4 GB Ekran Kartı

4 GB Ekran Kartı Fiyatları

96 farklı 4 GB Ekran Kartı için fiyatlar listeleniyor.

Satıcı Marka GeForce RTX 30604 GBGDDR6NVIDIA256 Bit

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 4Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:KaydetBellek: 4 GB

Markası Kolay Sipariş Özellikler SatıcıToplam 46 satıcı. Chipset Bellek 4 GB Bellek Tipi Bellek Arabirimi Ekran Kartı Modeli Ürün Puanı
Fiyatı0 - 1.500 TL1.500 - 2.500 TL2.500 - 3.500 TL3.500 - 4.500 TL4.500 TL üstü

RTX 30608 GB Ekran Kartı6 GB Ekran KartıRTX 370 TIGeForce RTX 2060 Ekran KartıRTX 3070RTX 3060 TiNVIDIA Ekran KartıRTX 3080 TIGTX 1650GeForce GTX 1660 Super Ekran KartıGTX 1050 Ti

En Çok Karşılaştırılan Ekran Kartları

En Çok İlgi Gören Ekran Kartları

Bunlara Da Bakabilirsiniz

4 GB Ekran Kartı Sıkça Sorulan Sorular

4 GB Ekran Kartı

Bilgisayarın en önemli parçaları arasında yer alan ekran kartı, bilgisayardaki görüntülerin ekrana verilmesini sağlar. Görüntü kalitesi üzerinde de belirleyici etkisi olan bu parçalar, monitörle bir bütünlük içerisinde çalışır. Eğer monitör kaliteniz yeterli değilse ekran kartının sağlayacağı verimlilik sizi tatmin etmeyebilir. Bilgisayarınızın monitörleri, görüntüleri ekrana yansıtmak için analog sinyaller oluştururlar. Kartlar ise sağlanan bu görüntüleri dijital olarak hafızalarda tutmakla görevlidirler. Önce bilgileri kendi içerisinde bulunan yeterli hafızasında depolar. Sonraki aşamada ise tüm bilgileri analog sinyallere çevirerek ekrana yansıtır. Burada depolama alanının önemi oldukça fazladır. Sizler için yeterli alana sahip olan 4 GB ekran kartı, sağladığı kolaylıkla bilgilerin saklanarak korunmasına imkan tanır.

4 GB Ekran Kartı Çeşitleri

Önceki ekran kartı seçenekleri yerini yenilenen teknoloji sayesinde daha işlevsel olanlara bırakır. Grafik tasarım işleri yapan biri iseniz size gereken yüksek kapasiteli ekran kartıdır. Bu ürünler tüm depolama işleriniz için son derece iyi performans sağlar. 4 GB ekran kartı 64 bit özellikli bir bilgisayara sahipseniz tek seferde bu 64 bitlik veriyi işleme kapasitesi var demektir. Bilgisayarlardaki bit sayısı arttıkça hızı da orantılı olarak artar. Bu sayede aramalarınızı yapabilmek için bilgisayarınızda daha az işlem yapma kolaylığı yaşayabilirsiniz. Ekran kartı satın alırken performans testleri önemlidir. 4 GB ekran kartı 128 bit seçimi size güncel teknolojilerle desteklenen içerikler sunar. Yeni teknolojiyle donatılan bu ekran kartları size hız ve pratiklik sağlar. Bilgisayar çağının gereksinimleri günden güne artış gösterir. 4 GB ekran kartı 256 bit, sizin tüm oyun ve grafik uygulamalarınız için gerekli olan donanıma sahip olmanızı sağlar. Fanlı soğutma sistemi sayesinde ısınma sorunu yaşamadan bilgisayarınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Her türlü üst düzey kullanım için uygun olan 4 GB 384 bit ekran kartı, iyi bir işlemci kapasitesiyle sorunsuz olarak çalışır. Gücü artırarak yüksek performans sağlayan ürünler, oyunlarda oldukça iyi performans kazanmanız yardımcı olur. Bilgisayarında tek ekran kartı bulunan kullanıcılar, ram'ini paylaşarak ekran kartı ile beraber kullanabilir. Bu özellikteki kartlar arasında yer alan 4 GB paylaşımlı ekran kartı seçimleriniz sayesinde ihtiyacınız olan kısımda kullanım alanı yaratabilirsiniz. Bilgisayar sahipleri burada kullanmak istedikleri alanı kendi durumlarına göre belirleyebilir. İhtiyaç halinde ekran kartı RAM'den destek alarak yükselebilir. Fazla güç gerektiren tüm oyunlarda, yüksek kapasiteye sahip bir ekran kartı size istediğiniz oyun performansını sağlamak için gereklidir. Siz de bilgisayarınız ve laptopunuz için kullanım sıklığına göre seçimler yaparak performans ve hızınızı artırabilirsiniz. Dilerseniz Asus ekran kartı fiyatları ve özelliklerini inceleyerek karar verebilirsiniz.

4 GB Ekran Kartı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilgisayarlarda kullanılan rastgele erişimli hafıza olarak bilinen DDR2 4 GB ekran kartı 400 ile 1066 mhz arasında kullanılabilen ve verimi fazla olan ram olarak tanımlanır. Günümüzde az da olsa kullanım alanı olan bu modeller, ilk çift kanal tekniği olarak anılır. Gelişen teknolojilere uyumlu olan DDR3 ekran kartı 4 GB 800 ile 1860 mhz arasında çalışma hızına sahiptir. Hız ve performans olarak beklentileri karşılayan bu ram modelleri, oyun ve grafiklerde performansı olumlu yönde etki eder. Bir önceki sürümle arasında fazla fark hissettirmeyen ürünler sadece fiyat olarak daha üst segmenttedir. DDR4 4 GB ekran kartı 2133 ile 3200 mhz hıza sahip olan ve bazı programlarla çalışan ram modelidir. Daha az enerji sarfiyatı sağlayan bu modeller, mobil cihazlarda pil ömrünün artmasını sağlar. Bu ram özellikleri arasındaki farklardan birisi de DDR3 16 GB'a kadar yükselebilirken, DDR4 daha fazla bellek oranıyla ihtiyaç duyulan depolamayı artırır. Sunduğu deep power desteği sayesinde bu ram modelleri güç tasarrufu sağlar. Satın alacağınız ddr özellikli ekran kartları arasından seçim yaparken bu noktalara dikkat etmek gerekir. Bunun yanı sıra hafıza, ekran kartı ve işlemci gibi gerekli olan tüm ayrıntıları da gözden geçirmek gerekir. 4 GB DDR5 ekran kartı, 4 kanallı bir bellek çeşididir. Diğer belleklere göre işlemleri 4 farklı yöntemle yapar. Bu da ürünün diğerlerinden hızlı çalışmasını sağlar. Siz de bilgisayarınızla uyumlu en iyi işlemci ve CPU arayışı içerisindeyseniz akakce.com üzerinden kolaylıkla erişebileceğiniz tüm markaların ürünlerine göz atabilirsiniz.

Masaüstü ve Laptopla Uyumlu 4 GB Ekran Kartı Akakçe’de

Masaüstü bilgisayarlara göre taşınabilir ve pratik olan laptop 4 GB ekran kartı seçeneğiyle son teknolojiyi sizlere sunar. Full HD kalitesinde görüntü sağlayan modeller, ev kullanımı için idealdir. Oyun oynamayı ve bilgisayar başında zaman girmeyi sevenler, takılma yapmayan ve depolama alanı geniş ekran kartı sayesinde keyifli zaman geçirebilir. Ekran kartının yüksek olması görüntü kalitesini etkileyen önemli faktörler arasında bulunur. 4 GB ekran kartı masaüstü bilgisayar, sizin günlük ihtiyacınız olan işlemleri yapabilmeniz için yeterli kapasiteye sahiptir. Oyunlarda depolama alanının fazla olması size daha net görüntü kalitesi sunan bir ayrıcalıktır. Bilgisayar satın almak isteyenler en iyi 4 GB ekran kartı için arayışına girerler. Burada dikkat edilecek husus bilgisayarda en çok hangi işlemleri daha fazla yaptığınızdır. Eğer grafik ve veri tabanlı işlerle uğraşıyorsanız, yüksek görüntü kalitesi sizin için önemlidir. Oyun tutkunları için de yırtılma ve kasma yapmayan ekran kartı seçimleri yapmak gerekir. Piyasada ekran kartı üreten belli firmalar mevcuttur. Kartın modeli arttıkça fiyatı da ona göre yükselir. Farklı ekranlar için üstün performanslı bellek tipleri vardır. Teknolojik yenilikler sonucunda, günlük ihtiyaçları karşılamaya yönelik daha fazla güce sahip olan ekran kartları üretilir. Siz de kullanım alanınıza ve işlerinizin yoğunluğuna göre uygun fiyatlı ekran kartı seçimleri yaparak, bilgisayarınızdan istediğiniz verimi alabilirsiniz.

En İyi 4 GB Ekran Kartı İçin Kampanyaları Takip Edin

Marka, performans ve modele göre değişkenlik gösteren ürünlerin fiyatları oldukça geniş bir aralıkta seyreder. Eğer üst seviyede bir kullanım için ekran kartına sahip olmak isterseniz, bütçenizi ona göre ayarlayabilirsiniz. Ayrıca masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlarda kullanacağınız kart fiyatları da değişken bir aralıktadır. Oyun ve grafik tasarımları için ürün arayanların daha donanımlı modelleri tercih etmeleri gerekir. Günlük kullanım için ise uygun bütçeye sahip modeller işinizi görür. En ucuz 4 GB ekran kartı arayışı içindeyseniz kampanyaları takip edebilirsiniz. Herkesin kullanım amacına göre farklı kriterleri bulunur. Fiyatı etkileyen en önemli faktör ise marka ve depolama kapasitesidir. Hızlı ürün arayanlar son çıkan modelleri tercih ederek performanslarını artırabilirler. Daha uygun fiyatlı ürün almak isteyenler kampanya ve indirim dönemlerini takip ederek ihtiyaçları olan cihazları uygun fiyatlarla alabilirler.

4 GB Ekran Kartı Fiyatları

Ekran kartlarını incelediğiniz zaman karşınıza birbirinden farklı donanımlarla zenginleşen geniş bir ürün yelpazesi çıkar. Siz bu aralıktan ihtiyacınız olan modelleri seçerek hangisini alacağınıza karar verebilirsiniz. Bütçenize ve kullanacağınız yere göre her ekran kartının farklı donanımsal özellikleri mevcuttur. Bilgisayarınızı internette sörf yapmak veya müzik dinlemek gibi aktiviteler için kullanmak amacındaysanız, orta seviyede bir ürün sizin ihtiyacınızı karşılamaya yeterli olur. Markalara göre farklılık gösteren fiyatlar arasından inceleme yapabilirsiniz. 4 GB ekran kartı fiyatları markalara ve özelliklere göre farklılık gösterir. Markaların özel günlerde ve kampanya zamanlarında yaptığı indirimlerden yararlanarak, kaliteli ve işlevsel kartları bütçenizi zorlamadan satın alabilirsiniz. İstediğiniz ürünü daha uygun fiyatlı olarak bulabileceğiniz bu kampanyalar sayesinde son teknoloji harikası modellere sahip olabilirsiniz.