Arçelik

Arçelik 9103 YP 1000 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi

(3 yorum)
Arçelik 9103 YP 1000 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi
Seçenekler:

Ürün Özellikleri: Anti-Alerjik, Ön Yıkama, Hassas Program, Hızlı Yıkama, Perde Programı, Yorgan Programı, Yünlü / Elde Yıkama, Çocuk Kilidi... Devamını gör

Bu ürün için şu anda akakce.com'da listelenen satıcılarda fiyat bilgisi bulunamadı.

En Popüler Arçelik Çamaşır Makineleri

Arçelik 9103 YP 1000 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi

Arçelik, çamaşır yıkama deneyimini başka bir boyuta taşıyan makine seçenekleri ile ön plana çıkar. Özellikle 9103 YP modeli, yeni nesil teknoloji ile zenginleştirilmiş olan teknik donanımı ve üst düzey performansı ile kullanıcıların dikkatini çeker.

Cihazın yıkama kapasitesi oldukça geniştir. Dolayısıyla kullanıcıların kıyafetlerinin çoğunluğunu rahat bir şekilde yerleştirebilmelerine imkan sunar.

Sahip olduğu özel tambur yapısı itibari ile de çamaşırların tam olması gerektiği gibi dönmesini sağlar ve hem yıkama suyunun hem de deterjanın her bir kıyafete işlemesine, dolayısıyla kusursuz bir şekilde temizlenmesine yardımcı olur.

Arçelik 9103 YP çamaşır makinesi, farklı yıkama programı alternatifleri sayesinde de kullanıcıların dikkatini çeker. Her bir kumaş dokusunun hassasiyetini korumaya yönelik şartları sağlayan bu programlar, giysilerinizde yırtılma, sökülme ya da renk değişikliği gibi deformasyonların meydana gelmesinin önüne geçerek ilk günkü canlılıklarını korumalarına destek olur.

Bununla birlikte Arçelik 9103 YP çamaşır makinesi, motor gücü sayesinde maksimum performans göstermesine rağmen minimum seviyede enerji ve su tüketimi yapar.

Hem çamaşırlarınızın ideal bir şekilde yıkanmasına olanak sağlar hem de gereksiz su ve elektrik tüketmediği için tasarruf etmenize yardımcı olur.

Arçelik 9103 YP çamaşır makinesi yorumları sayesinde cihazı kullananların fikirlerini öğrenmeniz mümkündür. Sonrasında ise kararınızı vererek Arçelik 9103 YP fiyat aralıklarını inceleyebilir ve Arçelik 9103 YP en ucuz seçeneği bulabilir ve satın alabilirsiniz.

Arçelik 9103 YP Önden Görünüm

Arçelik 9103 YP Teknik Özellikler

Arçelik 9103 YP çamaşır makinesi modeli, teknik özellikleri sayesinde üstün bir performans gösterir ve kullanıcılara uzun ömürlü bir deneyim yaşatır. Ürünü vazgeçilmezlerden biri haline getiren teknik özellikleri ise şu şekildedir:

 • 9103 YP Arçelik çamaşır makinesi, 9 kg’lik kapasitesine sahiptir. Bu sayede tek seferde çok daha fazla giysi bir arada yıkanabilir ve perde, battaniye ve yorgan gibi yer kaplayan ürünler rahatlıkla yerleştirilebilir ve temizlenmeleri sağlanabilir.
 • Arçelik 9103 YP A+++ 9 kg 1000 devir çamaşır makinesi modelinin ön kısmında LED ekran dikkat çeker. Bu ekran sayesinde yıkama programlarının devir sayısı, süresi ve kullandığı suyun sıcaklığı gibi detaylar görülür.
 • Arçelik 9103 YP 9 kg çamaşır makinesi, yüksek dönme hızı ile etkileyici bir performans gösterir. 1000 devirlik dönme hızı sayesinde özellikle sıkma aşamasında kıyafetlerinizin fazla sudan arınmasını sağlar. Üstelik yapılarına da herhangi bir zarar vermez.
 • Arçelik 9103 YP A+++ 1000 devir 9 kg çamaşır makinesi modelinde pamuklu, sentetik, gömlek, koyu renkliler/kot, günlük hızlı yıkama, karma, kazan temizleme, pamuklu eko, hijyen+, hassas, yünlü, perde, yorgan, elde yıkama, durulama programları mevcuttur.

Arçelik 9103 YP kullanıcı yorumlarına göz atarak kararınızı verebilir ve uygun 9103 YP fiyat seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Arçelik 9103 YP Çapraz Görünüm

Arçelik 9103 YP Modelini Muadillerinden Ayıran Özellikler

Arçelik 9103 YP özellikleri itibarıyla benzerlerinden ayrılır ve kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği bir ürün haline gelir. Bu özellikler arasında en dikkat çekici olanı ise hijyen+ programıdır.

Hijyen+ programı sayesinde Arçelik 9103 YP beyaz 9 kg çamaşır makinesi yıkama sırasında yüksek sıcaklıkta su kullanır ve ek durulama işlemleri gerçekleştirir. Bu sayede çamaşırların hemen hemen bütün alerjenlerden arınmasına destek sağlar.

Alerjisi olan ve temizlikten ödün vermeyen kullanıcılar için büyük bir avantaj sağlar. 9103 YP 9 kg çamaşır makinesi modelinin bir diğer etkileyici detayı ise kazan temizleme özelliğine sahip olmasıdır.

Programların arasında yer alan bu özellik, zaman içerisinde yıkama yaptıkça kazanın yıpranmasını ve buna bağlı olarak cihazın performansının azalmasını engeller. Böylece her yıkamadan maksimum verim almanıza destek sağlar.

Kullanıcılar ürünün muadillerinden farkının haricinde Arçelik 9103 YP nasıl kullanılır sorusunu da sık sık sorar. Arçelik 9103 YP çamaşır makinesi kullanımı oldukça pratiktir.

Makinenin içerisinde yıkanması istenen kıyafetler yerleştirilip deterjan ve yumuşatıcı eklendikten sonra ekran üzerinden uygun program seçilebilir ve başlat tuşuna basılabilir.

Siz de Arçelik 9103 YP yorumlar kısmını inceleyerek ürünün gösterdiği performansa ve aynı zamanda Arçelik 9103 YP kullanımı hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.

Arçelik 9103 YP Çapraz Görünüm

Arçelik 9103 YP Artı ve Eksi Yönleri

9103 YP çamaşır makinesi fiyatları ile kullanıcıların bütçesini yormaz. Bunun dışında 9103 YP Arçelik çamaşır makinesi yorumları kısmında da görebileceğiniz ürünün artı ve eksi yönleri şu şekildedir:

 • 9103 YP çamaşır makinesi özellikleri arasında kullanıcılara fayda sağlayan Aquafusion teknolojisi yer alır. Aquafusion teknolojisindeki tekli su jeti, deterjanlı suyun kıyafetlerinizin üzerine püskürtülmesini sağlar. Böylece hem sudan hem de deterjandan yüksek verim alınmasına yardımcı olur.
 • Arçelik 9103 YP gri çamaşır makinesinin motorunda Prosmart Inverter desteği yer alır. Bu motorda standardın aksine mıknatıslar bulunur. Dolayısıyla çalışma sırasında sürtünme meydana gelmez ve motor uzun yıllar boyunca aynı performansını göstermeye devam eder.
 • 9103 YP yorum kısmında da dile getirilen artı özelliklerden bir diğeri, ürünün yan duvarında Silent Tech özelliğinin bulunmasıdır. Yıkama ve durulama işlemlerinde olduğu gibi sıkma işlemi sırasında da cihazın çıkardığı ses ve titreşim oldukça azdır.
 • Ürünün eksi özellikleri arasında ise tambur aydınlatmasının ve Home Connect özelliğinin bulunmaması yer alır.

Siz de 9103 YP çamaşır makinesi yorumları sayesinde cihazın tüm artı ve eksi yönlerini inceleyebilir ve kararınızı verebilirsiniz. Sonrasında ise avantajlı Arçelik 9103 YP çamaşır makinesi fiyatı ile bütçeye uygun bir şekilde satın almanız mümkündür.

Arçelik 9103 YP ile Arçelik 8103 YP Arasındaki Farklar

9103 YP fiyat açısından uygun seçenekler sunmasının haricinde bir önceki modeli olan Arçelik 8103 YP çamaşır makinesi ile aralarında tasarım ve performans açısından pek çok benzerlik bulunmasına rağmen bazı farklarıyla ön plana çıkar.

Bu farkların başında yıkama kapasitesi gelir. 9103 YP modelinde 9 kg’lık bir kapasite mevcut olmasına rağmen 8103 YP’de 8 kg’lik bir kapasite bulunur. Ayrıca 8103 YP modelinde Aquafusion desteği yer almazken 9103 YP modelinde mevcuttur.

Arçelik 9103 YP Tambur Görünüm

Avantajlı Arçelik 9103 YP Fiyat Seçenekleri

Cihazın performansı dikkate alındığında Arçelik 9103 YP çamaşır makinesi fiyatları, çoğu bütçeye hitap eder. Çamaşırları deforme etmeden kirlerden arındırması, hijyenik sonuçlar vadetmesi gibi özelliklerine karşın oldukça uygun fiyat aralıkları sunar.

Özel fonksiyonları ile de benzersiz bir deneyim sunar. Arçelik markasına ait olan bu çamaşır makinesinde zaman erteleme desteği de mevcuttur. 24 saate kadar erteleme seçeneği sunar.

Bu sayede seçtiğiniz yıkama programının dilediğiniz zaman başlamasını sağlayabilirsiniz. Özellikten yararlanabilmek için tek yapmanız gereken çamaşırlarınızı yerleştirip deterjan ve yumuşatıcı koyduktan sonra ideal yıkama programını seçmek ve kaç saat sonra başlamasını istediğinizi LED ekran üzerinden belirlemektir.

Böylelikle siz evde yokken dahi çamaşırlarınız yıkanır. Özellikle yoğun tempolu geçen günlerde size avantaj sağlar. Arçelik çamaşır makinesi 9103 YP yorumları, ürünü önceden deneyimleyen kullanıcıların memnuniyetini gösterir niteliktedir.

Bununla birlikte kullanıma dair detaylar, sağladığı faydalar ve kolaylıklar, aynı zamanda cihazın bütün artı ve eksi yönleri de dile getirildiği için ürünü yeni satın alacak kullanıcılara fikir verme açısından kolaylık sağlar.

Eğer siz de kaliteli, uzun ömürlü, dayanıklı ve yüksek performans gösteren bir çamaşır makinesi arıyorsanız, Arçelik 9103 YP modeli hakkındaki yorumları okuyarak kararınızı verebilirsiniz.

Akabinde ise Arçelik çamaşır makinesi 9103 YP fiyatları arasında karşılaştırma yapabilir ve 9103 en ucuz alternatifi bularak satın alabilirsiniz.

Arçelik 9103 YP 1000 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi Özellikleri

Anti-Alerjik:
Ön Yıkama:
Hassas Program:
Hızlı Yıkama:
Perde Programı:
Yorgan Programı:
Yünlü / Elde Yıkama:
Çocuk Kilidi:
Zaman Erteleme:
Kullanım Türü:   Solo
Kapasite:   9 kg
Maksimum Sıkma Devri:   1000 devir
Kontrol Paneli:   Dijital
Program Sayısı:   16 Programlı
Genişlik:   60 cm
Derinlik:   64 cm
Yükseklik:   84 cm
Yıllık Enerji Tüketimi:   173 kWh
Yıllık Su Tüketimi:   11000 lt
Yıkama Ses Seviyesi:   53 dB
Sıkma Ses Seviyesi:   72 dB
Enerji Sınıfı:   A+++
Renk:   Beyaz
Su Girişi:   Tek (Soğuk)

Arçelik 9103 YP 1000 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi Detayları

 • Tasarım
 • TipAyrı duran
 • Yükleme tipiÖnden yüklemeli
 • Ürün rengiBeyaz
 • Dahili ekranEvet
 • Kontrol tipidüğmeler, Rotary
 • Kapı menteşesiSol
 • Doğrudan sürücü (invertör) teknolojisiEvet
 • Kapı rengiBeyaz
 • Su dolgusuSoğuk
 • Performans
 • Yıkama kapasitesi9 kg
 • Maksimum dönüş hızı1000 RPM
 • Kurutma makinesi sınıfıC
 • Yıkama programı sayısı16
 • Gürültü seviyesi (dönüş)72 dB
 • Gürültü seviyesi (yıkama)53 dB
 • Ayarlı çalıştırma zamanlayıcısıEvet
 • Yükleme denge sistemiEvet
 • Gecikmeli başlangıç24 Saat
 • Yıkama programları
 • Siyah yıkama programıEvet
 • Bluz/gömlek yıkama programıEvet
 • Pamuk yıkama programıEvet
 • Yıkama programları
 • Günlük bakım yıkama programıEvet
 • Eko yıkama programıEvet
 • Yün yıkama programıEvet
 • Kot yıkama programıEvet
 • Karışık yıkama programıEvet
 • Hızlı yıkama programıEvet
 • Sentetik yıkama programıEvet
 • Ergonomi
 • Çocuk kilidiEvet
 • Kalan süre göstergesiEvet
 • Taşma korumasıEvet
 • Eko Tambur TemizlikEvet
 • Enerji yönetimi
 • Enerji verimlilik sınıfıA+++-20%
 • Yıllık enerji tüketimi yıkama173 kWh
 • Yıllık su tüketimi yıkama11000 l
 • AC girdi voltajı220 - 240 V
 • AC girdi frekansı50 - 60 Hz
 • Akım10 A
 • Ağırlık & boyutlar
 • Genişlik600 mm
 • Derinlik610 mm
 • Yükseklik840 mm
 • Ağırlık70 kg
En Çok Aranan İfadeler
Ortalama Puan
4.06 kişi oyladı
Ürüne puan ver
 • Fatmanur Ö.458 yorum
  2086 beğeni
  Fatmanur Ö.9 Eylül 2020
  Deterjanlı suyu eşit ve dengeli şekilde püskürten teknolojisi dikkat çekiyor. Fırçasız tasarımı sayesinde sürtünme olmadığından motor uzun uzun süre kullanılabilir. Dengesiz yük kontrolü fonksiyonu sayesinde sessiz çalışıyor. Elektronik su kontrol sistemi sayesinde çamaşır kirliliğine ve miktarına uygun su ölçüsünü hesaplaması etkileyici. Hem az enerji harcayıp hem sessiz çalışan bir çamaşır makinesi arayanlar için iyi bir seçenek olabilir.
  • Alışverişçi resmi
 • AK2 yorum
  15 beğeni
  ALAETTİN K.Manisa28 Kasım 2018
  fiyatı uygun tavsiye ediyorum.
 • AK2 yorum
  15 beğeni
  ALAETTİN K.Manisa28 Kasım 2018
  benzer ürünlerle karşılaştırdığımda oldukça cazip

Arçelik 9103 YP 1000 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi İle En Çok Karşılaştırılanlar

 Arçelik 9103 YP 1000 Devir 9 kg Çamaşır MakinesiArçelik 9123 YCM 1200 Devir 9 kg Çamaşır MakinesiBosch WAT24480TR A+++ 1200 Devir 9 kg Çamaşır MakinesiArçelik 9103 D 1000 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi
 Arçelik 9103 YP 1000 Devir 9 kg Çamaşır MakinesiArçelik 9123 YCM 1200 Devir 9 kg Çamaşır MakinesiBosch WAT24480TR A+++ 1200 Devir 9 kg Çamaşır MakinesiArçelik 9103 D 1000 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi
FiyatFiyat YokFiyat YokFiyat YokFiyat Yok
Ortalama Puan3 yorum5 yorum20 yorum2 yorum
BuharlıYokYokYokYok
KurutmalıYokYokYokYok
Anti-AlerjikVarVarVarVar
Ön YıkamaVarYokVarVar
Bebek ProgramıYokYokVarYok
Hassas ProgramVarVarVarVar
Hızlı YıkamaVarVarVarVar
Leke ProgramıYokYokYokVar
Perde ProgramıVarVarVarVar
Yorgan ProgramıVarVarVarVar
Yünlü / Elde YıkamaVarVarVarVar
Çocuk KilidiVarVarVarVar
Tambur TemizlemeYokYokVarYok
Zaman ErtelemeVarVarVarVar
Yük SensörüYokYokYokYok
Wi-FiYokYokYokYok
Kullanım TürüSoloSoloSoloSolo
Kapasite9 kg9 kg9 kg9 kg
Maksimum Sıkma Devri1000 devir1200 devir1200 devir1000 devir
Kontrol PaneliDijitalDijitalDijitalDijital
Program Sayısı16 Programlı16 Programlı15 Programlı15 Programlı
Genişlik60 cm60 cm60 cm60 cm
Derinlik64 cm64 cm59 cm64 cm
Yükseklik84 cm84 cm85 cm84 cm
Yıllık Enerji Tüketimi173 kWh152 kWh152 kWh-
Yıllık Su Tüketimi11000 lt11000 lt11220 lt10559 lt
Yıkama Ses Seviyesi53 dB52 dB51 dB56 dB
Sıkma Ses Seviyesi72 dB73 dB75 dB73 dB
Tambur Hacmi--63 lt-
AkıllıYokYokYokYok
Enerji SınıfıA+++A+++A+++A+++
RenkBeyazBeyazBeyazBeyaz
ECO Mod-Var--
Su GirişiTek (Soğuk)Tek (Soğuk)--