Bosch

Bosch WAU24S90TR 1200 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi

5 satıcı içinde kargo dahil en ucuz fiyat seçeneği

18.999,26 TL Ücretsiz kargoSatıcıya GitSon güncelleme: 33 dakika önce

, peşin fiyatına 3 taksit

Stokta 2 adet15 iş günüSatıcı: N11/turkuaztrade

Ürün Özellikleri: Ön Yıkama, Hassas Program, Hızlı Yıkama, Perde Programı, Yorgan Programı, Yünlü / Elde Yıkama, Tambur Temizleme, Yük Sensörü... Devamını gör


Fiyat Değişimi

Fiyat analizini detaylı gör

En Ucuz Bosch WAU24S90TR 1200 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi Fiyatları

Piyasa fiyatları (1)
  • Bosch16.220 TL

Tüm fiyatlar (4)

En Popüler Bosch Çamaşır Makineleri

Bosch WAU24S90TR Çamaşır Makinesi

1886 yılında Almanya’da kurulan Bosch, yolculuğuna elektrik mühendisliği atölyesi olarak başlasa da şu an dünyanın en önemli markaları arasında bulunur. Güncel teknolojiyi ürünlerine başarılı bir şekilde entegre eden marka, yeni nesil üretim metotları ile çıkardığı her üründe seviyeye farklı bir noktaya taşır. Bosch WAU24S90TR modeli de markanın dikkatleri üzerinde toplayan ürünleri arasında bulunur.

Sahip olduğu programlar ve yardımcı fonksiyonları ile her türden çamaşırın kolay bir şekilde yıkanmasını sağlar. Aynı zamanda Çocuk Kilidi gibi ek özelliklere sahip olması ile kullanıcılarına pek çok farklı fayda sunar. Pratik ve kolay bir kullanımı sayesinde de WAU24S90TR yorumlar ve değerlendirmelerinden yüksek puanlar almayı başarır.

Çamaşır makinesinin sol tarafında deterjan bölmesi bulunur. Ortasında ise programların yer aldığı kontrol düğmesi yer alır. Programlar kısmından yıkayacağınız çamaşır türüne göre rahat bir şekilde tercihte bulunabilirsiniz. Makinenin sağ tarafında ise sıkma devri ya da sıcaklık gibi ayarlamaların yapılabildiği ekran bulunur.

Aynı zamanda Kalan Zaman Göstergesi sayesinde bu ekran üzerinden makinenin bitiş süresini de takip edebilirsiniz. 9 kg kapasitesi ile kalabalık ailelerin günlük ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir ürün haline gelen Bosch WAU24S90TR, kaliteli bir çamaşır makinesine ihtiyacınız varsa, göz atabileceğiniz seçenekler arasında bulunur.

Bosch WAU24S90TR Açık Görünüm

Bosch WAU24S90TR Çamaşır Makinesinde Bulunan Programlar

Çamaşır makinesinde Otomatik, AllergyPlus, Tambur Temizleme, Perde, Yorgan, Süper Kısa, Sıkma/Boşaltma, Pamuklu, Eko, Pamuklu Renkli, Sentetikler, Narin/İpek, Yünlüler Elde, Durulama ve Mix olmak üzere toplam 15 farklı program bulunur. Pamuklu, keten ya da pamuktan üretilen dayanıklı tekstil ürünleri kolay bir şekilde yıkayabileceğiniz bir programdır. Pamuklu Renkliler ise bu çamaşırları daha tasarruflu bir şekilde yıkamanıza imkan tanır.

Sentetikler, mikrofiber gibi malzemelerden üretilen spor kıyafeti gibi sentetik içerikli çamaşırlar içindir. Mix, pamuklu ve sentetik çamaşırları ayırmadan aynı anda yıkamanızı mümkün kılar. Narin/İpek, viskon ve ipek gibi hassas yapıdaki çamaşırlara zarar vermeden narin bir şekilde yıkama işlemini gerçekleştirir. Yünlü/Elde, elde ya da makinede yıkanabilen yün içerikli tekstil ürünleridir.

Tambur, çamaşırların çekmesini ya da buruşmasını önlemek için yavaş ve uzun aralıklar ile hareket eder. Otomatik, makineye yerleştirilen çamaşırların kirlilik oranını otomatik olarak algılayarak çalışma süresini ve sıcaklığını kendiliğinden belirler. Böylece enerjiden ve su tüketiminden tasarruf edebilmenizi kolaylaştırır. Eko, diğer programlara göre daha uzun sürse enerjiden tasarruf sağlayacak şekilde yıkama işlemini gerçekleştirir.

AllergyPlus, yüksek sıcaklıkta hijyenik olarak yıkanması gereken bebek kıyafeti gibi çamaşırlar içindir. Süper Kısa, 15 dakikada ve 30 °C’de hafif kirli çamaşırları yıkayabileceğiniz bir programdır. Bosch WAU24S90TR çamaşır makinesi ile kirlilik seviyesine ve çamaşır türüne göre özel yıkamalar yapabilir, etkili bir temizlik performansı elde edebilirsiniz.

Bosch WAU24S90TR Çapraz Görünüm

Bosch WAU24S90TR Yardımcı Fonksiyonları

Bosch WAU24S90TR çamaşır makinesi sahip olduğu yardımcı fonksiyonlar sayesinde programları kişisel gereksinimleriniz doğrultusunda düzenlemenize imkan tanır. SpeedPerfect, acil olarak çamaşırların yıkanmasını istediğinizde kullanabileceğiniz bir yardımcı fonksiyondur. Programların çalışma süresini %65’e kadar kısaltarak daha kısa sürede çamaşırlarınızı yıkamanıza imkan tanır. Zamanınızın kısıtlı olduğu özel durumlar için özel olarak tasarlanır.

Daha kısa sürede yıkama yapmasına rağmen özel tambur hareketleri sayesinde temizlik performansının azalmasına izin vermez. SpeedPerfect fonksiyonu kullanırken yıkama sonucunun değişmemesi için daha fazla elektrik ve su kullanılır. Bu da enerji tüketimini biraz artırır. i-Dos, Bosch’un akıllı dozaj sistemidir.

Bu fonksiyonu etkinleştirdiğinizde çamaşır makinesi içerisinde bulunan sensörler yardımı ile makinede bulunan çamaşır türünü, miktarını ve kirliliğini hesaplar. Sonrasında kullanılacak deterjan ve su miktarına karar verir. Böylece gereksiz tüketimin önüne geçerek elektrik, su ve deterjandan tasarruf elde edilmesini sağlar.

Kullanılması gerekenden fazla deterjan koyduğunuz durumlarda artan deterjanı sonraki yıkama programında da kullanabilmenize imkan tanır. Ön Yıkama, çamaşırlarınız çok kirli olduğunda kullanabileceğiniz bir fonksiyondur. Kirli çamaşırların üzerindeki kaba lekeleri yumuşatarak daha kolay bir şekilde temizlenmesini sağlar.

Yardımcı fonksiyonların işlevselliği sayesinde Bosch WAU24S90TR yorum ve incelemelerinden olumlu geri dönüşler alır. Kişisel gereksinimleriniz doğrultusunda çamaşır makinesinin programlarını kontrol edebilmek istiyorsanız Bosch WAU24S90TR modeline göz atabilirsiniz.

Bosch WAU24S90TR Kontrol Paneli Görünümü

Bosch WAU24S90TR İnceleme

Teknolojik ürün satın almadan önce ürünün artı ve eksi yönlerini bilmek karar aşamasında etkilidir. Bosch WAU24S90TR modelini satın alma konusunda karar veremiyorsanız aşağıda bulunan listeden ürünün olumlu ve olumsuz özelliklerine ulaşabilir, kararınızı bu bilgiler ışığında daha hızlı bir şekilde verebilirsiniz.

  • Çocuk Kilidi, ürünü çocuklu aileler için kullanışlı hale getirir. Program çalışmaya başladıktan sonra makinenin üzerinde bulunan bazı tuşları devre dışı bırakarak çocukların ürüne dışarıdan müdahale etmesini engeller.
  • Balans Kontrolü, makinenin yıkayabileceğinden fazla çamaşır konulduğunda devreye girerek yaşanabilecek hasarlara karşı koruma sağlar.
  • 1200 rpm sıkma devrine sahip olması sayesinde makineden çıkan çamaşırların nem oranı azalır.
  • 15 farklı programı ile her türden çamaşırın rahat bir şekilde yıkanmasını sağlar.
  • Solo tipinde üretilmesi ve 848 x 598 x 590 mm boyutlarına sahip olması sayesinde her yere kolaylıkla sığdırılabilir.
  • AllergyPlus programı, hijyenik bir şekilde yıkama yapılması istendiğinde kullanışlı hale gelir.
  • Yıkama sırasında 48 dBA ve sıkma esnasında 72 dBA ses seviyesine sahip olan ürün, gürültü çıkarmadan çalışır.
  • A’dan G’ye kadar sıralanmış enerji skalasında C sınıfında bulunması, enerji tasarrufu söz konusu olduğunda ortalamanın biraz üzerinde bir performans gösterdiği anlamına gelir.
  • Diğer Bosch çamaşır makinelerinde olan Leke Çıkarma programına sahip olmaması, ürünün olumsuz özelliklerinden sayılabilir.

Çamaşır yıkamayı kolaylaştıran Bosch WAU24S90TR modeli ile günlük hayatına pratiklik katabilirsiniz. Modeli daha yakından incelemek isterseniz, WAU24S90TR fiyat alternatiflerine göz atabilirsiniz.

Bosch WAU24S90TR Tambur Görünümü

WAU24S90TR Modelinin Bosch WAU24T90TR Modelinden Ayrılan Tarafları

İki çamaşır makinesi de aynı sıkma devrine ve aynı kapasiteye sahip olmasına rağmen WAU24S90TR modeli bazı özellikleri ile önceki modelinden ayrılır. Bosch WAU24T90TR çamaşır makinesinde i-Dos özelliği bulunmazken WAU24S90TR modelinde bulunur.

Böylece bu ürünle deterjanı daha etkili ve verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Ek olarak kirlilik derecesini algılamak için özel sensörlere sahip olan WAU24S90TR, böylece daha verimli bir yıkama performansı ortaya çıkarır. Durulama ve Kirlilik Sensörü ile önceki modelinden ayrılır.

Bosch WAU24S90TR Ek Özellikleri

Bosch WAU24S90TR 9 kg 1200 devir çamaşır makinesi sahip olduğu ek özellikler ile de kullanıcılarının günlük hayatını kolaylaştırmaya devam eder. Kalan Süre, makinenin çalışmasını 1 ile 24 saat aralığında ertelemenize imkan tanır. Bu özellik sayesinde çamaşırlarınızı istediğiniz saatte yıkayabilirsiniz.

Yaşadığınız bölgede belirli saatlerde uygulanan özel tarife indirimlerinden yararlanmak istiyorsanız da Kalan Süre özelliği oldukça kullanışlı hale gelir. Reload, çamaşır makinesini başlattıktan belirli bir süre sonra yıkama programını durdurmanıza ve koymayı unuttuğunuz çamaşırları eklemenize imkan tanır. Böylece unuttuğunuz küçük çamaşırları yıkamak için sıradaki programı beklemenize gerek kalmaz.

ActiveWater Plus, su dağıtımının daha iyi bir şekilde gerçekleştirilmesine yardımcı olan bir teknolojidir. Daha düşük karbon emisyonu, az miktarda su kullanımı ve daha az enerji tüketimi gibi birtakım faydalar sağlar.

Su Güvenlik Sistemi, çamaşır makinesinden su sızmasını ya da taşmasını engeller. Tamburun içine normalde olması gerekenden fazla su dolduğu durumlarda programı durdurarak içindeki suyu tahliye eder. Böylece yaşanabilecek istenmeyen durumları önlemeyi başarır. Balans Kontrolü, makinenin içine çalıştırdığınız programın yıkayabileceğinden fazla çamaşır doldurduğunuzda devreye girer.

Sıkma devrini düşürerek makinenin üstündeki yükü hafifletir. Bu şekilde arızaları engelleyerek makinenin zarar görmesinin önüne geçer. Bosch WAU24S90TR ek özellikler ile daha güvenlikli bir ürün haline gelir. Siz de işlevsel ve güvenlikli bir ürüne ihtiyaç duyuyorsanız, Bosch WAU24S90TR fiyat seçeneklerine göz atmaya başlayabilirsiniz.

Bosch WAU24S90TR Üst Görünüm

Bosch WAU24S90TR 1200 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi Fiyat Analizi

Bosch WAU24S90TR 1200 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi son 6 aylık fiyat değişim grafiği

Bosch WAU24S90TR 1200 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi Özellikleri

Ön Yıkama:
Hassas Program:
Hızlı Yıkama:
Perde Programı:
Yorgan Programı:
Yünlü / Elde Yıkama:
Tambur Temizleme:
Yük Sensörü:
Kullanım Türü:   Solo
Kapasite:   9 kg
Maksimum Sıkma Devri:   1200 devir
Kontrol Paneli:   Dijital
Program Sayısı:   15 Programlı
Genişlik:   59.8 cm
Derinlik:   61.5 cm
Yükseklik:   84.8 cm
Yıllık Su Tüketimi:   9680 lt
Sıkma Ses Seviyesi:   72 dB
Tambur Hacmi:   63 lt
Enerji Sınıfı:   C
Renk:   Beyaz
Dokunmatik:
ECO Mod:
Kırışıklık Önleme:
Sesli Uyarı:
Ağırlık:   71 kg
Su Girişi:   Tek (Soğuk)
Hatalı İçerik Bildir
En Çok Aranan İfadeler
Ürüne puan ver

Bosch WAU24S90TR 1200 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi Yorumları

Bu ürün için ilk yorumu sen yaz

Bosch WAU24S90TR 1200 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi İle En Çok Karşılaştırılanlar

 Bosch WAU24S90TR 1200 Devir 9 kg Çamaşır MakinesiBosch WGA142X1TR 1200 Devir 9 kg Çamaşır MakinesiBosch WAT24S80TR i-Dos 1200 Devir 9 kg Çamaşır MakinesiSiemens WM12TS80TR 9 Kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi
 Bosch WAU24S90TR 1200 Devir 9 kg Çamaşır MakinesiBosch WGA142X1TR 1200 Devir 9 kg Çamaşır MakinesiBosch WAT24S80TR i-Dos 1200 Devir 9 kg Çamaşır MakinesiSiemens WM12TS80TR 9 Kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi
Fiyat 18.999,26 TL
5 satıcı
10.499,00 TL
30 satıcı
Fiyat Yok 18.999,00 TL
1 satıcı
Popülerlik-1. Popüler Çamaşır Makinesi--
Ortalama Puan-2 yorum-2 yorum
BuharlıYokYokYokYok
KurutmalıYokYokYokYok
Anti-AlerjikYokVarVarVar
Ön YıkamaVarVarVarVar
Bebek ProgramıYokYokVarYok
Hassas ProgramVarVarVarVar
Hızlı YıkamaVarVarVarVar
Leke ProgramıYokVarYokYok
Perde ProgramıVarYokVarVar
Yorgan ProgramıVarVarVarVar
Yünlü / Elde YıkamaVarVarVarVar
Çocuk KilidiYokVarVarVar
Tambur TemizlemeVarYokVarVar
Zaman ErtelemeYokVarYokVar
Yük SensörüVarYokVarVar
Wi-FiYokYokYokYok
Kullanım TürüSoloSoloSoloSolo
Kapasite9 kg9 kg9 kg9 kg
Maksimum Sıkma Devri1200 devir1200 devir1200 devir1200 devir
Kontrol PaneliDijitalDijitalDijitalDijital
Program Sayısı15 Programlı14 Programlı15 Programlı15 Programlı
Genişlik59.8 cm59.7 cm60 cm60 cm
Derinlik61.5 cm58.8 cm 59 cm59 cm
Yükseklik84.8 cm84.5 cm85 cm85 cm
Yıllık Enerji Tüketimi--152 kWh152 kWh
Yıllık Su Tüketimi9680 lt10340 lt11220 lt11220 lt
Yıkama Ses Seviyesi--51 dB51 dB
Sıkma Ses Seviyesi72 dB72 dB75 dB75 dB
Tambur Hacmi63 lt-63 lt63 lt
Akıllı---Yok
Enerji Sınıfı---A+++
AkıllıYokYokYok-
Enerji SınıfıCCA+++-
RenkBeyazBeyazBeyazBeyaz
Ağırlık71 kg67.9 kg69 kg69.5 kg
DokunmatikVar-Var-
ECO ModVarVarVarVar
Kırışıklık ÖnlemeVarVar--
Sesli UyarıVar-Var-
Su GirişiTek (Soğuk)Tek (Soğuk)Tek (Soğuk)Tek (Soğuk)