Bosch

Bosch WGA142X0TR 1200 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi

(6 yorum)
Bosch WGA142X0TR 1200 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi
Ürün ResmiÜrün resmiÜrün resmiÜrün resmi
Seçenekler:

Ürün Özellikleri: Anti-Alerjik, Hassas Program, Hızlı Yıkama, Leke Programı, Perde Programı, Yorgan Programı, Yünlü / Elde Yıkama, Çocuk Kilidi... Devamını gör

Bu ürün için şu anda akakce.com'da listelenen satıcılarda fiyat bilgisi bulunamadı.

En Popüler Bosch Çamaşır Makineleri

Bosch WGA142X0TR 1200 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi

Temelleri 1886 yılında atılan Bosch Grubu, küresel bir teknoloji ve hizmet tedarikçisidir. Markanın öne çıkan ürünlerinden biri olan WGA142X0TR serisi çamaşır makinesi, hayatı kolaylaştıran özelliklere sahiptir.

Yüksek enerji verimliliği sağlayan model, ortamdaki sessizliği bozmadan çamaşırlarınızı yıkar. En kısa programda bile etkili bir yıkama gerçekleştiren WGA142X0TR serisi çamaşır makinesi ile çamaşırlarınızda etkili bir hijyen yaratabilirsiniz.

Yeni eviniz için bir Bosch çamaşır makinesi arıyorsanız ya da eski bir modeli değiştirmek istiyorsanız Bosch WGA142X0TR serisi çamaşır makinesi beklentilerinizi karşılar.

Bosch WGA142X0TR Tam Görünüm

Her İhtiyacı Karşılayan Bosch WGA142X0TR Çamaşır Makinesi

WGA142X0TR modelinde karşınıza çıkacak bir özellik olan yeni suda bekletme teknolojisi, esnek ve aynı zamanda otomatik ıslatma seçeneği sunarak en zorlu lekelerin bile çamaşırlardan kolaylıkla çıkmasına yardımcı olur.

EcoSilence Drive teknolojisine de sahip WGA142X0TR A+++ çamaşır makinesi, uzun ömürlü motoru ile yüksek performansta çalışır ve yüksek enerji verimliliği sağlar. Aynı zamanda sessiz çalışma özelliğine sahip olan EcoSilence Drive motor, sürtünmeden meydana gelen gürültüyü optimum oranda azaltır ve ortam sessizliğini bozmadan çalışır.

AntiVibration Design donanımını da bulunan WGA142X0TR A+++ 1200 devir 9 kg çamaşır makinesi, çalışma anında oluşan titreşimi önleyici yan duvarlara sahiptir. Böylelikle yıkama esnasında sarsıntı yaratmaz ve ses çıkarmaz. SpeedPerfect özelliği ile %65’e kadar daha az yıkama süresinde temizlik sağlar.

Böylelikle en kısıtlı zamanlarda bile kısa programları kullanabilir ve temiz çamaşırlar elde edebilirsiniz. Bu özel fonksiyonu çoğu yıkama programı ile kullanabilirsiniz. Tüm çamaşırlar ve kumaş türleri için geçerli olan fonksiyon efektif bir yıkama gerçekleştirir.

Bosch WGA142X0TR Üst Panel

Bosch WGA142X0TR Çamaşır Makinesi Teknik Özellikler

Bosch WGA142X0TR özellikleri arasında çamaşır yıkamayı kolay hale getiren ve mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlayan programlar bulunur. Bosch WGA142X0TR A+++ çamaşır makinesi programları; beyazlar / renkliler için program, hassas yıkama, sentetik programı, yünlüler için elde yıkama programı şeklinde sıralanabilir.

Bosch WGA142X0TR A+++ 1200 devir 9 kg çamaşır makinesi; başlat / beklet tuşu, leke çıkarma, allergy plus ve bebek programı, mix, devir sayısı seçimi, perde yıkama, durulama yapma, sıkma ve boşaltma, kalan yıkama süresini erteleme, yorgan, kırışıklık önleme, tambur temizleme, kot ve koyu renkliler, süper kısa program 15'/30', speed perfect ve sıcaklık ayarlama gibi ilave yıkama programlarına da sahiptir. Bosch WGA142X0TR A+++ 1200 devir 9 kg kapasitesinde çamaşırı yıkayabilirsiniz.

Böylece çamaşırları parçalara bölmeden yıkayabilir ve çamaşır yıkamaya daha az zaman ayırabilirsiniz. Maksimum 1200 devire sahip olan Bosch WGA142X0TR, etkili bir yıkama gerçekleştirir.

Yıkama sesi 51 dB ve sıkma sesi 74 dB olan model, nispeten sessiz çalışır. Kalan süre göstergesine sahip olan çamaşır makinesinde tüm işlemleri LED ekran üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Yüklemeye uygun otomatik su seviyelendirme sunan model, çamaşırın yoğunluğuna ve kirine göre yıkama gerçekleştirir. Balans kontrolüne sahip olan çamaşır makinesinde su güvenlik sistemi ve çocuk kilidi bulunur.

Bosch WGA142X0TR Modlar

Bosch WGA142X0TR Çamaşır Makinesi Tasarımı

Bosch WGA142X0TR A+++ 9 kg 1200 devir çamaşır makinesi beyaz rengiyle banyolara ve konumlandırıldığı alana uyum sağlar. 845 x 597 x 588 mm boyutlarında olan WGA142X0TR çamaşır makinesi, kapağı 90 derece açık olduğunda 1.049 mm derinliğe sahiptir.

Yüksekliği kurulacağı yere göre ayarlanabilen modelin net ağırlığı 69,356 kg'dır. Solo kullanım tipine sahip olan modelin hem gövde hem de panel rengi beyazdır. Önden yüklemeli tasarıma sahip Bosch WGA142X0TR A+++ 9 kg 1200 devir çamaşır makinesi kazan malzemesi plastiktir.

Yıllık enerji tüketimi 174 kWh olan Bosch WGA142X0TR A+++ çamaşır makinesi 11660 lt yıllık su tüketimi gerçekleştirir. Bu tüketim, tam ve kısmi yıkama 60 °C ve 40 °C pamuklu yıkama programları için ölçülmüştür. Gerçek enerji tüketimi, çamaşır makinesinin kullanımına bağlı olarak değişebilir.

Bosch WGA142X0TR Sağdan Görünüm

Bosch WGA142X0TR Çamaşır Makinesi Seleflerinden Ayrılan Özellikleri

Bosch WGA142X0TR özellikleri ile seleflerinden ayrılan pek çok özelliğe sahiptir. Çamaşır makinesi özellikleri yakından incelendiğinde tambur temizlik özelliğinin seleflerinden farklı olduğu görülür. Yüksek ısılarda çamaşır yıkamıyorsanız bu özelliği kullanmanız çamaşır makinesinden elde edeceğiniz performansı büyük oranda artırır.

Tambur yıkama işlemini çamaşır makinesini ilk aldığınızda yapabilir ya da kullanım sıklığına göre tamburun temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu işlem için özel bir temizleyici kullanmanız gerekmez. Normal toz deterjanın yarısı kadar deterjan eklemesi yaparak temizliği gerçekleştirebilirsiniz.

Çamaşır makinesinin leke çıkarma opsiyonu da farklı bir kullanım deneyimi yaşamanızı sağlar. Bu opsiyon, en sık karşılaşılan 4 lekeden kurtulmanın en kolay yoludur. Bir diğer önemli özellik olan suda bekletme opsiyonu, inatçı lekelerden kurtulmak için çamaşırları saatlerce suda bekletmenize gerek kalmadan etkili bir yıkama sağlar.

Bunu için yıkama sırasında yalnızca suda bekletme opsiyonunu seçmeniz yeterlidir. Bosch WGA142X0TR modelinde bitiş sinyali ve tuş takımı ses düzeyi 4 farklı kademe ayarlanabilir. Bosch WGA142X0TR yorumlar ve değerlendirmelerinde de sıklıkla vurgulanan bu özellik, sevilen ve pratik bir özellik olarak öne çıkar.

Özellikleri bakımından değerlendirilen Bosch WGA142X0TR A+++ 1200 devir 9 kg çamaşır makinesi fiyatı da seleflerine göre avantajlı sayılabilir.

Bosch WGA142X0TR Tambur

Bosch WGA142X0TR Çamaşır Makinesi Eksileri ve Artıları

Yeni bir çamaşır makinesi satın almak isteyenler için ürünün eksileri ve artılarını tüm detaylarıyla bilmek önemlidir. Bu çamaşır makinesini her açıdan değerlendirmeyi ve ihtiyaç duyulan özelliklerle kıyaslama yapmayı kolaylaştırır.

Bosch çamaşır makinesi WGA142X0TR serisinin pek çok artısı olduğu söylenebilir. Öncelikle Bosch WGA142X0TR 9 kg 1200 devir A+++ beyaz çamaşır makinesi A+++ enerji sınıfına sahiptir. Bu enerji sınıfına sahip olan buzdolapları enerji maliyetlerini büyük oranda düşürmenizi ve tasarruf etmenizi sağlar.

Bosch WGA142X0TR A+++ 1200 devir 9 kg çamaşır makinesi özellikleri bakımından değerlendirildiğinde suda bekletme özelliği sayesinde inatçı lekelerden kurtulmanızı kolaylaştırır. Bu fonksiyon, bu özel programı seçmeniz ile bekletme işlemini sizin yerinize yapar ve bu işlem çamaşır özelinde farklılık gösterir.

Ayrıca model, EcoSilence Drive teknolojisine sahiptir ve bu teknoloji sessiz bir kullanımı garanti eder. Bosch WGA142X0TR, AntiVibration donanımı ile stabil bir yıkama sağlar ve yıkama esnasındaki sarsılmaları en aza indirerek titreşimi büyük oranda azaltır.

Ürün, Reload özelliği ile yıkama işlemi başladıktan sonra eklenmek istenen çamaşırları ilave etmenizi ve yıkamaya kaldığınız yerden devam etmenizi kolaylaştırır. Özellikleri ve donanımına göre WGA142X0TR en ucuz fiyat aralığını sunar. Makinenin eksi özelliği arasında kontrol panelinin kafa karıştırıcı ve hemen anlaşılır olmaması yer alabilir.

Bosch WGA142X0TR Çamaşır Makinesi Yorumlarında Öne Çıkan Özellikler

Bosch WGA142X0TR A+++ 1200 devir 9 kg çamaşır makinesi yorumları çamaşır makinesini satın almak isteyen kullanıcılara önemli bilgiler sunar. Çamaşır makinesinin teknik özellikleri ve teknolojik donanımları hakkında kapsamlı bilgi edinmenizi kolaylaştıran Bosch WGA142X0TR kullanıcı yorumları ile ürünün detaylı olarak analiz edebilir, ihtiyaç ve beklentilerinizle karşılaştırarak satın alma kararını verebilirsiniz.

WGA142X0TR fiyat araştırması yaparken de kullanabileceğiniz kullanıcı yorumları, ürünün özelliklerini fiyatı ile karşılaştırmanızı kolaylaştırır. Yıkama performansı ve kullanımı hakkında bilgi edindikten sonra Bosch WGA142X0TR fiyat aralığını da düşünerek satın alınabilir.

Kullanıcı yorumları çamaşır makinesinin gelişmiş fonksiyonlarının altını çizer. Ön yıkama, leke çıkarma, VarioPerfect, reload, VarioDrum, AntiVibration Design ve ActiveWater gibi sıralayabileceğimiz en fonksiyonlar sayesinde Bosch WGA142X0TR serisi çamaşır makinesi ile çamaşırlarınızda etkili bir temizlik sağlamak mümkün.

Bosch WGA142X0TR A+++ 9 kg 1200 devir çamaşır makinesi en ucuz fiyat aralıklarına özellikle kampanya ve indirim dönemlerinde erişerek avantajlı bir alışveriş yapabilirsiniz.

Bosch WGA142X0TR 1200 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi Özellikleri

Anti-Alerjik:
Hassas Program:
Hızlı Yıkama:
Leke Programı:
Perde Programı:
Yorgan Programı:
Yünlü / Elde Yıkama:
Çocuk Kilidi:
Tambur Temizleme:
Zaman Erteleme:
Kullanım Türü:   Solo
Kapasite:   9 kg
Maksimum Sıkma Devri:   1200 devir
Kontrol Paneli:   Dijital
Program Sayısı:   14 Programlı
Genişlik:   59.7 cm
Derinlik:   58.8 cm
Yükseklik:   84.5 cm
Yıllık Enerji Tüketimi:   174 kWh
Yıllık Su Tüketimi:   11660 lt
Yıkama Ses Seviyesi:   51 dB
Sıkma Ses Seviyesi:   74 dB
Tambur Hacmi:   63 lt
Enerji Sınıfı:   A+++
Renk:   Beyaz
Ortalama Puan
4.58 kişi oyladı
Ürüne puan ver
 • 1 yorum
  35 beğeni
  Ersan Ö.15 Aralık 2020
  Fiyat internet de 3300-3500 civarında iken 3200 TL'ye bayinin kampanyası üzerine 4 gün önce, Anamur/Bosch bayisinden satın aldım. Eski 10 yıllık makinenin sıkma da çok ses çıkarmasından sonra, bu makine gerçekten hem sessiz hem de güzel yıkamakta. Fiyatına göre markası ve kalitesi iyi. 5 yerine 4 yıldız verme sebebim ise, servisin gelip makineyi kurarken yorgan konusunda vermiş olduğu bilgiden kaynaklı. 2 küçük çocuk olduğu için doğal olarak yorgan ve battaniye kirlenmekte ve yıkanmak zorunda kalınıyor. Servis sadece bu 9 kg'lık makinede elyaflı yorgan yıkanabileceğini, battaniye yıkanamayacağını söyledi. Bence tek ve büyük eksisi bu, yoksa gayet güzel bir makine
 • DD6 yorum
  101 beğeni
  Derya D.15 Ekim 2020
  Güzel bir çamaşır makinesi 9kg olması gayet iyi program seçenekleri değişik spor için ayrı gömlek için ayrı özel programları bulunuyor ses seviyesi normal yıkama performansı güzel ,elektronik kontrol ediliyor ve çocuk kilidi var gizerler adlı satıcıdan aldım yetkili satıcı yazıyordu ve en ucuz oradaydı . Lojistik kısmı biraz uzun sürdü ama hizmetini beğendim. Servis kurulumunu yaptı. Akakçede en ucuz yeri bize gösterdiği için teşekkürler. Diğer sitelerde daha pahalı ve kargo ücreti falan alıyorlar ama buradan bakınca en uygun fiyatı bulabiliyoruz .
 • Didem K.323 yorum
  1719 beğeni
  Didem K.4 Ekim 2020
  Yeniden yükleme fonksiyonu sayesinde kenarda köşede kalıp unutulan kirlililer eklenebiliyor. Yıllık su ve enerji tüketimi bakımından ekonomik bir makine olduğunu söylemek mümkün. Çok sayıda programı bulunuyor. Sarsıntısız çalışıyor. Kapasitesi küçük aileler için fazla olabilir. Makinenin kurutma özelliği olsa harika olurdu.
 • MT1 yorum
  4 beğeni
  Muharrem T.27 Eylül 2020
  Kolay SiparişÇınar Çeyiz
  Zamanında geldi. Firma güvenilir
  • Alışverişçi resmi
 • ET1 yorum
  8 beğeni
  Erdem T.Ankara14 Ağustos 2020
  Güzel bir ürün servis kurulumunu yaptı yeni kullanmaya başladım ses seviyesi normal gizerler satıcısından aldım güvenilir bir satıcı sadece kargo biraz geç geldi onun dışında memnunum

Bosch WGA142X0TR 1200 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi İle En Çok Karşılaştırılanlar

 Bosch WGA142X0TR 1200 Devir 9 kg Çamaşır MakinesiBosch WAT24581TR 1200 Devir 9 kg Çamaşır MakinesiBosch WAT24480TR A+++ 1200 Devir 9 kg Çamaşır MakinesiBosch WGA142X1TR 1200 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi
 Bosch WGA142X0TR 1200 Devir 9 kg Çamaşır MakinesiBosch WAT24581TR 1200 Devir 9 kg Çamaşır MakinesiBosch WAT24480TR A+++ 1200 Devir 9 kg Çamaşır MakinesiBosch WGA142X1TR 1200 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi
FiyatFiyat YokFiyat YokFiyat Yok 10.499,00 TL
30 satıcı
Popülerlik---1. Popüler Çamaşır Makinesi
Ortalama Puan6 yorum5 yorum20 yorum2 yorum
BuharlıYokYokYokYok
KurutmalıYokYokYokYok
Anti-AlerjikVarVarVarVar
Ön YıkamaYokVarVarVar
Bebek ProgramıYokVarVarYok
Hassas ProgramVarVarVarVar
Hızlı YıkamaVarVarVarVar
Leke ProgramıVarVarYokVar
Perde ProgramıVarVarVarYok
Yorgan ProgramıVarVarVarVar
Yünlü / Elde YıkamaVarVarVarVar
Çocuk KilidiVarVarVarVar
Tambur TemizlemeVarVarVarYok
Zaman ErtelemeVarVarVarVar
Yük SensörüYokYokYokYok
Wi-FiYokYokYokYok
Kullanım TürüSoloSoloSoloSolo
Kapasite9 kg9 kg9 kg9 kg
Maksimum Sıkma Devri1200 devir1200 devir1200 devir1200 devir
Kontrol PaneliDijitalDijitalDijitalDijital
Program Sayısı14 Programlı14 Programlı15 Programlı14 Programlı
Genişlik59.7 cm60 cm60 cm59.7 cm
Derinlik58.8 cm 59 cm59 cm58.8 cm
Yükseklik84.5 cm85 cm85 cm84.5 cm
Yıllık Enerji Tüketimi174 kWh152 kWh152 kWh-
Yıllık Su Tüketimi11660 lt11220 lt11220 lt10340 lt
Yıkama Ses Seviyesi51 dB51 dB51 dB-
Sıkma Ses Seviyesi74 dB75 dB75 dB72 dB
Tambur Hacmi63 lt63 lt63 lt-
AkıllıYokYokYokYok
Enerji SınıfıA+++A+++A+++C
RenkBeyazBeyazBeyazBeyaz
Ağırlık-74.9 kg-67.9 kg
Dokunmatik-Var--
ECO Mod-Var-Var
Kırışıklık Önleme-Var-Var
Su Girişi-Tek (Soğuk)-Tek (Soğuk)