Elektrikli Araç Şarj İstasyonu

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Fiyatları

279 farklı Elektrikli Araç Şarj İstasyonu için fiyatlar listeleniyor.

Vestel Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Schneider Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Power Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Go-e Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Tunçmatik Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Legrand Elektrikli Araç Şarj İstasyonu

Fiyatı Düşen Elektrikli Araç Şarj İstasyonları

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Güç7 kW
 • Güç11 kW
 • Güç22 kW
 • Güç30 kW
 • Akım TürüAC
 • Akım TürüDC
 • Kullanım TürüSabit
 • Kullanım TürüTaşınabilir
 • ÖzelliklerEv Tipi
 • ÖzelliklerDuvara Monte
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 12 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 20.000 TL 20.000 - 30.000 TL 30.000 - 40.000 TL 40.000 - 50.000 TL 50.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerSuya Dayanıklılık SeviyesiAkım TürüGüçKullanım TürüBağlantı TürüKablo Uzunluğu
Temizle Ürünleri Gör (279)

En İyi SUV Araç İkinci El Araba Araba Motosiklet Eldiveni Motosiklet Montu Oto Teyp Xenon Far Motosiklet Yedek Parça Araç Süpürgesi Vestel Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Schneider Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Power Elektrikli Araç Şarj İstasyonu

En Çok Karşılaştırılan Elektrikli Araç Şarj İstasyonları

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Sıkça Sorulan Sorular

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu

Elektrik enerjisi ile çalışan araçların enerji ihtiyacını karşılamak amacıyla tasarlanan elektrikli araç şarj istasyonu modülleri, BEV ve PHEV türü araçlara uygundur. DC ve AC gibi farklı çeşitleri bulunan elektrikli araç şarj istasyonları, araçlara uygun konnektörlere sahiptir. Oto şarj istasyonu olarak da bilinen araç şarj üniteleri genellikle hızlı şarj teknolojisi ile çalışır. Dolayısıyla araçların çalışmak için ihtiyaç duydukları yüksek miktardaki elektrik enerjisinin kısa sürede araç bataryalarına aktarımını sağlar. Açık otoparklardan konut projelerine kadar pek çok yere kurulumu yapılabilen elektrikli araç şarj istasyonu tarafından araçların bataryalarına aktarılan anlık enerji miktarı birbirinden farklıdır. Dolayısıyla elektrikli araçlar için şarj istasyonu kullanarak aracın bataryasının doldurulması hem araç türü hem de elektrikli araç şarj istasyonu akım değerine göre değişiklik gösterebilir. Siz de elektrikli araç şarj istasyonu arayışındaysanız Akakçe yardımıyla birçok modele ulaşabilir, fiyat sıralaması özelliğinden faydalanarak bütçenize uygun olanları görüntüleyebilirsiniz.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Özellikleri

Şehir şebekesine bağlanarak kullanıma hazır hale getirilen elektrikli araç şarj istasyonları, pratik bir şekilde elektrikli araçların batarya dolumunu sağlar. Farklı çalışma prensiplerine ve özelliklere sahip çeşitleri olan elektrikli araç şarj dolum istasyonu ürünleri hakkında daha fazla bilgi vermeden önce “Elektrikli araç şarj istasyonu nedir?” sorusunu yanıtlamak gerekir. Ortalama 50x35 cm boyutlarında olan söz konusu şarj istasyonu elektrikli araç türlerinde yer alan batarya veya akü olarak adlandırılan enerji depolarını doldurmak için kullanılır. Öte yandan bazı araç şarj istasyonu türlerinde elektrikli motosiklet aküsü için de uygun konnektör ve altyapı bulunur. DC ve AC olmak üzere iki çeşidi bulunan otomobil şarj istasyonu modüllerinde altyapı tamamen farklıdır. DC tipi elektrikli araç şarj istasyonu cihazlarında elektrik akımı şebekeden direkt olarak araç bataryasına aktarılır. Herhangi bir güç dönüştürücüsü bulunmayan DC tip elektrikli araç şarj istasyonu cihazlarında tam dolum 1 ila 4 saat arasında tamamlanır. Söz konusu doğru akım elektrikli araç şarj istasyonu türlerinde maksimum güç 360 kW düzeyinde olduğu için hızlı şarj süreci sağlanır.

Alternatif akım başka bir ifadeyle AC tipi elektrikli araç şarj istasyonu çeşitlerinde ise AC akımı DC akıma dönüştüren bir parça bulunur. AC akım türü günlük yaşamda kullanılan tüm prizlerdeki şebeke sistemini ifade eder. Bütçe dostu olduğundan sokak aydınlatmalarında da tercih edilen alternatif akımın direkt olarak bataryalara dolması mümkün değildir. Bu nedenle dönüştürücü aparat yardımıyla ilk etapta doğru akıma çevrilip daha sonra araçların bataryalarına aktarılır. Sınırlı güç söz konusu olduğundan bu elektrikli araç şarj istasyonu modelleri DC tip olanlara kıyasla daha yavaş bir dolum süreci sağlar. Şebeke altyapısı fark etmeksizin farklı tasarımlarla üretilen elektrikli araç şarj istasyonu modülleri arasında mekanik tuşlardan dokunmatik ekranlı olanlara kadar pek çok model bulunur. Yeni nesil dokunmatik tasarımlar akıllı olduğundan mobil uygulamalarla kontrol edilebilecek niteliktedir. Ayrıca çalışma prensibi ve tasarımı fark etmeksizin tüm elektrikli araç şarj istasyonu türleri dış mekan kullanımına uygun olarak tasarlandığı için -30 dereceden 50 dereceye kadar olan tüm hava sıcaklıklarında sorunsuz olarak çalışmaya devam eder.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Modelleri

Ev tipi, duvar tipi, mobil gibi farklı çeşitleri bulunan elektrikli araç şarj istasyonları, kontrol paneli, kullanıcı arayüzü, boyutlar, ağırlık, kablo uzunluğu, konnektör seçenekleri açısından farklı özelliklere sahiptir. Dolayısıyla elektrikli araç şarj istasyonu markaları tarafından birçok modeli üretilen bu istasyonları detaylı şekilde inceledikten sonra seçmekte fayda vardır. Kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği elektrikli araç şarj istasyonu modelleri arasında bireysel kullanıma uygun taşınabilir olanlar da bulunur. Portatif veya mobil olarak da adlandırılan taşınabilir elektrikli araç şarj istasyonu cihazları, minimal tasarımlarıyla dikkat çeker. Araç içinde kolayca taşınabilecek şekilde tasarlanan bu istasyonlar herhangi bir prize bağlanarak çalışır ve şehir şebekesinden gelen AC akımı DC akıma dönüştürür. Böylece kullanıcılar istedikleri yerde araçlarını kolayca elektrik enerjisi ile doldurabilir. Elektrikli araba şarj istasyonu ev tipi cihazlarda da benzer bir çalışma süreci söz konusudur.

Duvar tipi olan ve montaj gerektiren elektrikli araç şarj istasyonu modelleri ise monofaze ve trifaze olmak üzere iki çeşittir. Hemen her araç tipine uygun olan bu elektrikli araç şarj istasyonu modülleri, profesyonel montaj hizmeti sonucunda kullanılabilir hale gelir. Büyük sitelerin otoparklarına entegre edilen duvar tipi elektrikli araç şarj istasyonu modülleri arasında akıllı ve dokunmatik ekranlı olanlar dikkat çeker. Ayrıca bu tür istasyonlar elektrik sayacı eklentisi ile kullanılabilir. Tamamen kullanıcıların isteğine bağlı olan elektrik sayacı, kontrollü ve güvenli kullanım süreci sağladığından oldukça önemlidir. Markaların farklı çeşitlerini ürettiği bu üniteler oldukça zengin model seçkisine sahip olduğundan en iyi elektrikli araç şarj istasyonu, herkese göre farklı ürünü ifade edebilir. Öte yandan sahip olunan aracın bataryası, ihtiyaç duyulan konnektör tipi, şarjın süresi ve istasyonun kullanım şekline dikkat ederek mümkün olan en iyi elektrikli araç şarj istasyonu ürününe ulaşılabilir.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kullanımı

Montaj tamamlandıktan sonra akıllı telefon şarj eder gibi rahatlıkla elektrikli araçların enerji ihtiyacını karşılayan elektrikli araç şarj üniteleri, oldukça pratik bir kullanım sürecine sahiptir. Elektrikli araç şarj istasyonu yorumları ve değerlendirmeleri de bunu destekler niteliktedir. Modern teknoloji ürünü olan bu elektrikli oto şarj istasyonu modüllerinden maksimum fayda almak için kullanım sürecinde bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Uzmanlar ve elektrikli araç şarj istasyonu kullananlar tarafından da ifade edilen kullanım önerilerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Fiyatları

Hem yerli hem yabancı markalar tarafından geliştirilen elektrikli araç şarj istasyonları, ulaşılabilir fiyatlarla kullanıcılara sunulur. Elektrikli araç şarj istasyonu fiyatları ise şebeke türüne, konnektör tiplerine, hızlı şarj özelliğinin varlığına, markaya, gösterge tipine ve kapasiteye göre belirlenir. Dolayısıyla DC altyapılı elektrikli araba şarj istasyonu fiyatları ile AC altyapılı elektrikli araç şarj istasyonu fiyatları birbirinden farklı olur. Dönüştürücü bulunan araç şarj istasyonu fiyat seçenekleri ise dönüştürücüsüz modellere kıyasla farklı şekilde belirlenir. Çok renkli LED ekrana sahip elektrikli araç şarj istasyonu ve renksiz LCD ekranlı elektrikli araç şarj istasyonu da aynı fiyat düzeyine sahip değildir. Bununla birlikte üretici marka, karavan anteni fiyatları gibi elektrikli araç şarj istasyonu fiyatlarını da etkilediğinden iki farklı markanın istasyonu arasında fiyat açısından farklılıklar olabilir. Öte yandan fosil yakıt kullanan araçların yakıt maliyetleri dikkate alındığında bütçe dostu olduğu görülen elektrikli araçların şarjı için gerekli olan bu istasyonlar, uzun kullanım ömrüne sahiptir. Siz de en ucuz elektrikli araç şarj istasyonu modellerine ulaşmak istiyorsanız Akakçe avantajlarından faydalanabilirsiniz.