2 GB Ekran Kartı

2 GB Ekran Kartı Fiyatları

105 farklı 2 GB Ekran Kartı için fiyatlar listeleniyor.

Reklam
Arama Takip Listem Sepetim

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

RTX 3060RTX 3060 TI12 GB8 GB1.500 - 2.500 TL 4.500 TL üstüAMDNVIDIA128 Bit256 BitSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 5Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Bellek: 2 GB Kaydet

Fiyatı
- 0 - 1.500 TL1.500 - 2.500 TL2.500 - 3.500 TL3.500 - 4.500 TL4.500 TL üstü
Markası Özellikler Chipset Bellek 2 GB Bellek Tipi Bellek Arabirimi Ekran Kartı Modeli DirectX Fan Sayısı OPenGL Sürümü Güç Standart Hız Artırılmış Hız Derinlik Yükseklik Genişlik SatıcıToplam 63 satıcı. Ürün Puanı

RTX 3060RTX 3060 Ti12 GB Ekran KartıNVIDIA Ekran Kartı8 GB Ekran KartıRTX 30804 GB Ekran KartıRTX 3070AMD Ekran KartıRTX 370 TI6 GB Ekran KartıRX 6700 XT

En Çok Karşılaştırılan Ekran Kartları

2 GB Ekran Kartı Sıkça Sorulan Sorular

2 GB Ekran Kartı

2 GB ekran kartı, hem iş hem de oyun için kullanılan bilgisayarların en önemli bileşenlerinden birdir. Ekran kartları, bilgisayarların performanslarını açığa çıkarır ve verilen tüm komutlardan yüksek verim elde edilmesini sağlar. Bilgisayarınız için seçeceğiniz ekran kartı, bilgisayarınız tarafından işlenen verilerin gelişmiş bileşenlerle yansımasını sağlar. Görüntü kalitesini belirleyen ekran kartları ile aynı zamanda yazı, grafik, resim ve film gibi şekillerin oluşması için bilgisayar ekranı ve işlemci arasındaki önemli bağlantıyı da sağlayabilirsiniz. Bilgisayarınız ile elde ettiğiniz bilgi ve görüntülerin tümü ekran kartları ile gerçekleşir. Bu sebeple ürün seçiminde pek çok detayı göz önünde bulundurmalısınız. Böylelikle yapacağınız tüm işlemleri kısa sürede gerçekleştirmeniz mümkün olur. Her türden kullanımda yüksek verim elde etmede beklentilerinizi karşılayan ürüne sahip olmak için farklı markalar tarafından sunulan modelleri karşılaştırabilirsiniz. Bu sayede modelleri tüm detaylarıyla inceleyip beklentileriniz doğrultusunda değerlendirme yapma olanağınız olur. Ürün seçiminde 2 GB ekran kartı kaç TL sorusuna da yanıt arayabilir ve bütçenize göre tercihte bulunabilirsiniz. Bilgisayarınız için DDR4 RAM seçiminde de aynı sistemi kullanarak doğru seçimi yapma imkanınız mevcuttur.

2 GB Ekran Kartı Özellikleri

2 GB ekran kartları daha fazla bellek bant genişliği ve bellek saat hızı sunar, bu sebeple de çoğunlukla oyun bilgisayarlarında kullanılır. Yalnızca grafik kartlarında kullanılan DDR2, DDR3 2 GB ekran kartı son derece yüksek bir performansta çalışır. 2 GB ekran kartı DDR2, DDR3, DDR4, grafik kartlarında, oyun konsollarında ve yüksek performanslı bilgi işlemde size kolaylık sağlar. Bu alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış bu ürünler yüksek bant genişliğine sahip bir erişim belleği türüdür. DDR2, DDR3 ekran kartı 2 GB kapasitesi ile yüksek performanslı çalışma elde etmek için 8N-prefetch mimarisi ve DDR arabirimi kullanır ve cihazın başlatılması sırasında algılanan ×32 modunda veya ×16 modda çalışacak şekilde yapılandırılabilir. 2 GB 64 bit, 512 bit ekran kartı seçeneklerinin tümünde bu özellikleri görebilirsiniz. DDR5 iki farklı saat tipi ile çalışır. Komut girişleri için başvuru olarak bir fark komut saati (CK) ve veri okuma yazma için başvuru olarak iletilen bir fark yazma saati (WCK), CK frekansının iki katıyla çalışır. Siz de bilgisayar sistemini en iyi laptop 2 GB ekran kartı ile destekleyerek yüksek verimli bir deneyim elde edebilirsiniz.

2 GB Ekran Kartı Çalışma Sistemi

Ekran kartı 2 GB, bilgisayarınızda bulunan grafik görüntüsünü, işlemciyi ya da yazılımı ekran kartına yüksek verimde aktarır. Üründe bulunan bellek sayesinde gelen bilgiler hesaplanarak işlenir ve depolanır. Bu işlemin ardından bilgisayarınızın donanımı gelen bilgilerle depoladığı bilgileri bir araya getirir ve size gerçek görüntüler halinde sunar. Böylelikle 128 bit, 256 bit, 2 GB ekran kartı seçenekleri her türden bilgisayar kullanımı alışkanlığına yanıt verir. Yüksek çekirdek hızına sahip olan modeller, hızı ve sağladığı verim sayesinde işlemlerinizin tümünü kolaylıkla gerçekleştirmeniz mümkün olur. Böylelikle bilgisayarınız ile aynı anda farklı birden çok uygulamayı yönetebilirsiniz ve daha da önemlisi verdiğiniz tüm komutlara saniyeler içinde yanıt alabilirsiniz. "2 GB ekran kartı ne kadar iyi çalışır?" sorusu marka ve model özelinde değişiklik gösterir. Yeni nesil 2 GB ekran kartları daha iyi performans gösterirken daha eski modeller günümüz teknolojisine uyum sağlayamayabilir. Ekran kartlarının tümünde fan soğutma sistemi bulunur. Bu özelliği ile uzun süreli kullanımlarda bile kesinti yaşamazsınız. Bunun yanında kartların arabirimi, G/Ç pimlerine yazma saati döngüsü başına iki adet 32 bit geniş veri aktarır.

2 GB Ekran Kartı Nasıl Soğutulur?

2 GB ekran kartı nasıl soğutur sorusu, ekran kartları hakkında sıklıkla merak edilen konulardan biridir. 2 GB ekran kartı ne işe yarar sorusunun yanıtı kadar merak edilen kartların soğutma prensibi, ürün seçiminde dikkat etmeniz gereken özellikler arasında yer alır. 2 GB paylaşımlı ekran kartı ve diğer tüm modellerde çalışma sırasında sıcaklık artabilir. Bu nedenle tüm ürün çeşitleri belirli bir soğutma prensibi ile donatılır. Bu kartların soğutulması çalışma performanslarını ve alacağınız verimi büyük oranda belirler. Ekran kartında soğutma işlemlerini gerçekleştiren aygıtların fan ile soğutma yapma ya da ısıyı emme gibi farklı çalışma şekilleri olabilir. Bu seçeceğiniz model ve modelin donanımları özelinde farklılık gösterir. Bu nedenle ürün incelemesi yaparken bu özelliğe dikkat edebilirsiniz. Ekran kartları yeterli seviyede soğutulmadığında bu durum kalıcı hasarlara yol açabilir. Bunun yanında PC 2 GB ekran kartı modellerinin soğutucu donanımları aktif ve pasif olmak üzere farklı çalışma prensiplerine sahiptir. Pasif soğutucular ısıyı dağıtımı yapan ve aynı zamanda ileten bir yapıdadır. Bu özelliği sayesinde sessiz bir çalışma deneyimi yaşayabilirsiniz. Ancak bazı nedenlerle yetersiz kalınan anlarda soğutucular aktif işleme geçebilirler. Bunun yanında teknolojinin gelişmesi ile bellekteki ısının yayılmasını ve buharlaşmasını sağlayan sistemler üretilir. Ürün ve marka seçeneklerini inceleyerek ve 2 GB ekran kartı tavsiye yazılarına göz atarak bu prensipte soğutma yapan sistemleri de bulmanız olasıdır.

2 GB Ekran Kartı Nasıl Seçilir?

2 GB ekran kartı iyi mi sorusu ürün seçiminde dikkat edilmesi gereken özelliklerden biridir. En kaliteli ve ucuz olan 2 GB harici ekran kartını satın almak istiyorsanız ürün seçiminde belirli özelliklere dikkat etmeniz gerekir. Paylaşımsız 2 GB ekran kartı ve diğer modellerin seçiminde aşağıdaki noktalara dikkat edebilirsiniz:

2 GB Ekran Kartı En Ucuz Seçeneklerle Akakçe’de!

2 GB ekran kartı fiyatları markaya, özelliğe, chip setine, belleğine, bellek tipine, bellek arabirimine ve ekran kartı modeline göre farklılık gösterir. Farklı özelliklerdeki ekran kartları arasından seçim yaparken özel filtreleme yöntemini kullanabilir ve ardından bütçeniz özelinde bir seçim yapabilirsiniz. Bunun yanında 2 GB ekran kartı 32 bit, 64 bit, 128 bit, 256 bit gibi bellek alternatifleri sunan seçenekleri bilgisayarınızın diğer donanım parçaları ile uyumuna göre değerlendirebilirsiniz. Görüntü arayüzü, çözünürlüğü, hızı ve renk derinliği gibi özelliklere sahip olan ekran kartları, farklı markalar tarafından üretilen sayısız ürün seçeneğine sahiptir. Bu seçeneklerin tümünü Akakçe ile detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Tüm ürün seçeneklerini ve 2 GB 256 bit ekran kartı en ucuz fiyatları liste halinde sunan sistem, beğendiğiniz ve kararsız kaldığınız ürünler özelinde fiyat karşılaştırması yapmanıza da olanak tanır. Böylelikle ekran kartı 2 GB fiyatları arasında detaylı bir değerlendirme ve bütçeniz özelinde bir tercihte bulunabilirsiniz. 2 GB ekran kartı fiyatları ucuz seçenekleri değerlendirirken ürün yorumlarına da göz attıktan sonra doğru seçimi yapmak kolaylaşır. En ucuz 2 GB ekran kartı seçeneklerini bu yöntemle detaylı olarak değerlendirerek kapsamlı bir online alışveriş deneyimi yaşamanız mümkün olur. 2 GB ekran kartı ucuz fiyat seçenekleri incelerken bilgisayardaki tüm verilerinizi saklamak için harddiskleri de inceleyebilirsiniz. 1 TB harddisk fiyatları ve ihtiyacınız olan diğer bilgisayar bileşenlerini güvenle satın alabilirsiniz.