Çadır

Çadır Fiyatları

7.753 farklı Çadır için fiyatlar listeleniyor.

Pavillo Çadır Husky Çadır Relax Çadır Olimpia Çadır Andoutdoor Çadır Bear Grylls Çadır

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

3 Kişilik4 Kişilik6 Kişilik4 Mevsim5 Mevsim180 cm190 cm250 - 500 TL 750 TL üstüSu GeçirmezSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 150 TL150 - 250 TL250 - 500 TL500 - 750 TL750 TL üstü
Markası Özellikler Mevsim Kişi Sayısı Ağırlık Yükseklik Derinlik Kılıf Ölçüsü Genişlik Kazık Sayısı İç Yüzey Malzemesi Çadır Alanı Su Geçirmezlik Değeri Dış Yüzey Malzemesi Oda Sayısı Zemin Malzemesi Pol Malzemesi Kazık Malzemesi Pencere Sayısı Kapı Sayısı Tente Tipi SatıcıToplam 31 satıcı. Ürün Puanı Renk

TermosFenerKamp SandalyesiBıçak & ÇakıKamp MasasıŞişme YatakKamp ÇantasıUyku TulumuKamp OcağıPavillo ÇadırHusky ÇadırRelax Çadır

En Çok Karşılaştırılan Çadırlar

Çadır Yorumları ve Önerileri

 • İŞ1 yorumPavilloPavillo 68087 Coolmount 4 Kişilik Çadırİbrahim Ş.İstanbul 15 Mart 2023
  Pavillo 68087 Coolmount 4 Kişilik Çadır
  4 kisi rahat kalabilir.Avantajlarini saymakla bitmez ama dezavantajlari...Dezavantajlari hava alma fileleri sadece 2 yerde var ve ya tam acmaniz gerekiyor yada tam kapatmaniz.havalandirmayi actiginizda cadirin icinin gozukme durumu var.keske saginda solunda yada tepesinde fermuarli havalandirma delikleri olsaydi.yagmura denk gelirseniz hava alma yerlerinden su alabilir.birde tasarimi nedeniyle siyah tabanligi yere sifir.keske 3-4 cm yukari olsaydida su alma riski olmasaydi.onun dışında hersey güzel.ben bunlari markasini bildigim icin bilerek aldim.yazlik cadir alacaklara tavsiye ederim :)
 • OA1 yorum
  14 beğeni
  XiaomiXiaomi Zaofeng 3-4 Kişilik Şu Geçirmez Otomatik ÇadırOnur Ulvi A. 17 Şubat 2023
  Xiaomi Zaofeng 3-4 Kişilik Şu Geçirmez Otomatik Çadır
  Allahsızlar bu kadar fiyat artışı olur mu? Deprem zamanı bu artış fırsatçılıktır.
 • 1 yorum
  2 beğeni
  PinguinPinguin Vega Extreme Snow 2 Kişilik ÇadırNurullah Ç.Aksaray 6 Eylül 2022
  Pinguin Vega Extreme Snow 2 Kişilik Çadır
  Bu çadırı Arkadaşımın tavsiyesi ile aldım gerçekten çok güzel ve sağlam bir yapısı var özellikle polleri takarken dikkat edilmeli üç adet polu var polun birisi uzun uzun olan pol en üste takılıyor buna dikkat edilmelidir pollerin uç kısımlarını takerken iki kişi takarsa biraz daha kolay olur çadırı kurmak kullanımı çok rahat iki girişi var iç kısmına yalıtım malzemesi olarak ben üç milimlik parke altı süngeri koyuyorum hafif ve çok yalıtım sağlıyor eni 100 cm iki metre aldım ayrıca kar etekleri kışın dahada konfor sağlıyor ama en dikkat etmeniz gereken polunun takılması tavsiye ediyorum iyi faaliyetlerde kullanım...
Tüm yorumları gör

Çadır Sıkça Sorulan Sorular

Çadır nasıl kurulur?

Otomatik çadır modellerinin haricinde eski tip çadırları kurarken takip edilmesi gereken birkaç pratik adım bulunmaktadır. Bunlar;
 • Çadır kurmadan çadıra ait tüm materyaller bir arada toplanmalıdır. Öncelikle çadırın kurulacağı bölgeye hışır örtü ya da muşamba serilmelidir. Bunu yapmak hem nem faktörüne hem de olası yağmur şartlarında çadırın içine su birikmesini engelleyecektir.
 • Çadır, muşamba veya hışır örtü üzerine yerleştirildikten sonra direkleri birbirine bağlamak gerekir. Çadır tipine göre bu direkler değişkenlik gösterse de temelde mantık aynıdır.Çapraz olarak (X şeklinde) direkleri geçirdikten sonra çadırın tamamen gergin olmadığından emin olun. Direklerin esnek olarak bırakılması, köşelerin daha kuvvetli tutturulmasını sağlayacaktır.
 • Çadır kazıklarını köşelerde bulunan deliklerden geçirdikten sonra zemine monte edin. Zeminin yumuşak olması durumlarına karşı geçirilen kazıkların üzerine taş koyabilirsiniz. Varsa yağmurluk da eklendikten sonra çadırınız artık kullanıma hazır durumdadır.

Çadır kurulacak alan belirlenirken nelere dikkat edilmelidir?

Çadır kurulacak alan belirlenirken dikkat edilmesi gereken birtakım önemli noktalar bulunmaktadır. Kurulacak alanın çadır kurabilecek genişlikte olmasından ziyade özel ya da kamusal alan olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca;
 • Çadır kurulacak alandaki taş ve dal parçaları temizlenmelidir. Temizlenmediği taktirde çadırı yıpratabilir ya da delebilir. Kurulacak zeminin etrafına göre hafif yüksekte olmasında fayda vardır.
 • Kamp kurulacak alanın eğimli olmamasına dikkat edilmelidir. Herhangi bir yağış faktörü ile karşılaşıldığında yağmur suları çadırın içerisine dolabilir.
 • Rüzgar ve güneşin yönü dikkate alınarak çadır konumlandırılmalıdır. Rüzgar çadır içerisine girdiğinde çadırı şişirerek kazıkların çıkmasına neden olabilir. Sabahın erken saatlerinde gün ışığının çadır içerisine dolması sıcaklığın çok artmasına sebebiyet verebilir.

En çok satan Çadırlar hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Çadır:
 1. 4 Kişilik Kaldır At Kolay Kurulum Havada Açılan Otomatik Kamp Aile Çadırı 240x150x105 cm
 2. Pavillo 68087 Coolmount 4 Kişilik Çadır
 3. Husky Baul 4 Kişilik Çadır
 4. Relax 6 Kişilik Aile Kamp Çadırı Renkli Dayanıklı Su Geçirmez Sineklikli Kolay Kurulum 250-220-150 CM
 5. Otomatik Kamp Çadır (4 Kişilik)

Çadır

Bir zemin üzerinde kumaş ve benzeri materyaller ile hazırlanan ve direkler tarafından desteklenen portatif barınaklara çadır adı verilir. Birbirinden farklı tasarımlarda bulunabilen ürünler tüketiciler için alternatifler oluştururlar. En iyi çadır markaları fonksiyonel ve çok yönlü modeller üreterek sizlere sunarlar. Çadırlar genel olarak kamp ve tatillerde kullanılırlar. Dışarıda geçirilecek geceler için portatif bir alan oluşturan tasarımlar pratiklik açısından avantaj kazandırırlar. Gelişen teknolojinin katkılarıyla otomatik olarak kurulan modellerin yanı sıra kapsamlı çeşitler de bulmak mümkündür. Çadırınızı bir sonraki seviyeye yükseltmek ya da kendinize yeni bir model almak için farklı özelliklere göre hareket edebilirsiniz. Seçimlerde ağırlık, kişi sayısı, mevsimsel özellikler ve dayanıklılık ana kriterler arasında yer alırlar. En ideal çadırı bulmak ve kolay bir şekilde satın almak için Akakçe üzerinden ürünleri kıyaslayabilirsiniz.

Çadır Modelleri

Kamp çadırları birbirinden farklı tasarımlar ve özelliklerde üretilirler. Modern olanların yanı sıra geleneksel tasarımlar da popüler seçimler arasında varlığını korumaya devam eder. Modelleri ürünlerin şekilleri ve özellikleri belirler. Farklı şekil ve özellikler kullanıcı ihtiyaçlarına göre uygun bir seçim yapılmasını kolaylaştırır. En yaygın olarak kullanılan çadır çeşitleri şu tür şekillere sahiptir:

Büyük, küçük, minik çadır olarak ayrılan modeller farklı şekiller ile sizlere sunulur. Yaygın olarak kullanılanların yanı sıra profesyonel ve çok kişili kampçıların kullandıkları özel tasarım ürünler de bulunabilir. Çok odalı çadır bu türe bir örnektir. 10 kişiye kadar alabilen çok odalı türler her aile için özel bir alan yaratırlar. Çift kapılı çadır olarak da bilinen çok odalı türler mahremiyet açısından avantaj sağlar. Yaygın olarak kullanılmasa da şişme çeşitler de modeller arasında yer almayı başarır. Şişme çadır ne demek sorusuna ise kamp uzmanları sabit bir direği olmayan ve havayla ayakta duran bir tür olarak yanıt verir. Şişme olan modeller otomatik çadır türleri arasında yer alabilirler. Kurulum esnasında genellikle düz bir zemin bulmak yeterlidir. Fakat hafif yapıda olmaları olumsuz hava koşullarında zorluk çıkarabilir.

Çadır Özellikleri

Kamp çadırı özellikleri pratiklik ve işlevsellik doğrultusunda belirlenirler. Model türlerine göre belirlenen özelliklerde genel olarak benzer maddeler dikkat çeker. Kaliteli, kullanışlı çadır türleri olumsuz hava koşullarına dayanıklı bir yapıda üretilirler. Su geçirmezlik özelliği bulunan kumaşlar kar, yağmur ve dolu gibi hava koşullarında konfor sağlarlar. Çadır özellikleri arasında zemine sabitlenen dayanıklı direk tasarımları dikkat çeker. Modeline göre esnek ve sabit yapıda olabilen direkler geniş yaşam alanı kurmak için önemlidir. Çarpma ve darbelere karşı kırılmaz yapılarını öne çıkaran direk yapıları çadırların temel malzemelerinden biridir. Dayanıklı kamp çadırı türlerine sineklik ve güneşlik gibi parçalar eklenir. Sıcak havalarda kamp yapmayı sevenler portatif barınak içerisinde ferah bir ortam yaratmak amacıyla güneşlikten yardım alabilirler. Doğa içerisinde böcek ve sineklerden korunmak için fonksiyonel sineklik parçaları ürün tasarımlarına dahil edilir.

Çadırlar farklı şekil ve ağırlıkta olabilirler. İnce ve hafif yapıda üretilenler hareket halindeki kampçılar için tavsiye edilir. Hafif çadır önerisi ve tavsiyelerinde katlandığında küçük ve taşınabilir olan modeller dikkat çeker. Böylece kampçılar diğer eşyalar ile birlikte rahat bir taşıma olanağı elde ederler. Arabayla kamp yapanlara ise ağır ve çok fonksiyonlu tasarımlara yönelebilirler. Ürünlerin genişlikleri ise kişi sayısına göre seçilebilir. Tek ve çift kişilik tasarımların yanı sıra 10 kişiye kadar çıkabilen çadır kapasiteleri kalabalık aileler için idealdir. Farklı şekillerde olabilen ürünler genel olarak yuvarlak ya da kare çadır formuna sahiptir. Piramit ve dikdörtgen yapıları ise kurulum yapmak istediğiniz zemine göre seçebilirsiniz.

Çadır Tasarımları

Çadır tasarımları her ortamda kullanılmak üzere birbirinden farklı özelliklerle üretilir. Kış kampı için tasarlanan kışlık çadır modelleri genel olarak olumsuz hava koşullarına dayanıklı kalın kumaşlardan elde edilir. Kalın kumaş yapıları dış ve iç ortam arasındaki hava dengesini korur. Kampçılar için sıcak bir zemin hazırlayan kışlık modeller içerisinde uyku tulumu gibi ek özellikler de yer alabilir. Kışlık, yazlık kamp çadırı arasındaki farklardan biri de sineklik tasarımlarıdır. Yazlık olanlar sıcak havanın etkisiyle çoğalan sinekleri kampçılardan uzak tutmak için sineklik tasarımlarına sahiptir. Yüksek kamp çadırı tasarımları ise tavan ve zemin arasında ayakta durabilecek mesafe bırakması açısından avantajlıdır. Böylece çadır içerisinde daha çok vakit geçirilmesi olanaklı hale gelir.

Araç üstü kamp çadırı araba ile seyahat edenler tarafından sıklıkla tercih edilir. Bu türlerde çadır zemini toprağa değil arabanın bagaj kısmına ya da üstüne sabitlenir. Kamp malzemeleri arasında öne çıkan ve zemini daha yumuşak kılan matlar ile konforlu bir uyku deneyimine sahip olunabilir. Profesyonel çadır tasarımları başlangıç seviyesinde olanlara göre daha komplike kurulumlar içerir. Başlangıç seviyesindekiler otomatik olarak havada ya da zemin üzerinde kurulabilir. Profesyonel olanlar ise daha uzun sürelerde kamp seyahatlerinde tercih edilir. Uzun süreli kamp maceralarında büyük boy çadır seçimleri idealdir. Yaşam alanının genişliği bakımından kullanıcılara avantajlar sunan büyük boylar uyku süresi dışında da çadır içinde vakit geçirmeyi mümkün kılar.

Çadır Kurulumu

Çadır modelleri farklı kurum sistemlerine sahiptir. Otomatik olarak kurulanların yanı sıra manuel kurulum seçenekleri de mevcuttur. Büyük, küçük kamp çadırı seçiminde deneyime göre karar verilebilir. Daha önce kamp deneyimi olmayanlar ve çadır nasıl kurulur sorularına yanıt arayanlar, otomatik kurulumlara yönelebilirler. Saniyeler içerisinde hazır hale gelen modeller deneyim sahibi olmayanlara çadır tavsiye ve önerisi olarak yapılır. Çadır önerileri içerisinde nefes alabilen esnek kumaşlara sahip modeller yer alır. Uyku sürecinin yaz aylarında ferah, kış aylarında ise sıcak bir şekilde geçmesi için çadırların kumaş kalitesi önemlidir. Model seçiminde bulunmadan önce ürünlerin üzerinde çadır ne kadar sürede kurulur gibi özelliklere göz atılabilir. Böylece kişiye uygun bir model seçiminde bulunabilir.

Çadır Fiyatları

Çadır fiyatları ürünlerin türlerine ve fonksiyonlarına göre değişiklik gösterir. Kamp çadırı fiyatları genel olarak bütçe dostu seçenekler sunarken kullanıcılar için kazançlı bir alışveriş imkanı oluşturur. Büyük çadır fiyatları güneşlik, sineklik ve uyku tulumu gibi ek fonksiyon özelliklerine göre değişebilir. Mini çadır fiyatları ise özellikle tek kişilik seyahate çıkmak isteyenlere ekonomik bir alışveriş fırsatı yaratır. Soğuk havalarda kamp yapmayı sevenler kışlık kamp çadır fiyatları ve modellerini inceleyebilirler. Sıcak havalarda ise hava alabilen ve ferah bir alan yaratan en iyi kamp çadırı seçeneklerine göz atabilirler. Çadır kamp fiyatları her bütçeye uygun bir seçenek oluştururken tatilini otel yerine doğada geçirmek isteyenleri de sevindirir.

Şehir hayatının karmaşasından uzaklaşmak ve günlük olarak kaçamak yapmak isteyenlere ise piknik çadır fiyatları uygun seçenekler sunar. En ucuz kamp çadırı fiyatını farklı markaları birbiri ile karşılaştırarak bulabilirsiniz. Kaliteli ve dayanıklı en ucuz çadır seçeneklerini sunan markalar arasında seçim yaparak size en uygun modeli bulmak oldukça kolaydır. Çadır indirim dönemlerini yakalamak içim kamp markalarının duyurularını takip edebilirsiniz. Birbirinden farklı modelleri ile en uygun çadır fiyatları Akakçe üzerinden sizlere sunulur. Satılık kamp çadırı modelleri arasından size en uygun olanı bulabilir ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz. Macera dolu bir doğa tatili için hemen şimdi bir çadır satın al seçeneğinden yararlanabilirsiniz.