RTX 3060

RTX 3060 Fiyatları

38 farklı RTX 3060 için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Ekran Kartı ModeliRTX 3060
 • Ekran Kartı ModeliRTX 4070
 • Ekran Kartı ModeliRTX 4060
 • RAM16 GB
 • RAM12 GB
 • ChipsetAMD
 • ChipsetNVIDIA
 • RAM TipiGDDR6
 • RAM TipiGDDR6X
 • Fiyatı0 - 7.500 TL
 • Fiyatı7.500 - 12.500 TL
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 2 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • Ekran Kartı ModeliRTX 3060
Fiyatı 0 - 7.500 TL 7.500 - 12.500 TL 12.500 - 17.500 TL 17.500 - 25.000 TL 25.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTümünü GösterEkran Kartı ModeliTümünü GösterRAMTümünü GösterChipsetRAM TipiRAM ArabirimiDirectXFan SayısıAydınlatma TipiOPenGL SürümüÜretim YılıGüçStandart HızArtırılmış HızDerinlikYükseklikGenişlikÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (38)

RTX 4070 16 GB Ekran Kartı RTX 4060 12 GB Ekran Kartı RTX 4070 TI RTX 4060 TI NVIDIA Ekran Kartı RTX 4080 8 GB Ekran Kartı RTX 3060 Ti RTX 4090 AMD Ekran Kartı

En Çok Karşılaştırılan Ekran Kartları

RTX 3060 Sıkça Sorulan Sorular

RTX 3060

Bilgisayar sistemlerinin en iyi şekilde performans sağlaması için farklı donanımlar kullanılır. Bu donanımlar arasında performansa en çok etkisi olanlar anakart, işlemci ve ekran kartı şeklinde sıralanabilir. Özellikle bilgisayar sisteminden beklediğiniz performans düzeyine göre farklı donanımların ön plana çıkması ve daha önemli hale gelmesi doğaldır. Grafik işlemcisi olarak da bilinen ekran kartı donanımı özellikle yüksek sistem gereksinimleri beklentisinde olan kullanıcılar için son derece önemlidir. Güncel oyunlar ve grafik ağırlıklı yazılımların çalıştırılmasında kilit rol oynayan ekran kartı donanımları arasından farklı kapasitelere sahip cihazları tercih edebilirsiniz. Yeni nesil ekran kartı olarak da bilinen RTX 3060 serisi Nvidia tarafından üretilen, hem donanımsal hem de yazılımsal desteklerle harika işler çıkaran bir ekran kartı olarak bilinir. Nvidia Geforce ürünü olan bu ekran kartı, dünya üzerinde en iyi grafik performansı sağlayan ekran kartları arasında yerini alır. Hem amatör hem de profesyonel olarak oyun oynamayı seven kullanıcılar için ideal seçenekleri oluşturan RTX ailesi arasından 3060 modelini Asus, Gigabyte, Zotac ve MSI gibi markaların kalitesiyle Akakçe’de rahatlıkla bulabilirsiniz.

RTX 3060 Nedir?

Işın izleme teknolojisi olarak bilinen RTX teknolojisi Nvidia tarafından duyurulan üst düzey grafik işlemcilerden biridir. Piyasaya çıktığı günden bu yana hem oyuncuları hem de profesyonel olarak bilgisayar üzerinden çalışan kullanıcıları heyecanlandıran RTX serisi, bir önceki grafik işlemci teknolojisine göre 10 kat daha hızlıdır ve %50 daha güçlüdür. Işın izleme teknolojisi özellikle Nvidia Geforce RTX 3060 ekran kartı bulunan tüm bilgisayarlarda çok detaylı görüntüler ve oyun grafiklerini takip etme yeteneği kazandırır. Koyu ya da karanlık ortamlarda kaydedilmiş görüntüleri izleme noktasında çok az miktarda ışık alan nesnelere bile en iyi şekilde odaklanan ışın izleme teknolojisi, özelikle oyunlarda kimsenin fark edemediği detayları görünür kılar. Hem masaüstü hemde dizüstü bilgisayarlara uygun olacak şekilde iki farklı versiyonu bulunan RTX 3060 ekran kartı modellerini tüm bilgisayarlarınız için tercih edebilirsiniz. Dizüstü versiyonlarında 6 GB olarak kullanım imkanı sunan ekran kartı, masaüstü versiyonlarda 12 GB kapasiteye sahiptir. Masaüstü modellerde bulunan RGB ya da LED aydınlatma sistemleri ekran kartının son derece şık ve etkileyici bir görünüm ile bilgisayar kasalarında yerini almasını sağlar.

RTX 3060 Özellikleri

Nvidia tarafından üretilen RTX 3060 ekran kartı birbirinden avantajlı özelliklere sahiptir. Yüksek grafik gereksinimlerine sahip olan oyunları bile sorunsuz şekilde çalıştırma imkanı sunan 3060 model ekran kartları ile bilgisayar keyfinizi aralıksız sürdürebilirsiniz. Pek çok kullanıcı için RTX 3060 ekran kartını değerli kılan başlıca özellikler şu şekilde sıralanabilir:

Nvidia Geforce RTX serisinin üyesi olan 3060 ekran kartı, birbirinden avantajlı özelliklere sahiptir. Ekran kartının sahip olduğu teknik özelliklere ek olarak yazılımsal olarak da pek çok yenilik mevcuttur. Bu yenilikler özellikle Nvidia G-Sync ve DLSS teknolojilerini de içerisinde barındırır. Ekran kartının kullanımını özel kılmak için geliştirilen bu yazılımların etkili şekilde kullanılabilmesi için bilgisayar ekranının da bu teknolojileri desteklemesi önemlidir. Aynı zamanda oyunlarda ve farklı programlarda kullanılan bu gelişmiş yazılımların ilgili program tarafından da destekleniyor olması gerekir. Bu sayede RTX 3060 ekran kartı modellerinden etkili bir grafik ve oyun performansı almak mümkün hale gelir.

RTX 3060 ile Etkili Soğutma Sistemleri

RTX 3060 satın almak isteyen kullanıcıların büyük bir kısmı yüksek performans gerektiren yazılımlara ilgi duyar. Bu yazılımların kullanımı sırasında ekran kartının sergilediği performansa ve güç değerine bağlı olarak ısınma durumu gözlemlenebilir. Ekran kartının ısınması doğal bir durum olsa da çalışma sıcaklığının üzerine çıkan ekran kartı modelleri düzgün çalışmayabilir. Bu nedenle RTX serisi ekran kartlarından 3060 başta olmak üzere tüm ürünlerde üstün soğutma sistemleri kullanılır. Ekran kartının boyutuna göre konumlandırılan farklı sayılardaki ve boyutlardaki fanlar sürekli olarak soğutma sağlar. Kullanım sırasında hemen her görev için yeterli olan bu fanlar aynı zamanda sıvı soğutmalı sistemler tarafından desteklenebilir. Bu sistemler dizüstü bilgisayarlarda üretici firmanın sorumluluğundadır. RTX 3060 serisi ekran kartı modellerinde ise belirli markaların ürünlerinde aktif sıvı soğutma görülebilir. Nvidia RTX 3060 ekran kartlarında kullanılan aktif sıvı soğutma sistemi ekran kartının üzerinde yer alan ve ısıya en çok maruz kalan bölgelere uygulanır. Isıl iletkenlik katsayısı yüksek olan özel sıvılar bu bölgelerin üzerinden geçirilerek bölgedeki ısı alınır ve fanlar ile dış ortama atılır.

RTX 3060 Üstün Teknoloji Ekran Kartı

Oyun teknolojileri geliştikçe daha kapsamlı yazılımlar kullanılır. Özellikle oyunların akıcılığını ve keyfini arttırmak için hemen her üretici firma oyun grafiklerine yönelir. Grafiklerin gerçek görüntüler ile maksimum oranda yakın olması oyunun çok daha kaliteli olmasını sağlar. Bu noktada tercih edilen ekran kartının kapasitesi ve performansı oyunlarda elde edilen grafikleri doğrudan etkiler. Detaylı görüntülerin içinde yer alan ayrıntıları ve farklı renkleri doğru şekilde kullanıcıya aktarmak için geliştirilen yazılım teknolojileri oyun keyfini ve performansını daha çok arttırır. G - Sync teknolojisi Nvidia tarafından geliştirilen, oyun sırasında alınan kareleri monitör ile doğru şekilde orantılayan bir teknolojidir. Oyun sırasında anlık kare sayısının düşmesi durumunda ekran da ilgili kare sayısına ayarlanır. Bu sayede oyunlarda görülen donma ve kasma gibi sorunların tamamı ortadan kalkmış olur. DLSS teknolojisi ise grafiklerin içinde yer alan koyu ve düşük kontrastlı bölgeleri çok da detaylı hale getirmek için kullanılır. Tüm bu yazılım desteklerine sahip olan RTX 3060 ekran kartı modelleri sayesinde hem amatör hem de profesyonel oyun hedeflerinizde çok daha başarılı olabilirsiniz.

RTX 3060 Fiyat Seçenekleri

Bilgisayarlarda üstün performansa giden yolu açan donanımların başında ekran kartı gelir. Durum böyle olunca ekran kartı modelleri ve fiyatları da diğer donanımlara göre daha çeşitlidir. RTX 3060 12 GB seçenekleri masaüstü bilgisayarlarda kullanıma uygun, üstün performanslı ekran kartlarını temsil eder. Bu ekran kartlarının fiyat etiketleri genel olarak birbirine yakın olsa da farklı markaların ilave ettiği özellikler ile çeşitlilik görülebilir. Geforce RTX 3060 ekran kartı seçeneklerini güçlü bir bilgisayar sistemi kurmak için tercih edebilirsiniz. Dizüstü bilgisayarlarda entegre şekilde kullanılan ekran kartlarını masaüstü bilgisayarlarda kendiniz kolayca değiştirebilirsiniz. Eski ekran kartınızı RTX 3060 ile değiştirerek bilgisayarınızdan yüksek performans alabilirsiniz. Ekran kartınızı GDRR6 girişe sahip olan tüm anakartlar üzerinde kullanabilir, farklı bilgisayarlara taşıyabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz yüksek performanslı ekran kartı seçeneklerine Akakçe’nin geniş ürün yelpazesi sayesinde kolayca ulaşabilirsiniz. Ürünler arasında fiyat karşılaştırması yapabilir ve son altı ay içindeki fiyat değişikliklerini de görebilirsiniz. Yılın her döneminde düzenlenen kampanyaları Akakçe’den takip ederek RTX 3060 fiyat avantajlarını yakalayabilir ve sisteminiz için harika bir ekran kartına sahip olabilirsiniz.