Oyun Telefonu

Oyun Telefonu Fiyatları

80 farklı Oyun Telefonu için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

256 GB128 GB0 - 4.000 TL 4.000 - 6.000 TL 8 GB6 GBiPhone 14 Pro MaxiPhone 1320232022Satıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 4Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler: Oyun Kaydet

Fiyatı
- 0 - 4.000 TL4.000 - 6.000 TL6.000 - 8.000 TL8.000 - 10.000 TL10.000 TL üstü
Markası Özellikler Seri Dahili Hafıza Ram Kapasitesi Ekran Boyutu Batarya Kapasitesi Çıkış Yılı Ekran Çözünürlüğü Ekran Yenileme Hızı Ekran Teknolojisi Ekran Parlaklık Değeri Piksel Yoğunluğu Ekran Gövde Oranı Ekran Dayanıklılığı Arka Kamera Sayısı Arka Kamera İkinci Arka Kamera Üçüncü Arka Kamera Dördüncü Arka Kamera Video Kayıt Çözünürlüğü Video FPS Değeri Ön Kamera Ön Kamera Video Çözünürlüğü Ön Kamera Video FPS Değeri İşletim Sistemi İşlemci (CPU) İşlemci Hızı Çekirdek Sayısı Grafik İşlemcisi (GPU) Chipset SAR Değeri (Baş) SAR Değeri (Vücut) Hızlı Şarj Gücü Kablosuz Şarj Gücü Pil Türü USB Türü SIM Türü Kulaklık Bağlantısı Hoparlör Bluetooth Versiyonu Gövde Malzemesi Çerçeve Malzemesi Suya Dayanıklılık Seviyesi Boyutlar Ağırlık SatıcıToplam 68 satıcı. Ürün Puanı Renk

Gaming Anakart Oyuncu Kulaklığı Gaming Laptop Oyuncu Ekran Kartı Oyuncu Klavye Mouse Set Oyuncu Koltuğu Gaming Klavye Gaming Masa Oyuncu Tableti Gaming Mouse Pad Oyuncu Mikrofonu Oyuncu Direksiyonu Gaming PC Samsung S23 Samsung A8 2016 Smart Akıllı Saat Apple Watch Ultra Apple Watch 8 Airpods

En Çok Karşılaştırılan Cep Telefonları

Oyun Telefonu Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Oyun Telefonu hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Oyun Telefonu:
  1. Poco F5 256 GB
  2. Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB
  3. Samsung Galaxy S22 Ultra 128 GB
  4. Xiaomi 11T Pro 256 GB 8 GB
  5. Realme GT 2 128 GB

Oyun Telefonu

Mobil oyunların ihtiyaç duyduğu yeterli bileşenlere sahip olmasıyla diğer akıllı telefonlardan ayrılan oyun telefonu, mobil oyunculara konfor ve hız sağlar. Büyük bir kısmı online oyunlardan oluşan mobil oyunları oynama olanağı tanıyan oyun telefonları, işlemci, depolama alanı, ekran yenileme hızı, batarya kapasitesi, şarj olma hızı ve soğutma yeteneği açısından belirli özelliklere sahiptir. Mobil oyunların minimum sistem gereksinimlerini de karşılaması gereken oyun telefonu, aynı zamanda günlük kullanımda da güçlü bir cihaza sahip olma avantajı sunar. Oyun için telefon almadan önce cihazların ekran boyutları, çözünürlük ve ses sistemi açısından da incelenmesi önerilir. Özellikle ekran boyutu oyun telefonu modellerinde oldukça yüksektir. Siz de yeni oyuncu telefonu satın almak için Akakçe’den yardım alabilirsiniz. Burada fiyat sıralaması yaparak en ucuz oyuncu telefonu modellerine ulaşmak, ihtiyaçlara uygun olan oyun telefonu modelini seçerek sipariş oluşturmak mümkündür.

Oyun Telefonu Özellikleri

Dünyaca ünlü pek çok markanın ürettiği akıllı telefonların büyük bir kısmı oyun cep telefonu olarak kullanıma uygundur. Bu nedenle ihtiyaç ve beklentilere uygun bir oyun telefonu bulmak oldukça kolaydır. Oyun telefonu olarak adlandırılan cihazları diğerlerinden ayıran önemli özelliklerden biri işlemcileridir. İşlemci versiyonun ve hızının yüksek olması, oyunların akıcı bir şekilde oynanabilmesini sağlarken RAM’in yüksek olması ise uygulamalar ve oyunlar arası geçişin hızlı olmasına yardımcı olur. Öne çıkan oyun telefonu özellikleri arasında ekran çözünürlüğü ve yenileme hızı da yer alır. Çözünürlüğün yüksek olması gerçekçi bir oyun deneyimi sunarken ekran yenileme hızının yüksek olması ise aksiyon oyunlarında hareketli sahnelerde donma, çözünürlük kaybı ve yavaşlama sorunlarını ortadan kaldırır. Üstelik tıpkı bilgisayarlarda olduğu gibi yenileme hızı yüksek oyun telefonu modellerinde hareketli sahnelerde dahi görsel ayrıntılar net olarak görünür. Bu da detayların önemli olduğu oyunlarda hayati öneme sahiptir.

Birden fazla mobil oyun oynayabilmek ve tüm bunların yanı sıra hem uygulamalara hem de fotoğraf ve videolara yeteri kadar yer ayırabilmek, yüksek depolama alanıyla mümkündür. Oyun telefonları açısından mutlaka gerekli olan yüksek depolama alanının hafıza kartları ile yükseltilebilir olması ekstra avantajlıdır. Bilgisayarlarda olduğu gibi oyun telefonu da yoğun kullanımda hızlı ısınır. Oyun telefonları işe klasik cihazlara kıyasla daha gelişmiş soğutma sistemine sahiptir. Bu sebeple oyun telefonu açısından olmazsa olmaz diğer özellik ileri seviye soğutma sistemidir. Oyun telefonu, yüksek batarya kapasitesi ve hızlı şarj desteği de gerektirir. Uzmanların oyuncu telefonu önerileri genellikle minimum 4500 mAh bataryalı cihazlar yer alır. Öte yandan batarya kapasitesi ne kadar yüksek olursa olsun daha uzun süre kesintisiz kullanım sağlamak mümkündür. Bu, yeterli kapasiteye sahip bir powerbank ile mümkün olabilir. Uygun powerbank fiyatları da daha fazla oyun oynamak isteyen kullanıcıları destekler.

Oyun Telefonu Modelleri

Aynı anda pek çok güçlü uygulamayı çalıştıracak kadar ileri seviye bileşenlerin yer aldığı oyun telefonları, çok sayıda farklı seçenek sunar. Bununla birlikte oyun oynama amacıyla geliştirilmemiş dahi olsa işlemci hızı, dahili hafızası, görüntü özellikleri, ekran tipi ve batarya kapasitesi nedeniyle oyun telefonu olarak kullanılabilecek pek çok cihaz bulunur. Başarılı markaların yeni serilerinde yer alan pek çok cihaz oyun telefonu kategorisinde yer alır. Dolayısıyla özellikle oyun için Android telefon arayışında olan kullanıcılara pek çok seçenek sunar. Bununla birlikte en iyi oyun telefonu olarak sınıflandırılan cihazlar genellikle kendi segmentlerinin öne çıkan modelleridir. Bunun nedeni ise cihazın bileşenleri yükseldikçe sahip olduğu işlemci, RAM, hafıza gibi bileşenlerin de yükselmesidir. Öte yandan belirli seviye bileşenlere sahip olan pek çok cihaz oyun telefonu olarak nitelendirilebilir. Böylece oyun için ucuz telefon bulmak mümkün olur.

Genel olarak oyun için hangi telefon türlerinin uygun olduğunun belirlenmesi gerekir. Ancak her kullanıcının beklentileri ve ihtiyaçları farklı olabildiğinden en iyi oyuncu telefonu herkes açısından farklı olabilir. Dolayısıyla “En iyi oyun telefonu hangisi?” sorusunun tek bir yanıtı yoktur. Öte yandan sürekli yeni Android oyun telefonu üretilerek kullanıcılara sunulduğundan spesifik olarak en iyi Android oyun telefonu modeli örneği vermek mümkün değildir. Ayrıca mobil oyunların hızlı gelişimi ve daha güçlü sistem özelliklerine ihtiyaç duyması en güçlü oyun telefonu tanımının değişmesine neden olur. Bu nedenle oyuncu telefonu satın almadan önce oynanacak ve yakında çıkacak olan oyun türlerinin minimum sistem gereksinimlerinin dikkate alınmasında fayda vardır. Uzmanların oyun telefonu önerisi de bu yöndedir. Tüm bunların yanı sıra mevcut oyun telefonu cep telefonu aksesuar ve ekipmanlarıyla daha işlevsel hale getirilebilir. Dolayısıyla oyun telefonu powerbank, hafıza kartı ve telefon oyun kolu gibi ürünlerle desteklenebilir.

Oyun Telefonu Seçimi

Dünyaca ünlü markaların kullanıcıların beğenisine sunduğu oyuncu telefonu modelleri arasından seçim yapmak amacıyla ilk etapta teknik özelliklere dikkat etmek gerekir. Öte yandan oyundan daha fazla keyif alabilmek ve detayları daha iyi görebilmek ekran, panel ve çözünürlük ile ilgilidir. Bu nedenle oyuncu telefonu seçiminde görüntü ve ekran özellikleri oldukça önemlidir. “Oyun için hangi telefon alınmalı?” ve “Oyun için en iyi telefon hangisi?” sorularına yanıt niteliğinde olan oyun telefonu seçiminde dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanır:

Oyun Telefonu Fiyatları

Kullanıcılara çok sayıda seçenek sunan oyun telefonları, ucuzdan pahalıya oldukça geniş fiyat aralığına sahiptir. Bu çeşitlilik hemen her bütçeye uygun oyun telefonu bulma imkânı tanır. Oyuncu telefonu fiyatları işlemci, RAM, ekran boyutu, panel tipi, batarya kapasitesi, dahili hafıza boyutu gibi özelliklere göre belirlenir. Ayrıca, klasik telefonlarda olduğu gibi diğer fonksiyonlar da oyun telefonu fiyatları üzerinde etkilidir. Örneğin, iyi bir kameraya sahip olan modeller ile kameranın öne çıkmadığı oyun telefonu fiyatları arasında farklılıklar bulunur. Hızlı şarj özellikli oyun telefonu da hızlı şarjı desteklemeyen oyun telefonu ile farklı şekilde fiyatlandırılır. Tüm bunların yanı sıra en iyi oyun telefonu ucuz da olabilir. Çünkü ucuz oyuncu telefonu modelleri de birçok mobil oyunda kullanıma uygundur. En uygun oyun telefonu fiyatları ise kampanya dönemlerinde görülür. Bu dönemlerde en ucuz oyun telefonu ürünlerine sahip olmak mümkündür. Siz de yeni oyun telefonu almak istiyorsanız, Akakçe sayesinde ucuz oyun telefonu çeşitlerine ulaşabilirsiniz.