RTX 3070

RTX 3070 Fiyatları

42 farklı RTX 3070 için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

RTX 3060 TIRTX 407012 GB8 GB1.500 - 2.500 TL 4.500 TL üstüAMDNVIDIAGDDR6GDDR6XSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 2Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Ekran Kartı Modeli: RTX 3070 Kaydet

Fiyatı
- 0 - 1.500 TL1.500 - 2.500 TL2.500 - 3.500 TL3.500 - 4.500 TL4.500 TL üstü
Markası Özellikler Ekran Kartı Modeli RTX 3070 RAM Chipset RAM Tipi RAM Arabirimi DirectX Fan Sayısı Aydınlatma Tipi OPenGL Sürümü Üretim Yılı Güç Standart Hız Artırılmış Hız Derinlik Yükseklik Genişlik SatıcıToplam 68 satıcı. Ürün Puanı

RTX 4070 12 GB Ekran Kartı RTX 3060 Ti RTX 4070 TI RTX 3060 8 GB Ekran Kartı NVIDIA Ekran Kartı RTX 4080 16 GB Ekran Kartı AMD Ekran Kartı RX 6700 XT RTX 370 TI

En Çok Karşılaştırılan Ekran Kartları

RTX 3070 Sıkça Sorulan Sorular

RTX 3070

Bilgisayar olarak bilinen cihazlar birden fazla parçanın bir araya gelmesiyle oluşmuş bir sistemdir. Her bir sistemin içinde büyük önem arz eden çok sayıda parça bulunur. Kullanılan bu parçaların farklı görevleri vardır. Bilgisayarın kullanıcıya sunduğu performans ise sistemi oluşturan her bir parçanın sahip olduğu kapasite ile doğru orantılıdır. Bilgisayarlardan alınan performansı önemli oranda arttıran donanımlardan biri ise ekran kartıdır. Ekran kartı donanımı aynı zamanda grafik işlemcisi olarak bilinir ve kullanıcının ekranına gelen tüm görüntülerin işlenmesinden sorumludur. Günlük kullanım faaliyetleri sırasında son derece rahat şekilde çalışan ekran kartı donanımları özellikle yüksek sistem gereksinimlerine sahip olan oyun gibi yazılımla sırasında zorlanabilir. Bu noktada tüm güncel yazılımları sorunsuz şekilde kullanmak için iyi bir ekran kartı donanımı kullanmak gerekir. Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen ekran kartı modellerinden biri RTX 3070 olarak bilinir. Yeni nesil RTX versiyonuna sahip olan bu donanımlar özellikle yüksek performans beklentisi olan kullanıcılar için ideal performansı sağlar. RTX serisinin en güçlü üyelerinden biri olan 3070 modeli ışın izleme teknolojisine sahiptir. RTX kısatlamasına da adını veren bu teknoloji özellikle yüksek grafik performansı elde etmek için tercih edilir. RTX ışın izleme teknolojisi ekrandaki görüntüleri farklı noktalardan takip eden ışınlar yardımıyla tüm grafiklerin üstün görünüme sahip olmasını sağlar. Siz de bilgisayar bileşenleri arasında en çok dikkat çeken donanımlardan biri olan RTX 3070 ekran kartı modellerini Asus, Gigabyte, MSI ve Zotac gibi markaların güvencesiyle Akakçe’de son derece avantajlı seçeneklerle bulabilirsiniz.

RTX 3070 Özellikleri

Nvidia tarafından üretilen Geforce RTX 3070 model ekran kartı sahip olduğu üstün özellikler sayesinde son derece avantajlı kullanım imkanı sağlar. Oyuncular başta olmak üzere performans beklentisi olan kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen ekran kartının başlıca özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

Nvidia tarafından üretilen RTX ekran kartı serisinin sahip olduğu özelliklerle piyasada bulunan pek çok grafik kartına kıyasla üstündür. 3070 serisinde de kullanılan yüksek teknolojinin sonucunda harika görüntü deneyimi elde edilebilir. Yüksek performans gereksinimlerini karşılayacak şekilde tasarlanan ekran kartı modeli kullanım sırasında ısınma durumuyla karşı karşıya kalabilir. Özellikle yüksek güç gerektiren durumlarda ekran kartının olması gerekenden fazla ısınmasını engellemek için iki adet fan kullanılır. Bunlara ek olarak hem oyunlarda hem de farklı yazılımlarda grafiklerin gerçekçiliğini artırmak için geliştirilen Nvidia G - Sync ve DLSS gibi teknolojilerin tamamı bu ekran kartı ile birlikte kullanılabilir.

RTX 3070 Kullanım Alanları

Bilgisayar kullanımı için son derece farklı gruplardan bahsetmek mümkündür. Özellikle tüm dünyada yaygın şekilde kullanılan bilgisayarların özellikleri ve sistem donanımları birbirinden çok farklı olabilir. Kullanıcıların ihtiyaç duyduğu teknolojilere bağlı olarak geliştirilen bu teknolojiler Nvidia RTX 3070 için son derece farklıdır. Özellikle yüksek performans beklentilerini karşılamak için tasarlanan 3070 serisi ekran kartı en zorlayıcı oyunlarda bile üstün performans sergiler. Oyunların ultra grafik seçeneklerinde bile sorunsuz bir deneyim sunan ekran kartı masaüstü sistemlerde olduğu gibi dizüstü sistemlerde de kullanılabilir. Özellikle masaüstü sistemler için tercih edilen LED ışık seçenekli modeller yüksek performansa ek olarak harika bir tasarım detayı da sunar. 3070 serisi ekran kartı genel olarak performans gerektiren yazılımları kullanan herkes için ilk tercih olabilir. Video editleme gibi işlemler için kullanılan sistemlerin donanımlarının yüksek olması beklenir. Bu nedenle grafik tasarımı ve grafik işleme gibi görevler üstlenen pek çok kullanıcı RTX 3070 ekran kartı ile üstün performans elde edebilir. Bu noktada kullanılan kartların performansları seçim aşaması için son derece belirleyici olsa da ekran kartı fiyatları son kararı verme noktasında kullanıcılar üzerinde büyük etkiye sahiptir.

RTX 3070 Avantajları

Kaliteli bir ekran kartı kullanmak pek çok farklı avantaj sağlar. Ekran kartlarının kullanımı sırasında her bir dakikada belirli sayıda kare üretilir. Bu kareler ekrana aktarılarak kullanıcının görmesi sağlanır. Kullanılan ekran kartının kaliteli olması yüksek sayıda kare üretme imkanı tanır. Üretilen kare sayısının artmasıyla birlikte daha net, daha akıcı görüntüler elde etmek mümkün hale gelir. RTX 3070 ekran kartı hemen her oyunda ve yazılımda en yüksek kare değerlerini üretir. Bu sayede ekranda sergilenen tüm görüntüler son derece akıcı olarak izlenebilir. Bunlara ek olarak RTX 3070 ekran kartı modellerinde kullanılan pek çok avantajlı özellik bulunur. Bunlar yazılımsal olarak geliştirilen G - Sync ve Nvidia DLSS gibi özelliklerdir. Yeni nesil RTX ekran kartı modellerinde bulunan bu özellikler kullanıcıların oyunlar sırasında büyük avantajlar elde etmesini sağlar. G - Sync özelliği, ekran kartı ile monitör arasında yaşanan FPS uyumsuzluklarını düzenleyerek görüntünün akıcılığını kaybetmesini önler. DLSS teknolojisi ise daha canlı ve yüksek kontrastlı görüntüler elde ederek oyunlardaki karanlık bölgelerin bile net şekilde görünmesini sağlar. Özellikle profesyonel olarak oyunlara yönelmiş olan pek çok kişi çok oyunculu modlarda bu şekilde avantaj elde edebilir. RTX 3070 modelinde bulunan optimizasyon özelliği ekran kartının düşük performans gerektiren durumlarda enerji tüketimini kısıtlamasına da olanak tanır. Bu sayede ekran kartının kullanımına göre tüketilen enerji miktarı düzenlenebilir ve ideal seviyeye çekilebilir.

RTX 3070 ile Nvidia DLSS Özelliği

Oyunlar sırasında performans kriterlerini oluşturan pek çok farklı özellik bulunur. Bu özellikler oyunun akıcı şekilde takip edilebilmesi ve aynı şekilde akıcı olarak tepkiler oluşturulmasına bağlıdır. Yüksek performans beklentisi olan kullanıcılar için oyunda yaşanan gelişmeleri en iyi şekilde takip etmek önemlidir. Ancak bu şekilde ideal tepkiler oluşturularak oyunda başarılı bir performans sergilemek mümkün hale gelir. RTX 3070 satın al seçeneğini düşünen kullanıcılar özellikle oyun içinde yaşanan tüm olayları en akıcı şekilde aktaran bu ekran kartını rahatlıkla değerlendirebilirler. FPS oyunları başta olmak üzere saniyede üretilen kare sayısı açısından harika işler çıkaran RTX 3070, hem profesyonel hem de amatör oyuncuları memnun edecek bir performansa sahiptir. Modelin sahip olduğu DLSS özelliği kullanım sırasında yazılım ya da donanım kaynaklı bozukluklara anlık olarak müdahale eder ve düzeltir. Özellikle aktif hareketler içerek sahnelerde görülen bozulma durumları DLSS tarafından çok kısa sürede düzeltilir ve ekrana düzgün bir şekilde yansıtılır. Bu sayede diğer oyuncularda bulunmayan bu avantaj RTX 3070 kullanan oyuncuları öne geçirir.

RTX 3070 En Uygun Fiyat Seçenekleri ile Akakçe’de!

Tercih edilen ekran kartı modellerinin sahip olduğu özelliklere göre fiyat etiketlerinin çeşitlenmesi sık görülen bir durumdur. Geforce RTX 3070 fiyat seçeneklerinin de bu doğrultuda diğer modellerden farklı olması son derece doğaldır. Özellikle üstün performans sunan model ile en güncel oyunların tamamı sorunsuz şekilde çalıştırılabilir. Aynı zamanda uzun süreler boyunca performans beklentilerini karşılayacak bir bilgisayar sahibi olmak isteyen kullanıcılar da düşünmeden RTX serisinin 3070 modeline güvenebilirler. Geforce RTX 3070 ekran kartı fiyatları diğer modellere kıyasla daha yüksek etiketlere sahip olsa da birbirinden farklı markaların güvencesiyle ekonomik seçenekler bulunabilir. Özel tasarım ve ışıklandırma detaylarına sahip olan 3070 ekran kartı modelleri arasından zevkinize en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi ile birbirinden farklı seçenekleri barındıran Akakçe’de en iyi performans değerlerini rahatlıkla elde eden RTX serisi 3070 model ekran kartlarını bulabilirsiniz. Yılın her döneminde düzenlenen farklı kampanyaları Akakçe’den takip ederek avantajlı fiyatlarla RTX serisi ekran kartlarına sahip olma fırsatını değerlendirebilirsiniz.