Canon

Canon EOS 200D + 18-55 mm Lens Dijital SLR Fotoğraf Makinesi

(1 yorum)
Canon EOS 200D + 18-55 mm Lens Dijital SLR Fotoğraf Makinesi
Renk seçenekleri:

3 satıcı içinde en ucuz fiyat seçeneği

11.000,00 TL Ücretsiz kargoSatıcıya GitSon güncelleme: Bugün 16:28StoktaSatıcı: fotografmakinalari.com9,6 68 Yorum
Yorumları oku

Ürün Özellikleri: DSLR, Megapiksel: 24.2 MP, Dahili Wi-Fi, 18-55mm, Hareketli Ekran, APS-C, Gövde + Lens, Full HD... Devamını gör


Fiyat Değişimi15 günlük tahmin

Fiyat analizini detaylı gör

En Ucuz Canon EOS 200D + 18-55 mm Lens Dijital SLR Fotoğraf Makinesi Fiyatları

Tüm fiyatlar (3)

En Popüler Canon Fotoğraf Makineleri

Canon 200D

Yüksek kalitede çekimler yapabilmeyi mümkün kılan Canon 200D her kesime hitap etmeyi başarır. 200D, fotoğraf çekmeye yeni başlayanlara ve profesyonellere uygun bir kamera sisteminden oluşur. İster geleneksel DSLR ister kompakt seyahat dostu makine için olsun Canon 200D her ihtiyaca yönelik çekim seçeneklerine sahiptir. Markaya ait başarılı tasarımlardan biri olan 200D fotoğraf çekme keyfinizi bir üst basamağa taşıyarak anı ölümsüzleştirmeyi mümkün kılar.

Profesyonel kameralar arasında en iyi performans gösteren seçeneklerden biri olan Canon 200D, ayrıntılı ve gerçeğe en yakın görüntüleri arayanların kısa sürede öncelikli tercihi haline gelir. DSLR kamera ile fotoğraf çekmenin ayrıcalığını sunmasının yanı sıra Canon 200D görüntüyü yakalamak için büyük bir sensöre, yüksek işlemci gücüne, görüntüleri keskin ve yüksek çözünürlüklü hale getiren bir lense sahiptir.

Canon 200D profesyonel görüntü yakalama sistemi ile portre çekimlerin yanı sıra manzara çekimleri için de uzmanlaşmayı mümkün kılan diyafram açıklığına sahip bir lens içerir. 200D ile dilediğiniz mesafeden nesneye odaklanabilir, böylece çevresine göre daha ufak görünen veya izleyen tarafından algılanma oranı düşük alanların kamera çerçevesine girmesini sağlayabilirsiniz.

Profesyonel portreleri değiştirilebilir lens sistemi ile elde etmek mümkündür. Canon 200D hem amatör hem profesyonel kullanıcıların çekim sırasında yeni çekim ve perspektif açıları deneyimlemelerini sağlar. Siz de Canon 200D modelinin birbirinden farklı fonksiyonlarına göz atarak ihtiyacınız olan seçeneğe en hesaplı şekilde ulaşabilirsiniz.

Canon 200D

Canon 200D DSLR Özellikleri

Hangi Canon 200D DSLR fotoğraf makinesi modelini alacağınızı düşünürken makine özelliklerini bilmek doğru seçimler yapmanıza yardımcı olur. Canon EOS 200D özellikleri fotoğraf çekmek için ihtiyacınız olan tüm fonksiyonları sunmaya hazırdır. Sensör boyutu, megapiksel, video çekim modları gibi birçok faktöre göre hangi makineye ihtiyacınız olduğuna karar verebilirsiniz.

Canon 200D fotoğraf makinesi hem fotoğrafçılık deneyimi olmayanlar hem de çekim yeteneğini ilerletmek isteyen kullanıcılar için idealdir. Canon 200D kullananlar renkleri en iyi şekilde yakalama fırsatına, netlik ayarını kolay yapabilme bakımından birçok avantaja sahiptir. Canon EOS 200D yorum ve değerlendirmelerinde de görülebilecek sensör özellikleri, fotoğraf makinesi seçerken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer faktördür.

Canon çekim kalitesi ile birlikte pozlama söz konusu olduğunda sensör üzerindeki her bir fotositenin boyutu ön plana çıkar. Fotosite yüzey alanı büyük olan Canon daha fazla ışık yakalar, kaydeder. Böylelikle görüntüdeki tonal aralık büyür, görüntü kalitesi iyileşir. Canon EOS 200D inceleme kriterlerinde öne çıkan megapiksel sayısı DSLR cihazlardaki fotoğraf kalitesini belirleyen temel unsurdur. 24,2 megapiksele sahip 200D çekimlerinizden bir albüm oluşturmak istediğinizde yüksek kalitede çıktılar elde etmenizi sağlar.

Lens özellikleri çözünürlük üzerinde olduğu kadar 200D Canon fiyat aralıkları üzerinde de etkilidir. Canon 200D kullanıcı yorumları aracılığıyla da görülebilecek 18-55 mm mercek boyutu, doğru odak uzaklığı, güçlü diyafram ve ideal alan derinliğini bir arada sunar. Fotoğraf çekimi söz konusu olduğunda kullanılacak cihazın markası, elde edeceğiniz sonuçları ve güvenilir bir kullanımı doğrudan etkiler. 200D hem hobi olarak hem profesyonel anlamda bütçenize uygun bir seçenek sunar.

Canon 200D Ekran

CMOS Görüntü Sensörlü Canon 200D

200D Canon ikinci nesil ultra kompakt dijital DSLR kamerasıdır. Ağırlıklı olarak yeni başlayanlar için tasarlanmış olan 200D aynı zamanda tüm fotoğraf meraklıları için yeterince kapsamlı olduğu kadar optimal ölçekli bir yapıya sahiptir. Dual Pixel AF, DIGIC 7 işlemci, NFC, Bluetooth özellikli Wi-Fi gibi birçok önemli fonksiyona sahip olan 200D Canon fotoğraf makineleri arasında en son teknoloji ile üretilen cihazlarından biridir. 200D fotoğraf makinesine ait diğer ana özellikleri ise şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • CMOS, kameranın genel performans hızını artıran bir teknolojidir. EOS 200D CMOS görüntü sensörü, 24,2 megapiksele sahiptir. Doğrudan çip üzerinde parazit azaltma özelliği sunan bu sensör ile veriler kamera içinde daha kısa sürede taşınır.
 • Canon EOS 200D 18-55mm aralığında lensler içerir. Live View çekim özelliği sırasında yüksek performans sunan Auto Focus(AF) özelliği ne sahip bu lensler ile doğru netleşme ayarına sahip kusursuz kareler elde etmek mümkündür.
 • Bir fotoğraf makinesinin beyni olarak tanımlanabilecek işlemci, 200D modelinde DIGIC 7 sistemi ile öne çıkar. Ultra yüksek AF hızı sunan bu işlemci sayesinde arka arkaya yapılan çekimlerde dahi yüksek doygunluğa, kontrasta sahip fotoğraflar elde edilir.
 • Kablosuz iletişim yönünden 200D Canon Wi-Fi, NFC, Bluetooth’u destekler. Diğer akıllı cihazlar arasında sabit bir bağlantı imkânı sunan Canon 200D bu fonksiyonlar sayesinde çekim stiline uygun şekilde aktarımı mümkün hale getirir.
Canon 200D Lens

Canon 200D Fotoğraf Makinesini Seleflerinden Ayıran Yönleri

Hem yeni başlayanlar hem de fotoğraf çekiminde bir üst basamağa atlamak isteyenler için Canon 200D kullanımı oldukça pratik yöntemlere içerir. 200D makinelerinin tümünde ağırlık verilen yüksek yaratıcılık modu canlı renkler verirken aynı zamanda estetik görünüme sahip blur efekte sahip fotoğraflar elde etmenin kolay bir yolunu sunar.

Canon 200D DSLR fotoğraf makinesi her çekimde otomatik akıllı sahne ayarı, özel sahne modları ile istediğiniz görüntü estetiğini yakalamanıza yardımcı olur. Canon 200D modelinde bulunan AE (P) gibi yarı otomatik modlar ile bu etkiyi yakalayabilmek mümkündür. Beyaz dengesi ve diyafram açıklığını kontrol etmenizi sağlayan Canon 200D AV özelliği, deklanşör hızını ayarlamanızı sağlayan TV modları bulunur.

Canon 200D 18-55mm kullanımına yeni başlayanlar için ise Creative Auto(CA) modu fotoğraflarınıza efekt verirken aynı zamanda ambians oluşturmanın kolay bir yolunu sunar. Canon 200D kullanım kılavuzu içerisinde yer alan temel parçaların birleştirilme basamakları uygulandıktan sonra makine üzerinde yer alan tuşların anlamını bilmek hem doğru hem kaliteli çekimler yapabilmek bakımından önemlidir.

Canon 200D nasıl kullanılır sorusunu örneklerle yanıtlamak mümkündür. Canon 200D kontrol ekranında yer alan Q tuşu, kontrol ekranını, oklar işlev seçmeyi, SET tuşu seçilen işlevi kaydetmeyi, M çekim modunu, F5.6 diyaframı, AWB beyaz ayarını ifade eder. Canon 200D LCD monitör etrafında bulunan bu tuşlar her çekim öncesi kullanıcı tercihlerine göre ayarlanabilir.

LCD monitör ekranı deklanşör tuşuna yarı basıldığında kapanır, tam basıldığında ise açılır. 200D ekranını aynı zamanda DISP tuşuna basarak kapatmak da mümkündür. Mod kadranı üzerinde bulunan A+ tam otomatik çekim, CA derinlik, flaş gücü, P diyaframı otomatik olarak ayarlayan standart pozu yakalamak için kullanılır.

Canon 200D Yan

Canon 200D Artı ve Eksi Özellikleri

200D akıllı telefon veya kompakt fotoğraf makinelerinden geçiş yapanlar için ideal şekilde tasarlanmış bütçe dostu bir DSLR makinedir. İlk DSLR makinesini almak isteyenlerin yanı sıra fotoğrafçılık hakkında daha fazla bilgi edinmek ve becerilerini diğer cihazlarda olduğundan daha fazla kullanmak isteyenlere yönelik bir kameradır.

Her modelde olduğu gibi Canon EOS 200D özellikleri arasında da bazı artı ve eksiler bulunur. Canon 200D karşılaştırma fırsatlarını da tüm bu özelliklere göz atarak daha doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunlar özelliklerden bazıları:

 • SLR makinelere göre oldukça ufak boyutlara sahiptir ve son derece hafiftir.
 • Bir önceki modellere göre dokunmatik ekran özellikleri daha gelişmiştir.
 • Kompakt sistem kamerası (CSC) sayesinde daha kolay taşınabilir ve sık seyahat eden kişiler için uygun bir seçenek oluşturur.
 • Canon 200D iOS ve Android cihazlar, bilgisayarlar ve yazıcılar ile kablosuz iletişim kurabilir.
 • Sahip olduğu çift piksel sensör teknolojisi, otomatik odaklanma performansını önemli ölçüde hızlandırır.
 • Canon 200D modelinde bulunan kart yuvası pil bölmesinin hemen yanında yer alır. Bu nedenle kamera bir tripoda monte edildiğinde kart yuvasına erişim mümkün olmaz.
Canon 200D Kutu İçeriği

Canon 200D Fiyat Seçenekleri

Canon EOS 200D fiyat aralıklarını belirleyen en önemli unsurlar arasında makine sensörünün veya işlemcisinin yapıldığı malzeme yer almaktadır. Tıpkı akıllı telefonlar ve bilgisayarlarda olduğu gibi Canon 200D DSR fotoğraf makinelerinde de cihazın çalışmasını sağlayan mikroçipler ve işlemciler bulunur. Canon EOS 200D en ucuz fiyat aralıklarını belirleyen bu iki kriterin yanı sıra lensler de sundukları yüksek görüntü kalitesi nedeniyle modelin fiyatını etkileyen faktörlerden biridir.

Birinci sınıf malzemelerden üretilen tüm bu parçalar cihaz fiyatlarını belirler. Canon 200D DSLR makinelerde maliyeti belirleyen bir diğer faktör sensördür. Canon 200D sensörü, standart bir video kamera veya kamera için kullanılanlardan birkaç kat daha büyüktür. Sensör boyutundaki artış, Canon 200D üzerindeki sensör sayısını düşürerek maliyetin artmasına neden olabilir.

Canon 200D fiyat makine üzerinde bulunan özel sistemlere göre farklılık göstrebilir. Mekanik panjur sistemi veya aynı sistemi, matris ölçüm sistemi gibi özellikler yüksek görüntü kalitesi için üretilir. Kaliteyi artıran, makinenin iç kısmında ve gövdesinde kullanılan maliyetli parçalar fiyatta da değişkenlik görülmesine neden olabilir. Canon 200D kullanım ve fiyat özellikleri için daha fazla ayrıntıya ulaşarak ihtiyacınız olan ürüne bütçenize uygun fırsatlarla sahip olabilirsiniz.

Canon EOS 200D + 18-55 mm Lens Dijital SLR Fotoğraf Makinesi Fiyat Analizi

Canon EOS 200D + 18-55 mm Lens Dijital SLR Fotoğraf Makinesi son 6 aylık fiyat değişim grafiği

Canon EOS 200D + 18-55 mm Lens Dijital SLR Fotoğraf Makinesi Özellikleri

Türü:   DSLR
Megapiksel:   24.2 MP
Dahili Wi-Fi:
Lens:   18-55mm
Hareketli Ekran:
Sensör Tipi:   APS-C
Tipi:   Gövde + Lens
Video Formatı:   Full HD
Ağır Çekim:
Bluetooth:
Görüntü Sabitleme:
Harici Flaş:
HDMI:
HDR:
Ses Çıkışı:
Ses Girişi:
Suya Dayanıklı:
Type-C:
USB:
Vizör:
Zaman Aralıklı Çekim:
Video FPS Değeri:   30 fps
Pil Türü:   Lityum İyon
Ekran Teknolojisi:   LCD
Hafıza Kartı Sayısı:   1
Çalışma Sıcaklığı:   0° ile 40°C arası
En Düşük ISO:   100
En Yüksek ISO:   6400
Netleme Noktaları (AF):   9 Adet
Çıkış Yılı:   2018
Genişlik:   12.9 cm
Derinlik:   7.8 cm
Yükseklik:   10.1 cm
Ağırlık:   475 gr
Düşük Enstantane:   1/4000 sn
Yüksek Enstantane:   30 sn
Sürekli Çekim:   3 kare/sn
Hafıza Kart Tipi:   SD
Hatalı İçerik Bildir
Ortalama Puan
5.05 kişi oyladı
Ürüne puan ver
 • TD8 yorum
  12 beğeni
  Tolga D.İstanbul24 Ekim 2020
  Canonun en küçük en hafif makinesi DSLR makinelerde çok memnun kalacağınız bi model emin olabilirsiniz. Bende var canon 200d 18-55 ıs stm aldım titreşim önleyici ve sessiz netleme özelliği olan lensle aldım. Tavsiye ederim.

Canon EOS 200D + 18-55 mm Lens Dijital SLR Fotoğraf Makinesi İle En Çok Karşılaştırılanlar

 Canon EOS 200D + 18-55 mm Lens Dijital SLR Fotoğraf MakinesiCanon EOS 750D + 18-55 mm Lens Dijital SLR Fotoğraf MakinesiCanon EOS 1300D + 18-55 mm Lens Dijital SLR Fotoğraf MakinesiCanon EOS 2000D + 18-55 mm Dijital SLR Fotoğraf Makinesi
 Canon EOS 200D + 18-55 mm Lens Dijital SLR Fotoğraf MakinesiCanon EOS 750D + 18-55 mm Lens Dijital SLR Fotoğraf MakinesiCanon EOS 1300D + 18-55 mm Lens Dijital SLR Fotoğraf MakinesiCanon EOS 2000D + 18-55 mm Dijital SLR Fotoğraf Makinesi
Fiyat 11.000,00 TL
3 satıcı
12.148,00 TL
5 satıcı
7.100,00 TL
6 satıcı
8.399,23 TL
26 satıcı
Popülerlik---2. Popüler Fotoğraf Makinesi
Ortalama Puan1 yorum1 yorum1 yorum2 yorum
TürüDSLRDSLRDSLRDSLR
Megapiksel24.2 MP24.2 MP18 MP24.1 MP
Dahili Wi-FiVarVarVarVar
Lens18-55mm18-55mm18-55mm18-55mm
GPSYokYokYokYok
Hareketli EkranVarVarYokYok
Sensör TipiAPS-CAPS-CAPS-CAPS-C
TipiGövde + LensGövde + LensGövde + LensGövde + Lens
Video FormatıFull HDFull HDFull HDFull HD
Ağır ÇekimVar--Var
Ağırlık475 gr555 gr480 gr475 gr
BluetoothVar--Var
Çalışma Sıcaklığı0° ile 40°C arası0° ile 40°C arası0° ile 40°C arası0° ile 40°C arası
Çıkış Yılı2018201520162018
Dahili Flaş-Var--
Derinlik7.8 cm7.8 cm7.8 cm7.8 cm
Dokunmatik Ekran-Var--
Düşük Enstantane1/4000 sn1/4000 sn1/4000 sn1/4000 sn
Ekran TeknolojisiLCDLCDLCDLCD
En Düşük ISO100100100100
En Yüksek ISO64001280064006400
Genişlik12.9 cm13.2 cm12.9 cm12.9 cm
Görüntü SabitlemeVarVar-Var
Hafıza Kart TipiSDSDSDSD
Hafıza Kartı Sayısı1111
Harici FlaşVarVarVarVar
HDMIVarVarVarVar
HDRVarVar-Var
Netleme Noktaları (AF)9 Adet19 Adet9 Adet9 Adet
Pil TürüLityum İyonLityum İyonLityum İyonLityum İyon
Ses ÇıkışıVar--Var
Ses GirişiVarVar-Var
Suya DayanıklıVar--Var
Sürekli Çekim3 kare/sn5 kare/sn3 kare/sn3 kare/sn
Type-CVar--Var
USBVarVarVarVar
Video FPS Değeri30 fps30 fps30 fps30 fps
VizörVarVarVarVar
Vizör Tipi-PentamirrorPentamirrorPentamirror
Yüksek Enstantane30 sn30 sn30 sn30 sn
Yükseklik10.1 cm10.1 cm10.1 cm10.1 cm
Zaman Aralıklı ÇekimVar--Var