Mining Ekran Kartı

Mining Ekran Kartı Fiyatları

116 farklı Mining Ekran Kartı için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • ÖzelliklerMining
 • Ekran Kartı ModeliRTX 4070
 • Ekran Kartı ModeliRTX 4060
 • RAM16 GB
 • RAM12 GB
 • ChipsetAMD
 • ChipsetNVIDIA
 • RAM TipiGDDR6
 • RAM TipiGDDR6X
 • Fiyatı0 - 7.500 TL
 • Fiyatı7.500 - 12.500 TL
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 5 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • ÖzelliklerMining
Fiyatı 0 - 7.500 TL 7.500 - 12.500 TL 12.500 - 17.500 TL 17.500 - 25.000 TL 25.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTümünü GösterEkran Kartı ModeliTümünü GösterRAMTümünü GösterChipsetRAM TipiRAM ArabirimiDirectXFan SayısıAydınlatma TipiOPenGL SürümüÜretim YılıGüçStandart HızArtırılmış HızDerinlikYükseklikGenişlikÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (116)

MSI Gaming Laptop Gaming Monitör Gamer Bilgisayar RTX 4070 16 GB Ekran Kartı RTX 4060 12 GB Ekran Kartı RTX 4060 TI RTX 4070 TI NVIDIA Ekran Kartı RTX 4080 8 GB Ekran Kartı

En Çok Karşılaştırılan Ekran Kartları

Mining Ekran Kartı Sıkça Sorulan Sorular

Mining Ekran Kartı

Kripto madenciliğinin yanı sıra oyun oynama aktivitelerine de uygun olan mining ekran kartı çeşitleri, kullanım türüne göre özelleştirilmiş bilgisayar bileşenleri arasında yer alır. Mining ekran kartları madencilik aktivitelerine uygun diğer donanımlarla birlikte kullanıldığında kripto para birimi elde etme olanağı tanır. Bununla birlikte yüksek gereksinimleri karşılayacak nitelikte olduklarından oyun bilgisayarları başta olmak üzere birçok profesyonel sisteme uygundur. Popüler kripto para birimi elde etmek için bilgisayarın gücü yetmediğinde mining ekran kartı modelleri kullanılır. Mining ekran kartı modelinin madencilik becerisine ise hash oranı denir. Bununla birlikte kripto para madenciliği için mining ekran kartı kullanımı çok fazla güç tüketimine sebep olur. Dolayısıyla söz konusu bileşenler diğer ekran kartı çeşitlerine kıyasla farklı fiyat aralığına sahiptir. Siz de mining için en iyi ekran kartı modelini arıyorsanız, Akakçe'nin sunduğu fırsatlardan yararlanarak sisteminize ve bütçenize uygun olanlara ulaşabilirsiniz.

Mining Ekran Kartı Özellikleri

Kripto para madenciliği konusunda öne çıkan mining ekran kartları, gelişmiş özellikleriyle gecikmesiz işlem yapmayı kolaylaştırır. Bu, mining ekran kartlarının en belirgin özelliğidir. Diğer özelliklerini açıklamak için "Ekran kartı mining ne demek?" ve "Mining nedir ekran kartı ne işe yarar?" gibi soruları yanıtlamak gerekir. LHR olarak tanımlanan mining ekran kartı çeşitleri madencilik ve genel kullanıma özel üretilir. Marka ve model numarasından sonra gelen LHR kısaltması ise "lite hash rate" anlamına gelir. Başarılı kartlar kazım yapma yeteneği olan oyuncu GPU'larıdır. Başka ifadeyle LHR mining ekran kartı bileşenleri oyun oynamanın yanı sıra genellikle kripto madenciliğinde de kullanılır. Mining için en uygun ekran kartı özellikleri arasında öne çıkanlar yüksek kazma oranı, diğer bileşenlerle uyum ve görsel bazlı aktiviteleri destekleme olarak sıralanır. Mining ekran kartlarında bulunan hash oranı ise sadece madenciliği etkilediğinden söz konusu bileşenler oyun performansını olumsuz etkilemez. Dolayısıyla aynı zamanda video oyun oynanacak ise mining özellikli kartlar tercih edilebilir. Profesyonel kullanıcıların mining için ekran kartı tavsiyesi de bu yöndedir.

NVIDIA ve AMD gibi ünlü GPU üreticilerinin mining amacıyla ürettiği ekran kartları, profesyonel sistemlerin ihtiyaç duyduğu yüksek gereksinimleri karşılayacak niteliktedir. Böylece mining ekran kartı çeşitleri yüksek donanım özelliği gerektiren oyun sistemlerine de uygundur. Yüksek RAM boyutuyla öne çıkan mining için özel ekran kartı çeşitleri sistemin gecikmesini önler ve kripto para kazıma sürecinde kazancı destekler. Bununla birlikte her kripto para birimi kazıcılığı aynı sistemle yapılmayabilir. Örneğin, Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC) ve Secretcoin Monero (XMR) gibi kriptolar daha yüksek kapasiteli mining grafik kartlarına ihtiyaç duyar. Ancak Ravencoin (RVN), Beam (BEAM), Dubaicon (DBIX), Feathercoin (FTX), Grin (GRIN) gibi daha küçük altcoinler oyuncular açısından da uygun olan mining ekran kartları aracılığıyla kazılabilir. Mining ekran kartı bileşeninin performansı diğer donanımlara da bağlıdır. Soğutucu ve güç kaynağı genel olarak ekran kartlarını desteklerken anakart ve işlemci ise doğru çalışma koşullarını sağlar. Ancak söz konusu mining ekran kartı olduğunda iyi bir soğuma performansı ve sistemin düzgün çalışmasını sağlayan bir CPU gereklidir. Dolayısıyla karta uygun en iyi işlemci, anakart, PSU ve soğutucu bileşenleri tercih etmek gerekir.

Mining Ekran Kartı Modelleri

Güç tüketimi, bellekleri, gölgeleme birimleri ve kayan nokta performansı mining için ekran kartı modellerinde ayırt edici özelliklerdir. NVIDIA ve AMD markaları sayesinde bu özelliklere sahip geniş mining ekran kartı yelpazesi sunulur. Bu kartlar 2 GB ile 48 GB arasında değişen oldukça geniş bir RAM boyutu sunar. RAM, tüm bileşenlerde olduğu gibi mining ekran kartı açısından da beyin işlevi görür. Dolayısıyla RAM'in yüksek olması, söz konusu kartlarının işlem yapma yeteneğinin ve hızını yüksek olacağı anlamına gelir. Dolayısıyla mining ekran kartı seçim aşamasında RAM büyük bir belirleyicidir. Örneğin, 4 GB ekran kartı mining modeli ile kripto para madenciliği yapmak mümkündür. Ancak bu kartlar, her kripto birimine uygun hız ve performansa sahip olmayabilir. Soğutuculu ve soğutucusuz olarak satışa sunulan mining ekran kartı çeşitlerinde performansı etkileyen diğer faktör ise çalışma ısısıdır. Bu durum hem mining ekran kartı ürününün hem de diğer sistem bileşenlerinin ısısının kontrol altında tutulmasını gerektirir. Kendiliğinden soğutucusu bulunanlar, kartın büyüklüğüne göre bir, iki ya da üç fana sahiptir.

Tüm sistem kurulduğunda madencilik yaparken mining ekran kartı modelinin ısısı her zaman kontrol altında tutulmalıdır. Dolayısıyla seçim yaparken bağlantı noktalarına, malzemelerine, RAM boyutuna, gerek duyduğu güç kaynağına da dikkat edilmesi gerekir. Çünkü mining ekran kartı ömrü düşük ısılarda korunabilir. Mining ekran kartları için optimum ısı genellikle 65°C'dir. Kartlar 90°C üzerinde uzun süre kullanıldığında ise kullanım ömrü kısalır. Öte yandan soğutuculu mining ekran kartları arasında popüler diğer modeller RGB özelliğe sahip olanlardır. Performans açısından etkisi olmayan RGB LED aydınlatma teknolojisi, görsel açıdan hoş bir ambiyans sunar. Bu özellik genellikle oyuncu ürünlerinde bulunur, ancak mining ekran kartı seçeneklerinde de rastlamak mümkündür. Mining ekran kartı ürünleri arasında fark yaratan özelliklerden diğeri ise güç tüketimidir. Çünkü daha yüksek performans gösteren söz konusu bileşenler daha fazla güce ihtiyaç duyar. Bu da hash'in artmasında ya da azalmasında büyük farklılıklara yol açar.

Mining Ekran Kartı Avantajları

İyi bir oyun performansı da sunan en iyi mining ekran kartı türleri hem gecikmesiz görsel sağlaması hem de ideal grafik oluşturması açısından görsel bazlı çalışmalar yürüten kullanıcılara uygundur. 3D modelleme, grafik çizim ve 4K-8K video düzenleme amacıyla da kullanılan mining özellikli bileşenler renk derinliği, sahne gerçekçiliği, gecikmesiz görüntü gibi özelliklere sahiptir. Uzmanların mining ekran kartı önerisi ise genellikle RAM boyutu yüksek, iyi bir soğutucuya sahip ve aynı zamanda güç tüketimini sınırlayan ürünler yönündedir. Bununla birlikte mining ekran kartı çeşitleri sayesinde elde edilebilecek avantajlar şöyle sıralanabilir:

Mining Ekran Kartı Fiyatları

Dünyaca ünlü markalar tarafından üretilen mining ekran kartları, sahip oldukları teknolojiler, kapasite, ait oldukları seriler ve ek fonksiyonları nedeniyle oldukça geniş bir seçki sunar. Bu yelpaze sayesinde kullanıcılar hem ihtiyaçlarına hem de bütçelerine uygun olan ekran kartı mining ürününü kolayca bulabilir. Genel olarak ulaşılabilir seçenekler sunan mining ekran kartı fiyatları, desteklenen coin/altcoin türleri, RAM, soğutma sisteminin varlığı ve desteklenen teknolojilere göre belirlenir. Dolayısıyla 4 GB belleğe sahip olan madenciliğe uygun ekran kartı ile 8 GB olan arasında fiyat farklılıkları vardır. Bununla birlikte tıpkı harddisk fiyatları gibi mining ekran kartı fiyatları da marka bazında değişiklik gösterebilir. En ucuz mining ekran kartı fiyatları ise teknoloji indirimleri kapsamında görülür. Böyle dönemlerde çok daha uygun koşullarda istenilen ürüne sahip olmak mümkündür. Siz de bu tarz bir bileşene sahip olmak istiyorsanız Akakçe yardımıyla pek çok mining ekran kartı ürününe ulaşabilir, bütçe dostu koşullarda sipariş oluşturabilirsiniz.