8 GB RAM Telefon

8 GB RAM Telefon Fiyatları

408 farklı 8 GB RAM Telefon için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

128 GB64 GB0 - 4.000 TL 4.000 - 6.000 TL 8 GB6 GBiPhone 13iPhone 1120232022Satıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 17Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Ram Kapasitesi: 8 GB Kaydet

Fiyatı
- 0 - 4.000 TL4.000 - 6.000 TL6.000 - 8.000 TL8.000 - 10.000 TL10.000 TL üstü
Markası Özellikler Seri Dahili Hafıza Ram Kapasitesi 8 GB Ekran Boyutu Batarya Kapasitesi Çıkış Yılı Ekran Çözünürlüğü Ekran Yenileme Hızı Ekran Teknolojisi Ekran Parlaklık Değeri Piksel Yoğunluğu Ekran Gövde Oranı Ekran Dayanıklılığı Arka Kamera Sayısı Arka Kamera İkinci Arka Kamera Üçüncü Arka Kamera Dördüncü Arka Kamera Beşinci Arka Kamera Video Kayıt Çözünürlüğü Video FPS Değeri Ön Kamera Ön Kamera Video Çözünürlüğü Ön Kamera Video FPS Değeri İşletim Sistemi İşlemci (CPU) İşlemci Hızı Çekirdek Sayısı Grafik İşlemcisi (GPU) Chipset SAR Değeri (Baş) SAR Değeri (Vücut) Hızlı Şarj Gücü Kablosuz Şarj Gücü Pil Türü USB Türü SIM Türü Kulaklık Bağlantısı Hoparlör Bluetooth Versiyonu Gövde Malzemesi Çerçeve Malzemesi Suya Dayanıklılık Seviyesi Boyutlar Ağırlık SatıcıToplam 68 satıcı. Ürün Puanı Renk

S23iPhone 13 512 GB Mavi128 GB Telefon64 GB Telefon256 GB Telefon2023 Telefon4500 mAh Telefon512 GB TelefonAndroid Telefon5G Telefon120 Hz TelefonNFC Telefon

En Çok Karşılaştırılan Cep Telefonları

8 GB RAM Telefon Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan 8 GB RAM Telefon hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı 8 GB RAM Telefon:
  1. Xiaomi Redmi Note 11 Pro 128 GB 8 GB
  2. Samsung Galaxy A73 128 GB
  3. Xiaomi Redmi Note 10 Pro 256 GB
  4. Xiaomi Redmi Note 10 Pro 128 GB 8 GB
  5. Samsung Galaxy S22 128 GB

8 GB RAM Telefon

8 GB RAM telefon çeşitleri yüksek hız ve performans vadeder. Yeni nesil donanım birimlerinden güç alan seçenekler ile pek çok iş ve işlem rahatlıkla gerçekleştirilir. Yüksek RAM kapasitesi sayesinde, diğer donanım birimlerinin daha verimli çalışmasında oldukça etkilidir. Güçlü teknik altyapının fonksiyonel yazılımlar ve kaliteli görsel performans ile birleşmesi, uzun süre yavaşlama ve donma türevi problemler olmadan kullanım sunar. Klasik telefon kullanımına ek olarak videolar izlemeniz, fotoğraflar çekmeniz, oyunlar oynamanız, yazınsal ve görsel içerikleri düzenlemeniz seçenekleriniz arasındadır. Markalara özgü sistemlerden beslenen ürünler ise bir adım öne çıkmayı başarır. İş ve eğlence amaçlı kullanım beklentilerinizi karşılayacak ürün arayışınız varsa, 8 GB RAM telefon modelleri sizin için uygun olabilir.

8 GB RAM'li Telefon Performans Özellikleri

8 GB RAM telefon modelleri, kullanım sürecinde yüksek verim elde etmenize odaklanır. “Rastgele Erişimli Hafıza” anlamına gelen RAM, telefonun en önemli birimlerinden birini temsil eder. 8 gigabyte kapasiteli bellek; verilerin hızlı biçimde okunması, yazılması ve aktarılması bakımından hayli iyi sonuçlar verir. Verdiğiniz komutları algılayıp denetleyen işlemcinin sorunsuz çalışmasında da etkilidir. Telefonu hızlıca açmak, uygulama anlık çalıştırmak ya da uygulamalar arasında etkili geçişler yapmak 8 GB RAM ile mümkündür. Kaydedilen verilere anlık erişim sağlamak da dahil pek çok süreçteki temel bileşenlerden birini temsil eden bu hafıza kapasitesi daha pratik, konforlu ve keyifli kullanım olanaklarını da beraberinde getirir. Sistem dosyalarını depolayan RAM’in yeni nesil diğer donanım birimleri ile desteklenmesi ise cihazın genel anlamda yüksek performans sunmasına katkı sağlar.

8 GB RAM telefonlar cihaz kullanım süresince, pek çok özelliğin çalıştırılması bakımından oldukça iyi sonuçlar verir. Chipsetten, çekirdek sayısına, grafik işlemciden depolama kapasitesine değin diğer donanım özelliklerinin de iyi olması gerektiğini hatırlatmakta fayda var. Elbette, bu tür özellikler cep telefonu fiyatları üzerinde etkilidir. Cihazı çalıştırdığınızda ya da uygulama açtığınızda hem uygulama hem de işletim sistemi verilerinin büyük bir bölümü RAM’e gönderilir. Bu şekilde, uygulamalarda kaldığınız yerden devam etme opsiyonlarınız da artar. Çoklu görevleri aynı anda ve hızlı şekilde çalıştırmak, açık uygulamaların sistemi zorlamamasını sağlamak 8 GB RAM cep telefonu modelleri ile mümkündür. Sistem uyarıları, veri işleme hataları, yetersiz bellek türevi problemler de yüksek oranda bertaraf edilir. Siz de ihtiyaçlarınıza uygun seçenekleri kolaylıkla bulmak için Akakçe yardımıyla inceleme yapabilirsiniz.

8 GB RAM'li Telefon Ekran Özellikleri

8 GB RAM telefonlar marka ve modele bağlı olarak, farklı ekran sistemleri ile güçlendirilebilir. Ekran çözünürlüğü, yenileme hızı, tepki süresi ve renk sayısı gibi özelliklere dikkat ederek ürün seçimi yapmanız önemlidir. Yüksek yenileme hızı, yoğun hareketlilik içeren görüntülerde bulanıklık ve kararma oluşmasını önler. Böylece daha iyi bir seyir kalitesi elde etmeniz sağlanır. HDR, DCI-P3 renk uzayı, yüksek parlaklık değeri ve geniş renk tayfı da maksimum verim elde edilmesinde etkilidir. 8 GB telefon hafızasına sahip olan ürünlerin geniş ekranlı modelleri kullanıcıların favorilerindendir. Yüksek inçli telefon seçiminde, daha geniş bir aktif ekran deneyimi yaşamak istiyorsanız çerçevesiz tasarımlara, ekran içi ön kameralı modellere ve Water Drop Notch damla çentikli telefonlara göz atabilirsiniz.

Yüksek çözünürlük standardını iyileştiren marka teknolojileri ise cihaz performansını ve kullanım konforunu doğrudan artırmaya yarar. 8 GB RAM özelliğinin geniş renk gamı ve yüksek dinamik kontrast oranı gibi teknolojiler ile buluşması oyun oynama, video izleme ve görsel içerikleri düzenleme süreçlerinizde işinizi kolaylaştırır. Örneğin, keskinlik derecesi siyah beyaz optimizasyonu üzerinden renk netliğini ve gerçekçiliğini artırır. Yüksek parlaklık değeri, aydınlık ve güneşli alanlarda bile ekranı parlama olmadan görebilmenize fırsat tanır. Oyun atmosferini en eğlenceli ve akıcı biçimde deneyimlemenin, yakın renklerin ton farklarını rahatlıkla ayırt etmenin ayrıcalığını kullanıcıya yaşatır. Oyun seanslarınız boyunca yavaşlama ve aşırı ısınma sorunları olmamasının keyfini de çıkarabilirsiniz. Temel donanımın yanı sıra ekran özelliklerinin de 8 GB RAM telefon fiyatları üzerinde etkisi olabilir.

Fonksiyonel ve Eğlenceli 8 GB RAM'li Telefon

8 GB telefonlar bağlantı çeşitliliğine sahiptir. Kablosuz bağlantılar ve ağ bağlantı seçenekleri ürünlerin kullanım ergonomisini iyi yönde dönüştürür. 2G, 3G, 4G ve 4.5G desteğinin yanı sıra 5G ağ bağlantısına da yer verilebilir. Kablosuz konforunu deneyimlemek niyetindeyseniz Wi-Fi, NFC, Bluetooth, kızılötesi ve navigasyon bulunan ürünlere bakmanız gerekir. Wi-Fi teknolojisi kablosuz internet kullanımı sağlarken, Bluetooth senkronizasyonu kablosuz veri transferleri gerçekleştirme fırsatı tanır. Ayrıca, Wi-Fi ve Bluetooth uyumlu hoparlör, kulaklık gibi cep telefonu aksesuarları ile telefonu eşleştirerek bunları kablosuz kullanma özgürlüğünü de size sunar. Ürünlerin kamera ve batarya özellikleri de çoklu fonksiyonları etkili şekilde kullanmanıza olanak verir. Yüksek mAh kapasiteli bataryalar, priz gerekmeksizin uzun süre kullanım vadeder ve daha mobil bir kullanım konforu sağlar.

Çoklu kamera sensörü bulunan 8 GB RAM'li telefonlar birden fazla ön veya arka kamera donanımını sizlere ulaştırır. Ana kameraların çözünürlükleri, fonksiyonları ve özellikleri de kendi içerisinde değişebilir. Örneğin, derinlik algısı sensörü, makro çekim lensi ve geniş açılı çekim kamerası harici şekilde cihaza entegre olabilir. Derinlik algısı, merkezdeki nesneyi netleştirip arka planı bulanıklaştırır. Makro çekim ise detaylı yakın plan fotoğraflar çekme imkânı sunar. Sanatsal, gerçekçi, ayrıntılı sonuçlar elde etmek adına, bu tür özelliklere yer veren ürünleri incelemeniz gerekir. Kaliteli video kayıt için de 4K ve 8K çözünürlükte kayıt yapabilen modellere bakmanız avantaj sağlar. Ana kamerada ise yapay zekâ desteği, HDR, panorama, perde hızı kontrolü, portre modu, otomatik odak gibi özellikleri yer alan 8 GB RAM'lik telefon modellerine bakmanız faydalı olur.

Kaliteli ve Şık 8 GB RAM'li Telefon

8 GB RAM'li telefon seçkilerinin boyutları, sağlamlıkları, kalınlıkları ve koruma standartları modele göre değişir. Gövde ve ekranda son sürüm Corning Gorilla Glass dayanıklılık standardı bulunan ürünler daha sağlam bir yapı sergiler. Elbette önerilen şekilde kullanmanız, sorunsuz muhafaza etme anlamında son derece önemlidir. Çevresel ve iklimsel etkilere direnç faktörü sizin için önemliyse, suya dayanıklılık ve toza dayanıklılık özelliği bulunan ürünlere göz atabilirsiniz. IPX dayanıklılık seviyesi, telefonların direnç göstergeleri üzerinde etkilidir. İnce fakat sağlam 8 GB cep telefonu modelleri kullanıcıların ilgisini çeken tasarımlar arasında yer alır. Gövde malzemesinin kalitesi, ekran dayanıklılığı ve ince yapı gibi fiziksel tasarım nüansları da 8 GB telefon fiyatları üzerinde belirleyici olabilir.

8 GB RAM Telefon Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

8 GB kapasiteli telefonların geniş bir ürün listesi sunması, seçim aşamasında kararsız kalmanıza sebep olabilir. Aşağıdaki maddeleri inceleyerek ürün seçimini kolaylaştırabilirsiniz.

En son modelden en ucuz seçeneklere kadar aradığınız 8 GB RAM cep telefonları Akakçe üzerinden kıyaslayabilirsiniz. Akıllı telefonları özelliklerine göre inceleyebilir, fiyat performans karşılaştırmaları yapabilir, bütçenize ve gereksinimlerinize hitap eden ürünü satın alabilirsiniz.