Dambıl

Dambıl Fiyatları

2.852 farklı Dambıl için fiyatlar listeleniyor.

Ecg Dambıl Dambılcım Dambıl Delta Dambıl Triathlon Dambıl Hattrick Dambıl Altis Dambıl

Fiyatı Düşen DambıllarTümü

Satıcı Marka 5 kg10 kgİkiliDökümAyarlanabilir

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Markası Kolay Sipariş Özellikler SatıcıToplam 37 satıcı. Türü Ağırlık Malzeme Ürün Puanı Renk
Fiyatı0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü

Ağırlık SehpasıAğırlık EldiveniÇalışma İstasyonuAyak AğırlığıAğırlık BarıAğırlık PlakasıKoşu BandıYoga MatıKondisyon BisikletiEcg DambılDambılcım DambılDelta Dambıl

En Çok Karşılaştırılan Dambıllar

En Çok İlgi Gören Dambıllar

Dambıl Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

En Ucuz Dambıl Fiyatları Hakkında

Dambıl kategorisinde 2.852 farklı ürün bulunuyor.

50 TL'ye kadar 307, 50 TL ile 150 TL arası 994, 150 TL ve üzeri 1.559 Dambıl bulunuyor.

Şu anda 322 adet Dambıl indirimi var. İndirim oranları %5 ile %79 arasında değişmekte.

Alışverişçilerin en çok tercih ettiği Dambıl markaları, Ecg, Dambılcım, Delta, Triathlon, Hattrick ve Altis.

Dambıl Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Dambıllar hangileri?

Bugün Akakçe'de 2.852 farklı model arasında

En çok satan Dambıllar hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Dambıl:

  1. Ecg Spor 25 Kg Halter Seti Ve Seti Ağırlık Fitness Seti
  2. cım Platinum 65 kg Halter Seti
  3. Ecgspor 5 Kg Ağırlık Seti 5 Kg X 2Adet= 10 Kg
  4. Ecg Spor 20 Kg Seti ve Ağırlık Seti Vücut Geliştirme Aleti
  5. cım Platinum 20 kg Halter Seti

En Ucuz Dambıl Fiyatları Akakçe'de!

Dambıl, sahip olduğu ergonomik yapısı sebebiyle her yerde rahatlıkla kullanılabilen ve vücutta bulunan çoğu kas grubunu çalıştıran spor aletidir. Spor yapanların veya spora yeni başlayacakların olmazsa olmaz temel serbest ağırlık aleti olan dambıl modellerine akakce.com üzerinden ulaşabilir; fiyatı, markası ve özelliklerine göre karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca dambıl satışı yapan firmaların dönem dönem yaptığı kampanya ve indirimlerden faydalanabilir ve hoşunuza giden modeli rahatlıkla satın alabilirsiniz. Bu spor aletinin fiyatını etkileyen faktörler arasında tasarımında kullanılan malzemelerin cinsi, ürünün markası ve modeli yer alır. Dambıllar; sabit ağırlıklı ve ağırlıkları değiştirilebilen dambıllar olarak iki ana sınıfa ayrılır. Bunlar da kendi içerisinde özelliklerine göre farklı sınıflara ayrılır. Türkiye’nin en güvenilir alışveriş sitelerinden biri olan akakce.com üzerinden ucuz fiyata vücut geliştirme ürünleri için filtreleme seçeneğini kullanabilir, ihtiyacınız olan spor aletlerine en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Ağırlık kaldırırken kullanabileceğiniz en iyi ağırlık kaldırma eldivenleri gibi çeşitli aksesuarları da Akakçe’den satın alabilirsiniz.

Dambıl Tavsiyeleri

İnternet üzerinden alışveriş yapanların en çok dikkat ettikleri konuların başında, diğer kullanıcıların beğendikleri ürün konusundaki deneyimleridir. Akakçe’nin dambıl tavsiyeleri platformu sayesinde satın almak istediğiniz ürün hakkında daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Ayrıca siz de dambıl tavsiyeleri platformunda fikirlerinizi paylaşabilir, diğer kullanıcıların karar verme sürecini kolaylaştırabilirsiniz. Dambıl çeşitleri kullanım amaçlarına göre farklı tasarımlara sahiptir. Kilo vermek veya sıkılaşmak için kullanılan dambıl sabit ağırlıklı iken kas kütlesini artırmak için kullanılanlar ağırlığı değiştirilebilen dambıl modelleridir. Alınacak olan ürünün ağırlığı kullanıcıların ne kadar süre spor yaptıklarına göre değişebilir. Uzun süreden sonra kullanılacaksa veya ilk kez ağırlıklarla spor yapılacaksa genelde 1 ile 5 kg arasındaki ürünler tercih edilebilir. Ancak kullanıcılar uzun süredir spor yapıyorsa uzman kişiler tarafından gelen dambıl tavsiyeleri ile daha yüksek ağırlıklı ürünleri satın alabilirler. Üretilen malzemenin bilinmesi de büyük önem taşır. Antrenmanlarda kullanılacak bu işlevsel ağırlık aletleri, kalitesiz malzemelerden yapıldığında sakatlanmalara yol açabilir. Satın alırken hangi malzemeden yapıldığına dikkat edilmesi gerekir. Kadın kullanıcılar, genellikle dambıl ile step ya da aerobik gibi ellerin terleyebileceği sporları yaptıkları için ürünün malzemesini buna göre seçmeli ve kaplaması ele iyi tutunan modelleri tercih etmelidirler. Ayrıca antrenmanlar sırasında ağırlıklar yavaş yavaş yükseltilmeli, vücuda ilk aşamada çok fazla yüklenilmemelidir. En uygun dambıl fiyatı için akakce.com’u takip edebilir; Delta, Spin, Sportica, Hattrick, Cosfer, Voit gibi ve daha birçok markaya kolayca ulaşılabilirsiniz. İhtiyacınıza en uygun olan ürünün kullanıcı yorumlarına göz atabilir, faydalı dambıl tavsiyeleri ile istediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz.

Dambıl Çeşitleri

Dambıl çeşitleri; üretildiği malzemeye, işlevine ve ağırlığa göre farklılık gösterir. Dambıllar genel olarak sabit ağırlıklı ve ağırlıkları değiştirilebilen dambıllar olmak üzere iki ana sınıfa ayrılır. Bunlarda kendi içinde çeşitli özelliklerine göre sınıflandırılırlar. Sabit ağırlığa sahip olan dambılların ağırlıkları değiştirilemez. Bu ürünler kendi içinde şekline, üretildiği malzemeye ve kaplamasına göre sınıflara ayrılır. Şekline göre farklılık gösteren ağırlıklara “grip dambıl” örneği verilir. Üretildikleri malzemelere göre dambıl çeşitleri kendi içerisinde demir ve plastikten üretilenler olarak ayrılır. Nadir görülen özel yapım taştan ve ağaçtan yapılan dambıllara da rastlanabilir. Kaplamalarına göre sabit ağırlıklı dambıllar, hammaddelerinde demir veya metal bulundurmalarına rağmen plastik, krom ya da alüminyumla kaplanır. Krom ile kaplanan ürünlerde amaç estetik ve demirin küflenmesini engellemektir. Plastik kaplamalı ürünler vinly ya da neopren olarak bilinen plastik çeşitleriyle kaplanır. Ağırlıkları değiştirilebilen dambılların ağırlıkları, arttırılabilir veya azaltılabilir. Bu işlem metal bir çubuğa ağırlık plakası takılıp çıkartmak olarak gerçekleşir. Bu çubuklar ise yivli ya da olimpik denilen yivsiz çubuklar olarak adlandırılır. Bunlar çubuğun üretildiği hammaddeye göre sınıflandırılırlar. Çok yüksek ağırlık kaldırılacaksa çubuğun kalitesine dikkat etmek gerekir.

Dambıl Ne İşe Yarar

Vücut geliştirmenin en temel aleti olarak tanımlanan dambıl, neredeyse her kas grubunun çalışmasına yardımcı olur. Aynı zamanda stabilize edici kas gruplarının daha fazla çalışmasını sağlar. Sadece ağırlıklarla antrenman yapmak bile çok ciddi kas kütlesi artışına sahip olmanıza yardımcı olur. Düzenli olarak kullanıldığında uzuvlar arasındaki güç dengesizliklerinin giderilmesini destekler. Ağırlıklarla çalışırken kollardan birinin diğerine göre daha zayıf olduğunu kolaylıkla anlaşılabilir ve bu güç dengesizliği ortadan kaldırılabilir. Dambıl ile çalışmak oldukça güvenlidir. Kullanıcılar zorlandıklarını hissettikleri her an kolayca bu aletleri yere bırakabilirler. Sabit çalışma pozisyonu gerektirmediği için, eklemler üzerindeki baskıyı azaltmakta ve sakatlık riskini minimuma indirir. Dambıl ile çalışmak eklemler için daha sağlıklıdır ve kollar serbest olduğu için antrenman hareketleri doğal pozisyonda yapılabilir. Evde spor yapanlar için bu spor aleti ideal ve pratik bir ürün olmaktadır. Oldukça az yer kapladığı gibi tatile giderken bile yanınızda taşıyabilirsiniz. Diğer vücut geliştirme aletlerine göre daha uygundur. Akakçe’de yapacağınız kısa bir araştırmayla uygun dambıl fiyatları ile karşılaşabilir indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Dambıl Nasıl Kaldırılır

Dambıl birçok farklı şekilde kullanılabilir. Dambıl nasıl kaldırılır sorusunun cevaplarından birisi, yere yan yatarak kol yere dik gelecek şekilde dambılı yukarı kaldırmak olabilir. Kolları yana doğru açarak omuz hizasına kadar dambılı kaldırılabilir, ağırlıkları başlangıç pozisyonuna getirip hareketleri tekrarlayabilirsiniz. Farklı bir versiyon olarak ağırlıkları vücudun üzerinden geçirip kolları çaprazlara doğru da kaldırabilirsiniz. Bir yere tutunup ağırlıkları eğilerek yana doğru kaldırabilir veya oturarak yanlara kaldırabilirsiniz. Scaption diye adlandırılan hareketi, ağırlıkları göğsün ilerisine doğru V şeklinde kaldırıp farklı hareketler deneyebilirsiniz. Yukarı doğru eğik mekik sehpasında, öne doğru, Y veya W şeklinde kaldırabilirsiniz. Kombo omuz kaldırma diye bilinen hareketi, ağırlıkları omuz hizasına kaldırıp bir kolu yana doğru diğer kolu öne doğru kaldırarak yapabilirsiniz Bunlar gibi daha birçok hareketi spor konusunda tecrübeli ve uzman kişilere danışıp antrenmanlarınıza ekleyebilirsiniz.