Yatay Derin Dondurucu

Yatay Derin Dondurucu Fiyatları

87 farklı Yatay Derin Dondurucu için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Kullanım ŞekliYatay
 • Toplam Çekmece Sayısı6 Çekmeceli
 • Toplam Çekmece Sayısı7 Çekmeceli
 • Net Hacim404 lt
 • Net Hacim513 lt
 • TipiÇekmeceli
 • TipiSandık Tipi
 • Dondurucu ÖzelliğiNo Frost
 • Dondurucu ÖzelliğiLow Frost
 • Brüt Hacim330 lt
 • Brüt Hacim440 lt
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 4 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • Kullanım ŞekliYatay
Fiyatı 0 - 6.000 TL 6.000 - 8.000 TL 8.000 - 10.000 TL 10.000 - 15.000 TL 15.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerKullanım TürüTipiDondurucu ÖzelliğiToplam Çekmece SayısıHızlı Dondurma BölmesiKontrol PaneliBrüt HacimNet HacimGenişlikDerinlikYükseklikYıllık Enerji TüketimiSes SeviyesiKullanım ŞekliGünlük Dondurma KapasitesiAğırlıkÜrün PuanıRenkEnerji SınıfıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (87)

7 Çekmeceli Derin Dondurucu 6 Çekmeceli Derin Dondurucu 7 Çekmeceli No Frost Derin Dondurucu Seg 6 Çekmeceli Derin Dondurucu Çekmeceli Derin Dondurucu Uğur 7 Çekmeceli Derin Dondurucu Arçelik 6 Çekmeceli Derin Dondurucu Arçelik 7 Çekmeceli Derin Dondurucu Arçelik No Frost 6 Çekmeceli Derin Dondurucu Bosch 7 Çekmeceli Derin Dondurucu No Frost Derin Dondurucu Uğur 6 Çekmeceli Derin Dondurucu

En Çok Karşılaştırılan Derin Dondurucular

Yatay Derin Dondurucu Sıkça Sorulan Sorular

Yatay Derin Dondurucu

Taze ve pişmiş gıdaları dondurarak saklama olanağı tanıyan yatay derin dondurucu modelleri, geniş hacimleri ile dikkat çeker. Tek veya çok bölmeli geniş bir saklama alanı sağlayacak şekilde tasarlanan yatay derin dondurucular minimum 100 litre brüt hacme sahip dondurucu haznesiyle dikkat çeker. Yatay derin dondurucu modelleri arasında yalnız yaşayanlardan geniş ailelere kader hemen herkese uygun hacimli cihazlar bulmak mümkündür. Yatay depolama alanı sağlayan özel cihazlar mutfaktan kapalı balkona, antreden kapalı terasa farklı alanlarda kullanıma uygundur. Düşük enerji tüketimi ve sessiz çalışmaları ile yoğun ilgi gören yatay dondurucu çeşitlerinin büyük bir kısmında sepetler bulunur. Küçük gıdaları daha düzenli bir şekilde muhafaza etme olanağı tanıyan sepetler, gerektiğinde kolayca çıkarılabilir. Başarılı cihazların kontrol panelleri ise kapak içinde veya gövdenin sağ alt kısmında yer alır. Kullanım kolaylığı kadar sade tasarımları ile de dikkat çeken yatay derin dondurucu modelleri, genellikle beyaz renklidir. Siz de yaşa alanınızda bu tarz bir cihaza ihtiyaç duyuyorsanız Akakçe’den yardım alarak yatay derin dondurucu satış seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

Yatay Derin Dondurucu Özellikleri

Evlerin yanı sıra restorandan yemekhaneye pek çok farklı yerde kullanılan yatay derin dondurucular, özellikle çok miktarlı ve büyük ölçekli gıdaların dondurularak saklanması için idealdir. Dondurucu bölmenin farklı ısı değerlerinde sabitlenebilmesi sayesinde gıdaların tamamen dondurulmadan da saklanmasına olanak tanıyan yatay derin dondurucu cihazlar, statik veya no-frost teknolojisi ile çalışır. Statik çalışma prensibine sahip olanlar dondurucu içindeki havanın soğumasını sağlar. Hızla soğuyan hava ise haznedeki gıdaların donmasını sağlar. No-frost yatay derin dondurucu cihazlar ise dinamik soğutma sistemi ile çalışır. Nem kontrolü de sağlayan bu özel sistem sayesinde dondurucunun içinde kar ve buz oluşumu meydana gelmez. Dikey dondurucular gibi çekmeceli olmayan ancak birden fazla bölmeye sahip modelleri de bulunan yatay derin dondurucu çeşitleri genellikle seperatör içerir. İstenildiğinde yerinden çıkarılabilen seperatörler dondurucu bölmelerinin genişliğini de ayarlayabilme imkânı sağlar. Yatay derin dondurucu kullananlar tarafından övgüyle söz edilen seperatör kullanımı, hareketli sepetlerde desteklenerek çok daha avantajlı hale gelir.

Genellikle termostatlı olan yatay derin dondurucu modelleri, ısı sabitleme özelliği ile bütçe tasarruflu kullanımı destekler. Kullanıcını tercih ettiği ısıyı korumaya programlanan cihazlara donuk olmayan gıda eklendiğinde, mevcut ısının sabit kalması için ekstra hızlı bir soğutma süreci başlar. Ardından iç hazne ısısı istenilen derecede sabitlendiğinde ise dondurucu daha düşük çalışma hızına otomatik olarak geçer. Dolayısıyla hem daha az enerji harcanmış olur hem hazne içindeki donuk gıdaların ısı alarak çözülmeye başlaması önlenir. Yatay derin dondurucu özellikleri arasında en dikkat çekenlerden biri ise brüt ve net hacim arasında büyük farklılıklar olmamasıdır. Bunun nedeni ise girinti çıkıntı olmayan hazne tasarımıdır. Alanında lider markalar tarafından farklı tasarımlarda üretilen yatay derin dondurucu cihazlar pek çok açıdan farklı özelliklere sahip olabilir. Ancak düşük çalışma sesi hemen hepsinin ortak özelliğidir. Ortalama 48 dB olan çalışma sesi, neredeyse duyulmayacak kadar düşük olduğundan kullanım sırasında gürültü kirliliği oluşturmaz. Dolayısıyla günün 24 saati sorunsuz kullanım sağlar.

Yatay Derin Dondurucu Modelleri

Çift kapaklı, tek kapaklı, No-frost, statik, bölmeli, tek hazneli gibi seçenekleri olan yatay derin dondurucular, genel formu nedeniyle sandık tipi olarak da bilinir. Şişe soğutucu modelleri gibi farklı tasarım seçenekleri olan yatay derin dondurucu modelleri arasında en sık tercih edilenler çift kapaklı olanlardır. Ortalama 500 litre net hacme sahip olan çift kapaklı yatay derin dondurucu ürünleri, büyük ki ayrı haznesiyle dikkat çeker. Çok miktarda gıda muhafaza edilmesi gereken durumlarda tercih edilen bu cihazlar, gıdaları kategorize ederek saklama konusunda da kolaylık sağlar. Kullanıcıların sık tercih ettiği bir başka yatay derin dondurucu modeli ise tek kapaklı ve küçük hazneli olanlardır. Yalnız yaşayan veya gıdaları dondurarak saklamayı tercih etmeyen kullanıcıların ilgi gösterdiği küçük ölçekli sandıklı dondurucular, buzdolabının dondurucu haznesinin yetmediği durumlarda avantaj sağlar. Üstelik minimal tasarımları sayesinde fazla yer kaplamadığı için hemen her yaşam alanına uygundur.

Özel aydınlatma sistemlerine yer verilen yatay derin dondurucu çeşitlerinde haznenin içi tamamen aydınlandığı için net görünür. Öte yandan üst kapak oldukça hafif bir yapıya sahiptir. Bu da kapağın açılıp kapanması sırasında efor sarf etmeyi önler. Hemen her yatay derin dondurucu modelinde aynı olan hafif kapak tasarımı, açık kapak uyarı sistemi ile desteklenir. Böylece dondurucunun kapağı açık unutulduğunda sesli uyarı vererek gıdalar çözünmeden kullanıcıların müdahale etmesini sağlar. Birçok yatay derin dondurucu tasarımında kontrol paneli sadece iç hazne ısısını ayarlamaya yarayan 5 noktalı ayar kadranı içerir. Bu kadran sayesinde mevsime ve ortam ısısına göre cihazın çalışacağı ısı aralığı kolayca seçilir. Yeni nesil cihazlarda ise oC olarak belli ısı değerini girmek mümkündür. Öte yandan modern sandıklı derin dondurucu cihazlarında dijital ekran ve zamanlayıcı da bulunur. Tasarım ve teknik özellikler açısından pek çok seçeneğe sahip olan sandıklı dondurucularda fiyatlar da oldukça geniş bir aralığı kapsar. Dolayısıyla yatay derin dondurucu fiyatları sayesinde kullanıcıların kendi bütçelerine uygun olanı bulması mümkündür.

Yatay Derin Dondurucu Kullanımı

Rahat kullanım süreci sağlayacak şekilde tasarlanan yatay derin dondurucular, bazı noktalara dikkat edildiğinde uzun yıllar boyunca yüksek performans gösterir. Uzmanların yatay derin dondurucu tavsiye ve önerilerinde de sıkça yer verdiği kullanım önerileri şöyle sıralanabilir:

Yatay Derin Dondurucu Fiyatları

Farklı teknolojilere sahip çeşitleri ile dikkat çeken yatay derin dondurucular, ulaşılabilir fiyatlı beyaz eşyalardır. Ürün seçkisinin çok olması nedeniyle hemen her bütçeye hitap eden yatay derin dondurucu fiyatları, net ve brüt hacim, malzeme, çalışma prensibi, kontrol paneli özellikleri, tasarım detayları gibi etkenlere göre belirlenir. Örneğin, No-Ffrost ve statik yatay derin dondurucu çeşitlerinde fiyat farkı vardır. Benzer şekilde 300 lt ve 500 lt net hacme sahip yatay derin dondurucu cihazlarda da farklı bir fiyatlandırma söz konusudur. Öte yandan kapak açık uyarı sistemine veya hızlı soğutma özelliğine sahip yatay derin dondurucu çeşitlerinde de fiyatlar klasik cihazlara kıyasla farklı bir düzeydedir. Ancak beyaz eşyalara yönelik kampanyalar sayesinde buzdolabı fiyatları gibi derin dondurucu fiyatları da ucuzlar. Siz de kampanyalardan faydalanarak en ucuz yatay derin dondurucu çeşitlerinden birine sahip olmak istiyorsanız Akakçe ile fiyat araştırması yapabilir, en uygun fiyatlı olanlara saniyeler içinde ulaşabilirsiniz.