Çadır

Çadır Fiyatları

2.519 farklı Çadır için fiyatlar listeleniyor.

North Pacific Çadır Xiaomi Çadır Proforce Çadır Husky Çadır Quechua Çadır Bestway Çadır

Fiyatı Düşen ÇadırlarTümü

Piyasaya Göre Ucuz ÇadırlarTümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

2 Kişilik3 Kişilik4 Kişilik3 Mevsim4 Mevsim5 Mevsim250 - 500 TL 750 TL üstüSu GeçirmezOtomatikMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 150 TL150 - 250 TL250 - 500 TL500 - 750 TL750 TL üstü
Markası Özellikler Mevsim Kişi Sayısı Ağırlık Yükseklik Derinlik Kılıf Ölçüsü Genişlik Kazık Sayısı İç Yüzey Malzemesi Çadır Alanı Su Geçirmezlik Değeri Dış Yüzey Malzemesi Oda Sayısı Zemin Malzemesi Pol Malzemesi Kazık Malzemesi Pencere Sayısı Kapı Sayısı Tente Tipi Ürün Puanı Renk

TermosÇakıFenerKamp SandalyesiKamp MasasıUyku TulumuKamp ÇantasıKamp BuzluğuŞişme YatakNorth Pacific ÇadırXiaomi ÇadırHusky Çadır

En Çok Karşılaştırılan Çadırlar

En Çok İlgi Gören Çadırlar

Bunlara Da Bakabilirsiniz

Çadır Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Çadır Sıkça Sorulan Sorular

Çadır nasıl kurulur?

Otomatik çadır modellerinin haricinde eski tip çadırları kurarken takip edilmesi gereken birkaç pratik adım bulunmaktadır. Bunlar;
 • Çadır kurmadan çadıra ait tüm materyaller bir arada toplanmalıdır. Öncelikle çadırın kurulacağı bölgeye hışır örtü ya da muşamba serilmelidir. Bunu yapmak hem nem faktörüne hem de olası yağmur şartlarında çadırın içine su birikmesini engelleyecektir.
 • Çadır, muşamba veya hışır örtü üzerine yerleştirildikten sonra direkleri birbirine bağlamak gerekir. Çadır tipine göre bu direkler değişkenlik gösterse de temelde mantık aynıdır.Çapraz olarak (X şeklinde) direkleri geçirdikten sonra çadırın tamamen gergin olmadığından emin olun. Direklerin esnek olarak bırakılması, köşelerin daha kuvvetli tutturulmasını sağlayacaktır.
 • Çadır kazıklarını köşelerde bulunan deliklerden geçirdikten sonra zemine monte edin. Zeminin yumuşak olması durumlarına karşı geçirilen kazıkların üzerine taş koyabilirsiniz. Varsa yağmurluk da eklendikten sonra çadırınız artık kullanıma hazır durumdadır.

Çadır kurulacak alan belirlenirken nelere dikkat edilmelidir?

Çadır kurulacak alan belirlenirken dikkat edilmesi gereken birtakım önemli noktalar bulunmaktadır. Kurulacak alanın çadır kurabilecek genişlikte olmasından ziyade özel ya da kamusal alan olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca;
 • Çadır kurulacak alandaki taş ve dal parçaları temizlenmelidir. Temizlenmediği taktirde çadırı yıpratabilir ya da delebilir. Kurulacak zeminin etrafına göre hafif yüksekte olmasında fayda vardır.
 • Kamp kurulacak alanın eğimli olmamasına dikkat edilmelidir. Herhangi bir yağış faktörü ile karşılaşıldığında yağmur suları çadırın içerisine dolabilir.
 • Rüzgar ve güneşin yönü dikkate alınarak çadır konumlandırılmalıdır. Rüzgar çadır içerisine girdiğinde çadırı şişirerek kazıkların çıkmasına neden olabilir. Sabahın erken saatlerinde gün ışığının çadır içerisine dolması sıcaklığın çok artmasına sebebiyet verebilir.

En çok satan Çadırlar hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Çadır:
 1. CarrefourSA 4 kişilik Kamp ı
 2. North Pacific Otomatik Kamp ı 2 Kişilik
 3. Xiaomi Zaofeng 3-4 Kişilik Su Geçirmez Otomatik
 4. Husky Biggles 5 Kişilik Kamp ı
 5. Proforce TT10B 7 Kişilik 320x240x180 cm

Çadır

Çadır, kamp malzemeleri denildiğinde akla gelen ilk ürünlerin başında gelmektedir. Son dönemlerde yalnızca kampçılık ya da doğa sporları ile ilgilenenler arasında değil günübirlik gezilerde ve tatil dönemlerinde de oldukça fazla tercih edilmektedir. Çok fazla tercih edilmesindeki etkenlerin başında salgın faktörü etkili olsa da birçok kullanıcı ilk kamp çadırı deneyiminden sonra bu aktiviteyi tekrar etmek istediğini dile getirmektedir. Farklı kullanım tarzlarına göre farklı ebat ve şekillerde çadırlar bulunmaktadır. Ayrıca bu çadırlar, vakit geçirilecek süreye ve ortamın iklimine göre de çeşitlilik gösterebilmektedir. Bu nedenle yalnızca hava sıcaklıklarının yüksek olduğu yaz dönemlerinde değil kış aylarında da mevsime göre tasarlanan ürünleri bulabilmek mümkündür.
Gerek tatil beldelerinde gerekse kamp alanlarında kullanımının portatif ve kullanımının kolay olması sebebi ile tercih sebebi olan kamp çadırları arasında kimi zaman bir seçim yapmak oldukça zor olabiliyor. Bu gibi durumlarda bilinen markalar arasında bir tercihte bulunmak kullanıcılara kolaylık sağlayabiliyor. Fiyatın yüksek olduğu durumlarda ise kalitesiz malzemelerden üretilen modeller satın alınabiliyor. Bu durumda ürün ömrünün kısa olması kullanıcıyı yeni bir ürün almaya yönlendiriyor. Bu nedenle tatil sezonun başladığı yaz döneminden önce bir çadır sahibi olmak daha avantajlı olabiliyor. Akakçe Mobil ve akakce.com üzerinden çadır çeşitleri arasında 6 aylık fiyat karşılaştırması yapabilir, dilediğiniz ürün için fiyat alarmı oluşturup indirim ve kampanyalardan anında haberdar olabilirsiniz!

Çadır Modelleri & Kamp Çadırı Çeşitleri

Çadır modelleri, şekillerine göre değişkenlik gösterebildiği gibi mevsime göre ve içerisinde konaklayacak kişi sayısına göre de farklılık göstermektedir. Üretiminde kullanılan malzemenin türü ve çeşidi ürünün kalitesini belirlemede en önemli etken olurken kullanım amacına göre çeşitlilik gösterebilen bu modeller kıl, kumaş ve plastik olarak sınıflandırılabilir. Kalabalık bir grupla kamp aktivitesi yapılacaksa büyük çadır modelleri tercih edilebilir. 3 ya da daha az kişi için ise 2 kişilik çadır ya da 4 kişilik çadır modelleri tercih sebebi olmalıdır. Genel olarak toplam kişi sayısına ek olarak bir kişi fazla olarak seçilen modeller daha fazla bir konfor alanı yaratacaktır. Nitekim kamp çadırı içerisinde yalnızca konaklama değil, kamp için gerekli olan termos, kamp sandalyesi, kamp masası gibi ürünler de konulabilir. Bu nedenle kişi sayısı az olsa bile daha büyük bir ürün tercih etmek olumsuz hava şartları gibi durumlarda faydalı olabilmektedir.
Bir diğer önemli faktör ise kamp yapılacak mevsimdir. Kış mevsimi için üretilen kışlık çadırlar yazın da kullanılabilir ancak dış yüzeyinde kullanılan malzemelerin farklı olması sıcaklığın çok daha fazla hissedilmesine neden olabilir. Tam tersine, kış mevsiminde yaz ayları için üretilen bir model kullanmak yağış faktörleri ve rüzgarlara karşı hazırlıksız kalınmasına neden olabilir. Bu modellerin haricinde 4 mevsim için uygun olan modeller de bulunmaktadır. Özel araçla gidilen yerler için son dönemlerde oldukça popüler olan araç üstü çadır ürünlerinin de oldukça kullanışlı olduğu söylenebilir. Aracın üzerine kurulan bu modeller hem araçtan uzak kalmamaya hem de kamp için gerekli olan ekstra malzemeleri araç içerisinde muhafaza edilebilmesi açısından tercih sebebi olmaktadır. Bu modellerden ziyade her ne kadar plaj zemini için uygun olmasa da plaj çadırı olarak kullanılan ürünler de bulunmaktadır. Ayrıca kalabalık veya 4 kişi ve üzeri için tercih edilebilen aile çadırlarından ziyade yalnızca outdoor sporu ya da kamp aktivitesi için değil günlük hayatta da kullanılabilen ve tente görevi gören bahçe çadırları çeşitleri de (gölge çadırı olarak da bilinir) kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.

Çadır Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Doğayla iç içe olmak ve tatil günlerinde birden fazla yerde konaklamak isteyenlerin vazgeçilmezi olan kamp çadırları hakkında almadan önce birkaç püf nokta bilmek, yaşanılan anıları hiç şüphesiz daha güzel bir hale getirecektir. Herhangi bir ürünü satın almaktan ziyade, nerede, ne şekilde ve kaç kişiyle bir kamp kurulacağı konusu büyük bir önem teşkil etmektedir. Bu noktaların haricinde, sırt çantası içerisinde ne kadar bir süre ile taşınacağı, kişinin yanında bulunduracağı diğer kamp malzemeleri ve ürünün üretiminde kullanılan malzemeler de bilinmesi gereken diğer konulardandır. Ayrıca mevsim şartlarına göre seçim yapmak da oldukça önemli bir öneme sahiptir. 5 mevsim olarak adlandırılan ürünler genellikle dağcılık sporu ile ilgilenen profesyonel sporcular için tasarlanmıştır. Tüm olumsuz hava şartlarına karşı oldukça dayanıklı malzemelerden üretilen bu ürünlerin dışında, 4 mevsim ve 3 mevsim çadır kamp çeşitleri de bulunmaktadır. 4 mevsim olanlar bilindiği üzere tüm mevsim şartlarına karşı dayanıklı hale getirilmişken, 3 mevsim kamp çadırı için aynı durumdan söz etmek pek doğru olmayacaktır. Bu ürünler genellikle yağışın nadiren yaşandığı, rüzgar faktörünün minimum olduğu yerler için uygundur.
Kişi sayısına göre bir seçim yapılabileceği gibi kişi sayısından daha büyük bir ürün seçimi yapmak, içerisine konulacak ekstra malzemeler için bir avantaj sağlayabilir. Ancak sırtta taşınılacak süreye dikkat etmekte fazla vardır. Büyük bir otomatik çadırı uzun sürede sırtta taşımak oldukça yorucu olacaktır. Ürün içinde kullanılan malzemelerin kalitesi de oldukça önemlidir. Yağışlı ve olumsuz hava koşullarına karşı iç yüzeye herhangi bir geçirgenlik sağlamayan ürünleri tercih etmekte fayda vardır. Yüzeyin yerle temasında yırtılma ve zedelenmelere karşı yıpranabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Ürün üzerinde hava geçirgenliğini sağlayan küçük pencereler bulunup bulunmadığından emin olunmalıdır. Ayrıca çadırın kaç kapıya sahip olduğu unutulmamalıdır.

İyi Bir Kamp Çadırı Nasıl Olmalıdır?

İyi bir kamp çadırı öncelikle kamp kurulacak alana uygun olmalıdır. Daha sonra dikkat edilmesi gereken nokta ise içerisinde kaç kişinin konaklayacağıdır. Kişi sayısına göre bir ürün tercih etmek konfor alanı açısından faydalı olacaktır. Özellikle bu konuda deneyimli olmayan kullanıcılar internet üzerinden yorumları dikkate alarak alışverişlerini gerçekleştirmektedir. Ürün yanında kullanılacak yardımcı malzemeler ve bu malzemelerin yedeklerinin bulunmasına dikkat edilmelidir. Yağış faktörünün olmadığı yerlere göre tam teferruatlı profesyonel bir ürün tercih etmek gereksiz olabileceği gibi kullanıcının faydasına olmayacağı bir ürüne ekstra bir ücret ödemesine neden olacaktır. Bu nedenle konaklanacak alan önceden iyi araştırılmalıdır. Bazı durumlarda ürünün kurulduğu zemin üzerine direkt olarak yerleşmek kullanıcının konfor alanını negatif olarak etkileyebilir. Bu nedenle bir kamp matı bulundurmak kişinin faydasına olacaktır. Bel ve boyun tutulmalarına karşı mevsim gözetmeksizin uyku tulumları da opsiyonel olarak tercih edilebilir.
İyi bir çadıra sahip olmak çok yüksek fiyatları göze almayı gerektirmez. Önemli olan ürün materyalinde ne tür malzemelerin kullanıldığı ve kullanıcının tam olarak nasıl bir ürüne ihtiyacı olduğudur. İhtiyaçlara tam olarak karşılık verebilen ürün, kullanıcı için en iyi olanıdır denilebilir.

Çadır Fiyatları

Çadır fiyatları, ürünün kaç kişilik olacağına ve kullanılan malzemenin farklılığına göre çeşitlilik gösterebilmektedir. Büyük bir modelin fiyatı küçük olanlara göre daha fazla olabileceği gibi mevsimsel olarak kışlık ve profesyonel olanların fiyatı için de aynı durumdan söz edilebilir. Aynı şekilde otomatik olarak kurulabilen ürün fiyatları, eski sistem ile kurulan ürünlere göre daha farklı. Ürün yelpazesinin oldukça geniş olduğu ucuz çadır modelleri arasında kaybolmayın! Akakçe Mobil ya da akakce.com üzerinden kamp çadırları arasında fiyat karşılaştırması yaparak, ihtiyacınız olan ürünlere fiyat alarmı oluşturabilir, indirimlerden anında haberdar olabilirsiniz.