3 kg Dambıl

3 kg Dambıl Fiyatları

156 farklı 3 kg Dambıl için fiyatlar listeleniyor.

Akakçe ile çok sesli alışveriş! Keşfet
5 kg10 kg20 kgPlastikDökümKromTekliİkiliSetAyarlanabilirMarka

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 7Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:KaydetAğırlık: 3 kg

Markası Türü Ağırlık 3 kg Malzeme Ürün Puanı
Fiyatı0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü

10 kg Dambıl20 kg Dambıl5 kg DambılKrom DambılDambıl SetiPlastik DambılAyarlanabilir Dambıl1 kg Dambıl15 kg Dambıl2 kg Dambıl30 kg Dambıl4 kg Dambıl

En Çok Karşılaştırılan Dambıllar

En Çok İlgi Gören Dambıllar

3 kg Dambıl Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan 3 kg Dambıl hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı 3 kg Dambıl:
  1. 3 Kg Seti 2x3Kg Toplam 6 Kg
  2. Reebok 3 kg Studio
  3. Aydın Sport 3 Kg Seti 2x3Kg Toplam 6Kg
  4. Voit Db107 3 kg Dipping
  5. Mrt Spor 3 kg x 2 Adet Deluxe Pvc Kaplama Mavi Plastik Ağı

3 Kg Dambıl

Spor yapan pek çok kişinin spor rutininde ağırlık kaldırma egzersizleri yer alır. Ağırlık kaldırma egzersizleri hem formunuzu korumak hem de kilo vermek için önemlidir. Ağırlık kaldırarak kas kütlenizin korunmasını ve artmasını sağlarsınız. Serbest ağırlık aletlerinden biri olan dambıllar egzersiz rutininizin çeşitlenmesine yardımcı olur. Bir tür el halteri olan dambıl genelde kol kaslarının gelişimi için kullanılır. İki tarafında da eşit miktarda ağırlığı bulunan aletlerdir. Bu ağırlıklar spor yapan kişinin seviyesine göre arttırılabilir. Yeni başlayan kişiler için önerilen ağırlık ise 1 ile 5 kilogram arasındadır. 3 kiloluk dambıl yeni başlayanlar için uygundur. Daha ağır bir ekipman ile çalışmak kaslarınızın incinmesine, lif yırtılmasına ya da sakatlanmaya yol açabilir. Egzersiz yapmaya kendi seviyenize uygun bir araçla başlamanız önemlidir. Daha sonra yavaş yavaş ağırlığı arttırmanız mümkündür. Bir anda ağırlık arttırmak ya da kendinize fazla yüklenmek de sağlığınız açısından zararlıdır. Ekipmanların farklı ağırlıklarda, farklı materyallerden üretilen ve farklı şekillerde olanları mevcuttur. Kendinize uygun bir dambıl tercih ederek egzersiz rutininizi oluşturup kaslarınızın güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Ekipman çeşitlerinin yanı sıra olimpik bar aletlerine göz atarak egzersiz rutininizi eğlenceli bir hale getirebilir, farklı kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.

Farklı Spor Aktivitelerine Uygun 3 Kg Dambıl

Dambıllar farklı spor aktiviteleri sırasında kullanılabilen spor ekipmanlarıdır. Çeşitli modelleri vücut geliştirme egzersizleri yaparken ya da pilates yaparken kullanmanız mümkündür. 3 kg dambıl seti ile esneme hareketleri yapabilirsiniz. Bir spor ekipmanı olan dambıl, size farklı pozisyonlarda spor yapma imkanı sunar. Farklı hareketleri dambıl ile kombinleyebilirsiniz. Bu ürünler size kas gevşetme, direnç kazanma ve kas kütlesi arttırma olanağı sunar. Tek bir spor ekipmanıyla rahatça farklı hareketleri yapabilir, farklı kas gruplarını harekete geçirebilirsiniz. Sanılanın aksine bu ekipmanlar yalnızca kol kası geliştirmek için değildir. Şınav egzersiziyle ürünü kombinleyerek daha fazla kalori yakabilirsiniz. Bu tarz hareketleri ileri seviye değil iseniz 3 kg'lık dambıl ile yapabilirsiniz. Böylece kendinizi zorlamadan antrenmanınızın etkisini artırabilirsiniz. Dambıllar ile squat da yapabilirsiniz. Bu egzersizi tek bir ekipman ile yapabileceğiniz gibi 3 kg dambıl seti ile de yapabilirsiniz. Lunge, deadlift gibi egzersizlerle de dambıl kullanabilirsiniz. Bu ürünler sayesinde etkili bir egzersiz rutini oluşturmak mümkün olur. Yapılan egzersizin etkisi ve yakılan kalori miktarı artırılabilir. Shoulder press ya da bench press gibi hareketleri de farklı ekipman çeşitleri kullanarak yapabilirsiniz. Bu egzersizlerle hem kol hem de göğüs kasınızı kuvvetlendirmeniz mümkündür. Egzersiz sırasında hareketleri doğru yaptığınızdan emin olmanız gerekir. Doğru ayakkabı ve kıyafetler de hem sağlık hem de spor kalitesi açısından önemlidir.

3 Kg Dambıl ile Farklı Kas Gruplarına Etki

Bu ekipmanlarla farklı noktalardaki kaslarınızı harekete geçirebilirsiniz. Yapacağınız egzersiz türüne göre farklı noktalarda yer alan kas gruplarınız çalışır. Pilates gibi egzersiz türleri küçük ve kullanılmayan kas gruplarının çalışmasını sağlar. Bu egzersizler sırasında pilates topu, dambıl gibi yardımcı ekipmanlar kullanılır. Kullanılan dambıl 3 kg gibi fazla zorlanmayacağınız bir ağırlığa sahip olmalıdır. Tüm vücuttaki kasların çalışması için yapılan uzun egzersizler zorlayıcı olsa da kas kütlenizin artmasını sağlar. Farklı hareketlerle kombinlenip çeşitlendirildiğinde dambıl egzersizleri oldukça faydalıdır. Triceps egzersizi sırasında triseps kasları çalışır. Biceps egzersizi ise biceps kasının çalışmasını sağlar. Kardiyo şınav egzersizinin ekipmanla birleştirilmesi sonucu göğüs ve üst bacak kasınız çalışır. Bu modeller ile sırtınızdaki kasları da güçlendirebilirsiniz. Pektoral kaslar sırt egzersizi sırasında çalışır ve şınav gibi egzersiz hareketleri bu kasların çalışmasını sağlar. Deadlift egzersizini ekipmanlarla birlikte yaparak sırt, kalça ve bacak kaslarınızın çalışmasını ve güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde basit hareketleri başlangıç için uygun ağırlıkta bir dambıl seti kullanarak yapabilir, vücudunuzdaki kasları güçlendirebilirsiniz. Kaslarınızı bu şekilde çalıştırmak yaşanan kas ağrılarını, eklem problemlerini azaltır. Daha fazla kalori yaktırdığı için kilo vermeye ve formda kalmaya yardımcı olur.

3 Kg Dambıl ile Ev Konforunda Spor

Dambıl hem spor salonunda hem de ev konforunda kullanım için uygun bir spor ekipmanıdır. Birçok egzersiz hareketiyle kolayca birleştirilebilir. Aynı zamanda spor salonuna gitmeden evde farklı noktalardaki kasların çalıştırılması için kullanışlı ekipmanlardan biridir. Bu ürünler ayrıca açık alanda spor yapma imkanı da sunar. Egzersiz sırasında kullanılan 3 kilo dambıl rahatça taşınmaya uygundur. Açık hava egzersizleriniz için küçük bir spor çantası oluşturarak ekipman setinizi konforlu bir şekilde taşıyabilirsiniz. Yeşil bir alanda sadece mat ve dambıl ile egzersiz rutininizi kolayca yapabilirsiniz. Dilerseniz adım sayar fiyatları içinden size uygun bir seçeneği tercih ederek tempolu yürüyüşle ısınma egzersizinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Açık havada yapacağınız bir egzersiz rutini dinç ve sağlıklı hissetmenize yardımcı olur. Evinizde egzersiz yapmak için de basit ekipmanlarla pek çok hareketi gerçekleştirebilirsiniz. Bu nedenle egzersiz için spor salonuna gitmeniz şart değildir. Evinizde İnternet üzerinden takip ettiğiniz bir spor hocasının videolarını izleyerek kolay hareketlerden başlayıp bir program oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz programı takip ederek vücut şeklinizi korumanız ya da kaslarınızı geliştirmeniz kolay olur. Spor salonuna gitmek için vakit bulamadığınız günlerde de evinizdeki bir dambıl setiyle sporunuzu aksatmamış olursunuz.

3 Kg Dambıl Ergonomik Tasarım

Dambıllar farklı materyaller kullanılarak üretilir. Farklı modelleri ve ağırlıkları bulunur. Farklı modeller egzersiz sırasında farklı hareketlerin kolay ve sağlıklı bir şekilde yapılmasını sağlar. Çaydanlık tipi olan modelleri squat egzersizi sırasında kullanışlıdır. Dipping dambıllar ise ergonomik tasarımı sayesinde elinize tam oturur. Konforlu bir kavrama sağlar. Dambılları sabit ağırlıklı ve değişen ağırlığa sahip ürünler olarak sınıflandırmak mümkündür. Başlangıçta kol kası için kullanılan sabit ağırlıklı dambıl seti 3 kg olabilir. Bu setlerin ağırlık plakası olmadığı için ağırlığı değiştirilemez. Ağırlığı değiştirilemeyen ekipmanlar evde kullanıma da uygundur. Evde kullanıma uygun krom ya da plastik dambıl 3 kg, 5 kg ya da 6 kg şeklinde örneklendirilir. Mor, sarı, mavi ve pembe dambıl 3 kg gibi farklı renk seçenekleri mevcuttur. Değişebilir ağırlığa sahip ürünler ise metal çubuk ve ağırlık plakalarından oluşur. Bu dambıllarda seviyeye göre ağırlık arttırılabilir ya da azaltılabilir. Bu tür ekipmanlarla egzersiz yaparken dikkatli olmakta fayda vardır. Dambıllar genelde demir dökümdür. Plastik, vinyl ve neopren ise model üretiminde kullanılan diğer malzemelerdir. 3 kiloluk dambıl fiyatları kullanılan malzemeye göre değişir.

Aradığınız Uygun Fiyatlı 3 Kg Dambıl Modelleri Akakçe’de!

3 kg dambıl en ucuz fiyat seçenekleri için Akakçe platformunu ziyaret edebilirsiniz. Platformda çeşitli spor ekipmanları için yüzlerce model seçeneği yer alır. 3 kg dambıl fiyatları arasından bütçeniz için uygun seçenekleri platformda kolayca bulabilirsiniz. Site içerisinde farklı markalara ait birçok ürün mevcuttur. Farklı markalarda dambıl 3 kilo çaydanlık ya da halter modelleri bulabilirsiniz. Döküm, plastik gibi materyaller arasından istediğinizi seçerek arama yapabilirsiniz. Dambıl fiyatları 3 kg, 5 kg ya da 12 kg gibi farklı seçenekler için farklı aralıklarda yer alır. Fiyatları etkileyen başka unsurlar da mevcuttur. Marka, materyal ve ürünün set ya da tekli olması fiyat üzerinde etkilidir. Aradığınız 3 kg'lık dambıl fiyatları arasından bütçeniz için uygun bir seçenek bularak egzersiz yapmaya başlayabilirsiniz. Renk seçenekleri arasından da zevkinize hitap edecek birçok ürün kolayca bulunur. İndirim ve kampanyaları takip ederek evinizin konforunda egzersiz programı oluşturmak için uygun fiyatlara ekipman satın almanız mümkündür. Dambıl 3 kg fiyatları içerisinden size uygun seçenekleri inceleyebilir, kullanıcı yorumlarına göz atarak fikir sahibi olabilirsiniz.