bölümündeki hızlı dondurma özelliği ise taze gıdaları hemen dondurmak istediğinizde kullanışlı hale gelir.

Kısa sürede ürünlerinizi dondurarak vitamin değerleri ile tazeliğini muhafaza edebilirsiniz. 83.2x191.5x74.7 cm ölçülerinde olan buzdolabı, geniş iç hacmi ve kullanışlı tasarımı ile kullanıcılarının günlük hayatını pratik hale getirmeyi başarır.

Arçelik 283721 EI Kapaklı Görünüm

Arçelik 283721 EI Buzdolabının Fonksiyonlarıyla Ek Özellikleri

Yeşilliklerin tazeliğini uzun süre muhafaza etmesinin yanı sıra Arçelik 283721 EI modeli sahip olduğu özellikler ile de kullanıcılarının günlük hayatını kolaylaştırmayı başarır.

HomeWhiz teknolojisine sahip olan ürün, Wi-Fi bağlantısı içerir. Wi-Fi bağlantısı sayesinde buzdolabını telefonunuz ya da tabletiniz üzerinden kolay bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Kablosuz ağ bağlantısı aracılığı ile buzdolabının sıcaklığı ya da güncel durumunu kolaylıkla ayarlanabilir.

Odour Fresh+ Koku Giderme teknolojisi ise buzdolabının içindeki kötü kokuları engellemesi ile öne çıkar. Kötü kokuların oluşmasını yüksek oranlarda engelleyerek yiyeceklerin daha hijyenik bir ortamda saklanmasını mümkün kılar.

Aynı zamanda buzdolabında saklanan gıdaların kokularının birbirine geçmesini engelleyerek lezzet kayıplarının da önüne geçer. 283721 EI Arçelik modelinde aynı zamanda Tatil moduyla ekonomi modu olmak üzere iki farklı fonksiyon bulunur.

Tatil modu, uzun süre evde bulunmayacağınız zamanlarda kullanabileceğiniz bir özelliktir. Çalıştırıldığında soğutucu bölümünü devre dışı bırakarak evde olmadığınız zamanlarda buzdolabının daha az enerji tüketmesini sağlar.

Ekonomi modunu çalıştırdığınızda ise buzdolabının iki bölümü de daha az elektrik tüketecek şekilde çalışır. Ekonomi modu buzdolabını -18 °C’ye ayarladığınızda hemen devreye girer. Hızlı dondur ya da hızlı soğut özellikleri seçildiğinde ise çalışmayı durdurur.

Kullanışlı iç hacmi, çeşitli fonksiyonları ve kullanıcı odaklı tasarımı ile öne çıkan ürün, buzdolabı arayışında olanlar için iyi bir seçenektir. Arçelik 283721 EI fiyat seçeneklerini inceleyerek aradığınız ürüne kısa süre içinde sahip olabilirsiniz.

Arçelik 283721 EI Kombi No Frost Buzdolabı Fiyat Analizi

Arçelik 283721 EI Kombi No Frost Buzdolabı son 6 aylık fiyat değişim grafiği

Arçelik 283721 EI Kombi No Frost Buzdolabı Özellikleri

Kullanım Türü:   Solo
Tipi:   Kombi Tipi
Boyut:   Büyük
Kapı Sayısı:   Çift Kapılı
Kontrol Paneli:   Dijital
Ses Seviyesi:   39 dB
Dondurucu Özelliği:   No Frost
Toplam Brüt Hacim:   720 lt
Toplam Net Hacim:   615 lt
Soğutucu Net Hacim:   430 lt
Dondurucu Net Hacim:   185 lt
Yıllık Enerji Tüketimi:   332 kWh
Genişlik:   83 cm
Derinlik:   75 cm
Yükseklik:   191.5 cm
Enerji Sınıfı:   E
Renk:   Inox
Dokunmatik:
ECO Mod:
Hızlı Dondurma:
Hızlı Soğutma:
Kahvaltılık Bölmesi:
Tatil Modu:
Dondurucu Bölmesi:   Alttan
Ağırlık:   121 kg
Günlük Dondurma Kapasitesi:   8.5 kg
Hatalı İçerik Bildir
En Çok Aranan İfadeler

615 lt Buzdolabı 720 lt Buzdolabı Çift Kapılı Buzdolabı Dokunmatik Buzdolabı Büyük Boy Buzdolabı Dijital Buzdolabı Inox Buzdolabı No Frost Buzdolabı Kombi Tipi Buzdolabı Solo Buzdolabı

Ortalama Puan
3.0 4 kişi oyladı
Ürüne puan ver

 • En Beğenilen Pozitif Yorum
 • ÖT 1 yorum
  24 beğeni
  ÖMER T. Denizli 28 Haziran 2021
  Ürünü 3 haftadır kullanıyoruz, kesinlikle cok sessiz invertorlu olduğu için gece bile.ses.duymuyorsunuz. içi çok geniş ve kullanışlı, ısınma problemi de yok. Tum.ozellikleri var mavi isik koku yapmama vs gönül.rahatligi ile alabilirsiniz
 • En Beğenilen Negatif Yorum
 • SG 2 yorum
  27 beğeni
  Serap G. 28 Mayıs 2022
  Ürün belki kullanışlı ve normaldir ama bizim kapı tarfındaki lamba sorgu odası gibi pırpır edip duruyor kapı bağlantı yeride taşıma sırasında kırdılar yada kırıktı revizyonlu ürün diye birşey varmış beyazeşyaevimde yanlışlıkla bize böyle bir ürün göndermiş olabilirmi diye şüphe duymuyor değilim.yani ne ürünü nede satıcıyı tavsiye etmiyorum.bu arada bir olumsuz özellik daha ürün üst kapı açık kalınca alarm verirken alt kapı açık kalınca haberiniz olmuyor.
Tüm Yorumlar
 • SG 2 yorum
  27 beğeni
  Serap G. 28 Mayıs 2022
  Ürün belki kullanışlı ve normaldir ama bizim kapı tarfındaki lamba sorgu odası gibi pırpır edip duruyor kapı bağlantı yeride taşıma sırasında kırdılar yada kırıktı revizyonlu ürün diye birşey varmış beyazeşyaevimde yanlışlıkla bize böyle bir ürün göndermiş olabilirmi diye şüphe duymuyor değilim.yani ne ürünü nede satıcıyı tavsiye etmiyorum.bu arada bir olumsuz özellik daha ürün üst kapı açık kalınca alarm verirken alt kapı açık kalınca haberiniz olmuyor.
 • ÖT 1 yorum
  24 beğeni
  ÖMER T. Denizli 28 Haziran 2021
  Ürünü 3 haftadır kullanıyoruz, kesinlikle cok sessiz invertorlu olduğu için gece bile.ses.duymuyorsunuz. içi çok geniş ve kullanışlı, ısınma problemi de yok. Tum.ozellikleri var mavi isik koku yapmama vs gönül.rahatligi ile alabilirsiniz
 • HA 1 yorum
  15 beğeni
  Hikmetullah A. 27 Ocak 2021
  Ürün çok güzel tavsiye ederim.
 • İB 2 yorum
  30 beğeni
  İbrahim B. Uşak 21 Eylül 2020
  1 hafta önce aldım. Kaliteli bir ürün. En çok ses ve ısınması eleştirilmiş. Alacak olanlara derim ki ses de normal ısınma da. Arçelik in servis hizmeti de iyi. Bu ürünü alacaklara tavsiye ederim...
  • Alışverişçi resmi

Arçelik 283721 EI Kombi No Frost Buzdolabı İle En Çok Karşılaştırılanlar

 Arçelik 283721 EI Kombi No Frost BuzdolabıArçelik 284630 EI Kombi No Frost BuzdolabıArçelik 283721 EB Kombi No Frost BuzdolabıBeko 683721 EI Kombi No Frost Buzdolabı
 Arçelik 283721 EI Kombi No Frost BuzdolabıArçelik 284630 EI Kombi No Frost BuzdolabıArçelik 283721 EB Kombi No Frost BuzdolabıBeko 683721 EI Kombi No Frost Buzdolabı
Fiyat 38.998,95 TL
18 satıcı
35.840,00 TL
7 satıcı
33.448,95 TL
24 satıcı
35.497,00 TL
19 satıcı
Popülerlik6. Popüler Arçelik Buzdolabı-4. Popüler Arçelik Buzdolabı3. Popüler Beko Buzdolabı
Ortalama Puan4 yorum1 yorum-
Kullanım TürüSoloSoloSoloSolo
TipiKombi TipiKombi TipiKombi TipiKombi Tipi
BoyutBüyükBüyükBüyükBüyük
Kapı SayısıÇift KapılıÇift KapılıÇift KapılıÇift Kapılı
Kontrol PaneliDijitalDijitalDijitalDijital
Dondurucu ÖzelliğiNo FrostNo FrostNo FrostNo Frost
Toplam Brüt Hacim720 lt630 lt720 lt720 lt
Toplam Net Hacim615 lt580 lt615 lt615 lt
Soğutucu Net Hacim430 lt400 lt430 lt430 lt
Dondurucu Net Hacim185 lt180 lt185 lt185 lt
Genişlik83 cm84 cm83 cm83 cm
Derinlik75 cm74.5 cm75 cm75 cm
Yükseklik191.5 cm182.5 cm191.5 cm191.5 cm
DokunmatikVarVarVarVar
Hızlı SoğutmaVarVarVarVar
Hızlı DondurmaVarVarVarVar
Tatil ModuVarVarVarVar
ECO ModVarVarVarVar
Mavi Işık-Var--
Kahvaltılık BölmesiVarVarVarVar
Yıllık Enerji Tüketimi332 kWh404 kWh414 kWh414 kWh
Ses Seviyesi39 dB38 dB41 dB41 dB
Dondurucu BölmesiAlttanAlttanAlttanAlttan
Ağırlık121 kg105 kg120 kg120 kg
Günlük Dondurma Kapasitesi8.5 kg8.3 kg6 kg8.5 kg
Enerji SınıfıEFFF
RenkInoxInoxBeyazInox
Bu Ürüne Bakanlar Bunlara Da Baktı