Defter

Defter Fiyatları

52.441 farklı Defter için fiyatlar listeleniyor.

Reklam
Arama Takip Listem Sepetim
Notte Defter Mynote Defter Gıpta Defter Faber-Castell Defter Art Liva Defter Color Liva Defter

Aktüel Broşürlerden Defterler

  • Keskin Color Cool Defter A4 Pp 60 Yp Çizgisiz/Kareli/ÇizgiliHakmar Express17,95 TL
  • Gıpta Defter A5 Pp Lisanslı 60 YpHakmar16,95 TL
  • Keskin Color Defter Müzik A4 Pp 40 YpHakmar14,95 TL
  • Keskin Color A5 Lisanslı 40 Yp Defter Hakmar12,95 TL
  • Gıpta Lisanslı Resim Defter Sp 17x24Hakmar11,95 TL
  • Gıpta A5 Pp Kareli Çizgili Çizgisiz 60 YpHakmar10,95 TL
  • Tokaç Not Defter A6 Sp 80 YpHakmar7,95 TL
  • Tokaç Resim Defter Sp 17x24Hakmar5,95 TL
  • Kiraz 100 Yaprak Mukavva Kapak Defter Çeşitleri / AdediEveshop43,95 TL
  • Gıpta Best Notes Sert Kapaklı DefterEveshop24,50 TL

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

A4A580120KareliÇizgiliDikişliSpiralli - Telli0 - 50 TL 50 - 100 TL Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Türü Sayfa Tipi Tipi Sayfa Boyutu Yaprak Sayısı Kelime ile Filtrele Boyut Tema Ebat Kapak Malzemesi Kapak Yapısı Ürün Puanı

SulukOkul ÇantasıUçlu KalemKuru BoyaKeçeli KalemYapıştırıcıTahta KalemiTükenmez KalemPastel BoyaNotte DefterMynote DefterGıpta Defter

En Çok Karşılaştırılan Defterler

Defter Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Defter Sıkça Sorulan Sorular

Defter

Pek çok farklı işlevi yerine getiren defter, hem okullarda hem de ofislerde, notları organize biçimde tutma ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olur. Analog çözümleri sevenler için hatırlatıcı ya da ajanda olarak da kullanılır. Defter çizgili, çizgisiz ya da kareli olabilir. Sayfaların görsel özellikleri, defter için fonksiyon belirleyicidir. Bununla beraber, yaprak kalınlığı, sayfaların pürüzlü ya da pürüzsüz olması gibi doku özellikleri de, kara kalem ya da sanatsal jurnal çalışması yapanlar için önemli kriterlerdir. Defter, kişisel tercihe göre üstten ya da yandan spiralli seçenekleri ile tercih edilebileceği gibi, farklı malzemelerle ciltlenmiş, daha nostaljik alternatifler de mevcuttur. Hediyelik olarak rağbet gören deri ciltli versiyonlardan, kolay taşınan cep boy modellere kadar tüm defter çeşitleri hizmetinizdedir.

Defter Nedir?

Aynı boy ve yapıda pek çok kağıt yaprağın, üstten ya da yandan, cilt veya spiral yöntemiyle tutturularak bir araya getirilmesi ile meydana gelen, içine yazı yazılan ya da resim çizilen gereçtir. Defter, etrafına kapak eklenerek hem sağlam hale getirilir hem de görsel bir niteliğe kavuşur. Kapaklar, farklı zevklere hitap edebilmesi adına çeşitlendirilir. İşlevsel özellikleri belirleyen unsurlar, yaprak dokusu ve sayfa imgeleridir. Kendinden tarihli seçenekler planlayıcı olarak işlev görürken, boş sayfalı olanlar farklı kullanımlara uygun olabilir. Basit muhasebe kayıtları, ders notları, günlük gibi pek çok alanda etkinlik gösteren defter, her yaş grubundan insanın kullanımı için farklı seçenekler sunar. “Defter ne demek?” sorusunu yanıtladıktan sonra doğru bir seçim yapmak için, çeşitleri incelemek faydalı olur.

Defter Çeşitleri

Defterler ölçü, ciltlenme yöntemi, yaprak sayısı, sayfa dokusu gibi pek çok niteliğe göre kategorize edilebilir. Bununla beraber okul defteri için en belirleyici kriterlerden biri, sayfaların kareli ya da çizgili olmasıdır. Çizgili seçenekler, yazı ağırlıklı sözel derslerde işlev gösterirken kareli seçenekler tablo ve şekillerin öne çıktığı matematik, geometri çalışmalarında kullanılır. Okul defteri aynı zamanda, hem ilkokul hem ortaokul için farklı boyut seçenekleri sunar. Küçük boy seçenekler hafif olmaları, kolay taşınmaları nedeniyle ilkokul dönemi için uygun olmakla beraber, ortaokul ve lise dönemlerinde büyük boy alternatiflere yönelmek faydalı olur. Üniversite defteri, kişinin kendi kullanım ihtiyaçlarına, not alma yöntemlerine göre seçilebilir. Tercih yapmadan önce, kullanım alanı göz önünde bulundurularak büyük, orta, küçük boy defter seçenekleri detaylı olarak incelenmelidir.

Eğitim ihtiyaçlarının yanı sıra planlayıcı ya da hatırlatıcı olarak da kullanılan defter, farklı meslek gruplarının spesifik gereksinimlerine yanıt verecek biçimde çeşitlendirilir. İş güvenliği, hukuk, tıp gibi alanlarda danışan bilgilerini, değerlendirmelerinizle beraber kaydedebileceğiniz tablo biçiminde tasarlanmış sayfaları bulunan defterler mevcuttur. Bilgileri düzenli biçimde tutarak ihtiyaç halinde rahatça ulaşmanızı sağlayan bu çeşitler, son derece kullanışlıdır. Bölmeli seçenekler de sunan defter modelleri, gününüzün mesai dışında kalan kısımlarını da planlayabilmeniz için geliştirilmiştir. Resmi ortamlarda rahatlıkla taşıyabileceğiniz düz ciltli, şık defter çeşitleri, hem işlevsellik hem de görsellik açısından beklentileri karşılar. Farklı modeller, tüm defter markaları tarafından sunulabilir. Öte yandan ajanda gibi tek bir defter türü özelinde uzmanlaşmış isimler de vardır. Seçenekleri inceleyerek size en uygun olanı bulabilirsiniz. Zengin ürün yelpazesine sahip defterleri Akakçe’de bulabilirsiniz.

Defter Kullanım Alanları

Pek çok alanda yoğun olarak kullanılan defter, niteliklerine göre farklı işlevsel çözümler sunabilir. Çeşit özelinde defter kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir:

Tüm bu kullanım alanlarında işlevsellik gösteren yaygın gereç, resmi kurumlar için de son derece güvenilir bir kayıt tutma yöntemidir. Yasal gereklilikler sebebiyle, ay ya da yıl sonunda, yazılı şekilde ibraz edilmesi beklenen tüm bilgileri, tarihiyle beraber kaydedip saklamanıza olanak tanır. Bununla beraber, günlük hatırlatmalar için kullanılan küçük alternatifler de, iş ortamında kişisel kullanım için uygundur. Ofis ihtiyaçları arasında en çok öne çıkanlardan biri olan defter, tüm mali aktivitelerin takip edilmesi, toplantıların planlanması, organizasyonların sorunsuz biçimde düzenlenmesi için yardımcıdır. Bu programlar yazıldıktan sonra, fotokopi yoluyla çoğaltılarak tüm çalışanlara dağıtılabilir. Çeşitli makinelere uyumlu fotokopi kağıdı seçenekleri de hizmetinize sunulur.

Çizim için Defter Seçimi

Defter, dokulu çeşitleri ile yaygın olarak eskiz ve karakalem çalışmaları için kullanılır. Bununla beraber, büyük boy yağlı boya tabloları için elverişli defter boyutları da mevcuttur. Sayfaların dokulu olması, kullanılan çizim yöntemi ne olursa olsun, çalışmanızın hem doğal hem de homojen bir yapıya sahip olmasını sağlar. Özellikle anatomik çizimlerde, portrelerde, gerçekçi görünüm için gereken gölgelendirme teknikleri, dokulu özelliğe sahip kağıt üzerinde çok daha rahat uygulanır. Sanatsal kullanım için defter seçimi yapılırken, dokulu, kalın yapraklı defter çeşitleri incelenmelidir. Yaprakları kalın olan alternatifler, sulu boya, pastel boya gibi yoğun renkli çalışmaların dahi, arka sayfaya iz ya da leke geçmeden uygulanabilmesini sağlar. Kesme, yapıştırma gerektiren kolaj çalışmaları için de gereken dayanıklılığı sunar. Kolajlarınızı renklendirmek için renkli sticker ve fon kağıtları kullanabilirsiniz. El işi ihtiyaçlarınız için fon kartonu çeşitleri tercih edebilirsiniz.

Kişisel Kullanım için Defter

Sevdiklerinizden hatıra olması için size özel notlar yazmalarını isteyebilirsiniz. Bu amaca yönelik üretilmiş değişik defterler bulmak mümkündür. Görsel açıdan oldukça ilgi çekici tasarımlara sahip bu alternatifleri görür görmez defter alma işlemine geçmeden önce, ürünün dayanıklı olduğundan emin olmak gerekir. Anı olarak uzun zaman saklanan bu seçenekler, sağlam bir yapıda olmalıdır. Cilt ve kapak özellikleri dikkatle incelenerek, bu standardı karşılayan bir çeşit bulmak mümkündür. Tasarımın ön plana alındığı güzel defterler, günlük olarak da kullanılır. Özel düşüncelerinizi kaydettiğiniz bu seçeneklerin kilitli versiyonları da mevcuttur. Kapakları farklı illüstrasyonlarla ya da doğa örüntüleri ile süslenmiş, hem estetik hem de fonksiyonel özelliğe sahip en güzel defterler incelemeniz için sunulur.

Defter Fiyatları

Belirlenen tutarlar satıcı inisiyatifine ya da marka standartlarına bağlı olabileceği gibi ürünün materyali ve boyutları da belirleyicidir. Bununla beraber, tüm alternatifler için çeşitli defter fiyatları bulmak mümkündür. Benzer ürünler için sunulan farklı fiyat seçeneklerini aynı anda görebilmek en uygun seçeneği bulmanıza yardımcı olur. Akakçe defter çeşitlerini, tüm fiyat alternatifleri ile sizlere bir arada sunar. Dönemsel kampanyalar, sezona bağlı genel indirimler ve satıcının belirlediği özel avantajlar da tutarlara eş zamanlı olarak yansır. Bu sayede, indirimli fiyatlardan anında haberdar olunabilir. Tek parça ya da defter seti olarak kişisel zevkinize, işlevsel beklentilerinize en çok yanıt veren ürünü uygun fiyatlarla edinmeniz mümkündür. Hem kaliteli hem de ucuz defter çeşitleri ile defter satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.