4 GB Ekran Kartı

4 GB Ekran Kartı Fiyatları

274 farklı 4 GB Ekran Kartı için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

RTX 3060 TIRTX 407012 GB8 GB1.500 - 2.500 TL 4.500 TL üstüAMDNVIDIAGDDR6GDDR6XSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 12Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:RAM: 4 GB Kaydet

Fiyatı
- 0 - 1.500 TL1.500 - 2.500 TL2.500 - 3.500 TL3.500 - 4.500 TL4.500 TL üstü
Markası Özellikler Ekran Kartı Modeli RAM 4 GB Chipset RAM Tipi RAM Arabirimi DirectX Fan Sayısı Aydınlatma Tipi OPenGL Sürümü Üretim Yılı Güç Standart Hız Artırılmış Hız Derinlik Yükseklik Genişlik SatıcıToplam 69 satıcı. Ürün Puanı

RTX 4070 12 GB Ekran Kartı RTX 3060 Ti RTX 4070 TI RTX 3060 8 GB Ekran Kartı NVIDIA Ekran Kartı RTX 4080 RTX 3070 16 GB Ekran Kartı AMD Ekran Kartı RX 6700 XT

En Çok Karşılaştırılan Ekran Kartları

4 GB Ekran Kartı Sıkça Sorulan Sorular

4 GB Ekran Kartı

Ekran kartları geçmişten günümüze kadar artan birçok yeni özelliğiyle gelişmeye devam eder. Genel olarak ekran kartları bir bilgisayarın görüntü kalitesini maksimum düzeye taşımaya olanak sağlar. Bilgisayar ekranında görünen her şey; ekran kartı ve işlemci arasında bulunan, RAM ve hafıza alanı içindeki bilgileri sıkıştırarak monitöre yansıtmasıyla gerçekleşir. Tercih edilen monitör ve ekran kartı bir bilgisayardan istenen performansı büyük düzeyde etkiler. Ekran kartlarının kullanılan alana göre tercih edilmesi ihtiyaç duyulan performansı sağlayabilir. Grafik ve video montajı gibi işlerle ilgileniyorsanız yüksek çözünürlük ve hafıza kapasitesine sahip ekran kartları kullanılması gerekebilir. 4 GB ekran kartı bilgisayarınızda mevcut olan görüntünün kalitesini destekleyerek daha canlı olmasını sağlar. Günlük kullanımlarda performansından memnun olunmayan ve düşüş gözlenen mevcut masaüstü bilgisayar 4 GB ekran kartı ile değiştirildiğinde daha yüksek bir performans sergileyebilir. 4 GB ekran kartı iyi mi sorusu mevcut monitörün desteklediği çözünürlüğe göre değişiklik gösterebilir. Monitör bellek sınırına uygun olan bir ekran kartıyla tam performans sergileyebilir. Tam bir performans almak için 4 GB ekran kartı tavsiye ve önerilerini inceleyebilirsiniz. 4 GB ekran kartı fiyatları ve özelliklerini incelerken kullanımını yeterli görmediğiniz alanlarda 16 GB RAM fiyatları ile kıyaslama yaparak ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun aralıkta olanları görebilirsiniz.

4 GB Ekran Kartı Özellikleri

Detaylı bir inceleme yaparak kullandığınız alana göre ihtiyacınız olan ekran kartı modelleri arasından tercih yapabilirsiniz. Mevcut bilgisayarınıza destek olacak şekilde, güç kullanımı, ekran çözünürlüğü, RAM belleği kullanımı, sabit disk gibi özelliklerine göre ekran kartı seçimi yapmanız daha doğru olur. Böylelikle çok daha yüksek bir performans yakalamak sizin için mümkün olur. Ekran kartı 4 GB özellikleri arasında oyunlarda yüksek çözünürlüğün yanı sıra sorunsuz internet kullanımı ve film çözünürlüğü konusunda da problem yaşanmasını engeller. RAM kullanımını düşük tutma ve güç tasarrufu için DDR2, DDR3, DDR4, DDR5 4 GB ekran kartı modelleri arasından yapılan tercihler olması daha verimli bir kullanım ömrü sunar. Yüksek çözünürlük gerektirmeyen oyun ve işleriniz için 4 GB ekran kartı pc seçenekleri arasından sisteminize ve beklentilerinize uygun olan modeli araştırabilirsiniz. Masaüstü bilgisayarınızın performansında bir düşüş gözlemliyorsanız ekran kartından kaynaklı olabilir. Bu durumda var olan ekran kartının yenilenmesi gerekebilir. Performans iyileştirmesi için arayışınız varsa 4 GB ekran kartı önerisi ve yorumlarını inceleyerek markalar arasında karşılaştırma yapabilirsiniz.

4 GB Ekran Kartı Modelleri

Hangi ekran kartını tercih edeceğiniz konusunda kararsızsanız eğer önce bilgisayar kullanım amacını belirlemelisiniz. Sonrasında bütçenize ve beklentinize göre birçok model ve özellik arasından filtreleme yaparak size en uygun olan seçeneği bulabilirsiniz. Örneğin bilgisayar kullanım amacınız yoğunluklu olarak internette dolaşma, video izleme ve işlerinizi yapmak ise buna uygun modelleri tercih edebilirsiniz. Ekran kartları 4 GB paylaşımlı, paylaşımsız ekran kartı olarak ikiye ayrılır. Paylaşımlı ekran kartları, daha düşük bir performans sunsada düşük ekran çözünürlüğü gerektiren oyunlarda yeterli performans gösterir. Güç kullanımı konusunda paylaşımlı ekran kartı sorun çıkarmaz ve RAM’ın kendi belleğini kullanır. Paylaşımsız ekran kartlarında kullanım için ayrı bir bellek kartı bulunur bu da tam performans sağlar. Ödev ve projeler için paylaşımlı ekran kartları yeterli gelir. Daha büyük çözünürlükler ve yüksek bellek gerektiren oyunlarda 4 GB 128 bit, 256 bit ekran kartı tercih edilebilir. RAM kullanımınızda daha düşük güç ve yüksek performans için 4 GB DDR2, DDR3, DDR4, DDR5 ekran kartı tercih edebilirsiniz. Video montajında kullanmayı düşünüyorsanız daha yüksek performanslı 4 GB ekran kartı işinizi görebilir. Örneğin, bilgisayarınızı film izleme ve internette dolaşma gibi işlerde kullanacaksanız 4 GB ekran kartları büyük bir çoğunlukla ihtiyacınızı karşılar. Bilgisayarınızın yüksek performans göstermesi için bu ekran kartları yeterli desteği sağlayarak memnuniyetinizi artırır.

4 GB Ekran Kartı Nasıl Takılır?

Mevcut olan bilgisayara “4 GB ekran kartı nasıl takılır?” sorusu, en çok yanıt aranan sorular arasında yer alır. 4 GB ekran kartı masaüstü bilgisayar kullananların monitörlerine göre model tercihi yapılması gereken ve montajı kasaya yapılan bir parçadır. Elde bulunan bilgisayarın performansından memnun kalmayan kullanıcılar, bilgisayarlarının görüntü kalitesini yükseltmesi için ekran kartı değiştirmeye başvururlar. Görüntü iyileştirmesi ve daha yüksek bir performans için 4 GB ekran kartı 64 bit kullanılması tavsiye edilir. Model tercihi yaptıktan sonra temin ettiğiniz ekran kartıyla değişime başlayabilirsiniz. Takma işlemini şu şekilde yapabilirsiniz:

En iyi 4 GB ekran kartı performansını oyun oynarken rahatlıkla hissedebilirsiniz. Laptop 4 GB ekran kartı notebook modellerine göre farklılık gösterir. Bazı laptopların ekran kartı değiştirilebilir iken bazılarında değişim yapılamaz. Bunun için 4 GB ekran kartı pc uyumlu modeller arasından tercih yapılır. Bilgisayar ekran kartı fiyatları 4 GB en uygun fiyatlı yüksek bit ve hard disklere sahip modeller arasından aradığınıza ulaşabilirsiniz.

4 GB Ekran Kartı Alırken İhtiyaca Uygun Seçim Nasıl Yapılır?

Ekran kartı almadan önce kullanım amacının belirlenmesi oldukça önemlidir. Bu kartlar bilgisayarı kullandığınız alandaki verimi büyük ölçüde etki eder. Temel düzeyde bilgisayarla ilgiliyseniz grafik tasarımı ile çok fazla ilgilenmiyorsanız kullanım alanınız internette dolaşma ve film izleme ise düşük model ekran kartları ihtiyacınızı karşılar. Fakat oyuncu iseniz ve yüksek performanslı bir monitöre sahipseniz, monitörünüzün yüksek hafızasını destekleyici ve tam verim alınabilmesini sağlamada orta segmentli bir model tercih edilmesi gerekir. Profesyonel olarak bilgisayar, video montajı ve grafik tasarımı ile ilgili iseniz yüksek çözünürlüğe gereksinim duyduysanız daha fazla GB’li ekran kartı seçmeniz iyi bir donanıma sahip olmanıza olanak sağlar. Tercih edeceğiniz bellek hızının monitörünüzle aynı segmentte, MHz’ye sahip olması kesintisiz ve uzun ömürlü kullanım alanı oluşturur. Sizin ihtiyacınız olan 4 GB ekran kartı günlük kullanımda film izleme ve office programları için yeterli gelir. 4 GB ekran kartı fiyatları tüm bu özellik ve donanımlara göre farklılık gösterir. Yüksek bellek ve düşük güç kullanımı için donanımlı bir bilgisayar oluşturup yüksek performansa ulaşabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı 4 GB Ekran Kartı Çeşitleri Akakçe’de

Markasına göre en yüksek ve en düşük performansa sahip birçok ekran kartı bulunur. Muadilleri arasından fazla GB’a sahip ekran kartlarına göre 4 GB ekran kartı ucuz olarak ulaşılabilir halde bulunuyor. Grafik işlemcisine göre, tasarım ve üretim gibi yüksek çözünürlük gerektiren tüm işlerde ekran kartları kullanılır. Fiyat aralıkları farklılık gösterebilir ancak her bütçeye uygun model kolaylıkla bulunabilir. Ekran kartı bellek hafızasına, soğutma ve güç tüketimi özelliklerine göre fiyat üzerinde birtakım farklılıklar görülür. Masaüstü bilgisayarlarda sonradan ekran kartı değişimi yapılabilir. Gündelik kullanım içerisinde performans güçlendirmesi için 4 GB ekran kartı kullanılabilir. Ekran kartı 4 GB fiyatları markasına, bellek türüne, bit değerine, soğutma özelliğine ve güç kullanımına göre farklılık gösterir. 4 GB ekran kartı ne kadar diye merak ediyorsanız Akakçe online platformundan erişerek, doğru fiyat ve satıcıya ulaşabilir bellek türüne göre sıralanan modeller arasından birçok ekran kartına ulaşabilirsiniz. Uygun fiyatı ve yüksek performansıyla 4 GB ekran kartı alternatifleriyle dikkat çeker. En ucuz 4 GB ekran kartına Akakçe’den ulaşabilir, çeşit çeşit model arasından ihtiyacınız doğrultusunda alışverişinizi yapabilirsiniz.