Reklam
Arama Takip Listem Sepetim
Altus

Altus AL 8100 MD 1000 Devir 8 kg Çamaşır Makinesi

Altus AL 8100 MD 1000 Devir 8 kg Çamaşır Makinesi

Ürün Özellikleri: Ön Yıkama, Hassas Program, Hızlı Yıkama, Leke Programı, Yünlü / Elde Yıkama, Tambur Temizleme, Solo, Kapasite: 8 kg... Devamını gör

Bu ürün için şu anda akakce.com'da listelenen satıcılarda fiyat bilgisi bulunamadı.

En Popüler Altus Çamaşır Makineleri

Altus AL 8100 MD Çamaşır Makinesi

Altus AL 8100 MD çamaşır makinesinin üreticisi Altus markası, 1998 yılında kuruldu. Elektrik süpürgesinden fırına, bulaşık makinesinden çamaşır makinesine kadar ev içi yaşantıyı kolaylaştıracak birbirinden farklı onlarca ürün tasarlar. Yerel piyasanın önemli isimleri arasında bulunan marka, kalitesi ve etkili teknolojileri ile öne çıkar. Kalitesi ve başarılı işçiliği ile sayısız kullanıcıya hitap etmeyi başarır.

Altus AL 8100 MD A+++ 8 kg 1000 devir çamaşır makinesi modeli de markanın kaliteyi bir üst seviyeye taşıdığı ürünleri arasında bulunur. 8 kg kapasiteye sahip olması, günlük çamaşırlar için yeterlidir. Yılda ortalama 195 kWh enerji tüketmesi ile kullanıcılarına elektrik tasarrufu konusunda önemli ölçüde avantaj sağlar. Aynı zamanda yılda ortalama 10559 lt su tüketen çamaşır makinesi, hem elektrik hem de su bakımından tasarruflu bir ürün olma özelliğindedir.

Zaman Geciktirme gibi ek özelliklere ve 15 farklı programa sahip olması sayesinde de kullanıcılarının günlük hayatını kolaylaştırmayı başarır. Yüksek enerji sınıfında olan fonksiyonel bir çamaşır makinesi arıyorsanız ve bir türlü bulamıyorsanız Altus AL 8100 MD A+++ enerji sınıfı 1000 devir 8 kg çamaşır makinesi modelini inceleyebilir, çamaşırlarınızı daha pratik ve etkili bir şekilde yıkamaya başlayabilirsiniz.

Altus AL 8100 MD Önden Görünüm

Altus AL 8100 MD Çamaşır Makinesinin Programları

Altus AL 8100 MD 8 kg çamaşır makinesi modelinde Pamuklu, Sentetik, Yünlü/Elde Yıkama, Pamuklu Eko, Hijyen, Narin, Mini, Koyu Renkliler/Kot, Karma, Gömlek, Spor/Outdoor, İç Çamaşırı, Kaz Tüyü Mont, Durulama ve Sıkma+Pompa olmak üzere toplam 15 farklı program bulunur.

Pamuklu, çarşaf, havlu ya da bornoz gibi çamaşırlarınızı yıkayabileceğiniz bir programdır. Sentetik, gömlek ya da saten bluz gibi kıyafetler için idealdir. Yünlü/Elde Yıkama, hassas tambur hareketleriyle çamaşırlarınızı yıkar. Kıyafetlerin etiketinde yazan uygun sıcaklıkta yıkama yapmanız önerilir. Pamuklu Eko, diğer programlara göre daha uzun sürede yıkama yapmasına rağmen elektrik ve sudan tasarruf elde edilmesini sağlar.

Hijyen, yüksek sıcaklıkta yıkanması gereken bebek kıyafeti ya da çarşaf gibi özel çamaşırlarınız içindir. Narin, penye gibi narin giysileriniz için uygundur. Mini, az kirli ya da lekesiz pamuklu çamaşırları 14 dakika gibi kısa bir sürede yıkar. Koyu Renkliler/Kot, düşük sıcaklıkta renk solmalarına neden olmadan çalışır.

Karma, 40 °C’de pamuk ve sentetik çamaşırlarınızı bir arada yıkamanıza imkan tanır. Gömlek, pamuklu ya da sentetik fark etmeksizin her gömleği rahatlıkla yıkayabileceğiniz bir programdır. Spor/Outdoor, su geçirmeme özelliği bulunan ceket ya da montları bile rahatlıkla yıkar.

Kaz Tüyü/Mont, özel sistemi sayesinde tüylerin içerisindeki hava boşluklarına kadar ulaşır. Durulama, kolalama ve durulama işlemlerini ayrı yapmak istediğinizde kullanışlı hale gelir. Sıkma+Pompa, çamaşır üzerinde kalan fazla suyu uzaklaştırmanıza yardımcı olur. Altus AL 8100 MD 8 kg 1000 devir çamaşır makinesi ile her çamaşırı rahatlıkla yıkayabilirsiniz.

Altus AL 8100 MD Özellikleri

Altus AL 8100 MD Çamaşır Makinesinin Yardımcı Fonksiyonları

Altus AL 8100 MD çamaşır makinesi sahip olduğu programlara ek olarak içerdiği yardımcı fonksiyonlar ile kullanıcılarına pek çok farklı avantaj sağlar. Çamaşır makinesinde Ön Yıkama, Ekstra Hızlı ve İlave Su olmak üzere toplam üç adet yardımcı fonksiyon yer alır. Ön Yıkama, genellikle çok lekeli ve yağlı bulaşıklar için tercih edilir. Programı çalıştırmadan önce ek bir Ön Yıkama fonksiyonu ekler. Tül ve perdelerde bu fonksiyonu kullanacaksanız deterjan koymamanız tavsiye edilir.

Ekstra Hızlı, seçilen programların sürelerini %50’ye kadar kısaltır. Optimize edilmiş yıkama adımları sayesinde yıkama süresinin azalmasına rağmen yüksek yıkama performansı elde edilmesini sağlar. Aceleniz olduğunda ve kısa sürede çamaşırlarınızı yıkamanız gerektiğinde bu fonksiyon oldukça kullanışlı hale gelir. İlave Su, çamaşırların normalde kullanılandan daha fazla su ile yıkanmasını mümkün kılar. Daha çok kolaylıkla kırışan narin çamaşırlar için kullanılır. İlave Su programı ile narin çamaşırların daha az kırışmasını sağlayabilirsiniz.

Sahip olduğu yardımcı fonksiyonlardan dolayı Altus AL 8100 MD A+++ 8 kg 1000 devir çamaşır makinesi yorumları ve değerlendirmelerinden yüksek puanlar almayı başarır. Kullanıcılarının günlük hayatını kolaylaştıracak şekilde tasarlanan ürün, her türlü ihtiyaca yanıt verecek özellikler ile donatılır. Fonksiyonel ve kullanışlı bir çamaşır makinesine ihtiyacınız varsa Altus’un AL 8100 MD modelini inceleyebilirsiniz.

Altus AL 8100 MD Artı ve Eksileri

Altus AL 8100 MD genel olarak kullanıcılarını memnun eden bir ürün olsa da satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı kriterler bulunur. Aşağıda bulunan listeden ürünün olumlu ve olumsuz özelliklerine göz atabilirsiniz.

 • 15 farklı programı sayesinde her türlü çamaşırın kolay bir şekilde yıkanabilmesini sağlar.
 • A+++ enerji sınıfında olması, enerji tüketimi söz konusu olduğunda iyi bir performans ortaya çıkarır. Yılda ortalama 195 kWh enerji tüketir.
 • Yılda ortalama 10559 L su tüketiminde bulunur.
 • Çocuk Kilidi özelliği, çocuklu aileler için oldukça kullanışlıdır.
 • Taşma Emniyeti gibi ek özellikleri sayesinde yaşanabilecek olumsuz durumlarının önüne geçebilmenize yardımcı olur.
 • Genişliği 60 cm, yüksekliği 84 cm ve derinliği 59 cm olan ürün, Solo tipinde olmasıyla da her yere rahat bir şekilde sığdırılabilir.
 • Yıkama yaparken 62 dBA çamaşırları sıkarken 74 dBA ses seviyesine sahiptir. Bu da ses konusunda ortalama bir performans gösterdiği anlamına gelir.
 • 8 kg günlük kullanım için yeterli olsa da kalabalık aileler daha yüksek kapasiteli bir ürün almayı tercih edebilir.
 • Wi-Fi bağlantısına sahip olmadığı için telefon ya da tablet üzerinden kontrol edilemez.

Bu özellikleriyle kullanıcılarını memnun eden ürün, sunduğu avantajlar ile günlük hayatı kolaylaştırmayı başarır. Çamaşırlarınızı daha rahat ve pratik bir şekilde yıkamak istiyorsanız Altus AL 8100 MD modelini incelemeye başlayabilirsiniz.

Altus AL 8100 MD Yandan Görünüm

Altus AL 8100 MD ile Altus AL 7100 D Modeli Arasındaki Farklar

İki model de genel anlamda benzer bir tasarıma sahiptir. Altus AL 7100 D çamaşır makinesi 7 kg kapasiteli iken 8100 D modelinin kapasitesi 8 kg’dir. Böylece tek seferde daha fazla çamaşırın yıkanmasını sağlar. Makine sıkma yaparken önceki modeline göre daha sessiz bir çalışır. Aynı yüksekliğe ve genişliğe sahip olmalarına rağmen 8100 D modelinin derinliği daha küçüktür. Böylece çamaşır makinenizi yaşam alanlarınızda istediğiniz yere daha rahat bir şekilde sığdırabilirsiniz.

Altus AL 8100 MD Çamaşır Makinesinde Ek Özellikler

Yardımcı fonksiyonları ve programları ile çamaşır yıkamayı kolay bir hale getiren ürün, ek özellikleriyle kullanıcılarının günlük hayatını kolaylaştırmaya devam eder. Çamaşır makinesinde Çocuk Kilidi, Dengesiz Yük Kontrolü, Kalan Zaman Göstergesi, Taşma Emniyeti, Zaman Geciktirme ya da Otomatik Su Ayarlama Sistemi gibi birbirinden farklı onlarca özellik bulunur.

Çocuk Kilidi, program çalışmaya başladıktan sonra makinenin üzerindeki bazı tuşları devre dışı bırakır. Böylece çocukların oyun oynarken program akışını değiştirmesini engeller. Aynı zamanda yaşanabilecek istenmeyen kazalara karşı da önlem alınmasına yardımcı olur.

Dengesiz Yük Kontrolü, makinenin yıkayabileceğinden fazla çamaşır koyduğunuz durumlarda sizi uyarır. Uyarı sayesinde makineye gereğinden fazla çamaşır konulmasının önüne geçer. Böylece ağır yük kaynaklı oluşabilecek problemleri engellemeyi başarır. Kalan Zaman Göstergesi, çalışan programın ne zaman biteceğini rahat bir şekilde takip etmenizi sağlar.

Taşma Emniyeti, çamaşır makinesinin içinde çok fazla su biriktiğinde programı durdurarak makinenin içinde bulunan suyu tahliye eder. Bu şekilde su taşması ya da sızıntı gibi problemleri engellemiş olur. Zaman Geciktirme, makinenin çalışmasını 0 ile 19 saat aralığında ertelemenize imkan tanır.

Otomatik Su Ayarlama Sistemi, içerisinde bulunan sensörler sayesinde çamaşırların ne kadar su ile yıkanması gerektiğini otomatik olarak algılar. Fazla su tüketiminin önüne geçerek sudan tasarruf elde edilmesini sağlar. Ek özellikleri ile Altus AL 8100 MD yorumlar ve değerlendirmelerinden iyi geri dönüşler alan ürün, pratik kullanımı ile de öne çıkar. Kullanışlı ve zarif bir ürün arıyorsanız Altus AL 8100 MD fiyat seçeneklerini incelemeye başlayabilirsiniz.

Altus AL 8100 MD Enerji Sınıfı

Altus AL 8100 MD 1000 Devir 8 kg Çamaşır Makinesi Özellikleri

Ön Yıkama:
Hassas Program:
Hızlı Yıkama:
Leke Programı:
Yünlü / Elde Yıkama:
Tambur Temizleme:
Kullanım Türü:   Solo
Kapasite:   8 kg
Maksimum Sıkma Devri:   1000 devir
Kontrol Paneli:   Dijital
Program Sayısı:   15 Programlı
Genişlik:   60 cm
Derinlik:   59 cm
Yükseklik:   84 cm
Yıllık Su Tüketimi:   10559 lt
Yıkama Ses Seviyesi:   62 dB
Sıkma Ses Seviyesi:   74 dB
Enerji Sınıfı:   A+++
Renk:   Beyaz

Altus AL 8100 MD 1000 Devir 8 kg Çamaşır Makinesi Detayları

 • Tasarım
 • TipAyrı duran
 • Yükleme tipiÖnden yüklemeli
 • Ürün rengiBeyaz
 • Dahili ekranEvet
 • Kontrol tipidüğmeler, Rotary
 • Kapı menteşesiSol
 • Kapı rengiBeyaz
 • Su dolgusuSoğuk
 • Performans
 • Yıkama kapasitesi8 kg
 • Maksimum dönüş hızı1000 RPM
 • Yıkama programı sayısı15
 • Gürültü seviyesi (dönüş)74 dB
 • Gürültü seviyesi (yıkama)62 dB
 • Ayarlı çalıştırma zamanlayıcısıEvet
 • Performans
 • Yükleme denge sistemiEvet
 • Gecikmeli başlangıç19 Saat
 • Ergonomi
 • Çocuk kilidiEvet
 • Kalan süre göstergesiEvet
 • Taşma korumasıEvet
 • Enerji yönetimi
 • Enerji verimlilik sınıfıA+++
 • Yıllık enerji tüketimi yıkama195 kWh
 • Yıllık su tüketimi yıkama10559 l
 • Ağırlık & boyutlar
 • Genişlik600 mm
 • Derinlik590 mm
 • Yükseklik840 mm
 • Ağırlık71 kg
Ürüne puan ver

Altus AL 8100 MD 1000 Devir 8 kg Çamaşır Makinesi Yorumları

Bu ürün için ilk yorumu sen yaz

Altus AL 8100 MD 1000 Devir 8 kg Çamaşır Makinesi İle En Çok Karşılaştırılanlar

 Altus AL 8100 MD 1000 Devir 8 kg Çamaşır MakinesiAltus AL 8100 D 1000 Devir 8 kg Çamaşır MakinesiVestel CMI 8710 1000 Devir 8 kg Çamaşır MakinesiAltus AL 8103 MD 1000 Devir 8 kg Çamaşır Makinesi
 Altus AL 8100 MD 1000 Devir 8 kg Çamaşır MakinesiAltus AL 8100 D 1000 Devir 8 kg Çamaşır MakinesiVestel CMI 8710 1000 Devir 8 kg Çamaşır MakinesiAltus AL 8103 MD 1000 Devir 8 kg Çamaşır Makinesi
FiyatFiyat Yok6.899,00 TL
1 satıcı
Fiyat Yok5.099,00 TL
1 satıcı
Ortalama Puan-2 yorum1 yorum-
BuharlıYokYokYokVar
KurutmalıYokYokYokYok
Anti-AlerjikYokVarVarVar
Ön YıkamaVarVarYokVar
Bebek ProgramıYokYokYokYok
Hassas ProgramVarVarVarVar
Hızlı YıkamaVarVarVarVar
Leke ProgramıVarYokYokVar
Perde ProgramıYokYokYokVar
Yorgan ProgramıYokYokVarYok
Yünlü / Elde YıkamaVarVarVarVar
Çocuk KilidiYokYokYokVar
Tambur TemizlemeVarVarYokYok
Zaman ErtelemeYokYokVarVar
Yük SensörüYokYokYokYok
Wi-FiYokYokYokYok
Kullanım TürüSoloSoloSoloSolo
Kapasite8 kg8 kg8 kg8 kg
Maksimum Sıkma Devri1000 devir1000 devir1000 devir1000 devir
Kontrol PaneliDijitalDijitalDijitalDijital
Program Sayısı15 Programlı15 Programlı15 Programlı15 Programlı
Genişlik60 cm60 cm59.7 cm-
Derinlik59 cm59 cm55.7 cm-
Yükseklik84 cm84 cm84.5 cm-
Yıllık Enerji Tüketimi-195 kWh155 kWh175 kWh
Yıllık Su Tüketimi10559 lt10559 lt10224 lt9899 lt
Yıkama Ses Seviyesi62 dB62 dB50 dB-
Sıkma Ses Seviyesi74 dB74 dB72 dB72 dB
AkıllıYokYokYokYok
Enerji SınıfıA+++A+++A+++C
RenkBeyazBeyazBeyazBeyaz
Ağırlık-71 kg-67 kg
ECO Mod---Var
Su Girişi-Tek (Soğuk)-Tek (Soğuk)