Dokunmatik Telefon

Dokunmatik Telefon Fiyatları

2.055 farklı Dokunmatik Telefon için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

128 GB64 GB0 - 4.000 TL 4.000 - 6.000 TL 8 GB6 GBiPhone 13iPhone 1120232022Satıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler: Dokunmatik Kaydet

Fiyatı
- 0 - 4.000 TL4.000 - 6.000 TL6.000 - 8.000 TL8.000 - 10.000 TL10.000 TL üstü
Markası Özellikler Seri Dahili Hafıza Ram Kapasitesi Ekran Boyutu Batarya Kapasitesi Çıkış Yılı Ekran Çözünürlüğü Ekran Yenileme Hızı Ekran Teknolojisi Ekran Parlaklık Değeri Piksel Yoğunluğu Ekran Gövde Oranı Ekran Dayanıklılığı Arka Kamera Sayısı Arka Kamera İkinci Arka Kamera Üçüncü Arka Kamera Dördüncü Arka Kamera Beşinci Arka Kamera Video Kayıt Çözünürlüğü Video FPS Değeri Ön Kamera Ön Kamera Video Çözünürlüğü Ön Kamera Video FPS Değeri İşletim Sistemi İşlemci (CPU) İşlemci Hızı Çekirdek Sayısı Grafik İşlemcisi (GPU) Chipset SAR Değeri (Baş) SAR Değeri (Vücut) Hızlı Şarj Gücü Kablosuz Şarj Gücü Pil Türü USB Türü SIM Türü Kulaklık Bağlantısı Hoparlör Bluetooth Versiyonu Gövde Malzemesi Çerçeve Malzemesi Suya Dayanıklılık Seviyesi Boyutlar Ağırlık SatıcıToplam 68 satıcı. Ürün Puanı Renk

S23 UltraApple Airpods Pro 2Apple Watch 8Bilicra VisionApple iPhone 14Airpods FiyatiPhone 13 512 GB Siyah128 GB Telefon8 GB RAM Telefon64 GB Telefon256 GB Telefon2023 Telefon

En Çok Karşılaştırılan Cep Telefonları

Dokunmatik Telefon Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Dokunmatik Telefon hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Dokunmatik Telefon:
  1. iPhone 13 128 GB
  2. Xiaomi Redmi Note 11 Pro 128 GB 8 GB
  3. iPhone 11 64 GB Aksesuarsız Kutu
  4. Samsung Galaxy A73 128 GB
  5. iPhone 11 128 GB Aksesuarsız Kutu

Dokunmatik Telefon

Çocuklardan yetişkinlere kadar her yaş grubunun en çok kullandığı teknolojik cihazlar dokunmatik telefon seçenekleridir. Dokunmatik telefon yeni nesil teknolojiler sayesinde birçok özelliğe sahiptir. Ayrıca, bu araçlar sayesinde günlük hayatta aynı anda birçok işlemin yapılması mümkün hale gelmiştir. Film, dizi izlemek, fotoğraf çekmek, sosyal medya kullanmak, oyun oynamak, internet sörfü gibi farklı aktiviteler amacıyla da yaygın olarak kullanılır. Geniş kitleler tarafından ilgi gören bu cihazlar için yerli ve yabancı birçok marka üretim yapar. Her farklı akıllı telefonun; anakart, RAM, işlemci, kamera ve tasarım gibi detaylar açısından özellikleri değişmekle birlikte tüm bu ürünlerin ortak yanı dokunmatik ekrana sahip olmalarıdır. Dokunmatik ekrana sahip bu cihazlar bir başka deyişle akıllı dokunmatik telefon olarak adlandırılırlar.

Dokunmatik telefon; işlemci, ekran, kamera, hoparlör, batarya gibi pek çok donanıma sahiptir. Bu donanımların teknik özellikleri, cihazın teknolojik detayları üzerinde belirleyicidir. Dokunmatik telefon, iOS veya Android tabanlı işletim sistemine sahiptir. İşletim sistemi, telefona güncel uygulamaların yüklenmesine imkan tanır. Yeni sürüme sahip dokunmatik telefon güncel yazılım ile üretilir. Dokunmatik telefonda, işletim sistemi haricinde, RAM, dahili depolama, kamera özellikleri, işlemci gibi donanımlarda önemlidir. Dahili depolama ve RAM kapasitesinin yüksek olması telefonun yoğun kullanımlarda hızlı çalışmasını sağlar. Dokunmatik telefonun işlemcisi de oyun oynama gibi yüksek kapasite gerektiren işlemler için önemlidir. Ayrıca dokunmatik telefonun yüksek çözünürlüklü kameraya sahip olması cihazın işlevselliğini artırır. Profesyonel fotoğraf makinesine ihtiyaç kalmadan telefon ile fotoğraf çekimi yapılabilir.

Yeni Nesil Dokunmatik Telefon Özellikleri Nelerdir?

Dokunmatik telefonlar ilk piyasaya çıktığında daha az teknik özelliğe sahipti. Tuşlu telefonlardan sonra dokunmatik ekranın kullanıldığı ilk cihaz örneklerinin minimal boyutlara sahip küçük dokunmatik telefon olduğu görülür. Zamanla teknolojik gelişmeler çerçevesinde ekran daha büyük ve geniş boyutlar kazanır. Ekranın farklı boyutlandırılması dokunmatik telefon tasarımlarına da yansır. Çerçevesiz ekranlı, çentikli gibi farklı formlara sahip dokunmatik telefon tasarımları ortaya çıkar. Ayrıca, cihazın tasarım detayları beyaz, siyah, mavi gibi renk seçenekleri ile çeşitlendirilir. Beyaz dokunmatik telefon en yaygın tercih edilen renkler arasındadır.

Bu cihazlar, sadece tasarım, renk detayları ile değil işletim sistemleri ile de öne çıkar. Telefon arayüzleri sayesinde iki farklı işletim sistemi ile üretilirler. Apple tarafından üretilen iOS tabanlı dokunmatik telefonun yanı sıra Android tabanlı işletim sistemine sahip dokunmatik Android telefon da piyasada çok satılan telefon çeşitlerindendir. Dokunmatik telefon kamera özellikleri ise markaların modellerine göre çeşitlenir. Cihazların önemli detaylarından birisi de kamera özellikleridir. İlk çıkan modellerin ön ve arka yüzeylerinde tek kamera bulunurken son sürümlerde ikili, üçlü hatta dörtlü arka kamera sistemleri bu cihazlarda kullanılır hale gelmiştir. Yapay zeka donanımı ile desteklenen kamera özellikleri sayesinde fotoğraf makinesi olmadan yüksek çözünürlüğe sahip profesyonel fotoğraf çekimi mümkündür.

Dokunmatik Telefon Donanımları

Cihazın en temel özelliği ekranıdır. İnç olarak ifade edilen farklı boyutlarda üretilen ekran teknolojisi sayesinde bu aletler, mini dokunmatik telefon veya en büyük dokunmatik telefon olarak adlandırılır. Ekran haricinde, işlemci, anakart, grafik işlemci, kamera, batarya da dokunmatik telefonlar için olmazsa olmaz temel donanımlardır. MediaTek veya Snapdragon gibi farklı yonga seti ile üretilen akıllı telefonların hızı, çekirdek yapısı işlemciye göre belirlenir. İşlemcinin özellikleri ne kadar iyi ise telefonla yapılan işlemlerin kalitesi, telefonun verimliliği de o oranda artar. Donma, kasma olmadan hızlı kullanımın gerçekleştirilebilmesi, dokunmatik telefonun üst düzey teknolojiye sahip olmasına bağlıdır.

Dokunmatik telefon için en temel donanımlardan birisi bataryadır. Fazla kapasiteli uygulamaların yoğun kullanıldığı dokunmatik cep telefonu modelleri için batarya kapasitesinin yüksek olması önemlidir. Kullanıcılar uzun süreli pil performansı sağlayan türleri daha fazla tercih etmektedir. Bir gün boyunca şarj gerektirmeden, kesintisiz telefon kullanımı sağlayan cihazlar, priz imkanı olmayan orman gezileri gibi aktivitelerde verimlilik sağlar. Böyle durumlar için yine de tedbir açısından kullanıcılar powerbank taşımaktadır. Bu cihazlar için powerbankların yanı sıra kullanışlılık sağlayan başka ek donatılarda vardır. Bunlar; hızlı şarj cihazı, Bluetooth kulaklık, telefon kılıfı vb. olarak sıralanabilir.

Dokunmatik Telefon Seçimi

Dokunmatik telefon seçimi yaparken değerlendirilebilecek birçok farklı marka ve ürün vardır. Bu cihazların tercihinde kimi kullanıcılar, bütçesine göre en uygun dokunmatik telefon türünü seçer. Bazı kullanıcılar ise son sürüm en gelişmiş teknoloji ile donatılmış en iyi dokunmatik telefon markaları tarafından üretilmiş cihazları tercih eder. Bir de en ucuz ve en kaliteli dokunmatik cep telefonu türünü arayan kullanıcılar vardır. Bu tür cihaz arayanlar için en iyi seçenek fiyat performans olarak tanımlanan orta segment üstü dokunmatik telefonlardır. Bu bağlamda; dokunmatik telefon seçiminde kullanıcıların kendi standartlarını oluşturması gerekir. Kullanıcı kendi seçim kriterlerini oluştururken şu hususları dikkate almalıdır:

Dokunmatik telefonlar, kulaklık, şarj aleti gibi ek aksesuarlarla kullanılır. Cihazın ses kalitesini artırmak, ekstra ses çıkışı sağlamak için kullanılan Bluetooth hoparlör de ek donanımlar arasında yer alır. Akakçe aracılığıyla Bluetooth hoparlör fiyatları gibi ek donanımlar için fiyat araştırması yapabilirsiniz.

Dokunmatik Telefon Fiyatları

Tuşlu telefonlara kıyasla daha kullanışlı ve rahat kullanım sağlayan dokunmatik telefonların fiyatları da bu cihazlara göre daha farklıdır. Bütçesine uygun cihaz arayanlar, en ucuz dokunmatik telefon üzerine araştırma yapar. Bu telefonlar genellikle sahip olduğu teknik özellikler açısından daha alt segment modellerdir. Dokunmatik telefonun teknik özellikleri arttıkça ve çeşitlendikçe telefonun maliyeti de artar. Bu aşamada, fiyat performans ikileminde kaliteli ürün almak için en iyi dokunmatik telefon fiyatları üzerine bilgi sahibi olmak gerekir. Çünkü dokunmatik telefon fiyatları, markalara, kamera ve işlemci özelliklerine, tasarım detaylarına göre değişkenlik gösterir. Nitekim, siyah ve beyaz renk seçenekleri standarttır. Ancak yeşil, mavi, pembe renkleri alternatiftir. Daha ender bulunan renk özelliğinde olan bir dokunmatik telefonun fiyatı siyah, beyaz, mavi renk çeşitlerine göre daha farklı bir fiyata sahip olabilir.

Dokunmatik telefon piyasada farklı fiyat seçenekleri ile satılabilir. Burada pek çok farklı etken fiyatın değişmesine neden olabilir. Son sürüm telefon almak isteyen kullanıcılar, en uygun sıfır dokunmatik telefon fiyatları hakkında araştırma yapmalıdır. Akakçe aracılığıyla en ucuz dokunmatik cep telefonu fiyatları, en pahalı dokunmatik telefon fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak son derece kolaydır. Böylece, sıfır dokunmatik telefon fiyatları ile en düşük dokunmatik telefon fiyatları hakkında bilgi sahibi olunabilir. Sıralama yaparak en ucuz telefon fiyatları dokunmatik sıfır cihaz seçeneklerini inceleyebilirsiniz.