Direksiyon Seti

Direksiyon Seti Fiyatları

67 farklı Direksiyon Seti için fiyatlar listeleniyor.

Akakçe ile çok sesli alışveriş! Keşfet
Logitech Direksiyon Seti Rampage Direksiyon Seti Snopy Direksiyon Seti Kontorland Direksiyon Seti Thrustmaster Direksiyon Seti Getorix Direksiyon Seti

Fiyatı Düşen Direksiyon SetleriTümü

Piyasaya Göre Ucuz Direksiyon SetleriTümü

PCPS4PS3XboxGaming OyuncuSatıcı Marka

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 3Sonraki

Filtrele
Markası Özellikler SatıcıToplam 39 satıcı. Ürün Puanı
Fiyatı0 - 1.000 TL1.000 - 1.500 TL1.500 - 2.500 TL2.500 - 3.500 TL3.500 TL üstü

Samsung TV ModelleriLG TVPS5Xbox SeriesPS4 OyunlarıPS4E-Pin ÜrünleriLogitech Direksiyon SetiRampage Direksiyon SetiSnopy Direksiyon Seti

En Çok Karşılaştırılan Direksiyon Setleri

En Çok İlgi Gören Direksiyon Setleri

Bunlara Da Bakabilirsiniz

Direksiyon Seti Yorumları ve Önerileri

 • ÖC15 yorum
  79 beğeni
  LogitechLogitech G29 Driving Force + Shifter Direksiyon SetiÖzgür C. 17 Haziran 2021
  Logitech G29 Driving Force + Shifter Direksiyon Seti
  3800 iken almıştım muhteşem bir ürün araba sürmeyi öğrendim bunun sayesinde 3200 lerde gözünüzü kapatın alın
  • Alışverişçi resmi
 • 1 yorum
  2 beğeni
  ThrustmasterThrustmaster T80 Ferrari 488 GTB Edition PC/PS4 Direksiyon SetiONUR Ş.İstanbul 4 Haziran 2021
  Thrustmaster T80 Ferrari 488 GTB Edition PC/PS4 Direksiyon Seti
  Sakın almayın ben aldım ürün bozuldu. Simülasyon için değil çocuklar için tasarlanmış. Titreşim yok 900 derece dönme yok. Bir de ürün direksiyon senkronu 5 ay da bozuldu.
 • OY1 yorum
  6 beğeni
  LogitechLogitech G29 Driving Force Direksiyon SetiOzan Y. 28 Nisan 2021
  Logitech G29 Driving Force Direksiyon Seti
  Arkadaşlar bilgilendirme yapayım. Öncelikle ürünü almadım çünkü gerçek fiyatı 1.5k-2k, fazlasını 1 lira hak etmiyor. Deneyimlerime göre çok güzel, tutuşu olsun titreşimi olsun mükemmel pedallar halıda kaymıyor altına dikenden bir yer yapmışlar ve halıya yapışıyor. Yanında vites GELMİYOR. Ayrı olarak satılıyor ve fiyatı da 600 küsür tl ama onunda gerçek fiyatı 300-400 tl dir. Ayrıca direksiyon PC,Ps4,PS3 de çalışıyor. Ben F1 ve Gran Trusimo Sport oyunlarında denedim ve çook keyif aldım. Saatlerce oturup oynadım baya da yoruyor. Özellikle F1 de. Çünkü hiç sandığımız gibi yumuşak olmuyor. F1 de direksiyon çok sertmiş bu direksiyonda da öyle. Tavsiye ederim ama bu fiyata değil (3499).
Tüm yorumları gör

Direksiyon Seti Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Direksiyon Setleri hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Direksiyon Seti:
 1. Logitech G29 Driving Force
 2. Logitech G29 Driving Force + Shifter
 3. Rampage V900-S
 4. Logitech G G923 Driving Force Yarış
 5. Snopy V5H USB PRO

Direksiyon Seti & Bilgisayar Direksiyonu

Teknolojik ürünlerin geçmişten günümüze kadar olan gelişimi, biz oyun severleri her zaman daha fazlasını istemeye zorluyor. İlk olarak adeta piksel piksel oynadığımız video oyunları, yerini giderek daha gerçekçi ve sürükleyici oyunlara bırakmış durumda. Her geçen gün daha gerçekçi bir deneyim yaşatan ve artık ayrı bir dünya olarak nitelendirilen sanal dünyada, özellikle araba yarışı ve simülatör oyunlarının olmazsa olmazlarından biri haline gelen direksiyon seti, gerçekliği bir adım öteye taşıyor. Oyun direksiyonu, PC direksiyon seti olarak bilgisayarlarda ve oyun konsolu direksiyon şeklinde oyun konsolu için kullanıcılar tarafından sıklıkla aranıyor. Direksiyon seti ile oynanan oyunlar kullanıcılara daha gerçekçi bir deneyim sunarken aynı zamanda oyun zevkini de bir üst noktaya taşıyor. Günümüzde yarış oyunlarının gösterdiği gelişim, simülasyon oyunlarını aratmıyor. Popüler oyunlarda yer alan aşırı detaylardan sıkılan oyuncular için araba yarışı ve simülasyon oyunları direksiyon seti ile oynanınca adeta gerçek dünyada bir sürüş izlenimi veriyor. Direksiyon setleri yalnızca oyun için değil eğitim amaçlı olarak da kullanılabiliyor. Herhangi bir simülasyon oluşturularak çocuklara gelecekte araç kullanmada zorlanmaması için eğitim verilebiliyor. Özellikle yurt dışında ehliyet alacak adaylar için gerçek bir sürüş deneyiminden önce direksiyon seti ekipmanları kullanılarak eğitimler verilebiliyor. Bu sayede sürücü adayı, sürüş testlerinde daha başarılı sonuçlar alıyor. Her yaş grubuna uygun direksiyon seti çeşitleri bulunmakla beraber bu setler, özelliklerine göre farklılıklar gösterebiliyor.

Oyun Direksiyon Seti Çeşitleri

Oyun kavramını bir üst seviyeye taşıyan ve oyuncuların kalbini fetheden oyun direksiyon seti ürünleri, içerdiği özelliklere ve uyumluluk faktörüne göre çeşitlilik gösterebiliyor. Kullanıcı tarafından alınan ya da alınacak oyun direksiyonu, yalnızca bilgisayar uyumlu ya da konsol uyumlu olabiliyor. Bu uyumluluk durumunun haricinde hem bilgisayar hem de oyun konsolu uyumlu olabilen direksiyon setleri, oyun konsollarının markasına göre de değişkenlik gösterebiliyor. Bu değişkenlik temel, analog ve dijital oyun direksiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Dönüş kapasitesine göre 180, 360 derece ve 900 derece direksiyon seti olarak nitelendirilen oyun direksiyonları, birebir sürüş hissiyatına yakın gaz, pedal ve vites eklentileriyle adeta gerçekliğin sınırlarını zorluyor. Direksiyonda üzerinde bulunan tuşlardan hassasiyet dengesinin ayarlanmasının dışında hidrolik özelliğe sahip direksiyonlara ulaşabilmek de mümkün. Tercih edilen oyun direksiyonu özellikleri arasında sabitleme desteğinin bulunmasına dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca direksiyon üzerinde bulunan kısayol tuşları, sürüş deneyimi için birçok kolaylık sağlıyor. Plastik ve kauçuk yapıda olabilen bu direksiyonlar üzerinde bulunan tuşları farklı şekilde atayabilmek de mümkün. Oyuncular arasında son yıllarda popülerliğini giderek artıran pc direksiyon setleri, oyuncu koltuğu ve kokpit ekipmanlarıyla desteklenerek adeta gerçek bir sürüş keyfi veriyor. Oyun konsolu direksiyonu ya da bilgisayar direksiyon seti olarak tercih edilebilen bu ürünlere erişebilmek ise oldukça kolay. Geniş bir fiyat aralığına sahip direksiyon seti fiyatları, direksiyonun ergonomik, hidrolik ve dönüş kabiliyeti özelliklerine göre çeşitlilik gösterebiliyor.

Oyun Direksiyon Seti Nasıl Kurulur?

İlk çıktığı yıllarda klavyedeki yön tuşları misali basit dönme yeteneğine sahip olan direksiyon setleri artık üzerinde bulunan tuşlar sayesinde daha farklı şekilde kullanılabiliyor. Kullacıların tercihine göre basit ve geliştirilmiş ayarlarda kullanılabilen oyun direksiyonlarını optimize etmek ise büyük bir önem arz ediyor. Gerek bilgisayar oyunları gerekse konsol oyunları içerisinde ayarlar bölümünden yapabileceğiniz düzenlemelerin haricinde, hemen hemen her direksiyon setinin kendine has bir yazılımı bulunuyor. Geliştirilen bu yazılımlar sayesinde kullanıcılar, oynanan oyunların türüne göre ayarlamalar yapabiliyor. İnternet üzerine yer alan pek çok oyun direksiyonları yorumlarında, oynanış esnasında problemlerle karşılaşıldığı belirtiliyor. Ancak bu problemler, direksiyon setlerinin yeterince optimize edilmemesinden kaynaklanıyor. Konfigürasyon ayarlarını yapmadan önce kablo bağlantılarının doğru şekilde yapıldığından emin olmak gerekiyor. Kutu içerisinden çıkan direksiyonun alt kısmında kablo girişleri yer alıyor. Bu girişlerin hemen üzerinde genellikle hangi kablonun nereye takılacağıyla alakalı logolar yer alıyor. Vites ve pedallar için ayrı girişlerin bulunduğunu göz ardı etmemek gerekiyor. En çok zorlanılan noktalardan birisi de güç kablosunun nereye takılacağıyla ilgili oluyor. Direksiyon kablolarının doğru şekilde konumlandırıldığından emin olunduktan sonra sabitleme aparatının yuvasına tam oturtmak gerekiyor. Aksi taktirde kullanım esnasında birtakım sorunlar yaşanabiliyor. Gaz, fren ve debriyaj pedallarının farklı sertliklerde olması ise kullanıcıları endişelendirebiliyor. Ancak bu durumun oyun direksiyonu üreticileri tarafından gerçekliği yakalamak adına özellikle yapıldığını da belirtelim. Kurulum için gerekli yazılımları ise üretici firmanın web sitesinden edinebilmek mümkün. Eğer oyun direksiyonu 900 derece özelliğine sahip ise daha düşük dereceli modlarda kullanılabiliyor. Ancak 900’den düşük bir dereceye sahip 360 derece direksiyon seti ile mevcut potansiyelinin üzerinde bir modda oynamak mümkün olmuyor. PC direksiyon setleri için önerilen hassasiyet (sensivity) ayarı ise genellikle %50 olarak belirtiliyor. Bu ayarların kullanıcı tercihine göre birden fazla seçeneği bulunuyor. Gerekli yazılımdan ayarlar yapıldıktan sonra oyun içerisinden de ayar yapmak gerekebiliyor. Bu gibi durumlarda her bir farklı oyun için farklı ayar yapılmasında fayda var. Direksiyonun titreşim özelliğinin düşük olması gerekiyor. Euro Track Simulator ve Forza Horizon gibi oyun serileri için ayrı ayrı kontrol ayarları yapılması tavsiye edilirken, titreşim özelliğinin fazla olması direksiyon kontrolünün kaybedilmesine sebebiyet verebiliyor.

Oyun Direksiyonu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

PS3, PS4, PS5 direksiyon seti ya da PC oyun direksiyonu satın almadan önce dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar bulunuyor. Öncelikle üzerinde durulması gereken nokta direksiyon seti ucuz olsun ya da olmasın, ürünün hangi cihazla uyumlu olduğudur. Cihaz uyumluluğuna göre bir tercih yapıldıktan sonra ürünün dönme açısı göz önünde bulundurulmalıdır. Daha yüksek dereceli oyun direksiyonu setleri, düşük dereceli ürünlere göre daha gerçekçi bir deneyim sunacaktır. 180 derece direksiyon seti ile oynanan oyunlar verilen komutlar ile birebir örtüşmeyebiliyor. Ancak bu durum 180 derece direksiyon setlerinin yetersiz olduğu anlamına gelmemelidir. Özellikle yarış ve aksiyon oyunlarında bu ürünler oldukça işlevsel olabiliyor. Gerçekçilik kavramı ile birebir örtüşen simülasyon oyunlarında ise 900 derecelik modelleri tercih etmekte fayda var. Ürün içeriğindeki pedal sayısı ve vites kutusu ise dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta. Oynanacak oyun türüne göre vitesli ya da vitessiz bir ürün tercih edilebilirken, pedal sayısına karar verirken de yine oynanacak oyunun türü düşünülerek bir tercih yapılmalıdır. Ayrıca, ürünün garantisinin bulunup bulunmadığına, satış sonrası hizmete, kullanıcı yorumlarında neler yazdığına, fiyat-performans ürünü olmasına ve yardımcı ekipmanlarının eksiksiz olmasına da dikkat edilmelidir. Tam anlamıyla bir ekipman kurmak ve kusursuz bir oyun deneyimi için oyun direksiyonu alırken, oyuncu koltuğu ve oyuncu kulaklığı ürünlerine sahip olmak da kullanıcılar tarafından son zamanlarda oldukça popüler olmuş durumda. Genel olarak, tercih edilecek ürün ile oynanacak oyunlar doğrudan ilgiliyken, hali hazırda kullanılan oyun konsolu ya da bilgisayar sistem gereksinimlerini es geçmemekte de fayda var.

Direksiyon Seti Fiyatları

Direksiyon seti fiyatları, ürünün özelliklerine ve derecesine göre farklılık gösterebiliyor. Bazı ürünlerde vites kutusu ayrı olarak satılırken, bazı ürün çeşitleri ise set halinde satılıyor. Ürünler için fiyat bandı aralığı ise oldukça geniş görünüyor. Bin lira altında ürünler bulunabildiği gibi on bin liranın üzerinde seçenekler de bulunabiliyor. En ucuz direksiyon seti ile oynanılan oyun deneyimi ile fiyat-performans olarak bir üst segmentteki oyun direksiyonları haliyle aynı olmayabiliyor. Direksiyon seti ucuz olarak nitelendirildiğinde, ürünün yetersiz olduğu yanılgısına düşülebiliyor. Her bütçeye uygun oyun direksiyon seti çeşitlerini akakce.com üzerinden inceleyebilir, dilediğiniz ürüne gerçek fiyatlarla sahip olabilirsiniz!