Canon

Canon EOS R6 Body Aynasız Fotoğraf Makinesi

Canon EOS R6 Body Aynasız Fotoğraf Makinesi

20 satıcı içinde kargo dahil en ucuz fiyat seçeneği

44.054,43 TL Ücretsiz kargoSatıcıya GitSon güncelleme: Bugün 01:36StoktaSatıcı: Fotocenter.com.tr

Ürün Özellikleri: Aynasız, Megapiksel: 20 MP, Yalnızca Gövde, Ağır Çekim, Bluetooth, Dokunmatik Ekran, Görüntü Sabitleme, Harici Flaş... Devamını gör


Fiyat Değişimi15 günlük tahmin

Fiyat analizini detaylı gör

En Ucuz Canon EOS R6 Body Aynasız Fotoğraf Makinesi Fiyatları

Piyasa fiyatları (1)

Tüm fiyatlar (20)

En Popüler Canon Fotoğraf Makineleri

Canon R6

Canon R6 modeli, meraklı fotoğrafçılara ve kameramanlara yönelik 20 MP tam çerçeveli aynasız bir üründür. Aynasız olmasıyla çekilen karenin tam anlamıyla görülmesine imkân tanır. Böylece istenilen ayrıntıların başarılı bir şekilde yakalanmasına yardımcı olur. Otomatik odaklama ve görüntü sabitleme söz konusu olduğunda sınıfının en başarılı alternatifleri arasında yer alan Canon R6, etkileyici performansıyla her anın ölümsüzleştirilmesini sağlar.

Ayrıca ergonomik kriterler dikkate alınacak şekilde tasarlandığı için rahat bir kullanıma sahiptir. Eli iyi bir şekilde sarması, kenarlarında bulunan yumuşak dokunun terleme durumunda makinenin kaymasını önlemesi ve ideal boyutlarıyla bir fotoğraf makinesinden beklenen çoğu özelliği sunmayı başarır.

Vücut içi görüntü sabitleme olarak da bilinen IBIS teknolojisini içermesiyle de kullanıcılarına pek çok avantaj sağlar. Daha uzun deklanşör hızlarına ayarlandığında hem sabit hem de sarsıntısız video çekimi yapılmasına olanak tanır. Aynı zamanda IBIS, durağan görüntüler sağlamak için sensörünüzü sabitlemek istediğinizde de kullanışlı hale gelen bir teknolojidir.

Canon R6, genel anlamda el titremesi gibi hareketleri telafi etmek için sensörü kameranın içinde fiziksel olarak hareket ettirmesi ile görüntülerde bulanıklık gibi istenmeyen durumların yaşanmasının önüne geçer. Dahili jiroskop ve ivmeölçerler sayesinde kameranızın dönüşünü hesaplayarak görüntüyü sabit tutmak için sensörü buna göre hareket ettirir.

Böylece her ortamda etkileyici çekimler yapılmasına yardımcı olur. Kalitesi ve ek özellikleriyle öne çıkan ürün, çekim yapmaktan hoşlanan kişiler için iyi bir seçenek haline gelir. Canon R6 fiyat alternatiflerini inceleyerek aradığınız özelliklere sahip olan makineye kısa süre içinde ulaşabilirsiniz.

Canon EOS R6

Teknolojik Sensörüyle Canon R6

Canon R6 hem fotoğrafçılıkla hem de video üretimiyle ilgilenen kişiler için etkileyici detaylar sunmasıyla öne çıkar. 20 MP olan cihaz, full frame sınıfında yer alır. Tam çerçeve sensörü sayesinde düşük ışığın yoğun olduğu koşullarda keskin çekimler yapılmasını mümkün kılar.

Görüntüyü kırpmaması ve tam çerçeve olarak sunmasıyla da kullanıcılarına pek çok avantaj sağlamayı başarır. Piksel sayısı daha geniş bir yüzeye yayıldığı için daha büyüktür. Başarılı piksel yayılımı sayesinde daha fazla ışık yakalar ve ayrıca Canon R6 sensörünün ışığa duyarlı olması sayesinde de zorlu koşullarda etkileyici kareler elde edebilirsiniz.

Ayrıca full frame olduğu için portre ya da makro fotoğraf çekimleri yaparken öznenizin arka plandan daha başarılı bir şekilde öne çıkmasını sağlar. Güncellenen sensör, Canon’un ikinci nesil Dual Pixel otomatik odaklama mimarisini içerir. Dual Pixel CMOS AF II, aynı zamanda faz algılamalı çift pikselli otomatik algılama işlevi görür.

Sensördeki her pikselin ikili bir rolü vardır. Geleneksel olanlarda piksellerin bazıları odak için kullanılırken geri kalanı görüntüyü kaydeder. Dual Pixel CMOS AF II’de ise piksellerin çoğunluğu bu iki rolü yerine getirerek daha canlı kareler yakalanmasına imkân tanır.

Canon R6 hızlı çekim sırasında ya da yüksek kare hızlarında 4K video çekilirken de daha yüksek okuma hızlarına olanak tanır. Böylece görüntü bozulmalarının oluşmasını engeller. Canon EOS R6 modeliyle kaliteli çekimler yapabilir, günlük hayatınızın her anını başarılı bir şekilde ölümsüzleştirebilirsiniz.

Canon EOS R6 Ekran

Farklı Çekim Modlarıyla Canon EOS R6

Canon EOS R6 içerdiği çekim modları sayesinde farklı tekniklerin rahat bir şekilde uygulanmasını mümkün hale getirir. Akıllı otomatik, manuel, sahne seçimi, diyafram öncelikli, sahne seçimi ve enstantane öncelikli olmak üzere toplam altı adet çekim modu içerir. Enstantane öncelikli mod kullanıldığında enstantane hızı kullanıcının istediği şekilde ayarlanabilir.

Yarı otomatik çekim modu gibi isimlerle de anılan enstantane önceliği, odak noktasına alınan nesnenin yaratıcı bir şekilde yakalanmasını mümkün hale getirir. Ayrıca fotoğraf karesinin ne kadar miktarda ışık almasının belirlenmesine de imkân tanır. Böylece istenilen gölgelendirme ya da aydınlatma gibi detayların elde edilmesini destekler.

Enstante öncelikli mod altında kameranızın belirli bir sahne için deklanşör hızını ayarlarsanız makine daha sonra seçtiğiniz hıza bağlı olarak diyafram, ISO gibi değerleri otomatik olarak ayarlar. Manuel, hangi oranda netleştirme yapılacağını kullanıcının ayarlamasına izin verir.

Kamera üzerinde tam kontrol sağlanarak odak, netlik oranı ya da ışık benzeri ayrıntıların kullanıcı tarafından düzenlenmesini mümkün hale getirir. Diyafram öncelikli modu ise makinenin otomatik olarak ayarladığı enstantane hızının kullanıcı tarafından kontrol edilmesini sağlar. Manuel moduyla kıyaslandığında netleme işlemlerinin daha hızlı bir şekilde yapılmasını sağlar.

Akıllı otomatik ise yazılımsal olarak çekimi yapılan öğeyi algılayarak bütün ayarlamaları makinenin kendisinin yaptığı bir moddur. Fotoğrafçılığa yeni başlayan kullanıcılar için ideal bir özelliktir. Canon EOS R6 çekim modları sayesinde dilediğiniz anı istediğiniz gibi yakalayabilir, profesyonel görüntüler elde etmeye başlayabilirsiniz.

Canon EOS R6 Genel

Canon R6 Ergonomik Tasarımı ve Kullanımı

Canon EOS R6 kullanıcı odaklı olacak şekilde dizayn edildiği için oldukça rahat bir kullanım sağlar. Gövde genişliği 138 mm, yüksekliği 98 mm ve derinliği 68 mm’dir. 680 gram ağırlığında olmasıyla iki elde kolay bir şekilde tutulabilir. Yan tarafları elin şeklini alacak biçimde üretildiği için uzun süre tutmak ve kullanmak için ergonomik bir üründür.

Dokunmatik ekranıyla hem şık hem de işlevsel hale gelir. 3 inç boyutundaki ekran, LCD teknolojisiyle üretilir. Hareket etme özelliğine sahip olduğu için selfie çekerken ekran üzerinden kendinizi görebilir, kareyi istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Ekranın yanında yer alan tuşlar sayesinde çeşitli ayarlamalar pratik bir şekilde yapılabilir, istenilen görüntü kalitesi rahatlıkla elde edilebilir.

Ayrıca arka kontrol kurulumunda yer alan Hızlı Menü (Q) düğmesi, daha önce Canon kullanmamış kullanıcıların makineye hızlı bir şekilde adapte olmasını sağlar. Manuel ya da akıllı otomatik gibi modların yer aldığı buton ise ürünün sağ üst köşesinde yer alır. Çekim sırasında hızlıca modlar arasında geçiş yaparak aklınızdaki kareyi kolaylıkla elde etmenize yardımcı olur.

Vizörü kullanmayı tercih etmeyen kişiler canlı görünüm sayesinde ekranı kullanarak görüntüyü çerçeveleyebilir. Elektronik vizör ise görüntü kalitesini ön planda tutarak oluşabilecek bulanıklıkların önüne geçer. Canon R6 full frame olduğu için vizörde yakalanan görüntünün tam olarak çekilmesini mümkün hale getirir. Canon R6 fiyat opsiyonlarını inceleyerek aradığınız özelliklere kısa sürede ulaşabilir, kaliteli çekimler yapmaya başlayabilirsiniz.

Canon EOS R6 Lens

Canon R6 ile EOS 77D Arasındaki Farklar

R6, hem tasarım hem de teknik detaylarıyla Canon EOS 77D modelinden ayrılır. Sensörünün genişliği 13.6 mm ve uzunluğu 9 mm daha büyük olduğu için ışığın az olduğu ortamlarda daha başarılı bir şekilde çekim yapar. Ayrıca 77D’nin genişletilmiş ISO değeri 51200 iken R6’da 204800’dür. 77D’deki optik görüntü sabitlemenin yerine R6’da 5 eksen görüntü sabitleme bulunur. 77D’de 45 tane odak noktası varken R6’da 1053 tane olduğu için fotoğrafın her bölgesini netleyebilir.

Canon EOS R6 Yan

Canon R6 Olumlu ve Olumsuz Özellikleri

Canon R6 aynasız fotoğraf makinesi arayışında olanlar için iyi bir seçim haline gelir. Olumlu ve olumsuz özelliklerini inceleyerek ürün hakkında daha ayrıntılı bir şekilde bilgi edinebilir, kaliteli bir makineye kısa süre içinde sahip olabilirsiniz.

  • Canon R6, ± 3EV pozlama telafisiyle ideal tonun oluşturulmasını mümkün kılar.
  • Otomatik, bulutlu, tungsten, gölge, gün ışığı, floresan, renk sıcaklığı ve flaş gibi beyaz dengesi ayarları içerdiği için her ortamda başarılı renklendirmeler elde edilebilir.
  • En düşük ISO değeri 100, en yüksek 102400, genişletilmiş olarak 204800 olduğu için kullanıcılarına farklı çekim teknikleri uygulama imkânı tanır.
  • Sürekli çekim yapıldığında saniyede 20 kare yakalayabildiği için hareketli anların rahatlıkla kayda alınmasını sağlar.
  • Zaman aralıklı ve yavaş çekim özelliklerine sahip olduğundan farklı tekniklerin uygulanmasına olanak tanır.
  • 2130 mAh pil kapasitesine sahip olan Canon R6, tam dolu batarya ile binlerce kare çekebilir.
  • Hem toz hem de suya dayanıklı yapısı sayesinde zorlu koşullarda da çekim yapılmasını kolaylaştırır. Sensör toz azaltma sistemiyle toz kaynaklı problemlerin yaşanmasının önüne geçer.
  • Canon R6, USB Type-C bağlantısı sayesinde yeni nesil teknolojilerle rahatlıkla senkronize olabilir. Ayrıca HDMI girişiyle ekranlara kolaylıkla bağlanabilir.
  • 3.5mm ses girişi ve çıkışı sayesinde çekilen videoların kablolu kulaklıklarla izlenmesini ya da mikrofon takılarak çekim yapılmasını mümkün kılar.
  • Bluetooth versiyonunun 4.2 olması bazı kullanıcılar için olumsuz bir özellik olarak sayılabilir. Ayrıca 20 MP çözünürlüğü de profesyonel olarak çekim yapan kişileri memnun etmeyebilir.

Kaliteli bir fotoğraf makinesi isteyenler için iyi bir alternatif haline gelen Canon R6, hem video hem de fotoğraf kalitesiyle kullanıcılarını memnun eden bir performans ortaya çıkarır. Canon R6 fiyat opsiyonlarını inceleyerek istediğiniz özelliklere uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Canon EOS R6 Body Aynasız Fotoğraf Makinesi Fiyat Analizi

Canon EOS R6 Body Aynasız Fotoğraf Makinesi son 6 aylık fiyat değişim grafiği

Canon EOS R6 Body Aynasız Fotoğraf Makinesi Özellikleri

Türü:   Aynasız
Megapiksel:   20 MP
Tipi:   Yalnızca Gövde
Ağır Çekim:
Bluetooth:
Dokunmatik Ekran:
Görüntü Sabitleme:
Harici Flaş:
HDMI:
HDR:
Ses Çıkışı:
Ses Girişi:
Suya Dayanıklı:
Type-C:
USB:
Vizör:
Zaman Aralıklı Çekim:
Video FPS Değeri:   60 fps
Pil Türü:   Lityum İyon
Ekran Teknolojisi:   LCD
Hafıza Kartı Sayısı:   2
Çalışma Sıcaklığı:   0° ile 40°C arası
En Düşük ISO:   100
En Yüksek ISO:   102400
Netleme Noktaları (AF):   1053 Adet
Çıkış Yılı:   2020
Bluetooth Versiyonu:   4.2
Genişlik:   13.8 cm
Derinlik:   8.8 cm
Yükseklik:   9.8 cm
Ağırlık:   680 gr
Düşük Enstantane:   1/8000 sn
Yüksek Enstantane:   30 sn
Sürekli Çekim:   20 kare/sn
Hafıza Kart Tipi:   SD
Vizör Tipi:   Elektronik
Hatalı İçerik Bildir
Ürüne puan ver

Canon EOS R6 Body Aynasız Fotoğraf Makinesi Yorumları

Bu ürün için ilk yorumu sen yaz

Canon EOS R6 Body Aynasız Fotoğraf Makinesi İle En Çok Karşılaştırılanlar

 Canon EOS R6 Body Aynasız Fotoğraf MakinesiCanon EOS R5 Body Aynasız Fotoğraf MakinesiCanon EOS 1D X Mark III Body DSLR KameraSony A7 IV Body Aynasız Fotoğraf Makinesi
 Canon EOS R6 Body Aynasız Fotoğraf MakinesiCanon EOS R5 Body Aynasız Fotoğraf MakinesiCanon EOS 1D X Mark III Body DSLR KameraSony A7 IV Body Aynasız Fotoğraf Makinesi
Fiyat 44.054,43 TL
20 satıcı
68.500,00 TL
15 satıcı
141.448,99 TL
6 satıcı
50.998,98 TL
14 satıcı
Popülerlik6. Popüler Canon Fotoğraf Makinesi7. Popüler Canon Fotoğraf Makinesi-7. Popüler Sony Fotoğraf Makinesi
Ortalama Puan----
TürüAynasızAynasızDSLRAynasız
Megapiksel20 MP45 MP20.1 MP33 MP
Ekran Boyutu--3.2"3"
Dahili Wi-Fi-YokVarVar
GPS-YokVarYok
Hareketli Ekran-YokYokVar
Sensör Tipi--Full FrameFull Frame
TipiYalnızca GövdeYalnızca GövdeYalnızca GövdeYalnızca Gövde
Video Formatı--5.5K4K
Şipşak-YokYokYok
Ağır ÇekimVarVarYokVar
Ağırlık680 gr738 gr1044 gr665 gr
BluetoothVarVarYokVar
Bluetooth Versiyonu4.24.2-4.1
Çalışma Sıcaklığı0° ile 40°C arası0° ile 40°C arası0° ile 40°C arası0° ile 40°C arası
Çıkış Yılı2020202020202019
Dahili Flaş--Yok-
Derinlik8.8 cm8.8 cm8.3 cm7.8 cm
Dijital Zoom---4x Zoom
Dokunmatik EkranVarVarYokVar
Düşük Enstantane1/8000 sn1/8000 sn1/8000 sn1/8000 sn
Ekran TeknolojisiLCDLCDLCDLCD
En Düşük ISO100100100100
En Yüksek ISO1024005120010240032000
Genişlik13.8 cm13.8 cm15.8 cm12.9 cm
Görüntü SabitlemeVarVarYokVar
Hafıza Kart TipiSDSDCFexpressSD
Hafıza Kartı Sayısı2222
Harici FlaşVarVarYokVar
HDMIVarVarYokVar
HDRVarVarYokVar
Netleme Noktaları (AF)1053 Adet1053 Adet191 Adet567 Adet
Pil TürüLityum İyonLityum İyonLityum İyonLityum İyon
Ses ÇıkışıVarVarYokVar
Ses GirişiVarVarYokVar
Suya DayanıklıVarVarYokVar
Sürekli Çekim20 kare/sn20 kare/sn20 kare/sn10 kare/sn
Type-CVarVarYokVar
USBVarVarYokVar
Video FPS Değeri60 fps30 fps60 fps30 fps
VizörVarVarYokVar
Vizör TipiElektronikElektronikPentaprizmaElektronik
Yüksek Enstantane30 sn30 sn30 sn30 sn
Yükseklik9.8 cm9.8 cm16.8 cm9.6 cm
Zaman Aralıklı ÇekimVarVarYokVar