Reklam
Arama Takip Listem Sepetim
Altus

Altus AL 9101 MD 1000 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi

(2 yorum)
Altus AL 9101 MD 1000 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi

Ürün Özellikleri: Anti-Alerjik, Ön Yıkama, Hızlı Yıkama, Leke Programı, Perde Programı, Yorgan Programı, Yünlü / Elde Yıkama, Tambur Temizleme... Devamını gör

Bu ürün için şu anda akakce.com'da listelenen satıcılarda fiyat bilgisi bulunamadı.

En Popüler Altus Çamaşır Makineleri

Altus AL 9101 MD 1000 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi

Altus, çamaşır makinesinden buzdolabına kadar pek çok farklı ürün grubunda üretim yapar. Kaliteyi başarılı işçilik ile bir araya getirmesinden dolayı birçok kişi tarafından tercih edilir.

Altus AL 9101 MD 9 kg A+++ çamaşır makinesi kalitesi ve teknik özellikleri ile öne çıkan bir üründür. 9 kg kapasiteye sahip olması sayesinde kalabalık aileler için kullanışlı bir model haline gelir.

Aynı zamanda Çocuk Kilidi gibi ek özellikleri de çamaşır makinesini çocuklu aileler için ideal kılar. Çocuk Kilidi, makine çalışmaya başladıktan sonra program akışına dışarıdan müdahale edilmesini engeller.

Üzerindeki bazı tuşları devre dışı bırakarak yaşanabilecek istenmeyen olayların önüne geçmeyi başarır. 15 farklı programa sahip olması sayesinde de her çamaşırın kolay bir şekilde yıkanabilmesini sağlar.

Sentetik spor malzemelerinden pamuklu nevresimlere kadar dilediğiniz çamaşırı Altus AL 9101 MD 10 kg A+++ çamaşır makinesi ile yıkayabilirsiniz. Kullanışlı bir çamaşır makinesi arıyorsanız Altus’un AL 9101 MD modeline göz atabilirsiniz.

Altus AL 9101 MD Önden Görünüm

Altus AL 9101 MD Çamaşır Makinesinin Programları

Çamaşır makinesinde Pamuklu, Pamuklu Eko, Sentetik, Yünlü/Elde Yıkama, Mini, Mini+Ekstra Hızlı, Kazan Temizleme, Narin, Yorgan, Perde, Koyu Renkliler/Kot, Gömlek, Hijyen+, Leke ve Karma olmak üzere toplam 15 farklı program bulunur.

Pamuklu, havlu, bornoz, iç çamaşırı ya da nevresim gibi pamuk içerikli çamaşırlarınızın yıkanması için idealdir. Sentetik, spor kıyafeti ya da bluz gibi sentetik içerikli çamaşırlarınızı yıkayabileceğiniz bir programdır.

Yünlü/Elde Yıkama, genellikle narin çamaşırlarda kullanılır. Yıkayacağınız çamaşırın etiketinde yazan sıcaklığa uygun olarak programı ayarlamanız tavsiye edilir.

Pamuklu Eko programının çalışma süresi diğerlerine göre biraz daha uzundur. Normal kirli, keten ya da dayanıklı pamuklu çamaşırlarınızı enerji ve sudan tasarruf edecek şekilde yıkar.

Bu programın süresi 3 saat 25 dakikadır. Hijyen+, yüksek sıcaklıkta anti alerjik ve hijyenik bir ortamda yıkanması gereken çamaşırlarda kullanılır.

Isıtmanın uzun olması ve ekstra durulama adımı sayesinde yüksek seviyede hijyenlik sağlar. Mini, 14 dakika gibi kısa sürelerde çamaşırlarınızı yıkamanızı mümkün kılar.

Koyu Renkliler/Kot, düşük sıcakıkta koyu renkli giysilerin ve kotların rengini korumak için özel bir tambur hareketi uygular. Karma, 40 °C’de pamuklu ve sentetik çamaşırlarınızı birlikte yıkayabileceğiniz bir programdır.

Perde, tül ve perde yıkamak için güvenle kullanabileceğiniz bir programdır. Yorgan programında ise makinede yıkanabilir etkide olan yorganlarınızı yıkayabilirsiniz.

Leke programında kan, çikolata, reçel, şarap ya da meyve suyu gibi toplam 24 farklı lekeyi kolaylıkla temizleyebilirsiniz. İçerdiği programlar sayesinde Altus AL 9101 MD yorumlar ve incelemelerinden olumlu değerlendirmeler alır.

Altus AL 9101 MD Önden Görünüm 2

Altus AL 9101 MD Özel Fonksiyonları ve Özel Programları

Altus AL 9101 MD çamaşır makinesi içerdiği programlar sayesinde her türlü çamaşırın pratik bir şekilde yıkanmasını mümkün kılar. Aynı zamanda makinede bulunan ek fonksiyonlar, programların etkili bir şekilde çalışmasına da destek olur.

Ön Yıkama, çok kirli olan çamaşırlarınızın üzerindeki lekeyi yumuşatmak için önden çalıştırabileceğiniz bir fonksiyondur. Eğer Ön Yıkama fonksiyonunu tül ve perdeler için kullanacaksanız deterjan koymamanız önerilir.

Ekstra Hızlı, seçilen programların %50’ye kadar daha kısa sürede yıkanmasını sağlar. Aceleniz olduğunuz durumlarda Ekstra Hızlı fonksiyonu sayesinde çamaşırlarınızı daha kısa zamanda yıkayabilirsiniz.

Optimize edilen yıkama adımları ve yüksek mekanik hareketlilik sayesinde yıkama süresi azalsa da Ekstra Hızlı fonksiyonunu kullandığınızda yüksek yıkama performansından ödün vermezsiniz.

İlave Su, çamaşırlarınızı bol miktar suyla yıkamak istediğiniz durumlarda kullanışlıdır. Bu fonksiyon daha çok kolayca kırışabilen narin çamaşırlarda kullanılır.

Ek fonksiyonların yanı sıra Altus AL 9101 modelinde özel programlar da bulunur. Durulama, kolalama ile durulama işlemlerini ayrı yapmak istediğiniz çamaşırlarda kullanabileceğiniz bir programdır.

Sıkma+Pompa ise kıyafetin üzerindeki ya da makinenin içerisinde kalan suyu gidermek istediğinizde kullanabileceğiniz bir özelliktir. Sıkma+Pompa programını seçmeden önce sıkma devri tercihi yapmanız gerekir.

Kıyafetlerinizin üzerinde kalan suyu bu sıkma devri yardımıyla kolay bir şekilde giderebilirsiniz. Sunduğu fonksiyonlar ve özel programlar sayesinde Altus AL 9101 MD 9 kg A+++ çamaşır makinesi yorumları ve değerlendirmelerinden yüksek puanlar alır. Kullanışlı bir çamaşır makinesine ihtiyacınız varsa modeli inceleyebilirsiniz.

Altus AL 9101 MD Çapraz Görünüm

Altus AL 9101 MD Çamaşır Makinesi Ek Özellikleri

Altus AL 9101 MD programları ve fonksiyonları ile kullanıcılarının günlük hayatına pratiklik katmasının yanı sıra ek özellikleriyle de günlük hayatı kolaylaştırmayı başarır.

Dengesiz Yük Kontrolü, Otomatik Su Ayarlama Sistemi, Taşma Emniyeti, Kazan Temizleme, Suda Beklet, Zaman Geciktirme, Çocuk Kilidi ya da Kalan Zaman Göstergesi gibi özellikleri ile makineyi daha etkin bir şekilde kullanmanıza yardımcı olur.

Dengesiz Yük Kontrolü, makinenin içinde bulunan sensörler yardımıyla içerisine yerleştirilen çamaşırların ağırlığını ölçer. Makinenin yıkayamayacağı miktardan fazla çamaşır koyduğunuz durumlarda sizi uyarır.

Böylece makineyi ekstra zorlamanızın önüne geçer. Otomatik Su Ayarlama Sistemi, çamaşır makinesinin içine konulan kıyafet miktarını algılayarak gerekli miktarda su kullanır.

Bu sayede gereksiz su kullanımını engelleyerek sudan tasarruf elde edilmesini sağlar. Zaman Geciktirme, çamaşır makinesinin çalışmasını 1 ile 19 saat aralığında ertelemenize imkan tanır.

Oturduğunuz bölgede belirli saatlerde özel tarifeler varsa bu özellik sizin için uygun olabilir. Suda Beklet özelliği, makine bittikten sonra içindeki çamaşırları hemen boşaltmayacaksanız kullanabileceğiniz bir özelliktir.

Bu özellik sayesinde kıyafetlerinizin kırışmasını önlemek için onları son durulama suyunda bekletebilirsiniz. Kazan Temizleme, bir ya da iki ayda bir çamaşır makinesinin içini temizlemenize yardımcı olan bir özelliktir.

Taşma Emniyeti, makineden su taşma durumu olduğunda otomatik olarak çalışan programı durdurarak makinenin içinde bulunan suyu tahliye eder.

Böylece su baskını gibi istenmeyen durumların yaşanmasını engeller. Altus AL 9101 MD özellikleri ve işlevselliği ile öne çıkan bir üründür. Altus AL 9101 MD fiyatlarını inceleyerek çamaşırlarınızı daha kolay bir şekilde yıkamaya başlayabilirsiniz.

Altus AL 9101 MD’nin 8100 D Modelinden Farkı

Altus AL 9101 MD, tasarım bakımından Altus AL 8100 D modelinden pek bir farkı olmasa da içerdiği özellikler ile ondan ayrılır.

AL 8100 D 8 kg kapasiteye sahipken AL 9101 MD 9 kg ile tek seferde daha fazla çamaşır yıkamanızı sağlar. Aynı zamanda hem yıkamada hem de sıkmada daha sessiz bir performans ortaya çıkarması da Altus AL 9101 MD’yi önceki modelinden ayırır.

Altus AL 9101 MD Panel Görünüm

Altus AL 9101 MD Çamaşır Makinesi Avantaj ve Dezavantajları

Altus AL 9101 MD A+++ 9 kg 1000 devir çamaşır makinesi içerdiği özellikler ile kullanıcıları tarafından iyi geri dönüşler alır. Aşağıda bulunan listede ürünün olumlu ve olumsuz özelliklerini inceleyerek kararınızı daha kolay bir şekilde verebilirsiniz.

 • A+++ enerji sınıfında bulunan ürün, enerji tasarrufu söz konusu olduğunda kullanıcılarını memnun eder. Yılda ortalama 195 kWh enerji tüketimi yapar. Yıllık su tüketimi ise 10559 L’dir.
 • Inverter motora sahip olması sayesinde enerji tasarrufu konusunda iyi bir performans ortaya çıkarır.
 • Çocuk Kilidi özelliği sayesinde program çalışırken istenmeyen kazaların oluşmasının önüne geçer.
 • Dijital gösterge ekranı, fonksiyonların kolay bir şekilde ayarlanmasını mümkün kılar. Aynı zamanda çamaşır makinesine şık ve hoş bir hava kazandırır.
 • Otomatik Su Ayarlama Sistemi, içerisindeki çamaşır miktarına göre su miktarını düzenlediği için sudan tasarruf elde edilmesine yardımcı olur.
 • Kalan Zaman Göstergesi sayesinde programın süresini kolay bir şekilde gözlemleyebilirsiniz.
 • AquaWave tambur deseni, çamaşırlara zarar vermeyecek şekilde çalışır. Böylece narin çamaşırlarınızın yıkanma esnasında problem yaşamasını engeller.
 • 1000 RPM sıkma devri günlük kullanım için yeterli olsa da ortalama bir değer olduğu söylenebilir. Bu da çamaşır makinesinin dezavantajlarından sayılabilir.
 • Ayrıca Wi-Fi bağlantısı bulunmadığından dolayı da uzaktan rahat bir şekilde kontrol edilemez.
 • 60 x 84 x 64 cm boyutlarında olan ürün, farklı yerlere rahat bir şekilde sığdırılabilir.

İdeal ölçüleri, ek fonksiyonları, kullanışlı özellikleri ve rahat kullanımı ile öne çıkan ürün, Altus’un başarılı modelleri arasında bulunur. Altus AL 9101 MD fiyat seçeneklerini inceleyerek, aradığınız ürüne kısa süre içinde sahip olabilirsiniz.

Altus AL 9101 MD 1000 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi Özellikleri

Anti-Alerjik:
Ön Yıkama:
Hızlı Yıkama:
Leke Programı:
Perde Programı:
Yorgan Programı:
Yünlü / Elde Yıkama:
Tambur Temizleme:
Kullanım Türü:   Solo
Kapasite:   9 kg
Maksimum Sıkma Devri:   1000 devir
Kontrol Paneli:   Dijital
Program Sayısı:   15 Programlı
Genişlik:   60 cm
Derinlik:   64 cm
Yükseklik:   84 cm
Yıllık Enerji Tüketimi:   195 kWh
Yıllık Su Tüketimi:   10559 lt
Yıkama Ses Seviyesi:   56 dB
Sıkma Ses Seviyesi:   73 dB
Enerji Sınıfı:   A+++
Renk:   Beyaz

Altus AL 9101 MD 1000 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi Detayları

 • Tasarım
 • TipAyrı duran
 • Yükleme tipiÖnden yüklemeli
 • Ürün rengiBeyaz
 • Dahili ekranEvet
 • Kontrol tipidüğmeler, Rotary
 • Kapı menteşesiSağ
 • Doğrudan sürücü (invertör) teknolojisiEvet
 • Kapı rengiBeyaz
 • Performans
 • Yıkama kapasitesi9 kg
 • Maksimum dönüş hızı1000 RPM
 • Yıkama programı sayısı15
 • Gürültü seviyesi (dönüş)73 dB
 • Gürültü seviyesi (yıkama)56 dB
 • Ayarlı çalıştırma zamanlayıcısıEvet
 • Ayarlanabilir dönüş hızıEvet
 • Yükleme denge sistemiEvet
 • Ayarlanabilir sıcaklıkEvet
 • Performans
 • Giysi ekle (beklet) işleviHayır
 • Wi-Fi kontrollüHayır
 • Yakın Alan İletişimiHayır
 • Gecikmeli başlangıç19 Saat
 • Ergonomi
 • Çocuk kilidiEvet
 • Kalan süre göstergesiEvet
 • Taşma korumasıEvet
 • LED program göstergesiEvet
 • Açma/kapama düğmesiEvet
 • Enerji yönetimi
 • Enerji verimlilik sınıfıA+++-10%
 • Yıllık enerji tüketimi yıkama195 kWh
 • Yıllık su tüketimi yıkama10559 l
 • Ağırlık & boyutlar
 • Genişlik600 mm
 • Derinlik640 mm
 • Yükseklik840 mm
 • Ağırlık69 kg
Hatalı İçerik Bildir
Ortalama Puan
5.03 kişi oyladı
Ürüne puan ver
 • EG6 yorum
  15 beğeni
  Ebru G.19 Şubat 2021
  Çocuklarım küçük olduğu için çok fazla çamaşır çıkıyor bu yüzden geniş yıkama kapasitesi tercih ettim 9 kilogramlık kafeste sayesinde birçok çamaşırı aynı anda yıkıyor biliyorum çamaşırları hırpalanmadan temiz yıkıyor dijital ekranında yıkama süresini takip edebiliyorum Ayrıca çocuk kilidi sayesinde güvenli bir kullanımı var 1000 devire kadar sıkma yapabilen bir makine çalışırken sarsılmıyor ve çok fazla ses çıkarmıyor
 • HU9 yorum
  21 beğeni
  Hacer U.12 Şubat 2021
  Kullanışlı, şık herkese öneririm.seri bir şekilde ulaştı.

Altus AL 9101 MD 1000 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi İle En Çok Karşılaştırılanlar

 Altus AL 9101 MD 1000 Devir 9 kg Çamaşır MakinesiAltus AL 9101 D 1000 Devir 9 kg Çamaşır MakinesiAltus AL 9101 DB 1000 Devir 9 kg Çamaşır MakinesiAltus AL 9103 DB 1000 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi
 Altus AL 9101 MD 1000 Devir 9 kg Çamaşır MakinesiAltus AL 9101 D 1000 Devir 9 kg Çamaşır MakinesiAltus AL 9101 DB 1000 Devir 9 kg Çamaşır MakinesiAltus AL 9103 DB 1000 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi
FiyatFiyat Yok6.799,00 TL
2 satıcı
11.523,00 TL
1 satıcı
5.600,00 TL
33 satıcı
Popülerlik---5. Popüler Altus Çamaşır Makinesi
Ortalama Puan2 yorum1 yorum-
BuharlıYokYokYokYok
KurutmalıYokYokYokYok
Anti-AlerjikVarVarVarYok
Ön YıkamaVarVarVarVar
Bebek ProgramıYokYokYokYok
Hassas ProgramYokVarVarYok
Hızlı YıkamaVarVarVarVar
Leke ProgramıVarYokVarVar
Perde ProgramıVarVarVarVar
Yorgan ProgramıVarVarVarVar
Yünlü / Elde YıkamaVarVarVarVar
Çocuk KilidiYokYokYokVar
Tambur TemizlemeVarVarVarYok
Zaman ErtelemeYokYokYokYok
Yük SensörüYokYokYokYok
Wi-FiYokYokYokYok
Kullanım TürüSoloSoloSoloSolo
Kapasite9 kg9 kg9 kg9 kg
Maksimum Sıkma Devri1000 devir1000 devir1000 devir1000 devir
Kontrol PaneliDijitalDijitalDijitalDijital
Program Sayısı15 Programlı15 Programlı15 Programlı15 Programlı
Genişlik60 cm60 cm60 cm60 cm
Derinlik64 cm64 cm64 cm64 cm
Yükseklik84 cm84 cm84 cm84 cm
Yıllık Enerji Tüketimi195 kWh195 kWh195 kWh195 kWh
Yıllık Su Tüketimi10559 lt10559 lt10559 lt11659 lt
Yıkama Ses Seviyesi56 dB56 dB56 dB54 dB
Sıkma Ses Seviyesi73 dB73 dB73 dB72 dB
AkıllıYokYokYokYok
Enerji SınıfıA+++A+++A+++B
RenkBeyazBeyazBeyazBeyaz