6 GB Ekran Kartı

6 GB Ekran Kartı Fiyatları

89 farklı 6 GB Ekran Kartı için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

  • RAM6 GB
  • Ekran Kartı ModeliRTX 4070
  • Ekran Kartı ModeliRTX 4060
  • RAM16 GB
  • RAM12 GB
  • ChipsetAMD
  • ChipsetNVIDIA
  • Fiyatı0 - 7.500 TL
  • Fiyatı7.500 - 12.500 TL
  • RAM TipiGDDR6
  • RAM TipiGDDR6X

Önceki Sayfa: 1 / 4 Sonraki

Filtrele
Filtrele
  • RAM6 GB
Fiyatı 0 - 7.500 TL 7.500 - 12.500 TL 12.500 - 17.500 TL 17.500 - 25.000 TL 25.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTümünü GösterEkran Kartı ModeliTümünü GösterRAMTümünü GösterChipsetRAM TipiRAM ArabirimiDirectXFan SayısıAydınlatma TipiOPenGL SürümüÜretim YılıGüçStandart HızArtırılmış HızDerinlikYükseklikGenişlikSatıcıÜrün Puanı
Temizle Ürünleri Gör (89)

RTX 4070 RTX 4060 16 GB Ekran Kartı 12 GB Ekran Kartı RTX 4060 TI RTX 4070 TI NVIDIA Ekran Kartı RX 7800 XT RTX 4080 8 GB Ekran Kartı RX 7700 XT RTX 3060

En Çok Karşılaştırılan Ekran Kartları

6 GB Ekran Kartı Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan 6 GB Ekran Kartı hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı 6 GB Ekran Kartı:
  1. Gigabyte GTX 1660 Super OC 6G GV-N166SOC-6GD 192 Bit GDDR6 6 GB Ekran Kartı
  2. NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti 6 GB Ekran Kartı
  3. Galax GTX 1660 Super GLX-60SRL7DSY91S 192 Bit GDDR6 6 GB Ekran Kartı
  4. Asus RTX 2060 DUAL-RTX2060-O6G-EVO 192 Bit GDDR6 6 GB Ekran Kartı
  5. MSI GTX 1660 Super Gaming X 192 Bit GDDR6 6 GB Ekran Kartı

6 GB Ekran Kartı

6 GB ekran kartı, bilgisayarlar için önemli bileşenler arasında yer alır. Ekran kartı, bilgisayarınızdan aldığınız verimi büyük oranda artırır ve bunun yanında bilgisayarınızda işlenen verileri de net görüntüler halinde görmenizi sağlar. 6 GB’lık ekran kartı kapasitesi ile ideal bir kullanım deneyimi yaşamanızı mümkün kılar. Bilgisayarınız için ekran kartı araştırma ve seçenekler arasında karşılaştırma yaparken hem GB detayını hem de bilgisayarınızla olan uyumunu göz önünde bulundurmalısınız. Ekran kartlarının sahip olduğu özellikler farklılık gösterir ve bunun yanında kullanıcılar için ihtiyaç doğrultusunda seçim yapma ayrıcalığını yaşatır. Doğru seçilmiş bir ekran kartı ile hem bilgisayarınızdan yüksek verim alabilir hem de net görüntülerin keyfini çıkarabilirsiniz. Farklı markalar tarafından farklı özelliklerde üretilen ekran kartı 6 GB fiyat aralıklarıyla da yüksek performanslı alışveriş deneyimi yaşamanızı sağlar. Siz de ihtiyaç duyduğunuz ekran kartını marka, özellik, bellek tipi, ekran kartı modeli ve fiyat özelinde filtreleyerek detaylandırabilir ve en doğru seçimi yapabilirsiniz.

6 GB Ekran Kartı Özellikleri

6 GB ekran kartları çeşitli özelliklere sahiptir. Bellek, bellek tipi, renk derinliği, bellek arabirimi, yenilenme hızı, ekran kartı modeli, çözünürlük ve görüntü arayüzü gibi özellikler bunlar arasında yer alır. Ekran kartlarında yer alan pikseller, elde edilen görüntüyü oluşturan renk notalarıdır. Bu notaların sayısı çözünürlüğü ifade eder. Çözünürlük tanımlamasında ilk rakamlar yatak pikselleri, ikinci kısımdaki rakamlar ise dikey pikselleri belirtir. Bu pikseller ne kadar artarsa elde edilen görüntü kalitesi de o derece artış gösterir. Ancak ekran kartlarındaki çözünürlüğün artması ile bellek ihtiyacı da aynı oranda artar. Bu sebeple çözünürlüğü yüksek olan bir ekran kartları daha yüksek bellekle çalışır. Ekran kartlarındaki renk derinliği de önemli özellikler arasında yer alır. Bu renk derinlikleri piksellerdeki renk sayısıdır. Bu sayının yüksek olması renk miktarının yüksek olmasını da ifade eder. Renk sayısı artsa da renkler yeşil, mavi ve kırmızı gibi ana renklerin bir karmasıdır. Ancak daha fazla sayıda renge sahip olan pikseller de bulunur ve bu pikseller veri sayısını artmasına neden olur. Bu nedenle de fazla bellek alanı ve hız bu durumda önemlidir. DDR3 ekran kartı 6 GB kapasitesi ile kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen bellekler arasında yer alır. Bu belleklerin özellikleri de belirli donanımlara göre farklılık gösterir ancak beklentileri fazlasıyla karşılayan bir performans sunar.

6 GB Ekran Kartı Çalışma ve Soğutma Prensibi

6 GB ekran kartı masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlarda bulunan grafik görüntüsünü, işlemciyi ya da yazılımı ekran kartına yüksek verimde aktarır. Ekran kartında bulunan bellek sayesinde gelen bilgiler hesaplanarak işlenir ve depolanır. Bu işlemin ardından bilgisayarınızın donanımı gelen bilgilerle depoladığı bilgileri bir araya getirir ve size gerçek görüntüler halinde sunar. Böylelikle bu ekran kartı seçenekleri her türden bilgisayar kullanımı alışkanlığına yanıt verir. Yüksek çekirdek hızına sahip olan ekran kartları, hızı ve sağladığı verim sayesinde işlemlerinizin tümünü kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle bilgisayarınız ile aynı anda farklı birden çok uygulamayı yönetebilirsiniz ve daha da önemlisi verdiğiniz tüm komutlara saniyeler içinde yanıt alabilirsiniz. Ekran kartlarının tümünde fan soğutma sistemi bulunur. Bu özelliği ile uzun süreli kullanımlarda bile kesinti yaşamazsınız. Bunun yanında ekran kartı arabirimi, G/Ç pimlerine yazma saati döngüsü başına iki adet geniş veri aktarır. Tek bir okuma ve yazma erişimi sağlayan ekran kartı 8N-prefetch'e karşılık gelir. Bunun sonucunda da dahili bellek çekirdeğinde veri aktarımı oluşur. Ekran kartlarının çalışması sıcaklık artışına neden olabilir. Bu nedenle tüm ekran kartı çeşitleri belirli bir soğutma prensibi ile donatılır. Bu kartların soğutulması çalışma performanslarını ve alacağınız verimi büyük oranda belirler. Ekran kartında soğutma işlemlerini gerçekleştiren aygıtların fan ile soğutma yapma ya da ısıyı emme gibi farklı çalışma şekilleri olabilir. Bu seçeceğiniz model ve modelin donanımları özelinde farklılık gösterir. Bu nedenle ürün incelemesi yaparken bu özelliğe dikkat edebilirsiniz. Bunun yanında laptop ısınmasına karşı da önlem almanızı sağlayan laptop soğutucu modellerine de göz atabilirsiniz.

6 GB Ekran Kartı Bileşenleri

6 GB 192 bit, 256 bit ekran kartı modellerinin yapısal bölümleri ve görevleri bulunur. Ekran kartında bulunan grafik işlemcinin en büyük işlevi görüntüyü dönüştürmektir. Bu yonga ile görüntü hesaplamaları yapılır ve ayrıca işlemcinin kesintisiz işlem yapmasını sağlar. 6 GB ekran kartı DDR3 çalışma prensibinde yer alan görüntü belleği GPU tarafından yapılan işlemleri muhafaza eder. Bu nedenle görüntü belleği ne kadar büyük olursa elde edeceğiniz görüntülerin çözünürlüğü de o derece yüksek olur. Bu nedenle ekran kartının özelliklerini gözden geçirirken görüntü belleğinin yüksek olduğu modelleri tercih etmeye özen göstermelisiniz. Bunun yanında ekran kartlarında bulunan analog çeviriciler de önemli bileşenlerden biridir. Görüntü belleğinde bulunan veriler ilk olarak sayısal veriler sunar. Ancak dijital analog çeviriciler bu verileri özel sinyallere dönüştürür ve ekrana gönderir. Ayrıca önemli bir diğer bileşen olan RAMDAC verileri belli bir hızda dönüştürür ve bu hız görüntülerin yenilenme süresini büyük oranda belirler. Hz olarak ölçülen bu ekran yenileme hızı işlemlerden alınacak verimi büyük oranda etkiler.

6 GB Ekran Kartı Nasıl Seçilir?

Ekran kartı 6 GB satın almak istiyorsanız ürün seçiminde belirli özelliklere dikkat etmeniz gerekir. Ekran kartı seçiminde aşağıdaki noktalara dikkat edebilirsiniz:

6 GB Ekran Kartı Fiyatları En Ucuz Seçeneklerle Akakçe’de!

6 GB ekran kartı fiyatları markaya, özelliğe, chip setine, belleğine, bellek tipine, bellek arabirimine ve ekran kartı modeline göre farklılık gösterir. Ekran kartları arasından seçim yaparken özel filtreleme yöntemini kullanabilir ve ardından bütçeniz özelinde bir seçim yapabilirsiniz. Görüntü arayüzü, çözünürlüğü, hızı ve renk derinliği gibi özelliklere sahip olan ekran kartları, farklı markalar tarafından üretilen sayısız ürün seçeneğine sahiptir. Bu seçeneklerin tümünü Akakçe ile detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Tüm marka ve ürün seçeneklerini fiyat listesi halinde sunan sistem, beğendiğiniz ve kararsız kaldığınız ürünler özelinde fiyat listesi yapmanıza da olanak tanır. Böylelikle özelliklerini belirlediğiniz en ucuz 6 GB ekran kartı seçeneklerini bütçeniz özelinde de tercih edebilirsiniz. Bunun yanında bilgisayarınızın verimli bir performans göstermesinde önemli bir yere sahip olan 8 GB RAM fiyatları ve ürün incelemeleri için de aynı sistemi kullanabilirsiniz. Doğru özelliklerde seçtiğiniz RAM ile bilgisayarınızın tüm işlemleri hızlı yapmasını sağlayabilir ve tüm işlemlerinizden yüksek verim elde edebilirsiniz. DDR5 ve 8 GB RAM çeşitlerinin tümünü detaylı olarak inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.