Philips

Philips 5400 Serisi EP5447/90 Tam Otomatik Kahve Makinesi

En Popüler Espresso Makinesi (13 yorum)
Philips 5400 Serisi EP5447/90 Tam Otomatik Kahve Makinesi

29 satıcı içinde kargo dahil en ucuz fiyat seçeneği

14.749,00 TL Ücretsiz kargo Satıcıya Git Son güncelleme: 5 dakika önce % Bu ürün için ihtiyaç kredisi seçenekleri Peşin fiyatına 3 taksit /3 %0 Peşin fiyatına 6 taksit /6 %0 75 TL MaxiPuan50 TL WorldPuan Stokta 10+ adet Yarın kargoda Satıcı: Pttavm/Soyturkavm

Ürün Özellikleri: Americano, Ayarlanabilir Kahve Musluğu, Caffe Crema, Cappuccino, Çoklu Kahve Seçeneği, Damlama Tepsisi, Dijital Ekranlı, Dokunmatik... Devamını gör


Fiyat Değişimi 15 günlük tahmin

Fiyat analizini detaylı gör

En Ucuz Philips 5400 Serisi EP5447/90 Tam Otomatik Kahve Makinesi Fiyatları

Piyasa fiyatları (5)

Tüm fiyatlar (26)

Yenilenmiş ve İkinci El Philips 5400 Serisi EP5447/90 Tam Otomatik Kahve Makinesi Fiyatları

İhtiyaç Kredisi Seçenekleri
TL
12 Ay
En Popüler Philips Espresso Makineleri
Benzer Ürünler

Philips EP5447/90

5400 serisinin en son modeli Philips EP5447/90, kahve severlere benzersiz bir deneyim sunar. Philips 5400 serisi EP5447/90 tam otomatik kahve makinesi dışarıda içilen pek çok kahve çeşidini evde hazırlama imkanı tanır. Philips EP5447/90 12 farklı kahve seçeneğini dakikalar içerisinde kolaylıkla pişirir. LatteGo süt köpürtme teknolojisine sahip EP5447/90 Philips; cappuccino, latte macchiato, flat white, caffe crema, sütlü krema gibi süt tabanlı tariflere ek olarak yalnızca kahve içeren espresso, kahve, americano, ristretto ve espresso lungo da yapabilir.

EP5447/90 aynı zamanda köpüklü süt, sıcak su ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilir iken seyahat bardağı fonksiyonuyla sevdiğiniz kahveyi yanınıza alıp çıkmayı mümkün kılar. Bununla birlikte her damak tadına göre ayarlanabilir olmasının yanı sıra Philips EP5447/90 kahve makinesi hem çekilmiş hem de çekirdekten öğütülen lezzetler ortaya çıkarır. TFT renkli ekranı üzerinden rahatlıkla kahvenin sertliğini, köpük ve süt seviyesini dilediğiniz gibi ayarlayabilir, extra shot özelliğini seçerek daha yoğun tatlar elde edebilirsiniz. Ayrıca kişiselleştirilen Philips EP5447/90 oranlarını 4 ayrı profile ve 1 misafir özelleştirme seçeneğine kaydedebilirsiniz.

Philips EP544790

Philips EP5447/90 Kaliteli Bir Kahve Deneyimi

Taze çekirdeklerin lezzetini damak tadınıza göre ayarlamayı başaran Philips EP5447/90 tüm kahve aromasını en iyi verecek şekilde tasarlanmıştır. Aroma Extract Sistemi sıcaklık ve aroma arasındaki dengeyi optimum düzeyde ayarlar. En az 20 bin fincana dayanıklı, %100 seramikten üretilen öğütücüleri sayesinde kahveyi istediğiniz incelikte çekebilir. Philips EP5447/90 tam otomatik espresso makinesi keskin kenarlı öğütücüleri, 12 kademeli ayarlama düğmesiyle çekirdekleri kalından ultra inceye kadar parçalara ayırır.

Yoğun kahve sevenler için en yüksek kademe daha uygun olurken 5 seviyeli aroma ayarı ve extra shot fonksiyonu da maksimum sertlikte kıvam elde etmeye yardımcı olur. Bununla birlikte öğütücü haznesine aroma eklenmiş veya karamelize edilmiş çekirdek koymanız önerilmez. Farklı çeşitlerle veya kafeinsiz kahveyi sevenler için öğütülmüş çekirdek haznesi sunulmuştur. Bununla birlikte sütlü kahve dahil 12 çeşit tarifi 90-98 derece arasındaki 3 farklı sıcaklıkta hazırlayabilir. Aynı anda 2 fincan kahve yapabilen Philips EP5447/90, sade süt ile su için, çekilmiş kahveyle ve extra shot seçili iken 1 fincan hazırlayabilir.

Philips EP544790 Genel

Philips EP5447/90 LatteGo Çözümüyle Pürüzsüz Köpükler

Philips EP5447/90 LatteGo çözümü ile ister bitkisel ister hayvansal süt çeşitleriyle istediğiniz sütlü kahveyi pişirebilirsiniz. Siklonik köpürtme teknolojisiyle Philips EP5447/90 tam otomatik kahve ve espresso makinesi optimum basıncı uygulayarak sütü kıvamlı ve pürüzsüz köpük tabakasına dönüştürür. Aroma gibi köpük ve süt miktarını da 5 farklı seviyede demlemek oldukça kolaydır. Philips EP5447/90 LatteGo’daki sütün buzdolabı sıcaklığında olması kahvenin daha lezzetli olmasını sağlarken 260 ml haznedeki fazla süt arzu edilirse saklama kapağıyla kapatılarak buzdolabında bekletilebilir.

İtalyan tasarımı Philips EP5447/90 tam otomatik kahve makinesi TFT ekranı üzerinden tüm özellikleri kolaylıkla kullanmanıza olanak sağlar. Özelleştirme seçenekleri sayesinde damak zevkinize uygun tatları kolaylıkla kayıt altına alır. Philips EP5447/90 ile sevdiğiniz aroma, süt ve köpük oranını birkaç kez deneyip bulabilir, kullanıcı profilleri oluşturarak her defasında aynı lezzeti elde edebilirsiniz.

Philips EP5447/90 Nasıl Kullanılır?

Su haznesi, atık kahve bölmesi ve ön paneli, damlama tepsisi-kapağı, AquaClean su filtresi, demleme ünitesi gibi çıkarılabilir parçalardan oluşan Philips 5400 Serisi EP5447/90 çalıştırmadan önce birkaç kalibrasyon işlemini yapmanız gerekir. Philips EP5447/90 su haznesini çıkarıp maksimum su seviyesine kadar musluk suyu doldurarak yerleştin. Fişe taktıktan sonra güç düğmesine bastığınızda dil seçenekleri karşınıza çıkar; birini seçip OK tuşuna basın.

Bu aşamadan sonra suyun sertlik derecesini belirleyip cihazı ona göre ayarlamak önemlidir. EP5447/90 kutu içerisinden çıkan test kağıdını 1 sn musluk suyuna tutarak oluşan kırmızı bant sayısına göre ekrandaki dereceyi seçerek ilerlediğinizde cihaz kendini ısıtmaya başlar. Damlama tepsisi üzerine boş kap yerleştirip suyun akmasını bekleyin. AquaClean filtre aktivasyonu için yapmanız gerekenler ekranda gözükecektir.

Filtreyi poşetinden çıkarıp 5 saniye sallayın ve su dolu kaba hava kabarcığı çıkmayana kadar daldırıp çıkarabilirsiniz. Su haznesindeki ilgili yere dik konumda yerleştirerek maksimum çizgisine kadar su doldurunca yerine takın. Başlatma/Durdurma düğmesine bastıktan sonra tepsiye tekrar boş kap koyup suyun akmasını bekleyin. Yeniden su doldurduğunuzda Philips EP5447/90 artık çalışmaya hazır olduğu için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Çekirdek haznesi kapağını açarak 275 gr kadar çekirdekli veya önceden öğütülmüş kahve haznesine 1 ölçü kaşığı toz kahve eklenir.
 • LatteGo süt haznesi köpürtücü aparat ile birleştirerek makineye takılır.
 • Hazneye maksimum çizgisine kadar soğuk süt dökülür.
 • Musluğun altına uygun bardak yerleştirilir.
 • İstenilen tarif için TFT ekran üzerindeki hazır tuşlardan veya “Diğer İçecekler” düğmesindeki seçeneklerden birine basılır.
 • Aroma, köpük ve süt miktarını oklar yardımıyla ayarlayıp Başlatma/Durdurma düğmesine bastıktan sonra Philips EP5447/90 kahveyi hazırlamaya başlar.
Philips EP544790 Kahve

Philips EP5447/90 Temizliği ve Bakımı

Philips EP5447/90 performansını ve kullanım ömrünü azaltmamak için hem günlük hem de belirli rutinlerle yapılması gereken temizlik işlemlerine ihtiyaç duymasına rağmen birkaç dakikanızı ayırmanız yeterlidir. Öncelikle LatteGo ve püskürtme bölümündeki süt kalıntılarını her kullanımdan sonra mutlaka temizlemek gerekir. Sıcak su musluğunun altına bardak yerleştirip “Clean” tuşundan “Quick Rinse” özelliğini seçerek yapabilirsiniz. Buna ek olarak LatteGo parçaları, atık kahve bölmesi, ön panel, damlatma tepsisi, su haznesi elde yıkamaya uygundur.

Tepsi içerisindeki kırmızı çubuk yüzeye çıkınca dolduğunu anlayabilirsiniz. Demleme ünitesi haftalık olarak suyla durulanmalı, aylık periyotlarda ise kutu içerisinden çıkan yağ ile yağlanmalı ve ünitenin bulunduğu yuva nemli bezle silinmelidir. Ünitenin iç mekanizması da sadece 1 Philips yağ çıkarıcı tablet kullanılmalıdır. Tablet önceden öğütülmüş kahve haznesine koyup Clean→Brew Group Clean tuşuna basarak temizlenmelidir. AquaClean filtresi, hem kireç temizliği ihtiyacını azaltmak hem de kahve tadını korumak için üretilmiştir.

Bu yüzden AquaClean %10 altına düştüğünde Philips EP5447/90, uyarı vermeye başladığından değiştirilmesi gerekir. Uzun süre filtre değişimi yapılmadıysa, yeni AquaClean filtresi takmadan önce ve suyun sertlik seviyesi fazla ise kireç temizleme işlemi yapılmalıdır. Philips kireç çözücünün tamamını su haznesine döküp suyla yarı yarıya karıştırılmalıdır. Ardından Philips EP5447/90 çalıştırılarak Clean-Calc Clean tuşuyla işlem başlatılır. Aynı adımlar 2 kez sadece su eklenerek tekrarlanır.

Philips EP5447/90 Artı ve Eksi Özellikleri

Ev tipi kullanıma kıyasla oldukça başarılı özelliklere sahip Philips EP5447/90 dikkate değer negatif özellikleriyle öne çıkmaz. Philips EP5447/90 kahve makinesi için yine de birkaç eksi özellik sıralanabilir. Ürünü satın almak isteyen tüketicilerin Philips EP5447/90 yorum bölümlerinde olumlu ve olumsuz geri bildirimlerle karşılaşması olasıdır.

Bu nedenle satın almadan önce Philips EP5447/90 kullananlar tarafından yapılan değerlendirmelerin dikkatle incelenmesi faydalı olabilir. Genellikle EP5447/90 fiyat yönünden diğerleriyle sık karşılaştırılmasına rağmen deneyenlerdeki memnuniyet oranı dikkat çeker. Philips EP5447/90 artı-eksi özellikleriyle şu şekilde özetlenebilir:

 • Philips EP5447/90, birçok parçasının çıkarılabilir olması kolay bakım olanağı sağlarken iç mekanizmasının temizliği de son derece pratiktir.
 • Su ve kahve haznesinin hacmi ev içi kullanım için idealdir.
 • Hazır ayarlara ek olarak kullanıcının sevdiği lezzetlere göre kişiselleştirip profiller oluşturabilmesi kişiye zaman kazandırır.
 • 8 kg ağırlığı ile oldukça hafif olduğu söylenebilir.
 • Philips EP5447/90 fiyat açısından üst segment bir üründür.

Benzerlerinden Ayrılan Yönleriyle Philips EP5447/90

En popüler espresso kahve makineleri arasında yer alan Philips EP5447/90 çoğu kullanıcıdan tam not almıştır. Dolasıyıyla ev ortamında çeşitli kahveleri denemek isteyen tüketiciler için en isabetli tercihlerin başında gelir. Philips EP5447/90, aynı segmentteki tam otomatik modellerle kıyaslandığında oldukça kullanışlıdır. Ancak Philips kalitesi sayesinde bir adım önde olan modelin sürdürülebilir kullanım açısından son derece pratik olduğu rahatlıkla söylenebilir. Fiyat açısından da üst segment modellere göre daha uygundur. Buna karşın fiyat bandının değişken olması sebebiyle Philips EP5447/90 en ucuz olduğu kampanya tarihleri takip edilmelidir.

Muadillerinden farklılaştığı noktaların başında su ve süt haznesi gelir. Philips EP5447/90 modelinde hazne hacmi biraz düşük olmakla birlikte püskürtme basıncı da 15 bar değeriyle daha azdır. Bunların haricinde kahve çeşidi, temizlik özellikleri, kullanım şekli gibi özellikler yönünden büyük değişiklikler gözlenmez. Philips EP5447/90 ayrıca ağırlık bakımından diğerlerinden daha hafiftir. Siz de Philips EP5447/90 ile benzersiz lezzete sahip birçok farklı kahve çeşidini kolayca hazırlayabilir, molaların keyfini çıkarabilirsiniz.

Philips 5400 Serisi EP5447/90 Tam Otomatik Kahve Makinesi Fiyat Analizi

Philips 5400 Serisi EP5447/90 Tam Otomatik Kahve Makinesi son 6 aylık fiyat değişim grafiği

Philips 5400 Serisi EP5447/90 Tam Otomatik Kahve Makinesi Özellikleri

Americano:
Ayarlanabilir Kahve Musluğu:
Caffe Crema:
Cappuccino:
Çoklu Kahve Seçeneği:
Damlama Tepsisi:
Dijital Ekranlı:
Dokunmatik:
Kahve Atık Haznesi:
Filtre Kahve:
Kahve Sertlik Ayarı:
Süt Köpürtücülü:
Latte:
Kişiselleştirilebilir:
Kireç Temizleme:
Otomatik Kapanma:
Türü:   Tam Otomatik
Kullanım Türü:   Tezgah Üstü
Kahve Türü:   Çekirdek
Öğütücü Seçeneği:   Öğütücülü
Öğütücü Ayar Sayısı:   12
Pompa Basıncı:   15 bar
Güç:   1500 W
Su Hazne Kapasitesi:   1.8 lt
Fincan Kapasitesi:   2
Süt Hazne Kapasitesi:   0.26 lt
Ağırlık:   8 kg
Kablo Uzunluğu:   100 cm
Genişlik:   24.6 cm
Derinlik:   43.3 cm
Yükseklik:   37.2 cm
Çekirdek Kahve Kapasitesi:   275 gr
Hatalı İçerik Bildir
En Çok Aranan İfadeler

Philips Patates Kızartma Makinesi HD9650/90 Tefal Pain Plaisir Tam Otomatik Espresso Makinesi Öğütücülü Espresso Makinesi Süt Köpürtücülü Kahve Makinesi Çekirdek Kahve Makinesi Cappuccino Makinesi Americano Makinesi Latte Makinesi

Ortalama Puan
3.0 8 kişi oyladı
Ürüne puan ver

 • En Beğenilen Pozitif Yorum
 • HY 12 yorum
  173 beğeni
  Hacı Y. 23 Aralık 2022
  Amazon.com.tr sitesinden 8000 TL'ye almıştım. Makine sorunsuz çalışıyor malzemesi çok kaliteli temizleme işlemi çok pratik. Kısaca Ürünün malzemesi üst düzeyde. Kahve yapma konusunda şöyle söyleyeyim artık Cafelere kahve içmek için gitmiyoruz. Efsane kahveler yapıyor. Türk kahvesi yapamıyor. Fiyatın bu kadar şişirilmiş olması gayet anlaşılır. İnsanımız niçin bu kadar hayrete düşürüyor anlamak mümkün değil. Ülkemiz fırsatçıların, açgözlülerin, ahlaksızların cirit attığı bir yer maalesef. Bunlar azınlık olsa da piyasayı bunlar yönetiyor. Allah topluluğumuzu ıslah etsin
 • En Beğenilen Negatif Yorum
 • OZ 9 yorum
  222 beğeni
  Osman Arif Z. Ankara 30 Kasım 2022
  Yaklaşık asgari ücretin 3 katına bir kahve makinesi almak ve buna ek sarf malzeme tedarik etmek ülkemizin ekonomisinin ne derece dengesiz olduğunu göstergesi. Kahve makinesi kutudan çıkar çıkmaz arızalı üretim hatalı olduğuna dair bir sürü yorum şikayet var. İlgili markanın servisin sorumluluk kabul etmemesi ve tüketicinin mağdur edildiği hakkında 100 den fazla şikayet var. Markanın bu konuda zaten sicili kirli. Ne bu rakamı ödeyin nede bu markayı zengin edin. Ürettiğini malın arkasından duran gerçek fiyatını talep eden bir özellikle yerli bir markayı tercih etmenizi hepimizin geleceği için sizden rica ediyorum. Nefsi değil realist düşünmenizi salık veririm.
Tüm Yorumlar
 • Ismail B.1 yorum
  18 beğeni
  Ismail B. Samsun 23 Mayıs 2023
  Bu cihaza haftada bir fiyat biçen avanak bu fiyatları neye göre belirliyor? 12,000 tl den bir kuruş fazla vermem bir ay daha beklerim o fiyatıda etmez ama neyse düşüren bir firma olursa bildirsin
 • HA 2 yorum
  25 beğeni
  Haluk A. Kocaeli 17 Nisan 2023
  Distrübitör 1 haftada gelen birkaç bin tl fiyat artışını açıklamalı . Kur 1 ayda 3/4 % değişirken , makinaya bir haftada nasıl 30\50 arası zam geliyor. Romanyada uygun fiyatlara yaptırıp , ülkemizde fahiş fiyatlara satıyor olabilirmisiniz acaba ???
 • UB 7 yorum
  36 beğeni
  Ufuk B. 19 Mart 2023
  bu markayı bu fiyata almaktansa melittayı tavsıye edrım ucuk bır fıyat
 • CK 1 yorum
  31 beğeni
  Cem K. Kocaeli 13 Şubat 2023
  bende almayı düşünüyordum. ancak bu fiyatlara mantıksız. bir ay önce 10bin tl olan ürünün şuan 15-21bin arası satılması normal değil.
 • MS 1 yorum
  37 beğeni
  Mehmet S. İzmir 25 Ocak 2023
  Almayın, aldırmayın fırsatçı ahlaksızlar nasıl fiyat indiriyorlar görün..

Philips 5400 Serisi EP5447/90 Tam Otomatik Kahve Makinesi İle En Çok Karşılaştırılanlar

 Philips 5400 Serisi EP5447/90 Tam Otomatik Kahve MakinesiPhilips 5400 Serisi EP5443/70 Lattego Tam Otomatik Espresso MakinesiPhilips 4300 Serisi EP4346/70 Tam Otomatik Espresso MakinesiPhilips EP5144/70 Tam Otomatik Kahve ve Espresso Makinesi
 Philips 5400 Serisi EP5447/90 Tam Otomatik Kahve MakinesiPhilips 5400 Serisi EP5443/70 Lattego Tam Otomatik Espresso MakinesiPhilips 4300 Serisi EP4346/70 Tam Otomatik Espresso MakinesiPhilips EP5144/70 Tam Otomatik Kahve ve Espresso Makinesi
Fiyat 14.749,00 TL
29 satıcı
13.949,07 TL
12 satıcı
13.149,00 TL
18 satıcı
17.999,00 TL
11 satıcı
Popülerlik1. Popüler Espresso Makinesi2. Popüler Espresso Makinesi5. Popüler Espresso Makinesi6. Popüler Espresso Makinesi
Ortalama Puan13 yorum3 yorum4 yorum-
AmericanoVarVarVarVar
Ayarlanabilir Kahve MusluğuVarVarVar-
Caffe CremaVarVarVar-
CappuccinoVarVarVarVar
Çoklu Kahve SeçeneğiVarVarVarVar
Damlama TepsisiVarVarVarVar
Dijital EkranlıVarVarVarVar
DokunmatikVarVarVarVar
Kahve Atık HaznesiVarVarVarVar
Filtre KahveVarVarVarVar
Kahve Sertlik AyarıVarVarVarVar
Süt KöpürtücülüVarVarVarVar
LatteVarVarVarVar
KişiselleştirilebilirVarVarVar-
Kireç TemizlemeVarVarVarVar
Otomatik KapanmaVarVarVar-
TürüTam OtomatikTam OtomatikTam OtomatikTam Otomatik
Kullanım TürüTezgah ÜstüTezgah ÜstüTezgah ÜstüTezgah Üstü
Kahve TürüÇekirdekÇekirdekÇekirdekÇekirdek
Öğütücü SeçeneğiÖğütücülüÖğütücülüÖğütücülüÖğütücülü
Öğütücü Ayar Sayısı121212-
Pompa Basıncı15 bar15 bar15 bar15 bar
Güç1500 W1500 W1500 W1500 W
Su Hazne Kapasitesi1.8 lt1.8 lt1.8 lt1.8 lt
Fincan Kapasitesi2222
Süt Hazne Kapasitesi0.26 lt0.26 lt0.26 lt-
Ağırlık8 kg-8 kg-
Kablo Uzunluğu100 cm100 cm100 cm100 cm
Genişlik24.6 cm24.6 cm24.6 cm-
Derinlik43.3 cm43.3 cm43.3 cm-
Yükseklik37.2 cm37.2 cm37.2 cm-
Çekirdek Kahve Kapasitesi275 gr275 gr275 gr275 gr
Bu Ürüne Bakanlar Bunlara Da Baktı