NVIDIA Ekran Kartı

NVIDIA Ekran Kartı Fiyatları

343 farklı NVIDIA Ekran Kartı için fiyatlar listeleniyor.

GeForce RTX 3060GeForce RTX 3060 TI4 GB8 GBAMDNVIDIAGDDR5GDDR6128 Bit256 BitSatıcı Marka

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 15Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:KaydetChipset: NVIDIA

Markası Özellikler Chipset NVIDIA Bellek Bellek Tipi Bellek Arabirimi Ekran Kartı Modeli SatıcıToplam 44 satıcı. Ürün Puanı
Fiyatı0 - 1.500 TL1.500 - 2.500 TL2.500 - 3.500 TL3.500 - 4.500 TL4.500 TL üstü

RTX 3060 Ti4 GB Ekran KartıRTX 30608 GB Ekran Kartı6 GB Ekran KartıRTX 307012 GB Ekran KartıAMD Ekran KartıGeForce RTX 2060 Ekran KartıGTX 1050 TiGTX 1650RTX 3080

En Çok Karşılaştırılan Ekran Kartları

En Çok İlgi Gören Ekran Kartları

Bunlara Da Bakabilirsiniz

NVIDIA Ekran Kartı Sıkça Sorulan Sorular

Nvidia Ekran Kartı

Bilgisayarların en önemli donanımlarından biri olarak kabul edilen ekran kartı, farklı modellere sahiptir. Bu modellerden en iyi seçenekleri üreten Nvidia, ekran kartı alanında en gelişmiş ve ekonomik seçenekleri kullanıcılara sunar. Günlük kullanımda gereken performanstan başlayarak oyuncuların hedeflediği en yüksek performans değerlerine Nvidia ekran kartı modelleri ile ulaşmak mümkündür. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için farklı versiyonları bulunan bu ekran kartlarında Nvidia 820M ekran kartı modelleri mobil ekran kartı olarak bilinir. Bu modeller ince ve taşınabilir bilgisayarlarda yüksek performans elde etmek için kullanılır. Benzer şekilde Nvidia 940M ekran kartı modelleri de mobil olarak kullanıma uygundur. Bu noktada birbirinden farklı Nvidia ekran kartı serileri bulunabilir ve tercih edilebilir. Nvidia ekran kartı ucuz olduğu kadar kullanışlı ve yüksek performanslı seçeneklerle Asus, MSI, Palit ve Gigabyte gibi en iyi markaların imzalarıyla Akakçe’de bulunabilir. Nvidia 920M ekran kartı gibi modeller ile bilgisayarınızı istediğiniz gibi yanınızda taşırken en yüksek gereksinimlere sahip yazılım ve oyunlarla bağlantınızı koparmanıza gerek kalmaz.

Nvidia Ekran Kartı Nedir?

Bilgisayarda kullanılan ekran kartı modelleri arasına lider markalardan biri olarak Nvidia, en iyi ürünleri kullanıcılarla buluşturur. Birbirinden farklı ürünler ile farklı serileri kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere sunar. Nvidia ekran kartı 1050 Ti gibi oyunculara yönelik, üst düzey ekran kartları ile harika sistemler kurulabilir. Nvidia ekran kartı 4 GB gibi boyutlar ile ideal seçenekleri oluştursa da daha düşük ya da daha yüksek kapasiteli modeller de tercih edilebilir. Özellikle yüksek performans gereksinimi duyan kullanıcılar Nvidia ekran kartı 8 GB seçeneklerini tercih edebilirler. Bunun dışında daha çok iş odaklı olan bilgisayarlarda yüksek grafik gereksinimleri bulunmaz. Bu nedenle iş bilgisayarlarında Nvidia 710M ekran kartı gibi modeller kullanılabilir. Bu modeller çok yüksek gereksinimlere sahip oyunlara uygun olmasa da son derece düşük enerji tüketimi sağlar. Bu sayede bilgisayarın pili uzun saatler boyunca kullanılabilir. Nvidia ekran kartları 2080 serisi gibi performans odaklı ürünler ise yüksek enerji tüketimi ile bilinir. Bu nedenle yüksek enerji tüketen modeller için dizüstü bilgisayarlarda düşük pil kullanım süreleri ile karşılaşmak mümkündür. Ek olarak masaüstü bilgisayarlarda ise yeterli gücü üretebilen bir güç kaynağı kullanımı gerekir.

Nvidia Ekran Kartı Modelleri

Nvidia imzası taşıyan ekran kartları farklı modellere sahiptir. Bu modeller ekran kartlarının özelliklerine göre farklılık gösterir. Nvidia ekran kartı 2 GB kapasiteye sahip modellerin performans değerleri belirlenirken ekran kartı bit değeri de önemlidir. Bu noktada modeller arasındaki ayrım özellikle kullanım alanlarına göre yapılır. Nvidia modelleri arasında yapılan model ayrımı şu şekilde sıralanabilir:

Nvidia 2 GB 128 bit ekran kartı modelleri özellikle iş bilgisayarları için başlangıç seviyesini oluşturur. Daha yüksek kapasitelere çıkmak için Nvidia 3 GB ekran kartı modelleri tercih edilebilir. Bu noktada ekran kartının performansını belirleyen tek nokta kapasite değeri değildir. Kapasite değerine ek olarak bit değeri de son derece önemlidir. Bu nedenle Nvidia 740M ekran kartı modelleri farklı kapasite değerlerine sahip olsa da yüksek bit değerleri ile gayet iyi performans sergileyebilirler. Bit değeri olarak özellikle Nvidia 930MX ekran kartı gibi modeller 192 bit ve üzerinde performans sağlar. Bu şekilde son derece hızlı olan bu kartlar oyuncular için idealdir. Nvidia ekran kartı 1050 seviyesinden başlayarak en iyi modellerine doğru yükselir

Performans İçin Nvidia Ekran Kartı Teknolojisi

Nvidia RTX 2060 ekran kartı modelleri özellikle yeni teknolojileri kullanarak harika sonuçlar verir. Nvidia 6 GB ekran kartı modellerinden biri olan ürünleri, yüksek performansa ek olarak harika grafikler sunar. Nvidia ekran kartı AMD işlemci gibi farklı işlemci modelleri ile kullanılabilir. Nvidia 512 MB ekran kartı modelleri ile başlayan ekran kartları RTX teknolojisine sahip modellere doğru yükselir. RTX modelinin en iyi ürünü olan Nvidia ekran kartı 3080 modeli ile harika performans almak mümkündür. Oyuncular başta olmak üzere bilgisayarları ile yüksek iş yükü gerektiren işlere girişen tüm kullanıcılar bu modelleri tercih edebilirler. 1 GB Nvidia ekran kartı modellerine kıyasla son derece yüksek bir kapasite olarak 6 GB kapasiteye sahip olan modeller çalışma sırasında ısınma sorunu yaşamaz. Nvidia ekran kartı notebook modellerinde sıklıkla görülen ısınma problemini engellemek adına özel yazılımlar kullanan bu kartlar, FPS değerlerini yükseltirken daha az güç harcar. Bu durum 1080 piksel görüntü seçenekleriyle bile harika FPS değerleri alınmasını sağlar. Oyuncular tarafından tercih edilen Nvidia 950M ekran kartı modellerine göre seçenekleriyle gerçekçi görüntü deneyimi sunan bu kartlar aynı zamanda grafik tasarımı için de harika bir seçenektir.

Nvidia Ekran Kartı Özellikleri

Nvidia imzası taşıyan ekran kartları 128 bit değerinden başlayarak 512 bit değerine kadar performans sergileyebilir. En iyi ekran kartı modelleri 512 bit değeri ve 8 GB kapasitesi ile harikalar yaratır. Nvidia 6 GB ekran kartı modelleri hem RTX hem de standart kartların arasına ideal kapasite değerini ifade eder. Bu kapasite ile hem oyunlarla hem de günlük işlerle kolayca başa çıkmak mümkündür. Ekran kartı modelleri DDR3 gibi farklı giriş türlerine sahiptir. Bu girişler ses kartı donanımlarına benzer şekilde anakart üzerine monte edilir. Nvidia grafik kartı en ucuz seçeneklerden başlayarak Nvidia RTX 3080 ekran kartı modellerine kadar DDR4 ve DDR5 gibi farklı girişler kullanılır. Bu girişlerin pin sayısı farklıdır ve Nvidia GT630 ekran kartı gibi modelleri için daha yüksek aktarım hızları sağlar. Bu yüksek aktarım hızları sayesinde Nvidia grafik kartı çeşitleri her geçen gün gelişen bir teknoloji ile daha yüksek performans değerlerine ulaşabilir. Kartların sahip olduğu özellikler ile birbirinden farklı Nvidia grafik kartı önerisi incelenerek en iyi modele kadar vermek ve buna bağlı olarak ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan ürünleri değerlendirmek gerekir.

Nvidia Ekran Kartı Fiyatları

Nvidia grafik kartı 1060 gibi oyunculara yönelik modellerden başlayarak farklı fiyatlara sahiptir. Nvidia ekran kartı fiyat seçenekleri ekran kartının sunduğu performans değerlerine göre farklılık gösterir. Nvidia grafik kartı tavsiyesi seçenekleri arasında bulunan pek çok yüksek performanslı Nvidia RTX modeli, diğerlerine kıyasla daha yüksek fiyat etiketleriyle kullanıcı karşısına çıkar. Bu nedenle Nvidia grafik kartı 1650 ve Nvidia grafik kartı 3090 gibi oyuncu donanımları Nvidia 520M ekran kartı benzeri mobil modemlere kıyasla daha maliyetli olabilir. Bu noktada sistem gereksinimleri göz önünde bulundurularak seçim yapılmalıdır. Birbirinden farklı seçenekler ve geniş ürün yelpazesi ile en ucuz Nvidia ekran kartı seçenekleri Akakçe’de bulunabilir. Siz de elektronik ana kategorisi içerisinde bilgisayar, donanım kategorisinde yer alan ekran kartı kategorisinin hemen altında Nvidia ekran kartı ürünlerini bulabilirsiniz. İhtiyacınız olan ekran kartına en iyi fiyatlarla sahip olabilirsiniz.