Dalış Elbisesi

Dalış Elbisesi Fiyatları

1.463 farklı Dalış Elbisesi için fiyatlar listeleniyor.

Arama Takip Listem Sepetim
Cressi Dalış Elbisesi Beuchat Dalış Elbisesi Apnea Dalış Elbisesi Free-Sub Dalış Elbisesi Subzero Dalış Elbisesi Seac Sub Dalış Elbisesi

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

Erkek500 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 500 TL500 - 750 TL750 - 1.000 TL1.000 - 1.500 TL1.500 TL üstü
Markası Cinsiyet Ürün Puanı Renk

Yüzücü GözlüğüPaletZıpkınDeniz AyakkabısıKulak TıkacıDalış MaskesiŞnorkel SetiBoneYüzme TahtasıCressi Dalış ElbisesiBeuchat Dalış ElbisesiApnea Dalış Elbisesi

En Çok Karşılaştırılan Dalış Elbiseleri

Dalış Elbisesi Yorumları ve Önerileri

 • Fatih Ö.415 yorum
  2060 beğeni
  CressiCressi Castoro Man Standart Dalış ElbisesiFatih Ö. 15 Ağustos 2020
  Cressi Castoro Man Standart Dalış Elbisesi
  Yumuşak neopren iç kanatlı olduğu için su sızıntısı sorunu olmuyor. El ve ayak bileklerinde micro kanal conta sistemi kullanılmış. Anatomik boyunluğu sayesinde kafayı kolayca hareket ettirmek mümkün. Modern tasarımlı bir elbise. Dalgıçlar için cezbedici olabilir.
  • Alışverişçi resmi
 • Mahmut B.386 yorum
  1738 beğeni
  CressiCressi Rash Guard Man Kısa Kollu T-ShirtMahmut B. 5 Ağustos 2020
  Cressi Rash Guard Man Kısa Kollu T-Shirt
  Düz kilit dikiş ile dikilmiş olması sayesinde rahat kullanım sağlıyor. Yüksek gerilimli malzemeden yapılmış olduğu için uyum sağlaması açısından gayet iyi. Güneşin zararlı UV ışınlarına karşı koruma sağlaması dikkat çekiyor. Pek çok açık hava aktivitesi için tercih edilebilir.
  • Alışverişçi resmi
Tüm yorumları gör

Dalış Elbisesi Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Dalış Elbiseleri hangileri?

Bugün Akakçe'de 1.463 farklı model arasında

En çok satan Dalış Elbiseleri hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Dalış Elbisesi:
 1. ORFOZSUB 5 mm AVCI DALIŞ ELBİSESİ KAMUFLAJ
 2. Cressi Cernia Elbise Yetişkin Kamuflaj
 3. Cressi Tracina Man Dalış Elbisesi
 4. BEUCHAT Elbise ROCKSEA Rashguard, Dalış Elbisesi
 5. Apnea 5mm Legend Black Dalış Elbisesi

Dalış Elbisesi

Tüplü ya da serbest dalışlar için özel tasarım kıyafetler tercih edilir. Dalış için tercih edilen dalış elbisesi; su içerisindeyken ısı kaybının önlenmesine, kayalık ve zararlı deniz canlılarından korunmaya yardımcı olur. Dalış elbisesi beden tablosu içerisinden fiziksel ölçülerinize uygun, hareketlerinizi kısıtlamayacak seçimler yapabilirsiniz. Dalış sporunu etkin ve yüksek performansta yapabilmek için dalış elbisesi beden seçimi önemli bir detaydır. Yetişkin ve çocuk dalış elbisesi beden ölçüleri birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Dalış elbisesi kadın ve erkekler için de farklı ölçülerde, tasarımlarda ya da renklerde tasarlanabilir. İhtiyaçlarına uygun seçimi yapan kullanıcılar dalış elbisesi nasıl giyilir sorusuna da yanıt bulabilmek ister. Dalış elbisesi giymek için öncelikle ayaklarınızı giysi içerisinden geçirmeniz gerekir. Ardından dalış giysisini yukarı doğru çekerek kol ve omuzlarınızı içerisine alabilirsiniz. Tulum şeklinde olan bu kıyafetlerin sırtında bulunan fermuarları da çekerek suyun vücudunuza girmesini önleyebilirsiniz. Dalış elbisesi fiyatları markaya ve özelliklere göre değişiklik gösterebilir. Hem bütçenize uygun hem de en ucuz dalış elbisesi çeşitlerine ulaşarak satın alabilirsiniz. Aynı zamanda can yeleği fiyatlarını da inceleyerek denizde ihtiyaç duyabileceğiniz malzemelere uygun fiyatlardan sahip olabilirsiniz.

Dalış Elbisesi Modelleri

Dalış kıyafeti modelleri kadın-erkek ya da yetişkin-çocuk şeklinde kategorilere ayrılır. Kadın dalış elbisesi modellerinde kullanılan renk ve tasarımlarla erkekler için üretilen tasarımlar farklıdır. Kırmızı, pembe ya da mor gibi renkler kadın dalgıç kıyafeti tasarımlarında kullanılır. Dalgıç kıyafeti kadın seçenekleri beden ölçüleri göz önüne alınarak da tasarlanır. Bu yüzden kadın dalış kıyafeti seçimi yapılırken beden ölçüleri göz önünde bulundurulmalıdır. Kısa ya da uzun olarak tasarlanan modelleri bulunan dalış kıyafeti kadın modelleri arasından hareket rahatlığınıza ve kullanım alanınıza göre seçimler yapabilirsiniz. Kısa dalış elbisesi modelleri diz hizasında sonlanan uzunluklara sahiptir. Ayrıca kısa ya da uzun olacak şekilde de dalış elbisesi modelleri bulunur. Bu yarım dalgıç kıyafeti su altında rahat ve konforlu bir şekilde hareket edebilmenizi sağlar. Erkek dalgıç kıyafetleri de özel tasarım ve renkler kullanılarak kullanıcılarına sunulur. Dalgıç kıyafeti çocuk modelleri de piyasada yer alır. Yaş, yarım kuru ya da kuru dalış elbisesi modelleri birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Vücudunuzu tamamen kuru tutan modeller su sıcaklığının aşırı oranda düştüğü kış aylarında tercih edilebilir. Yaş modeller ise cildinizle elbise arasında su katmanı oluşturur. Suya girdiğiniz ilk anda elbise içerisi suyla dolar. Ardından vücut sıcaklığınızın suyu ısıtmasıyla birlikte rahat edebilirsiniz. Yarım kuru modellerle ıslak modeller arasında büyük bir fark yoktur.

Dalış Elbisesi Özellikleri

Dalgıç kıyafeti tüplü ya da serbest dalış türlerine göre farklı özelliklerde tasarlanır. Ayrıca dalgıç kıyafeti özellikleri su sıcaklığı ve mevsim şartları göz önüne alınarak da tasarlanır. Sıcak ya da soğuk sularda 1.5, 2, 3 mm dalış elbisesi ya da 5, 7, 9 mm dalış elbisesi kalınlıkları arasından seçim yapabilirsiniz. Soğuk aylarda deniz sıcaklığı da giderek düşer. Bu yüzden soğuk aylarda kışlık dalış elbisesi modellerinden seçim yapabilirsiniz. 7-9 arası kalınlığa sahip olan bu elbiseler sizleri korumaya yararken vücut ısınızın da kaybolmasını engeller. Soğuk suyla vücudunuzun temasını kesen bu termal dalgıç kıyafeti sayesinde amatör ya da profesyonel anlamda dalış yapabilirsiniz. Vücut ve giysi arasında hava tabakası bulunan bazı modeller dalış sırasında kolaylık sağlar. 1.5-5 mm arası kalınlıklara sahip olan yazlık dalış elbisesi ise ince kumaşlardan kısa paçalı olarak üretilir. Desenleriyle ve renkleriyle kamuflaj özelliklere sahip olan elbiseler de bulunur. Bunlar da yazlık ya da kışlık olarak iki çeşitlilikte üretilir. Zararlı deniz canlılarına karşı sizleri koruyan kamuflaj dalış elbisesi sayesinde rahatça hareket edebilirsiniz. Sizler de ihtiyaçlarınıza uygun dalgıç kıyafeti seçimi yaparken ürünlerin özelliklerini ve mevsim şartlarını göz önünde bulundurmalısınız.

Farklı Tasarımlara Sahip Dalış Elbisesi Seçenekleri

Dalgıç elbisesi su sıcaklığına ve derinliğine uygun geniş tasarımlarda üretilir. Dalış elbisesi 3mm, 7mm gibi farklı kalınlıklarda üretilir. Mevsim şartlarını ve su sıcaklığını göz önüne alarak uygun kalınlıklarda ürün seçimi yapabilirsiniz. Kış mevsiminde sıcaklığın düşmesi denizin de soğumasına yol açar. Bu yüzden 7 mm kalınlığında ve başlıklı elbise seçimi yapılmalıdır. Bahar aylarında yavaş yavaş ılımaya başlayan deniz için dalış elbisesi 5mm kalınlığında olan modeller seçilebilir. Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte giderek ısınan deniz sıcaklığı 25 C üzerine çıkabilir. Bu amaçla sıcak aylarda 3 mm kalınlığa sahip olan ince elbiseler de tercih edilebilir. 3, 5 ya da 7mm dalış elbisesi fiyatları birbirinden farklılık gösterebilir. Bu yüzden mevsim şartlarına ve ihtiyaçlarınıza göre ürün seçimini yaparak uygun fiyatlara ulaşabilirsiniz. Sırttan fermuarlı dalış elbisesi tasarımları sayesinde satın alacağınız ürünü rahatlıkla giyebilirsiniz. Ayrıca hava sıcaklığının deniz üzerindeki etkisi farklı tasarımların ortaya çıkmasını sağlar. Bu amaçla dalış elbiseleri yarı, tam kuru ve yaş şeklinde kategorilere ayrılır. Yaş ve yarı kuru dalış elbisesi giydiğinizde cildinizle elbise arasında su kalabilir. Ancak bu su vücut sıcaklığınızla hızlı bir şekilde ısınır. Bu yüzden bahar ya da yaz aylarında tercih edilebilir. İçeriye su girişini engelleyen tam kuru dalış elbisesi ise kış aylarında giyilebilir.

Dalış Elbisesi Niçin Kullanılır?

Amatör ya da profesyonel anlamda dalış sporunu yapan herkes farklı özelliklerde tasarlanmış olan balık adam kıyafeti modelleri arasından seçim yapabilir. Zıpkın kıyafeti adıyla da satışa sunulan bu ürünler tüplü ya da serbest dalış için kullanılır. Sizleri sıcak tutmaya ve vücut ısınızın korunmasına yardımcı olan zıpkın dalış elbisesi giyilerek farklı derinliklerdeki ya da sıcaklıklardaki sularda dalış yapabilirsiniz. Zıpkınla dalış elbisesini bir arada kullanarak serbest dalışlar yapabilirsiniz. Genellikle balık avlamak için yapılan bu dalış için uygun ekipmanları yanınızda bulundurmalısınız. Vücudunuza tam anlamıyla oturan zıpkın elbisesinin içerisine giren su vücut sıcaklığınız sayesinde ısınır. Bu sayede serbest dalış elbisesi içerisindeyken ani ısı kaybı yaşamadan hipotermiden korunmuş olursunuz. Farklı derinlik ve sıcaklıklardaki sular için uygun özelliklerde serbest dalış kıyafeti seçimi yapmak sizler için büyük öneme sahiptir. Bu yüzden ihtiyaçlarınıza uygun ürünü seçerek kayalıklardan, yosunlardan ve zararlı olan deniz canlılarından korunabilirsiniz. Tüplü dalış anlamına gelen scuba diving için de özel üretilen ürünlerden yana tercih yapabilirsiniz. Gerekli ekipmanlar ve scuba kıyafetle birlikte su altında keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Çok daha derinlere inebilmek için kaliteli ve dayanıklı özellikleri bulunan scuba diving kıyafetini satın alarak su içerisinde uzun süre boyunca kalabilirsiniz.

Dalış Elbisesi Modelleri Akakçe’de

Dalış elbisesi seçimi amatör ya da profesyonel anlamda bu sporu yapan kullanıcılar için büyük öneme sahiptir. O yüzden yetişkin ve çocuk dalış kıyafeti modelleri birbirinden farklı özelliklerde üretilir. Yetişkinler için üretilen modeller de erkek ve bayan dalış elbisesi şeklinde ikiye ayrılır. Beden ölçüleri ve cinsiyet farklılıkları göz önünde bulundurularak üretilen erkek ve bayan dalgıç kıyafeti modelleri arasından size en uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz. Dalış kıyafeti bayan ve erkekler modellerinde ürünün uzun süreli kullanımında bakım önemlidir. Bu kıyafetleri her sudan çıktıktan sonra yıkamak gerekir. İhtiyaçlarınıza uygun ürünleri bulabilmek için diğer kullanıcıların dalış elbisesi tavsiye ve önerilerine göz atabilirsiniz. Dalış kıyafeti fiyatları farklı özelliklere göre şekillenir. Dalgıç kıyafetleri fiyatları için Akakçe’yi inceleyerek karşılaştırma da yapabilirsiniz. Geniş seçeneklere sahip olan dalgıç elbisesi fiyatları arasından bütçenizden aşım yapmadan seçim yapabilirsiniz. Hem bütçenize hem de ihtiyaçlarınıza uygun olan dalgıç kıyafeti fiyatını öğrenerek satın alma işlemini güvenle yapabilirsiniz. Ayrıca dalış elbisesi kampanya ve indirimlerini takip etmek bütçenize fayda sağlar. Ucuz dalış elbisesi ve dalış malzemeleri için indirimleri inceleyerek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.