DDR4 Ekran Kartı

DDR4 Ekran Kartı Fiyatları

5 farklı DDR4 Ekran Kartı için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • RAM TipiDDR4
 • Ekran Kartı ModeliRTX 4070
 • Ekran Kartı ModeliRTX 4060
 • RAM16 GB
 • RAM12 GB
 • ChipsetAMD
 • ChipsetNVIDIA
 • RAM TipiGDDR6
 • RAM TipiGDDR6X
 • Fiyatı0 - 7.500 TL
 • Fiyatı7.500 - 12.500 TL
 • Tüm Filtreler
Filtrele
Filtrele
 • RAM TipiDDR4
Fiyatı 0 - 7.500 TL 7.500 - 12.500 TL 12.500 - 17.500 TL 17.500 - 25.000 TL 25.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTümünü GösterEkran Kartı ModeliTümünü GösterRAMTümünü GösterChipsetRAM TipiRAM ArabirimiDirectXFan SayısıAydınlatma TipiOPenGL SürümüÜretim YılıGüçStandart HızArtırılmış HızDerinlikYükseklikGenişlikÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (5)

i5 3570 RTX 4070 16 GB Ekran Kartı RTX 4060 12 GB Ekran Kartı RTX 4070 TI RTX 4060 TI NVIDIA Ekran Kartı RTX 4080 8 GB Ekran Kartı RTX 3060 Ti RTX 4090

En Çok Karşılaştırılan Ekran Kartları

DDR4 Ekran Kartı Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan DDR4 Ekran Kartı hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı DDR4 Ekran Kartı:
 1. Galax RTX 3060 1-Click OC 36NOL7MD1VOC 192 Bit GDDR6 12 GB Ekran Kartı
 2. MSI GT 1030 2GHD4 LP OC 64 Bit DDR4 2 GB Ekran Kartı
 3. Asus GT1030-SL-2GD4-BRK 64 Bit DDR4 2 GB Ekran Kartı
 4. Gigabyte GT 1030 GV-N1030D4-2GL 64 Bit DDR4 2 GB Ekran Kartı
 5. GT 1030 Ekran Kartı, 4GB 1380MHz 64 Bit DDR4 Oyun Grafik Kartı Otomatik Isı Emici ile, Masaüstü Bilgisayar Aksesuarları (PH-GT 1030-4G) Tak ve Çalıştır/HDML/DVI-D

Ddr4 Ekran Kartı

Bilgisayarların temel parçaları arasında yer alan ekran kartı, bilgisayardaki görüntüyü işler ve monitöre taşır. Ekran kartının çalışma prensibi oldukça basit olup bunun için bilgisayarda bulunan bir işlemci kullanılır. İşlemci tarafından gönderilen veriler ekran kartı sayesine hesaplanır ve işlenir. Ardından ekran kartı üzerinde bulunan dahili bellek devreye girer ve hesaplanan verilerin depolanmasını sağlar. Gerekli bilgilerin ve depolanan verilerin birleşmesi sonucunda ise görüntü kişilere ulaşır. Bilgisayardaki görüntüyü kişilere ulaştıran ekran kartı çeşitleri farklı teknik özelliklere sahiptir. Hem görüntü kalitesi hem de uzun ömürlü bir kullanım için gelişen teknoloji ile yenilenen kaliteli çeşitler arasında bir seçim yapmak mümkündür. Bilgisayarların kullanım amacına göre farklı özellik ve kalitede seçim yaparak ihtiyacınıza uygun bir ürüne sahip olabilirsiniz. Ekran kartı seçiminde RAM belleği kalite açısından önemli detaylar arasında yer alır. RAM belleği, bellek ve çekirdek hızı ekran kartı ile görüntü kalitesini etkileyen faktörler arasında yer alır. Bilgisayarda RAM bellekleri tarafından kullanılan bir sistem olan DDR ekran kartı kalitesi için de büyük bir öneme sahiptir. DDR teknolojisi RAM belleğin bir saatte iki kat aktarım yapmasını sağlar. DDR teknolojisi ile üretilen ekran kartı çeşitlerini inceleyerek ideal bir seçim yapabilirsiniz. Beğeni kazanan DDR4 ekran kartı modelleri sayesinde kaliteli bir görüntü elde ederek pek çok avantaj elde edebilirsiniz.

DDR4 Ekran Kartı Modelleri

Görüntü kalitesi, bilgisayar kullanımında oldukça önemli bir noktadır. Monitör ve ekran kartı ise görüntü kalitesini etkileyen faktörler arasında yer alır. Kaliteli bir monitör ile oldukça yeterli ve verimli bir görüntü elde edebilirsiniz. Ancak ekran kartı özellikleri monitör kalitesinin yanı sıra görüntüyü etkileyen en önemli parçadır. Yazı, resim ve film görüntüleri için monitör ve işlemci arasında gereken bağlantıyı sağlayan ekran kartı çeşitleri farklı teknik özelliklere sahiptir. Bilgisayar kullanımında kişilere ulaşan tüm görüntüler ekran kartı sayesinde gelen bilgilerdir. Kaliteli ve hızlı bir görüntü için ekran kartı gücü ve hafızasına göre seçim yapabilirsiniz. DDR teknolojisi ile üretilen modellerde farklı özellikler görmek mümkündür. DDR1, DDR2, DDR3 ve DDR4 ekran kartları bu teknolojiye sahip modeller arasında yer alır. Çeşitleri farklı teknik özelliklere sahiptir. DDR4 ekran kartı modelleri tüm modeller arasında öne çıkarak beğeni kazanır. Üstün teknik özellikleri sayesinde fark yaratan modeller 2133 - 3200 MHz gibi değerleri destekler. Ekran kartı DDR4 teknolojisi ile artı değer kazanarak kaliteli bir görüntü imkanı sunar. Gigabyte, MSI ve Sapphire gibi başarılı isimlerin yer aldığı markalar arasından dilediğiniz seçimi yapabilirsiniz.

DDR4 Ekran Kartı Çeşitlerinin Sağladığı Avantajlar

DDR teknolojisi ile üretilen modeller arasında ilk olarak yer alan DDR1 ekran kartları 200 - 400 MHz çalışma hızına sahip RAM çeşitleridir. Gelişen teknoloji ile yenilenen DDR2 RAM çeşitleri ise 400 - 1066 MHz çalışma hızına sahiptir ve çift kanal mimarisi sayesinde yüksek verim sağlar. DDR3 ve DDR4 ise son dönemde fark yaratan RAM çeşitleri arasında yer alır. 800 - 1860 MHz çalışma hızına sahip DDR3 çeşitlerinin yanı sıra DDR4 modelleri 2133 - 3200 MHz çalışma hızı ile dikkat çeker. DDR4 uyumlu ekran kartı çalışma hızına ek olarak pek çok farklı avantajı da kişilere sunar. Öne çıkan avantajlar şu şekilde sıralanabilir;

Tüm bu avantajları değerlendirerek tercih edeceğiniz DDR4 ekran kartı ile kusursuz bir görüntü imkanını sahip olabilirsiniz.

DDR4 Ekran Kartı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

DDR4 ekran kartı nedir? sorusu seçim aşaması için oldukça önemlidir. DDR4 ekran kartları 4 kanal mimarisine sahip olduğu için görüntüyü ihtiyaç duyduğunuz kalitede almanızı sağlar. Ürün özelliklerini ve avantajlarını bilmek sağlıklı ve ideal bir seçim için kolaylık sağlayan noktalar arasında yer alır. Ekran kartı belleği seçim sırasında dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Üreticiler, yeni nesil teknoloji ile geliştirilen modellerde yüksek hızlı bellekler kullanarak kişilerin ihtiyaçlarına karşılık verir. Bellek yapısı da hız hakkında fikir sahibi olabileceğiniz özellikler arasında yer alır. Seçim aşamasında bellek yapısı ve hızı gibi teknik özellikleri inceleyerek tercihinize uygun bir ürüne sahip olabilirsiniz. Bellekler farklı kapasitelerde tasarlanır. Bu nedenle bellek kapasitesi seçim aşamasında oldukça etkilidir. Yüksek çözünürlük ve yeni nesil oyun çeşitleri için gereken kaliteli görüntü için bellek kapasitesi büyük bir öneme sahiptir. Markalara ait ürün yelpazesinde DDR4 ekran kartı 2 GB, 4GB, 8GB bellek kapasitesine sahip çeşitler mevcuttur. 2 GB bellekli ekran kartı türleri sorunsuz ve verimli bir oyun deneyimi imkanı sunar. Oyunları kaliteli bir görüntü ile oynamak isteyen kullanıcılar, en az 2 GB bellek kapasitesine sahip ekran kartı çeşitlerini rahatlıkla tercih edebilir. Bunun yanı sıra yüksek çözünürlükte bir görüntü elde etmek ve tüm detayları görüntülemek için 8 GB bellekli çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. Ekran kartı çeşitlerine ait farklı teknik özellikleri inceleyerek kullanım amacınız doğrultusunda bir seçim yapabilirsiniz.

DDR4 Ekran Kartı Fiyatları

Farklı teknik özelliklerin yanı sıra fiyat aralıkları da seçim aşamasını şekillendiren faktörler arasında yer alır. Ürün markası, özellikleri ve sağladığı avantajlar fiyatlandırma üzerinde etkilidir. DDR4 ekran kartı fiyatları arasında karşılaştırma yapabilir ve bütçenize uygun ürüne ait teknik özellikleri rahatlıkla inceleyebilirsiniz. Ekran kartı DDR4 için belirlediğiniz bütçe doğrultusunda kaliteli ve işlevsel bir seçim yaparak ihtiyacınızı karşılamanız mümkündür. Bunun yanı sıra markalar tarafından düzenlenen kampanya ve fırsatlar da size avantajlı bir alışveriş imkanı sunar. Fırsatları değerlendirerek kaliteli ürünlere oldukça uygun fiyat aralıkları ile sahip olabilirsiniz. İhtiyacınız doğrultusunda farklı bilgisayar parçalarını da inceleyebilir, özellikle bilgisayar kasası gibi önemli parçalara ihtiyaç duyuyorsanız Akakçe'yi ziyaret edebilirsiniz. Hem kaliteli hem de bütçe dostu ürünlere ulaşmak için bilgisayar kasası fiyatları arasında değerlendirme yapabilir, seçim sürecini kolaylaştırmak için gerçek kullanıcılara ait yorum ve önerileri inceleyebilirsiniz.

Akakçe’de DDR4 Ekran Kartı Modelleri

Ekran kartı için gerekli kaliteye ve üstün teknik özelliklere sahip tüm modellere uygun fiyat aralıkları ile Akakçe üzerinden ulaşabilirsiniz. 2 GB, 4 GB, 8 GB DDR4 ekran kartı çeşitleri arasından hem bütçenize hem de ihtiyacınıza uygun bir seçim yaparak yüksek çözünürlükte bir görüntü elde edebilirsiniz. Modellere ait bellek arabirimi de farklılık gösterir. 64 bit bellek arabirimine sahip modellerin yanı sıra 128 bit arabirime sahip çeşitler de mevcuttur. DDR4 ekran kartı 2 GB 128 bit özellikleri ile oldukça kaliteli bir görüntü imkanı sunar. Bellek ve bellek arabirimi ile görüntüye ait tüm detayları elde edebilir ve yüksek çözünürlüğe sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra harddisk gibi farklı ihtiyaçlarınızı karşılayacak ürünlere de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bilgisayarlar için oldukça önemli bir parça olan harddisk çeşitlerini inceleyerek ihtiyacınıza ve bütçenize uygun bir seçim yapabilirsiniz.